Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 10:09   #81
ma da - al bit je u tome hoće li ti naplatiti porez na osnovu toga kaj si prodao neke dionice ili na osnovu toga kaj si povukao pare od brokera. Imat 1000000kn u nekom trenutku i ne prodati ih može biti riskantno. tj ti te pare niti nemaš dok ne prodaš dionice a za 5 ili 10 godina možeš na njima na kraju i izgubiti ak ih držiš - u kalkulaciju povlačenja para i plaćanja poreza onda moraš uračunati rizik na 20 godina, a to je komplicirano pa se to na kraju svodi na to da plaćaš porez pri prodaji i da nečeš čekat i izvlačit 50kkn po 50kkn.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:05   #82
ima nekoliko metoda,ali mislim da onaj minimum od 50.000 kn najvishe komplicira stvari
naime,inace bi se mogla svaka transakcija placat,ovako se mora gledat na godinu dana
dakle,recimo da se placa prilikom izvlacenja novca
ti ionako nemash te novce cijelo to vrijeme,samo virtualno
a kad izlazish,lijepo opet postoje dva modaliteta
da se gleda udio ulozenog/dobivenog pa se izlaz tako rasporedi i onda se gleda na 50.000 kn
ili ti mosh rec da uzimash od osnovice,a zarada ce kad tad doc na naplatu kad izvlacish pare
drugi nacin je na nivou godine dana da se gleda ulozeno na pocetku godine i dobiveno na kraju godine plus ono shto se uplacivalo odnosno isplacivalo tijekom godine
slepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:49   #83
Što se vi zamarate glupostima. SDP hoće budžet države povećati za milijardu do dvije, za plaćanje koalicijskih partnera, npr 7 milijardi kn za HSS. Nikakve vaše kalkulacije mu ne pune proračun. Nađite onu koja će prema godišnjem prometu na burzi dati dvije milijarde kn poreza i to je ta.
nulakuna is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:42   #84
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
i jos nesto sam zaboravio...najvise me zivciraju ljudi kao sto si ti pujdo. necu opisivati kakvi su to ljudi jer bi mogao popusiti ban s cjelog foruma, ali jedno mogu reci, ako ne vjerujes u hrvatsku ekonomiju, objasni mi koj kurac uopce investiras ovdje? sta ne ides u englesku ili njemacku ili jos bolje SAD? vjeruj mi pujdo, mi te ovdje ne trebamo, a ja bi mirnije spavao kad bi ti, tvoj kapital, i svi slicni tebi jednostavno otisli iz hrvatske i nikad se ne vratili. dao Bog da nikad vise na izbore ne izade dijaspora, a ni ti skupa s njom.
Vidim da si sve pogrešno shvatio pa da pokušam jednostavno...tako je veća vjerovatnost da ćeš shvatiti...
Vidim spominješ neke zemlje kao što su njemačka,engleska, SAD...jesi li bio kada tamo? Makar neko kraće vrijeme? Ako jesi ne vjerujem da je bilo teško primijetiti kako je broj ljudi na ulici u radno vrijeme bitno manji od broja ljudi koji šeću uvečer,kupuju,izlaze u restorane.
Radi se!Ne zbog ljubavi tamošnjih ljudi spram posla već stoga što ih uređeni odnosi u njihovim ekonomijama prisiljavaju da rade za život. Ali pustimo takva društva..to je stupanj razvoja koji se ne događa u deset godina.
Možda si bio u češkoj,slovačkoj,mađarskoj u zadnjih 5-6 godina. Da li znaš da je stupanj nezaposlenosti u češkoj ispod 7%,a u pragu oko 2%? Da je visina stranih investicija u PROIZVODNE djelatnosti u slovačkoj od 2000-2005 bila preko 100 milijardi €. Da je strani dug u svim zemljama jie u padu osim u mađarskoj i hrvatskoj,a i u mađarskoj je na pola vrijednosti u odnosu na hrvatski dug prema BDP. Da je stopa rasta rumunjske i bugarske između 6-7% temeljen uglavnom na velikom dotoku stranih investicija.
Da je mizeran rast BDP-a u Hrvatskoj temeljen prije svega na povećanoj potrošnji kao posljedici stalnog rasta duga
Da je zarada od turizma samo u Pragu veća od zarade cjelokupnog hrvatskog turizma?
Očekivati u takvim okolnostima da se stane iza izjava koje prosipa Sanader da je hrvatska "europski tigar" ili nebuloza Milanovića i Jurčića koji bi u robinhoodovskom stilu ponovo uzimali bogatima da bi tu lovu spucali na socijalu..i tvrditi da je naša ekonomija u uzletu je apsolutna glupost osobe koja nije makla nos izvan hrvatske a vjerovatno ni izvan ovog foruma.
A zašto investiram u hrvatsku? Valjda zato jer sam za nju krvario,zato jer je volim i zato jer je najljepša zemlja u kojoj sam bio.
Vjerujem da potencijal postoji sa pametnim ljudima.
(Tu se ne računaš ti...op.a)
__________________
PIVO-više nije samo za doručak!
pujdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:32   #85
e, ako tako razmisljas, onda se slobodno mani burze ne samo u hrvatskoj, nego u cjelom svjetu. daj lovu u neki fond i odi ispijati kave s pajdasima u birtiju. pa tamo komentiraj 'danas mi je fond pao 1%, predosjecam da ce sutra narast 2%'. eto. ajde sretno prijatelju. citaj malo poslovnog dnevnika.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:38   #86
Quote:
pujdo kaže: Pogledaj post
Da je zarada od turizma samo u Pragu veća od zarade cjelokupnog hrvatskog turizma?
Od koga si to čuo, crni Pujdo.
I ti svakom vjeruješ.
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:42   #87
Quote:
Rocky64 kaže: Pogledaj post
Od koga si to čuo, crni Pujdo.
I ti svakom vjeruješ.
i austrija nas shije u turizmu...
i to za barem jedan red velicine
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:45   #88
Quote:
lepi kaže: Pogledaj post
i austrija nas shije u turizmu...
i to za barem jedan red velicine
Austrija je država, a Prag nije, ili se varam .....
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:48   #89
Quote:
pujdo kaže: Pogledaj post
Možda si bio u češkoj,slovačkoj,mađarskoj u zadnjih 5-6 godina.
Ali su im cure grde brate mili...
__________________
TI nikad nečeš kupit po najnižoj i prodat po najvišoj cijeni... to se uvijek dešava DRUGIMA!
compaq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:52   #90
Pujdek, pa mi isto imamo rast BDP-a 6-7% kao i, kako ti kažeš, Bugarska i Rumunjska, samo što naš nazivaš mizernim (i to, ni manje ni više nego, crvenom bojom )
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:53   #91
pimpli,ako nisi shvatio,coek je rekao da je to zbog povecane potroshnje,a ne zbog povecane proizvodnje
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:54   #92
Quote:
Rocky64 kaže: Pogledaj post
Austrija je država, a Prag nije, ili se varam .....
i bec nas shije u turizmu
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:57   #93
Quote:
lepi kaže: Pogledaj post
i bec nas shije u turizmu
Znaš ili ... ?
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:31   #94
Quote:
lepi kaže: Pogledaj post
pimpli,ako nisi shvatio,coek je rekao da je to zbog povecane potroshnje,a ne zbog povecane proizvodnje
Nisam shvatio, lepi, hvala ti k'o bratu. Volim te.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:35   #95
@rocky - 8.249.398 nocenja 2004. godine
8,8 milje 2005
9,2 milje 2006
po tom bi bilo barem 9,6 u 2007...

@plimpi - pa jel to....razlika onda?
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:41   #96
@lepi
Od ukupnih devetomjesečnih 53,6 milijuna turističkih noćenja u Hrvatskoj ....

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomi...vima,2601.html
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:46   #97
Quote:
lepi kaže: Pogledaj post
i austrija nas shije u turizmu...
i to za barem jedan red velicine
Austrija šije sve europske zemlje u turizmu, naime, ona je prva na ljestvici.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:47   #98
ma,negdje tamo pishe gostiju,a negdje nocenja
isto tako navodno 200.000 dnevno ima posjetitelja u pragu (na jednom forumu receno)
opet,pricamo o gradu naspram cijele drzave
a mislim da nas cijela austrija shije do u nebesa
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:47   #99
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Pujdek, pa mi isto imamo rast BDP-a 6-7% kao i, kako ti kažeš, Bugarska i Rumunjska, samo što naš nazivaš mizernim (i to, ni manje ni više nego, crvenom bojom )
Plimpač,pa ne mogu vjerovat da ti tako zboriš
BTW "Idemo dalje" će slistit većinu od predviđenih 10 milijardi € u cesto i mostogradnju...dovoljno da se provozaš našom lipom Dalmatinom sad u zimskim mjesecima pa će ti bit jasno koji je povrat dobiti na uloženi kapital tu u igri. Toliko o njihovom gospodarskom čudu.
Čudo je jedino da građevinari još nisu dosegli P/E>100
__________________
PIVO-više nije samo za doručak!
pujdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:48   #100
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Austrija šije sve europske zemlje u turizmu, naime, ona je prva na ljestvici.
da,ali zanimljivo je da nas shije i u ljetnom turizmu
a nemaju mora
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.