Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 15:52   #121
Quote:
Snoopy83 kaže: Pogledaj post
Da da i mene je ta pitanja pitao, već sam i zaboravila. Meni je je i dr. Begović rekao da ćemo čekati dugo nalaze. Pretpostavljam da ćemo još duže čekati jer je doba godišnjih odmora. Baš ih planiram zvati, pa ako saznam nešto javim.

Pozz
Došao nalaz i noramalan je za oboje!!!!!!!!

Presretni smo

Vama drage moje želim da jednake nalaze dobijete

pozz
Snoopy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:25   #122
Snoopy za rezultate...znači još kojih mjesec dana i naši bi trebali biti gotovi... jedva čekam
BumbleBeeTree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:28   #123
Quote:
Snoopy83 kaže: Pogledaj post
Ja i muž smo bili u 6 mjesecu na Rebru. Bili smo naručeni u 9h kod dr. Begović i iznenadili se kad je došao točno u 9h, tip je jako smiješan, ali brijem da je jako pametan. Ja sam samo išla na razgovor. Pitao me razna pitanja, kao npr. da li smo u srodstvu, kada su prekinute trudnoće, da li imamo braću ili sestre, da li oni imaju djece, da li su ta djeca zdrava, tko je bio stroži od roditelja, da li me je netko maltretirao u obitelji, da li sam ja ili brat bili mezimica... iskreno neznam zašto je to pitao, očito ima razloga, ali ja ne kužim zašto. Nosili smo tri uputnice, na jednoj je pisalo konzilarni pregled (to sam dobila od svog ginekologa), na drugoj je pisalo - Kariogram (to sam dobila od svog ginekologa), i treću uputnicu je muž dobio od svoje obiteljske liječnice - isto je pisalo Kariogram.
Kada smo obavili razgovor odveo nas je doktor do sestre i ona nam je izvadila krv i rekao nam ako bude sve u redu da ćemo dobiti nalaz doma, ako neće da će nas zvati.
Također je napomenuo da je genetika takva kakva je i da se to ne može promijeniti. Ako nalaz bude loš doći ćemo kod njega gdje će nam on odrediti terapiju. Nisam htjela pitati kakva terapije, jer nisam htjela trčati pred rudo.

Sad već čekamo nalaz nešto više od 2 mjeseca, a rekli su nam za 3 mjeseca da ćemo dobiti nalaz.

Nemogu opisati kakvim smo emocijama nabijeni ja i partner u ovom periodu iščekivanja

Iako si sami govorimo da su stvari takve kakve jesu... sudbina je nekima dala da malo više križeva nosi u životu

Nadam se da sam pomogla
hvala snoopy83, puno si pomogla. evo i mi obavili kariogram i savjetovanje. dr. je full dragi, pita manje više iste stvari koje su već cure navele.
rekao je da se dosta dugo čeka za nalaze, do 3. mjeseca..
drago mi je da je vaš nalaz uredan!
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:01   #124
Ne stignem tražiti po temi, a imam jedno pitanje.
Koji specijalist čita nalaz kariograma? Na pretragu idem van svoje države i tamo ću dobiti nalaz, ali ne znam kome da ga ovdje nosim na čitanje?
Odnijet ću ga ginekologu, no sigurno postoji neka uža specijalizacija konkretno za genetiku?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:09   #125
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Ne stignem tražiti po temi, a imam jedno pitanje.
Koji specijalist čita nalaz kariograma? Na pretragu idem van svoje države i tamo ću dobiti nalaz, ali ne znam kome da ga ovdje nosim na čitanje?
Odnijet ću ga ginekologu, no sigurno postoji neka uža specijalizacija konkretno za genetiku?
Sve ce ti pisat na nalazu, ne treba ga nikud nosit.

Nadam se normalan zenski/muski, sretno
dadaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:42   #126
Quote:
dadaaa kaže: Pogledaj post
Sve ce ti pisat na nalazu, ne treba ga nikud nosit.

Nadam se normalan zenski/muski, sretno
Ozbiljno?

Super, hvala.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 18:47   #127
Pozdrav!

Evo da se javim sa svježim dojmovima vađenja nalaza za kariogram u Splitu, inače sam tamo upućena uputnicom iz BiH. Imam i nekih pitanja, pa se nadam da će mi netko moći odgovoriti, bolje reći totalno sam konfuzna nakon ovog iskustva

Sa šaltera nekog dječjeg odjela su me uputili na vrata za humanu genetiku gdje je već čekao jedan par, koji mi je iskreno djelovao blago retardirano, posebice partner. Inače mi je telefonski rečeno da oni za tu pretragu rade 8-10 ujutro, ali čekanje se odužilo gotovo do 9. Pitam ovaj mutavi par jesu kucali na vrata ili i sa kim razgovarali ili se javili da su stigli. Oni kao nešto mumljaju da ih je vidio netko tko je izlazio iz sobe...na što ja pokucam, otvori mi žena i kažem joj da smo za kariogram, na što će ona nonšalantno - ah da, to je kod nas, kako se zovete...naravno dala sam prednost ovo dvoje mulaca koji su bili prije mene.
I uputi nas svo četvero ta sestra/doktorica, nisam sigurna što li već, da prođemo s druge strane objekta s ceduljicama na kojima nam je olovkom napisala kariogram da nam uzmu uzorke krvi. Tamo upadnemo u nekakvu ambulantu punu roditelja s djecom kojima se vidi krv i odradimo što smo trebali. Malo ne zbunilo što su od ovog para što je bio prije nas krv izvadili samo njoj, iako sam prethodno čula da su obadvoje naručeni za kariogram. Mi smo obadvoje ušli i to obavili.

E sad, kad smo s epruveticama došli natrag otvorila nam je druga žena koja nas je totalno zbunila. Rekla je da nazovemo za tjedan dana i pitamo: "Jesmo li rasli?". Onda je stala objašnjavati (sve to s vrata) kako to pitanje znači je li krv prošla u neki drugi medij i ne znam ni ja što je sve nabrajala, inače je sva djelovala kao da lebdi negdje dok razgovara...Pa je nešto rekla da se u tom slučaju nalaz ponavlja bez uputnice... Uglavnom ostali smo od reda da nazovemo za tjedan dana i pitamo za nalaz i da nam se nalaz pošalje na kućnu adresu.

Kakva su vaša iskustva, koliko se čeka na nalaz i u kojim slučajevima ga treba ponoviti?

Inače, nikakvog razgovora s genetičarom ili ičeg sličnog nije bilo, o čemu sam prethodno malo čitala ovdje...

Hvala vam unaprijed...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 21:01   #128
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Evo da se javim sa svježim dojmovima vađenja nalaza za kariogram u Splitu, inače sam tamo upućena uputnicom iz BiH. Imam i nekih pitanja, pa se nadam da će mi netko moći odgovoriti, bolje reći totalno sam konfuzna nakon ovog iskustva

Sa šaltera nekog dječjeg odjela su me uputili na vrata za humanu genetiku gdje je već čekao jedan par, koji mi je iskreno djelovao blago retardirano, posebice partner. Inače mi je telefonski rečeno da oni za tu pretragu rade 8-10 ujutro, ali čekanje se odužilo gotovo do 9. Pitam ovaj mutavi par jesu kucali na vrata ili i sa kim razgovarali ili se javili da su stigli. Oni kao nešto mumljaju da ih je vidio netko tko je izlazio iz sobe...na što ja pokucam, otvori mi žena i kažem joj da smo za kariogram, na što će ona nonšalantno - ah da, to je kod nas, kako se zovete...naravno dala sam prednost ovo dvoje mulaca koji su bili prije mene.
I uputi nas svo četvero ta sestra/doktorica, nisam sigurna što li već, da prođemo s druge strane objekta s ceduljicama na kojima nam je olovkom napisala kariogram da nam uzmu uzorke krvi. Tamo upadnemo u nekakvu ambulantu punu roditelja s djecom kojima se vidi krv i odradimo što smo trebali. Malo ne zbunilo što su od ovog para što je bio prije nas krv izvadili samo njoj, iako sam prethodno čula da su obadvoje naručeni za kariogram. Mi smo obadvoje ušli i to obavili.

E sad, kad smo s epruveticama došli natrag otvorila nam je druga žena koja nas je totalno zbunila. Rekla je da nazovemo za tjedan dana i pitamo: "Jesmo li rasli?". Onda je stala objašnjavati (sve to s vrata) kako to pitanje znači je li krv prošla u neki drugi medij i ne znam ni ja što je sve nabrajala, inače je sva djelovala kao da lebdi negdje dok razgovara...Pa je nešto rekla da se u tom slučaju nalaz ponavlja bez uputnice... Uglavnom ostali smo od reda da nazovemo za tjedan dana i pitamo za nalaz i da nam se nalaz pošalje na kućnu adresu.

Kakva su vaša iskustva, koliko se čeka na nalaz i u kojim slučajevima ga treba ponoviti?

Inače, nikakvog razgovora s genetičarom ili ičeg sličnog nije bilo, o čemu sam prethodno malo čitala ovdje...

Hvala vam unaprijed...
Ne znam koliko cu pomoc, posto nisam radila u Splitu. Al kad se sjetim kolko sam bila izludjena s tim nalazima, imam potrebu nesto napisat

Mi smo bili na Rebru, gdje smo cekali nalaz punih 6 mjeseci, pa smo u medjuvremenu bili kod Podobnika i nalaz dobili za 5 dana.

Oba puta su vadili krv i meni i muzu

Niko mi nije spominjao da postoji mogucnost da treba ponovit vadjenje krvi...

Nadam se da su u KBC Split brži s nalazima, to stvarno ovisi od bolnice do bolnice

Sretno
dadaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 08:44   #129
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Evo da se javim sa svježim dojmovima vađenja nalaza za kariogram u Splitu, inače sam tamo upućena uputnicom iz BiH. Imam i nekih pitanja, pa se nadam da će mi netko moći odgovoriti, bolje reći totalno sam konfuzna nakon ovog iskustva

Sa šaltera nekog dječjeg odjela su me uputili na vrata za humanu genetiku gdje je već čekao jedan par, koji mi je iskreno djelovao blago retardirano, posebice partner. Inače mi je telefonski rečeno da oni za tu pretragu rade 8-10 ujutro, ali čekanje se odužilo gotovo do 9. Pitam ovaj mutavi par jesu kucali na vrata ili i sa kim razgovarali ili se javili da su stigli. Oni kao nešto mumljaju da ih je vidio netko tko je izlazio iz sobe...na što ja pokucam, otvori mi žena i kažem joj da smo za kariogram, na što će ona nonšalantno - ah da, to je kod nas, kako se zovete...naravno dala sam prednost ovo dvoje mulaca koji su bili prije mene.
I uputi nas svo četvero ta sestra/doktorica, nisam sigurna što li već, da prođemo s druge strane objekta s ceduljicama na kojima nam je olovkom napisala kariogram da nam uzmu uzorke krvi. Tamo upadnemo u nekakvu ambulantu punu roditelja s djecom kojima se vidi krv i odradimo što smo trebali. Malo ne zbunilo što su od ovog para što je bio prije nas krv izvadili samo njoj, iako sam prethodno čula da su obadvoje naručeni za kariogram. Mi smo obadvoje ušli i to obavili.

E sad, kad smo s epruveticama došli natrag otvorila nam je druga žena koja nas je totalno zbunila. Rekla je da nazovemo za tjedan dana i pitamo: "Jesmo li rasli?". Onda je stala objašnjavati (sve to s vrata) kako to pitanje znači je li krv prošla u neki drugi medij i ne znam ni ja što je sve nabrajala, inače je sva djelovala kao da lebdi negdje dok razgovara...Pa je nešto rekla da se u tom slučaju nalaz ponavlja bez uputnice... Uglavnom ostali smo od reda da nazovemo za tjedan dana i pitamo za nalaz i da nam se nalaz pošalje na kućnu adresu.

Kakva su vaša iskustva, koliko se čeka na nalaz i u kojim slučajevima ga treba ponoviti?

Inače, nikakvog razgovora s genetičarom ili ičeg sličnog nije bilo, o čemu sam prethodno malo čitala ovdje...

Hvala vam unaprijed...
ne znam kako nadjes za potrebno da u postu komentiras ljude koji cekaju na pregled sa izrazima blago retardirano ...mulci i sl? Je li ti to neki oblik racionalizacije sto se nalazis na istom mjestu za pregled kao i oni ili si jednostavno takva.??? Osim sto ti zelim svako dobro sa nalazima,uistinu ti zelim da makar naucis da ljude ne trebas trpati u ruzne kategorije ili da se barem suzdrzis od kategoriziranja na mjestu gdje je to nepotrebno
__________________
Bolje da žališ što jesi nego što nisi. Mark Twain
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:17   #130
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
ne znam kako nadjes za potrebno da u postu komentiras ljude koji cekaju na pregled sa izrazima blago retardirano ...mulci i sl? Je li ti to neki oblik racionalizacije sto se nalazis na istom mjestu za pregled kao i oni ili si jednostavno takva.??? Osim sto ti zelim svako dobro sa nalazima,uistinu ti zelim da makar naucis da ljude ne trebas trpati u ruzne kategorije ili da se barem suzdrzis od kategoriziranja na mjestu gdje je to nepotrebno
Opisala sam svoje iskustvo i dojmove od tog dana bez cenzure i u onome što sam napisala nema nikakve skrivene poruke ili potrebe da se izrazi nešto više od onoga što je izraženo. Ako sam išta željela naglasiti to bi bila nezainteresiranost osoblja koje radi na ovoj pretrazi za koju se mjesecima čeka.
Hvala na lijepim željama.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 22:23   #131
Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom za pretragu kariogram u kbc Splitu,i eventualno nekom pomognem da zna što očekivati . Petrunjela je to detaljno opisala pa se ne bih ponavljala. Otprilike je tako bilo kad smo i mi došli. Želim vas samo upozoriti da ne očekujete skoro nalaze. Ja sam se naručila u osmom mjesecu prošle godine za vađenje krvi 14.10. Rekli da nazovemo za pet dana i pitam da li je kultura narasla. U početku nisam imala pojma što govori pa je zamolila da mi pojasni, ali joj je to očito bilo teško pa je rekla: Samo vi nazovite, mi ćemo znati zašto zovete!Pitala za nalaze, a ona odmahnula rukomi rekla:nalazi za dva i po mjeseca. Tako ja zvala za pet dana i rekli da je sve u redu i da nazovem za dva i po mjeseca za nalaze. ja nazvala po dogovoru, a oni kazu: nije još gotovo nazovite za petnaest dana, i tako opet, pa opet sve do kraja trećeg mjeseca da bi mi rekli da je mužev gotov a ja moram ponovno doći vaditi krv jer se kultura ipak nije dovoljno narasla.Ja u šoku, to mi kažu nakon 5 mjeseci. Ali, nema problema , neka dođem odmah sutra i neću čekati tako dugo nalaze. Ja kažem da nisam iz Splita, da ne mogu doći tek tako, trebam uzeti slobodan dan, putni nalog itd. Naruči me tada za par dana, i opet sve iz početka, s papirićom u laboratorij gdje se živčana sestra gotovo izvikala na mene: Pa otkad se petkom vadi krv za kariogram! Ja kažem da ne znam, da su mi rekli da dođem danas. Ali to meni kvari raspored, kaže ona meni. Uglavnom, preživim ja to i kažu mi da nazovem idući tjedan, pa opet idući, pa ne znaju kad će biti gotovo, ali uskoro će biti i poslat će mi to poštom jer imaju moju adresu. Nakon mjesec dana ja zovem ponovno, i kažu da je gotovo, mislilia je da je poslala ali ipak nije. I tako danas 14. 05. točno nakon sedam mjeseci dobijem nalaze, hvala dragom Bogu uredan i muški i ženski kariotip. Želim samo reći da im je profesionalnost i ljudskost ravna nuli. Inače sam u postupcima u kbc Rijeka i moram reći da su čista suprotnost ovima, kao da nismo u istoj državi.
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 13:18   #132
Pa to je prestrašno! Dvaputa smo radili kariotip, jednom iz djetetove krvi i jednom iz plodne vode i rezultate smo dobili za manje od mjesec dana. Doduse, pretraga je radena na Rebru, ali ovo cekanje je zbilja nehumano!! :-(
barsana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 09:28   #133
Evo da se javim sa svojim update-om...
Nalaz za mene nije "rastao" (mužev ok), pa sam morala ponoviti. No, dugo nisu imali tekućina (pretpostavljam nekih reagensa) pa sam se uspjela naručiti tek za prošli tjedan (prvi put radili pretragu 30.03.).
Dakle nalaz radila prije tjedan dana u pon i rekli mi da ih zovem u petak da provjerim to za "rast". Zvala sam ih i kažu da je sve ok, te da za 2ipo mjeseca nazovem da provjerim je li nalaz gotov.
Dakle, od prve pretrage to će biti pola godine. S tim da sam se i za prvi termin naručila oko 2ipo mjeseca ranije.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 10:52   #134
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Evo da se javim sa svojim update-om...
Nalaz za mene nije "rastao" (mužev ok), pa sam morala ponoviti. No, dugo nisu imali tekućina (pretpostavljam nekih reagensa) pa sam se uspjela naručiti tek za prošli tjedan (prvi put radili pretragu 30.03.).
Dakle nalaz radila prije tjedan dana u pon i rekli mi da ih zovem u petak da provjerim to za "rast". Zvala sam ih i kažu da je sve ok, te da za 2ipo mjeseca nazovem da provjerim je li nalaz gotov.
Dakle, od prve pretrage to će biti pola godine. S tim da sam se i za prvi termin naručila oko 2ipo mjeseca ranije.
Petrunjela, samo strpljenja!Ja se tek sad psihički oporavljam od ove pretrage. Ako ideš u neke postupke nemoj ih odgađati zbog toga.Moguće je da nalazi budu tada, a moguće je da te budu zavlačili još koji mjesec. Očito uvijek imaju neki razlog. Kod tebe nisu imali reagensa, kod mene su bili na bolovanju pa ih nitko nije imao mijenjati itd. Želim ti puno sreće!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 15:42   #135
Samo da javim da sam prije 10-ak dana zvala da vidim je li gotov nalaz i rekli su mi da nazovem za mjesec dana.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 21:21   #136
Bok,
Zanima me zbog kojih sve razloga vam dokorica daje uputnicu za kardiogram??
Jesu li to medicinski razlozi samo ili se uputnica moze dobiti ako ste u daljnem srodstvu, a planirate obitelj?
I dali je moze dati doktorica opce medicine?

Zadnje uređivanje blu 9 : 07.01.2016. at 22:26.
blu 9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 16:40   #137
blu 9 mi smo dobili uputnice radi lošeg spermiograma, na preporuku urologa/androloga i MPO liječnika.
Za kariogram dobiješ uputnicu od ginekologa, a TM/MD od doktorice opće prakse, ali prvo moraš obaviti razgovor s genetičarem, tzv. genetsko savjetovanje koji odlučuje ima li smisla raditi kariogram. Znači, trebaju ti tri uputnice: za genetsko savjetovanje + vaše dvije za kariogram. S obzirom da ste u srodstvu prvo tvoj ginić procjenjuje koliko ste "blizu" i daje daljnju preporuku.

Možeš ga obaviti i privatno npr. u Citu ili Genosu.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 11:57   #138
da li je netko radio kariogran na sv.duhu ili kalićevoj? kakva su vam iskustva? stvarno nam je predugo čekati 6 mj. nalaze s Rebra
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:03   #139
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
da li je netko radio kariogran na sv.duhu ili kalićevoj? kakva su vam iskustva? stvarno nam je predugo čekati 6 mj. nalaze s Rebra
Mi smo radili na Klaićevoj, ali budući da smo dobili termin u srpnju nalazi su se otegli skroz do listopada
Iako ih šalju poštom, muža sam osobno poslala isti dan kad su bili potpisani od strane doktorice. Inače bi čekali još koji tjedan

Nazoveš telefonom pa ti daju termin, ne treba uputnica prilikom naručivanja samo će te pitati razlog (vjerujem imaš neku dijagnozu). Taj dan dođete tamo izvadi vam krv i to je to - čas posla. Odjel za Kliničku genetiku, prof. Barišić je ta koja se potpisuje na nalaz.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:15   #140
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Mi smo radili na Klaićevoj, ali budući da smo dobili termin u srpnju nalazi su se otegli skroz do listopada
Iako ih šalju poštom, muža sam osobno poslala isti dan kad su bili potpisani od strane doktorice. Inače bi čekali još koji tjedan

Nazoveš telefonom pa ti daju termin, ne treba uputnica prilikom naručivanja samo će te pitati razlog (vjerujem imaš neku dijagnozu). Taj dan dođete tamo izvadi vam krv i to je to - čas posla. Odjel za Kliničku genetiku, prof. Barišić je ta koja se potpisuje na nalaz.
jeste dugo čekali termin? na rebru sam dobila termin za mjesec dana a nalaz onda još do 5 mjeseci...
moja dijagnoza su habitualni pobačaji..dva missed ab.-a i dvije biokemijske trudnoće
predostavljam da je vama nalaz bio ok pa niste morali na savjetovanje kod dr?
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.