Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 17:59   #5481
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni zna biti odstupanje,a i gin mi rekao da se razlikuje venska krv od prsta

Par puta mi bilo i do 0.6razlika. jednom doma i u lab isto, zadnji puta 0.3razlika. Doma uvijek nize

Ako ti je jako velika,mozda glukometar vise ne valja. Meni tak mamin, na njemu npr.dobijem 3.6, na tatinom 4.5
Meni je 0,5 najvece odstupanje od zadnji put...moguce jel
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 20:10   #5482
Ja imam doma Optium Neo glukometar, i svaki put mjerim paralelno na svom aparaticu kad radim guk profil i ovo su rezultati - moj aparatic: nataste 4.7, 2h poslije dorucka 4.2, 2h poslije rucka 4.5, 2h poslije vecere 4.3.
A ovo je paralelno rezultat u labosu - nataste 4.6, 2h poslije dorucka 4.1, 2h poslije rucka 4.2, 2h poslije vecere 4.3.
Dakle, rezultati su skoro pa isti. Sad bar znam da kad doma izmjerim da je to vjerodostojno.
IvushkaPivushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:32   #5483
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
jel radio tko ogtt u petrovoj? jel gužva?
Ja sam radila prošli tjedan, došla u 7:25 i bila odmah na redu.

Srednja vrijednost mi je povišena 10.2 (<10), jel' to kakva indikacija za dijetu ?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:06   #5484
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Ja sam radila prošli tjedan, došla u 7:25 i bila odmah na redu.

Srednja vrijednost mi je povišena 10.2 (<10), jel' to kakva indikacija za dijetu ?
ja ti još ništa ne znam o tim parametrima, tek me čeka taj pregled.

iako mi je na početku trudnoće šećer bio baš nizak, 4.1, sad me malo strah GD jer se u zadnje vrijeme dosta brzo debljam, a i dosta ugljikohidrata jedem, plus imam šećeraša u obitelji, ne znam ima li to veze
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:20   #5485
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Ja sam radila prošli tjedan, došla u 7:25 i bila odmah na redu.

Srednja vrijednost mi je povišena 10.2 (<10), jel' to kakva indikacija za dijetu ?
Je.. Osim ak imas opustenog ginekologa koji nece pravit dramu
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:20   #5486
Jep, jedna povišena vrijednost često znači dijagnoza GD i dijeta Al ovisi ti o doktoru jel...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:24   #5487
Danas sam odnijela guk profil.. Bas me strah kakav ce ovaj put bit (zadnji put ok bio), slatko bas nisam jela uopce ni bijeli kruh uopce, a onda sam sad prije 2 tjedna postala tako gladna da sam se prepustila malo/blago.. Kak god,sutra opet po nalaz i vec mi nagovjestila da bar jos 1x cu morat to radit.. Rekla sam da budem. Ak budem u komadu jos.
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:29   #5488
a jel uopće način kako se hraniš npr tjedan dva pred testiranje može utjecati na rezultate, ili to nema veze? ili si tome sklon ili nisi, nevezano za prehranu?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:43   #5489
Ma nije mi do dijete nego ja inače ne jedem slatko ni puno ugljikohidrata, dosta dobro se hranim, evo u 27. tjednu sam i dobila sam ukupno 3 kg (imam sad 67 kg na 174 cm), puno se krećem...ne znam kako bi to još mogla regulirati... Ali tata mi je šećeraš pa onda možda i to ima utjecaja... Idem sutra u Petrovu na bolničko pa će mi tamo napraviti profil. Inače, baš im je gnjusna ta dijeta, pa toliko kruha/ tjestenine/ krumpira ne mogu ni u PMS-u pojesti .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:45   #5490
Mamja mislim da to nema veze. Mozes par dana prije testa pazit sta jedes i super rezultati. Al nisu "glupi,"ak nabijes 4 kile u 4 tjedna.... Mislim da je jasno sve. + ak je beba veca..
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:50   #5491
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Mamja mislim da to nema veze. Mozes par dana prije testa pazit sta jedes i super rezultati. Al nisu "glupi,"ak nabijes 4 kile u 4 tjedna.... Mislim da je jasno sve. + ak je beba veca..
ne mislim ja radi varanja, ionako to testiranje radim radi sebe ne radi doktora.

nego me zanima koliko prehrana ima utjecaja na to, a koliko neki faktori na koje se ne može utjecati.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:04   #5492
A buduci da se GD i lijeci dijetom, mislim da moze imati utjecaja. Ali samo ako se 2-3-4tj prije bas tako stroze hranis
Sad ne znam jel bude snizilo samo pocetni guk il i ostale vrijednosti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:25   #5493
u uputama za OGTT piše da se 3 tjedna prije pretrage ne bi trebale mijenjati prehrambene navike. znači, nikakve dijete i izbacivanje pojedinih namirnica par dana prije pretrage. može se i dan prije normalno jesti, samo iza 19h ništa i ujutro naravno biti natašte.
ako gušterača normalno funkcionira, sve će biti ok. ako ne, bolje je to saznati i reagirati na vrijeme.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:29   #5494
mislim da se moze iza 19h ipak jesti. ja bih osobno crkla da ne jedem. a i po VV dijeti je zadnji obrok u 22.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 15:35   #5495
ovako je pisalo u Vinogradskoj kad sam išla na OGTT prije 2 godine. sad vidim na netu da od zadnjeg obroka do prvog vađenja krvi mora proći 8 do 12 sati, što znači da zadnji obrok može biti i kasnije. ja se obično držim ovih 12 sati, a krv idem vaditi oko 7h pa mi zadnji obrok bude oko 19/20 h.
na ono vađenje krvi u prvom tromjesečju nisam ni otišla jer sam zbog mučnina morala jesti čim otvorim oči i nisam nikako mogla biti natašte do vađenja krvi.
sad mi je sve ok s apetitom i jedem navečer oko 19/20h, a ujutro obično tek oko 10 jer sam spavalica u trudnoći.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:51   #5496
mene djeca bude. ili se netko popiša ili ima noćne more ili nešto treće
i onda se probudim milijun puta. da ne kažem da idu kasno spavati, pa onda ni ja prije 23, ponoć nisam u krevetu.

i onda se gladna baš mučim. uskoro ću na ogtt, već sam se psihički počela pripremati na glad i muku
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:01   #5497
Meni su na guk najbolji nalazi kad jedem oko20- 21h zadnje laganije. Kad sam dulje gladna ode secer gore
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:37   #5498
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni su na guk najbolji nalazi kad jedem oko20- 21h zadnje laganije. Kad sam dulje gladna ode secer gore
hm, ja ni inače ne jedem uopće navečer, da tako onda budem i prije ogtt-a ili da se natjeram ipak nešto pojesti?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:10   #5499
Jedi kao normalno pa ces vidjeti kako ti tijelo u tim uvjetima radi
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:23   #5500
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni su na guk najbolji nalazi kad jedem oko20- 21h zadnje laganije. Kad sam dulje gladna ode secer gore
Tako i meni. Nataste uvijek preko 5 ako sam gladna dugo vecer prije, a ako jedem zadnji obrok oko npr.21h onda je secer ujutro 4.2, 4.3
IvushkaPivushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.