Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 16:06   #6181
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Nemojte se žalostiti zbog Acane. Evo ja kupila baš acanu grasslands i neće mrcine rastežu je već tri mjeseca, a Brit bi smazale za mjesec dana istu količinu. Iako to naravno nije sve jer im dajem i sirovu, prokuhane srdelicu i konzerve. Od sve suhe hrane koju sam im kupovala Acana im je definitivno najmrskija.
eto vidiš, a moje su acanu proždirale, a najmanje zainteresirane su bile za carnilove
inače, mačka koja je imala perut jede ovo već 3 tjedna i stanje je sad super
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:43   #6182
Quote:
UnusualMe kaže: Pogledaj post
Koju suhu hranu preporučujete za steriliziranog mužjaka od cca godinu i pol, sa tendencijom ka skupljanju viška tjelesne mase? Ilitiga mora smršaviti Izdvojit ću i koju kunu više za kvalitetu, nije mi problem.
Da je dostupna npr. u Pet Centru ili ZooPlus...
Moje misljenje jest ako ste vec na dehidratu, potrazite najkvalitetniji (kronoloski poredano - Acana, Orijen, Applaws, Purizon, Carnilove)..ako neki brend ima liniju posebno za sterilizirane, onda ok no ono sto je najbitnije jest macki uvesti obroke, ne pretjerivati s kolicinom hrane te se vise igrati s njom tako da se fizicki iscrpi.
Al to je samo moje misljenje.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:56   #6183
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
eto vidiš, a moje su acanu proždirale, a najmanje zainteresirane su bile za carnilove
inače, mačka koja je imala perut jede ovo već 3 tjedna i stanje je sad super
Ja sam zapravo dobro uštedila kupivši Acanu jer evo sad idem u 4 mjesec a hrane još imam . Brit bih kupovala istu količinu svaki mjesec.
Sad se pitam što dalje jer ni Applaws nisu htjele. Dal forsirati tu kvalitetniju i zdraviju ili im kupiti Brit pa nek jedu....
Da i TOTw im je super.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 22:07   #6184
Ne znam na koju Brit mislis, ali frendica je dugo pokusavala s raznim skupljim kvalitetnijim hranama (suho i mokro), ali njene dvije macke su se odlucile skrasiti s Brit Premium, suhom i mokrom....to jedino tamane i zasad zive sretno vec 7 i 9 godina
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 22:40   #6185
Kad je bila rasprodaja stare linije Acane u Zoocityju nakupovala sam vreća misleći da će mi biti do polovice studenog... proždrle su mjesec i pol prije roka.
Sad su na Applawsu koji ipak jedu umjereno - vole ali nisu opsjednute.

Ako jedu dobru mokru i suhu hranu ništa im neće biti ako jedu manje. Ionako se ne kreću dovoljno da potroše sve kalorije.
__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:50   #6186
Naša isto tako.
Jedno vrijeme smo se bili vratili na Applaws, pa nedavno kad sam opet promijenio na Acanu, prvih mjesec dana je bilo ludilo, praznila je padelice kao da nema sutra.
Sad se malo smirila, normalno pojede servirane obroke, ne proždire odmah sve.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:19   #6187
Carni love holisticka hrana moje mačke jedu ko lude.. Preporučam
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 18:37   #6188
moji su u zadnje vrijeme ludi za purizon, čini mi se prilično dobar sastav za cijenu (u velikom pakiranju).
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:22   #6189
Purizon, Applaws i Carnilove su relativno prihvatljive financijski i dobar je sastav s time da Carnilove ima najnizi postotak mesa ako usporedjujemo te tri hrane. Orijen i Acana su meni osobno van mogucnosti a sve losije od Carnilovea (grasak za filler, nema zitarica ni krumpira, mislim da je udio mesa oko 50tak posto) smatram losom hranom.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:47   #6190
Brittcare vam isto ima linije bez žitarica. Ja znam svojima uzeti. Nije vrh vrhova od klope ali bolji je od nekih razvikanih. I jeftiniji.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:53   #6191
Oasy suha ima isto jako dobar sastav, do sada sam kupovala Brit Care a sada sam presla na Oasy i macoru se jako svida..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 09:04   #6192
Mislim da Oasy ima žitarice u sebi. Ja sam znala svojim nekada uzeti, ali čini mi se da brljaju po njoj. U Oasy konzervicama se dave, pogotovo onim mousse.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:19   #6193
Trebam preporuku za mokru hranu, ne bas skupu, ne mora biti top kvalitete, al da nije neki srot. Ekipa je do sad jela gourmet konzervice, al od njih jedan dobije perut
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:26   #6194
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da Oasy ima žitarice u sebi. Ja sam znala svojim nekada uzeti, ali čini mi se da brljaju po njoj. U Oasy konzervicama se dave, pogotovo onim mousse.
Moja jedino njihove konzervice hoće jesti
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:08   #6195
Moja starija mačka je jedno vrijeme rigala na sve mokre osim na mousse pa sam kupovala te i gourmet i to je jedino jela.

Shelby probaj dati Oasy, ima prođu čak i kod ove moje male izbirljive.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:13   #6196
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Brittcare vam isto ima linije bez žitarica. Ja znam svojima uzeti. Nije vrh vrhova od klope ali bolji je od nekih razvikanih. I jeftiniji.
Jeste, jeo ga je moj prvi macak.. mislim da jedino onaj Cocco I am gourmand ima veci postotak mesa, ostali imaju manje.. filleri su krumpir i riža.
Vidim da uzimate razlicitu hranu, da li vam macke to Ok podnose? moji su znali odmah dobiti proljev ako bi bila nagla promjena, narocito kad mi je dosla druga macka sa svojim RC-om i trebala se prebacit na moj Carnilove, onda su mi oboje dobili proljev

Brit mokra nije bas toliko losa, mozda da probate s njom Shelby-Eleanor? mislim da sad imaju neku novu liniju u vrecicama.
https://www.pet-centar.hr/brit-premi...-g-4x85-g.aspx

istina da je to sve "mesni nusproizvod" al eto..
Mozete i Oasy i Schesir. Meni osobno je najbolja bila Animonda Carny(kad uzimate sa zooplusa dodje jeftinije nego u Pet Centru).

Zadnje uređivanje Joshira : 12.10.2017. at 22:24.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:44   #6197
Ima i ona neka mislim žute boje, Lucky ili tako nekako, ta je isto bez žitarica i ok sastavom. Da se razumijemo te klope nisu vrhunske, ali s obzirom na cijenu sastav im je i više nego dobar. Bolji nego u Hillsa ili Rc koji su razvikani kao superpremium klopa.

Mojima ne smeta pa im zato rotiram, da im smeta pazila bih na to ali bi pokušavala svejedno promijeniti povremeno jer to s mačke. Gospoda kad naviknu na nešto zna štrajkati sa klopom jer eto promjena. Znam da mi je netko bio pričao ne mogu se više sjetiti tko da mu je maca cijelo vrijeme na hillsu i ovi promjenili valjda oblik briketa ili šta već i muku su mučili da mačka krene normalno jesti. Uopće se ne želim dovesti u takvu situacoju da naviknu na određeni oblik briketa ili određenu vrstu hrane i proizvođača pa da imam drame kad se nešto promijeni ili kad zbog nečega moram promijeniti hranu. da ne kažem da ne vjerujem niti jednom proizvođaču toliko da bi cijeli život ih držala samo na njihovoj klopi.

Carny je nekad bilo za kupiti i u PC-u, ne znam zašto su to maknuli. Klopa je po sastavu jedna od boljih bila što se tiče tih mokrih. Landfleich vam isto nisu loše, ok je sastav, ja sam samo sa mačkom morala paziti da ne uzimam riblje ili one sa račićima jer je proljevčine dobivao od toga (njemu su sve hrane sa ribom i račićima izazivale sličnu rekaciju)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:58   #6198
Molim vas za savjet.. vidim da vas dosta spominje kombiniranje kvalitetne suhe hrane s nekim prosječnim vrećicama, konzervama... Za sada sam uzimala Brit Care i Oasy keksiće, konzerve/vrećice i DM Deine Bestes. Neće više da jede Oasy muss za mačiće, samo licne i ode, Brit protrlja tu i tamo, jedan dan hoće drugi dan bacim pola vrećice.. hoće samo DM onu u obliku srca, sa tikvicom i ružmarinom, koja mislim nije za male mace.. (donijela mi frendica jer joj se maca na ambalaži učinila kao da je kitten )

E sad ja bi mu rado dala i tu al bi onda kombinirala neku suhu koja je bolja od Brit i Oasy, više sam luda od kombiniranja jer mi se čini da svaki tjedan odluči nešto prestat jest kad sam ja pomislila e to je to..

Eto molim vas neki savjet, koja bi bila dobra kombinacija, jel ima neka kvalitetna suha hrana koja me neće baciti na prosjački štap, i jesu li Orijen i slične hrane zaista tako dobre, jel se isplati to kupovati?
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:37   #6199
Ajmo ovako, daj mokru koju hoće jesti, ne mora biti kitten, neće mački biti ništa.

Od suhe, najbolje ti je gledati sastav pa ocijeniti šta ti najbolje paše. Sastojci su ti poredani po količini stvari u hrani, znači na prvih 5 mjesta bi trebalo biti što više sastojaka koji uključuju meso. Uvijek gledaš da je naprvom mjestu meso i to ne svježe već dapiše da je dehidrirano ili brašno. Isto tako trebalo bi izbjegavati klope koje imaju žitarice pogotovo ako je kombinacija (jako često ima i kukuruz i pšenicu) jer mace to u prirodi nejedu.
I da, fora koju sam nedavno skontala. Na nekim klopama piše na prvom mjestu da ima recimo 30 posto dehidriranog mesa, 20 posto obične riže i 15 posto integralne riže (kako bi ja ovdje mlatila masne kazne zbog zavaravanja kupaca ). Znači kad zbrojiš ovu rižu, ima je više nego mesa ali eto lukavo su se dosjetili kako rascjepkati da izgleda daje meso najzastupljenije.

Orjen ti je trenutno najbolji što se može nabaviti od suhe. U biti gledaj da je grain free i da nema nakrcano unutra opet graška, krumpira ili šta već (jer nisu ni te sve grain free super, džabe što nema žitarica ako je 40 posto krumpira unutra, što manji postotak takvih stvari a što veći mesa to bolja klopa) i nećeš fulati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 15:53   #6200
Leeloo, zašto ne svježe?
Pa baš je brašno ono što je zapravo za druga riječ za otpatke i meso koje nije pogodno za ljudsku konzumaciju.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.