Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2003., 12:51   #1
Humor

to najuzvišenije stanje duha i uma......

ajmo malo filosofirati o humoru....
kako ga dozivljavate, dajete, primate...

sta je sa totalnim promasajima, a vi ste tako zeljeli nasmijati...

neka priča počne!


DEBELEZVJEZDICE
__________________
[size=0,5]...ni pred pisoarom nisu svi jednaki...[/size]
=DK= is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 18:25   #2
Shvatiti što je bitno znači biti sposoban smijati se nebitnom.
Zato je duhovitost znak mudrosti.
Cathy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 00:10   #3
ma meni je sve smisno. ako se dnevno ne nasmijem bar 10 puta dan nije bija uspjesan... ljudi koji me ne poznaju kazu da iman cudan smisal za humor. cinizam i ironija, sprd na svoj racun to je kod mene pokretac smija. nikad se ne smijem tudoj nesrici, niti se rugam drugima kako bi nekoga nasmijala. najlipse mi je kas sam sa najboljom prijateljicom, dovoljno je da se pogledamo i da se posmemo cerekat

volim ljude koji me znaju nasmijat!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 10:14   #4
Re: Humor

Quote:
=DK= kaže:
to najuzvišenije stanje duha i uma......

ajmo malo filosofirati o humoru....
Hm... Da bi sve skupa imalo neki naizgled filozofski karakter, nabacujem sljedecu tvrdnju:
Inteligencija je moguca bez humora, humor bez inteligencije nije.
Ima li koga tko se NE slaze?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 10:22   #5
humor se dozivljava na razlicite načine...eto npr, engleski humor...
ono sto je nama smijesno, ne mora nuzno biti i drugome...netko se zna i uvrijediti na naš pokušaj da ga nasmijemo...pogotovo, ako su tu sex aluzije medju polovima...imate li neugodna iskustva...anegdotice...ajde djeco, da se bar ovdje nasmijemo vasim propalim vicevima...

DEBELzvIZDA
__________________
[size=0,5]...ni pred pisoarom nisu svi jednaki...[/size]
=DK= is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 11:41   #6
yebeš propale viceve, treba smišljat i inovirat nove (iako bi ih se dalo skupit u pozamašnu zbirku, ovih s IMF-a ). Šala je inače potrošna roba, lako se kvari, vic serviran podgrijan ne valja...
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 12:18   #7
Ma na forumu ljudi bas nemaju smisla za humor...cak i sebe same shvacaju ozbiljno!
carobnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 12:41   #8
Quote:
carobnica kaže:
Ma na forumu ljudi bas nemaju smisla za humor...cak i sebe same shvacaju ozbiljno!
Ja da sebe shvaćam ozbiljno??


K@jgod!!!
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 14:12   #9
Re: Re: Humor

Quote:
Gospon Pes kaže:
Hm... Da bi sve skupa imalo neki naizgled filozofski karakter, nabacujem sljedecu tvrdnju:
Inteligencija je moguca bez humora, humor bez inteligencije nije.
Ima li koga tko se NE slaze?

EVO PRVI ISPIT...NAŠ VRLI PRŽIDENTE, MESIĆ, IMA JAKO ISTANCAN OSJECAJ ZA HUMOR...

mnogi drze upitnim njegovu inteligenciju...sad ili je netko glup ili oni nemaju smisla za njegov humor.....

DEBELzvIZDA
__________________
[size=0,5]...ni pred pisoarom nisu svi jednaki...[/size]
=DK= is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 14:45   #10
Eh, nemam blage veze sto vrli Mesic kaze, tako da je, sto se mene tice, on los primjer.
Pogotovo za politiku, obzirom kak mu drzava zgleda.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2003., 18:41   #11
Talking Dosta zajebancije,ajmo se zajebavat !

Ma jadni stari Tuđmanin...

Možda i ne bi bil takav da su mu oni iz Ferala pili manje krvi.


Evo jedan poganoanarhistički vic...

Pogledajte grob staroga diktatora u bijeloj uniformici, druga Tita: bijela kocka od mramora...
piše gore TITO

Pogledajte Tuđmanov: isto kocka od mramora,samo crna...
još uz to NAGNUTA.

Kaj nebi bilo bolje da gore piše TITANIC !
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 08:07   #12
Quote:
MarilynManson kaže:
...a humor je moguc bez inteligencije, itekako...pa ja sam glup ko ponoc pa se smijem cesto...eto primjer iz prve ruke...
Smijati se moze svaka budala, a humor je kad nasmijes druge.
A ti si primjer inteligencije bez humora.
Barem na ovom forumu.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 18:23   #13
Re: Re: Re: Humor

Quote:
=DK= kaže:
EVO PRVI ISPIT...NAŠ VRLI PRŽIDENTE, MESIĆ, IMA JAKO ISTANCAN OSJECAJ ZA HUMOR...

mnogi drze upitnim njegovu inteligenciju...sad ili je netko glup ili oni nemaju smisla za njegov humor.....

DEBELzvIZDA

je da, tak je duhovit' da se ospem od njegovih poskočica iz pokrajnjeg sokačeta, a Tudjman je sam sebi Vi govorio u ogledalu, a takvi ljudi se smiju često, koliko nas često opizdi asteroid veličine Azije

ak' su oni duhoviti, Mesić je prozvan, jel' onda yebiga prihvacam da ja nemam smisla za taj humor.

Shta sad dragi Lastane?
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 01:04   #14
He he , sjetio sam se jednog primjera humora koji nije prošao, nego pače, nije mi bilo lako...
Sjedimo tako ekipa s posla i ja na nekom estradnom događanju, i jedna ženska iz te moje firme dođe ruku pod ruku sa nekim frizerom (poznati stereotip frizeri=pederi), a još je taj dečko izgledao al stvarno ko Boy George, i kaže ona tako nama (mi sjedimo i pijemo vino), idemo mi sad plesat, a ja kažem:
Ajd, odite vi cure plesat, mi ćemo doći kasnije...
E sad, ja ne znam šta je mene spopalo u tom trenutku, ali tako sam si smiješan bio da sam umiro sam sebi od smijeha par minuta dok su me ostali gledali u čudu. Jebiga, kasnije sam se ispričavo tom frizeru, plaćo pića, ali propade mi dobra šala, a ko ću nju vratit? Nitko. Žao mi je svake propale šale.
A imam još jednu ekstra glupu, ali koja je, začudo, prošla. A ta je debilna, al je prošla.
Uglavnom, šetasmo moja djevojka i ja i ja ju pitam iz dosade (nosili smo neki chips u vrećici): Daj mi reci, voliš li ti više Franckov chips, Crunchips (to su mađarski, firma Lorentz op. a. ) ili Čipsau-vau? I onda joj kažem : Ovaj zadnji sam izmislio. A ona se pukla smijat ko da sam ne znam šta reko. I onda sam ju zavolio.
Humor mi je izuzetno bitan, ako nam se poklapa smisao za humor, ako se netko od srca nasmije mojoj šali, i ako taj netko mene nasmije, sve ostalo je manje bitno. Jer znam onda i da će seks funkcionirat, i da će bit dobra majka moje djece ili prijatelj itd...
Razumijevanje humora neke osobe razumijevanje je same osobe.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 12:46   #15
Smile Smijmo se ljudi!

Moja je deviza:
Izgubljen je svaki dan bez pjesme i smijeha.

A ima li veze s inteligencijom - ne znam, ali sigurno bez smisla za humor nema mudrosti. Ako se ne znaš nasmijat samom/j sebi sigurno si budala.

I pokušajte se sjetit nekog diktatora (tiranina) koji je imao smisla za humor.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 13:00   #16
Question

Čarli Čaplin kao Veliki Diktator ?

Hm, tko zna, možda Caligula kada je svog konja proglasio za senatora ???
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 13:50   #17
Cool Smijeh kao lijek.

Mislim da su komični ljudi apsolutno u dobroj mjeri i inteligentni.
Humor nije nasmijati se drugome, nego prvenstveno se znati nasmijati sebi.

Mogu reći da humor u mom životu igra jednu od primarnih uloga.
Bez ikakve patetike mogu reći da se broj ljudi koje sam nasmijavao do bola mjeri desetinama.

Komično može biti mnogo toga: nečija pojava, nečija ozbiljnost, nečiji dobro ispričan vic, nečije otvoreno pokazivanje svojih nedostataka, nečija ljubaznost, nečija ludost, nečija neuravnoteženost, nečija ishitrenost.

Kad bih birao između humora i inteligencije kod nekoga, mislim da se ne bih mogao opredijeliti nizašta primarno, jer to dvoje ide zajedno.

Zadnje uređivanje adriatic : 17.11.2005. at 12:57.
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 13:59   #18
Talking Čizmica je bio off brain

Quote:
Roga Baba kaže:

Caligula kada je svog konja proglasio za senatora ???
Mislim da je to bilo smrtno ozbiljno. On se je smatrao bogom i htio je pokazati da je njegov konj vrijedniji od nekog dvonožnog senatora. Čisto sumnjam da bi se netko usudio nasmijati u toj prilici.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 19:23   #19
Quote:
lebowski: Razumijevanje humora neke osobe razumijevanje je same osobe.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2003., 20:46   #20
Quote:
carobnica kaže:
Ma na forumu ljudi bas nemaju smisla za humor...cak i sebe same shvacaju ozbiljno!
Pa ne bih se baš složila sa tim. Ako izbacimo čisto stručne rasprave i najniža podjebavanja (kojih nažalost ima previše), ostaje još mnogo humora. Ponekad se znam minutama smijati nekim simpatičnim postovima. Dobro, priznajem, neki su likovi uvijek predodređeni za ozbiljne rasprave, ali ima ih mnogo simpatičnih humorista...

--------------------------------------------------------------
Inteligencija je moguca bez humora, humor bez inteligencije nije.
---------------------------------------------------------------
A takva inteligencija je toliko suhoparna i jalova da je najbolje bježat kilometrima od nje. Inače uništi svaku želju za životne radosti.
Vega is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.