Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 00:35   #1
Antigravitacija

Jel netko zna nesot vise o ovom Grebennikovu?

http://www.rexresearch.com/grebenn/grebenn.htm
http://antigravitypower.tripod.com/G...kov/index.html

http://www.youtube.com/watch?v=isQky...eature=related
nix7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 02:11   #2
Puno sam razmišljao o tom 'problemu' i došao do ovog zaključka.


Kvantna fizika prizanaje 4 fundamentalne sile, a za od njih tri su pronađeni prenositelji - fotoni za EM silu, gluoni za jaku silu i mezoni preko kojih djeluje jaka sila i Z i W bozoni. No nikako ne mogu naći graviton!

Ja samo mislim, ništa ne zaključujem, no sve te čestice djeluju u mikro svijetu - jaka i slaba sila jedva djeluju dalje od atoma, a fotoni 'putuju' kroz prostor (ili šta već). No problematika je u tome što bi gravitoni trebali djelovati na ogromnim udaljenostima koje daleko nadilaze ne samo mikro svijet ili naš svijet nego prelaze i u makro udaljenosti. Bilo bi suludo kada bi gravitoni poput svjetlosti putovali od mase do mase tako stvarajući gravitaciju, uostalom, tada bi trebali putovati brzinama većim od brzine svjetlosti što je (privremeno) po zakonima fizike koje mi znamo ne moguće. Jedino ako se gravitoni ne nalaze u nadsvjelosnom Svemiru Možda ih zato ne možemo 'uhvatiti'.

Uglavnom, mikro čestica djeluje u makro svijetu? Mislim da će se za daljnje objašnjenje Svemira te dvije grane fizike morati spojiti!


No, što ako nađemo graviton i napravimo njegovu anti-česticu, hoće li tada postojati anti-gravitacija?
Zašto se ne potrudimo napraviti anti-foton, anti-gluon, anti-bozon (dobro, ovo zadnje postoji)? Zamislite anti-svjetlost, anti-privlačne sile u atomu, anti-radijaciju... Ako gravitona uhvatimo zadnjeg, ne bismo li i anti-gravitaciju uspjeli napraviti zadnju.

Dakle, anti-foton
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 02:36   #3
antisvijetlost ??? hmmm
treći is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:10   #4
Grebenikov, je li to onaj koji radi nekakvu drvenu ploču s katronima od jaja i time leti uokola ali je istovremeno i nevidljiv pa to nitko ne može potvrditi? Mislim da je o liku pisala komisija za pseudoznanost ruske (možda i sovjetske) akademije i da se uklapa u sljepariju sa torzijskim poljem kad su podojili crvenu armiju za lijepe novce.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 18:14   #5
Foton nije stvarna čestica, već virtualna, pa kako onda napraviti antičesticu od virtualne čestice? Ako se uspije napraviti anti-sila od neke sile, tada bi se mogla objasniti pomoću anti-fotona, no sve je to virtualno.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 15:04   #6
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Grebenikov, je li to onaj koji radi nekakvu drvenu ploču s katronima od jaja i time leti uokola ali je istovremeno i nevidljiv pa to nitko ne može potvrditi? Mislim da je o liku pisala komisija za pseudoznanost ruske (možda i sovjetske) akademije i da se uklapa u sljepariju sa torzijskim poljem kad su podojili crvenu armiju za lijepe novce.
Kako je rekao predsjednik Mesić kada su ga neki pacijenti optužili da protiv njih šalje tajne službe i to zamislite u Francusku!!!!
-"Pa neka ljudi dođu,mi ovdje imamo institucije u kojima im se može adekvatno pomoći!"
(iz odgovora se dalo zaključiti da misli na Vrapče,Popovaču i ostale institucije slične orijentacije)
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 17:05   #7
kaj bi to onda na kraju značilo? npr. antisvjetlost...
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 20:01   #8
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
tada bi trebali putovati brzinama većim od brzine svjetlosti što je (privremeno) po zakonima fizike koje mi znamo ne moguće.
Koliko sam čitao, gravitacija se zaista širi brzinom svjetlosti.

Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Uglavnom, mikro čestica djeluje u makro svijetu? Mislim da će se za daljnje objašnjenje Svemira te dvije grane fizike morati spojiti!
Koliko ja znam postoji samo jedna fizika. Ona nema grane..
Znanost kao takva ima grane i jedna od tih grana je fizika. Onda bi ovo tvoje bilo....grančica?
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
No, što ako nađemo graviton i napravimo njegovu anti-česticu, hoće li tada postojati anti-gravitacija?
Što bi to bila anti-gravitacija? I anti-graviton. Gravitoni bi trebali propagirati zakrivljenje prostora. A što bi anti gravitoni radili?
[QUOTE=legi0nar;18410201]
Zašto se ne potrudimo napraviti anti-foton, anti-gluon, anti-bozon (dobro, ovo zadnje postoji)? Zamislite anti-svjetlost, anti-privlačne sile u atomu, anti-radijaciju... Ako gravitona uhvatimo zadnjeg, ne bismo li i anti-gravitaciju uspjeli napraviti zadnju.
Upravo to, kaj bi to bio anti-foton :P
Quote:
Foton nije stvarna čestica, već virtualna, pa kako onda napraviti antičesticu od virtualne čestice? Ako se uspije napraviti anti-sila od neke sile, tada bi se mogla objasniti pomoću anti-fotona, no sve je to virtualno.
Erm, foton je prava čestica?
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 23:03   #9
Te dvije teorije već je pokušao spojiti i Einstein,pa su neki vjerovatno jako ljubomorni zlobnici,tvrdili da je pobudalesao.Naravno sa tim se sitnim dušama ne slažem.
Problem je što kad sam čitao opću teoriju relativnosti,iako sam završio tehničku,nisam shvatio sve,jednostavno je sve preduboko i prekomplicirano.
Specijalna teorija relativnosti je još mnogo mnogo zaguljenija.
U ovom svemiru,koji percipiramo,sve ima neki poredak,glavu i rep.Rijeke teku nizvodno,jabuka pada sa stabla....U kvantnom svemiru naizgled je sve naopako,ništa nema smisla,ili ima samo ga mi ne vidimo?
A antifoton,i sve ovo što je nabrojano za sada je samo predpostavka u kvantnoj fizici.Jer da bi mogli objasniti svemir za ravnotežu im je trebao "flogiston"(izmišljena materija iz 18-19 stoljeća koja je imala čak i negativnu masu),pa su uveli pojam tamna tvar da popune rupe u izračunima.Imaju oni osnove za to ali daleko su još od toga da to dokažu.Isto je i sa energijom nulte točke-vakuuma.Ako je vakuum onda u njemu nema ništa ako nešto ima nije vakuum.I eto sad su svi zapeli na tome.Antisvjetlost?Hm,to je ozbiljno pitanje, upališ "žarulju" na antisvjetlost i zamračiš trg u podne.Anti foton? Eto tako ga netko nazva,no foton je u stvari energija-val koju isijava neka tvar pa bi antifoton bio oksimoron, znači nešto što ima negativnu energiju pa usisava okolnu energiju.
maks1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 23:15   #10
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam postoji samo jedna fizika. Ona nema grane..
Znanost kao takva ima grane i jedna od tih grana je fizika. Onda bi ovo tvoje bilo....grančica?
Razlika mikro i makro fizike je poveća tako da se priča o 2 grane fizike.

Quote:
Erm, foton je prava čestica?
Virtualna.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:24   #11
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Razlika mikro i makro fizike je poveća tako da se priča o 2 grane fizike.



Virtualna.
Kakva crna razlika! Niti klasična (makro) a ni kvantna i relativistička (mikro) fizika ne bi bile fizike uopće kada se ne bi nadovezivale jedna na drugu i kad ne bi bile izvedive jedna iz druge. Jedna od glavnih odlika znanosti je konzistentnost. Svi zakoni klasične fizike izvedivi su iz onih koji vrijede za mikroskopske sustave uz uvažavanje drugih uvjeta.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 11:01   #12
A jel foton virtualna čestica ili nije?
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 11:44   #13
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
A jel foton virtualna čestica ili nije?
Kako ti treba i kako se uzme. Foton nije virtualna čestica kao takav. Dirac je uveo pojam virtualnog fotona za objašnjenje statičkih polja (električno i magnetsko) a kasnije se koristio za objašnjenje kojekakvih međučestičnih interakcija.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 11:52   #14
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kakva crna razlika! Niti klasična (makro) a ni kvantna i relativistička (mikro) fizika ne bi bile fizike uopće kada se ne bi nadovezivale jedna na drugu i kad ne bi bile izvedive jedna iz druge. Jedna od glavnih odlika znanosti je konzistentnost. Svi zakoni klasične fizike izvedivi su iz onih koji vrijede za mikroskopske sustave uz uvažavanje drugih uvjeta.
Zašto je onda glavni cilj pokušaj spajanja te 2 grane u jedan cjelovit zakon?
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 22:43   #15
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Zašto je onda glavni cilj pokušaj spajanja te 2 grane u jedan cjelovit zakon?
Pitanje mi je malo nejasno. Misli li se ovdje na ujedinjenje četiriju sila u jednu ili na izvođenje makroskopski opazivih učinaka iz kvantnomehaničkih događaja? Za ovo prvo trebamo puno energije da odglumimo veliki prasak u malo a ovo drugo radi odavno bez greške. Evo za primjer, skakutanje elektrona sa i na razne energetske razine vidimo u svakoj žarulji i svijeći a tako nastali val klasično divno opisujemo Maxwellovim jednadžbama.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 23:43   #16
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Pitanje mi je malo nejasno. Misli li se ovdje na ujedinjenje četiriju sila u jednu ili na izvođenje makroskopski opazivih učinaka iz kvantnomehaničkih događaja? Za ovo prvo trebamo puno energije da odglumimo veliki prasak u malo a ovo drugo radi odavno bez greške. Evo za primjer, skakutanje elektrona sa i na razne energetske razine vidimo u svakoj žarulji i svijeći a tako nastali val klasično divno opisujemo Maxwellovim jednadžbama.
Da, mislio sam na ujedinjenje te 4 sile u jedan zakon.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 13:44   #17
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Da, mislio sam na ujedinjenje te 4 sile u jedan zakon.
Da ih ujediniš trebaš postići uvjete razdvajanja a za to je u slučaju gravitacije potrebna vrlo velika energija. Zato se i rade snažni akceleratori.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 15:26   #18
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Da ih ujediniš trebaš postići uvjete razdvajanja a za to je u slučaju gravitacije potrebna vrlo velika energija. Zato se i rade snažni akceleratori.
Da, na to sam i mislio kada sam pričao o 2 grane fizike. Ne pobijaju jedna drugu, to nikako, samo ih je potrebno uskladiti.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:40   #19
Pa možda ne trebamo tražiti gravitone jer jednostavno ne postoje? Možda mi jednostavno moramo promjenit percepciju kako doživljavamo sve to, pa i gravitaciju.

Sjetite se samo da ni mag. silnice ne postoje već su samo "zamišljene", a ni današnji model atoma nije ništa drugo nego predodžba onoga što se tada (a i danas) najbolje uklapa/o u matemičke i fizikalne praznine. (Bohor, Tomson...)

Mora vam i laik kao ja koji put dati pljusku, čisto da ne zaglibite u razmišljanju
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 13:23   #20
Magnetske silnice postoje i čak ih i vidimo.Polarna svjetlost (aoreola borealis) se vidi.Djelovanje magnetskih silnica (oblik) možeš vidjet i sam i to malim pokusom.Nabavi negdje željezne prašine i prospi je po hamer papiru 50x50-Onda sa donnje strane hamer papira provuci magnet pa ćeš vidjeti kako se strugotina oblikuje.Oblik strugotina daje ti vidjeti oblik silnica.Silnica je fizikalna veličina koja mjeri,prikazuje smjer djelovanja magnetskog polja.Kompasna igla nastoji se uvjek postaviti u smjeru silnica magnetskog polja pa tako možemo odrediti sjever.Mjerne jedinice su Gauss,Maksvel i Veber
Današnji model atoma je dovoljno točan ali nikad neče biti savršeno točan jer je savršenstvo nedostižno.Prije bi mogli reći da je nekompletan jer unutar atoma osim protona,neutrona,elektrona postoji još 104 čestice koje su njen sastavni dio.Da nije točan dovoljno kemija bi danas bila na nivou srednjeg vijeka i alkemije koja je utrla put modernim kemičarima a i pronašla mnoge spojeve kao porcula, azne kiseline itd,itd.Srećom pa nije jer eto koristimo kemiju svakodnevno.
Što se gravitoma tiče u pravu si nije još dokazan ali eto "znaju" da kvant gravitacije ima masu u mirovanju 0 a kvantni broj spina 2.
maks1969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.