Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 15:57   #5561
Da, i meni su rekli strogo zadnja voda u ponoc dan prije, nema više po noci ili ujutro, ni za tabletu popit.

Jedino nisam bila sigurna za zadnji obrok kada.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:24   #5562
Evo mene nakon tri godine opet na temi. U prošloj trudnoći sam imala povišen šećer (ništa alarmantno) koji se utvrdio u drugom tromjesečju. Nakon poroda ga (tuka) uopće nisam kontrolirala nikad jer sam si uzela zdravo za gotovo da je bio samo trudnički i nisam imala nikakvih simptoma kao indikaciju.
Ugl, eto me opet u 11. tt i danas rutinski ko fol idem kod svekrve provjerit šećer na aparatiću. Sat vremena nakon malog bureka sa sirom i pola šalice kave: 9,3. Umalo me šlog nije opalio. Trebam li hitno zvati ginićku ili da se malo skontroliram do sutra i izmjerim ga ujutro natašte. S obzirom da imam mučnine proteklih tjedana sam se šopala nezdravom hranom, sokovima i carbovima svih vrsta jer mi je jedino to odgovaralo.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:46   #5563
evo mojih vrijednosti

5.1
5.7
5.5

dakle druga i treća odlične, samo prva natašte na donjoj granici.

a dobro.

i prijavljujem da mi glukoza baš fina bila
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 07:56   #5564
Quote:
dunjaF kaže: Pogledaj post
Evo mene nakon tri godine opet na temi. ...
Ja bi na tvojem mjestu sredila prehranu, na tjedan dana npr, i za to vrijeme kontrolirala šećer sama pa vidjela što se dešava. Ja sam (u kasnijoj trudnoći doduše) imala visok šećer na GUKu (preko 10) i nakon tjedan dana stroge dijete se koliko toliko stabilizirao. AKo ne uspiješ tako regulirati, onda giniću pa neka oni vide što dalje.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:47   #5565
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
Ja bi na tvojem mjestu sredila prehranu, na tjedan dana npr, i za to vrijeme kontrolirala šećer sama pa vidjela što se dešava. Ja sam (u kasnijoj trudnoći doduše) imala visok šećer na GUKu (preko 10) i nakon tjedan dana stroge dijete se koliko toliko stabilizirao. AKo ne uspiješ tako regulirati, onda giniću pa neka oni vide što dalje.
Thx! Evo jutros natašte bio 4,8. valjda nije još onda tako kritično. Provjeravat ću još ovih dana par puta dnevno. Malo me zateklo što se tako rano pojavio. Sve si kontam možda sam ga imala cijelo vrijeme nakon prošle trudnoće.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:43   #5566
koje su referentne vrijednosti za tu glukozu, prvu, drugu i treću?

idem u ponedjeljak tu ogavnoću raditi.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:48   #5567
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
koje su referentne vrijednosti za tu glukozu, prvu, drugu i treću?

idem u ponedjeljak tu ogavnoću raditi.
al fakat nije ogavnoća. ko da malo slađu bijelu kavu popiješ, il čokolino, ili tako nešto. ja sam se baš jako iznenadila nakon svega pročitanog.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:05   #5568
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
al fakat nije ogavnoća. ko da malo slađu bijelu kavu popiješ, il čokolino, ili tako nešto. ja sam se baš jako iznenadila nakon svega pročitanog.
radila sam to prije pet godina.

bilo je jako, jako ogavno.

ne smijete to popiti presporo...hej, nemojte tako brzo ispovraćat ćete se....

da, jebote znam..upute za popizdit

e sad, palo mi je na pamet da si ponesem limun, jel se to smije?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:28   #5569
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
radila sam to prije pet godina.

bilo je jako, jako ogavno.

ne smijete to popiti presporo...hej, nemojte tako brzo ispovraćat ćete se....

da, jebote znam..upute za popizdit

e sad, palo mi je na pamet da si ponesem limun, jel se to smije?
meni rekli bolje brže. i da ne smijem limun (petrova)
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:45   #5570
a nema mi druge, od kukanja nema koristi, moram to obaviti i gotovo.

a vrijednosti? ti si bila pa pretpostavljam da znaš.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:18   #5571
pa pisat će ti referentne na nalazu. na SD su prva 3,4-6,2 (za trudnice je manje, ali to na mom nalazu ne piše); nakon 60 min 3,4-8,5 i nakon 120 min također 3,4-8,5.
frendica je radila u Vinogradskoj i kod nje su referentne <5,1 natašte; <10 nakon 60 min i <8,5 nakon 120 min.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:08   #5572
U mom labosu su isto ove druge vrijednosti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 05:00   #5573
i petrova isto

mene više čudi ovaj različit pristup uzimanju nalaza. u bolnicama su baš nazi pravila, sjedni u čekaonu i ne mrdaj inače su rezultati lažni, dok po domovima zdravlja dopuštaju da prošetaš do kafića, doma, kud god hoćeš...
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 07:46   #5574
Kod mene u domu zdravlja je isto "ne mrdaj". Cak ne daju sjediti vani u hodniku, nego bas unutra u labosu, da si im na oku
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 09:38   #5575
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
i petrova isto

mene više čudi ovaj različit pristup uzimanju nalaza. u bolnicama su baš nazi pravila, sjedni u čekaonu i ne mrdaj inače su rezultati lažni, dok po domovima zdravlja dopuštaju da prošetaš do kafića, doma, kud god hoćeš...
ja sam radila u domu zdravlja i isto sam doma otišla. ovaj put vučem malog sa sobom, ne znam kako ćemo to izvesti. ali mislim da ćemo ić hodat po trgovinama, bolje nego sjediti u čekaonici.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:28   #5576
ne kužim ovo "hodanje po trgovinama". onda ti pretraga, tj. vrijednosti nakon 60 i 120 min nemaju nikakvog smisla...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:40   #5577
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
ne kužim ovo "hodanje po trgovinama". onda ti pretraga, tj. vrijednosti nakon 60 i 120 min nemaju nikakvog smisla...
ne kužim. šta je važno mirovat? nisam to znala. ako je tak, onda ću sjedit, naravno. samo i hodanje do doma zdravlja pa hodanje kući pa hodanje nazad je isto nemirovanje, a niš mi nisu rekli za to prošli put. dapače, poslali me doma. a imam 15 min pješke do doma zdravlja.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:03   #5578
Da, hodanje trosi secer i moze dati manji rezultat. Zato su neki jako rigorozni
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:40   #5579
da, OGTT je specifična pretraga i poanta joj je vidjeti kako tijelo iskorištava glukozu, tj. kako gušterača radi (izlučuje inzulin) u određenim kontroliranim uvjetima. zato je bitno to mirovanje. ako se između vađenja krvi kreće, to kretanje troši glukozu i onda rezultati nisu vjerodostojni.

Zadnje uređivanje jojo21 : 02.12.2017. at 14:05.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:00   #5580
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
da, OGTT je specifična pretraga i poanta joj je vidjeti kako tijeko iskorištava glukozu, tj. kako gušterača radi (izlučuje inzulin) u određenim kontroliranim uvjetima. zato je bitno to mirovanje. ako se između vađenja krvi kreće, to kretanje troši glukozu i onda rezultati nisu vjerodostojni.
baš me zanima što će mi reći ovaj put. mislim, nije mi bed sjedit u čekaoni. ponijet ću malom tablet i igračke, al sigurno mi nisu tak rekli prošli put.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.