Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2011., 19:11   #2301
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Cure, moram vam reci jednu stvar na koju mene nazalost nitko nije upozorio a tice se papira od vodjenja trudnoce. Naime, meni su u petrovoj uzeli SVE moguce papire od pregleda u cijeloj trudnoci i apsolutno sve nalaze. Ostavili su mi samo papir s krvnom grupom i slicice s uzv.
Navodno, to nije praksa u ostalim rodilistima. Ne znam da li uzimaju i trudnicke knjizice ako ih imate, ja sam trudnocu vodila privatno pa sam imala samo hrpu papira.
Bas bi voljela da me je na to netko unaprijed upozorio, sve bi si bila kopirala. Ovako nemam nikakvog pisanog traga o cijeloj trudnoci...
Kak to misliš uzeli? i meni su uzeli sve kad sam došla, i sve vratili skupa sa otpusnim pismom... baš čudno... neko je očito nešto zahebao!
__________________
stigao grofić.... 03.12.2010... mamina srećica...
stiže grofica.....
groficaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:49   #2302
Ja sam u Petrovoj rodila 2 puta, 2006 i 2008. Prvi puta sam pokupila urinarnu infekciju vjerojatno preko wc-a pa mi drugi puta nije palo na pamet sjesti na wc.

Oba puta su mi na prijemu uzeli sve papire o trudnoći i na otpustu vratili sve, osim onih zadnjih iz trudničke ambulante.

Sestre su mi bile kako koja.

Ovo preuređenje nam je još u 12 mj. 2008 najavila jedna sestra s riječima da su već nabavljeni krevetići za bebe, samo se čeka da se sve sredi i da je u planu rooming in.
žabica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 20:00   #2303
Quote:
groficaaa kaže: Pogledaj post
Kak to misliš uzeli? i meni su uzeli sve kad sam došla, i sve vratili skupa sa otpusnim pismom... baš čudno... neko je očito nešto zahebao!
Uzeli su i zadrzali ama bas svaki papir osim krvne grupe i slika s uzv. Sad sam jos vise u bedu kad vidim da sam valjda jedina kojoj se to dogodilo.
Ne vjerujem da su zeznuli jer sam ja sestru pitala za papire kad mi je donijela otpusnicu. Rekla je da kod njih ostaje SVE. Za jedan dio papira mi je bas zao jer bi htjela imati to za uspomenu, a drugi dio (nalazi) su mi zapravo jako bitni jer je bilo nekih problema koji se opet mogu pojaviti i u iducoj trudnoci, a ja nemam nista crno na bijelom.
Sad bas nisam u poziciji da mogu obilaziti bolnicu u potrazi za papirima, a i ne znam koga bi to trebala traziti i kakva je procedura.
Ajme bas sam zalosna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 20:00   #2304
Quote:
groficaaa kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo, carski u petrovoj... sobe odlične, prva 2 dana u sobi u kojoj te bedinaju fakat kao da si carica..ostalih 4 dana u sobi s jednom cimericom..prekrasno... wc supač, teta čisti ko velika, sve čisto, tuševi super... fakat sve pohvale odjelu carskog...
bila si nakon carskog u onoj maloj sobici gdje su samo 2 kreveta?
tam sam ja bila ljetos
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 20:01   #2305
Quote:
žabica1 kaže: Pogledaj post
Ja sam u Petrovoj rodila 2 puta, 2006 i 2008. Prvi puta sam pokupila urinarnu infekciju vjerojatno preko wc-a pa mi drugi puta nije palo na pamet sjesti na wc.
c.c.c.c....pa mislim, ja u životu nisam sjela na wc osim doma ,tako da sigurno neću ni tamo, koliko god bilo teško....
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 20:14   #2306
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
c.c.c.c....pa mislim, ja u životu nisam sjela na wc osim doma ,tako da sigurno neću ni tamo, koliko god bilo teško....
Ni ja!
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 20:23   #2307
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Uzeli su i zadrzali ama bas svaki papir osim krvne grupe i slika s uzv. Sad sam jos vise u bedu kad vidim da sam valjda jedina kojoj se to dogodilo.
Ne vjerujem da su zeznuli jer sam ja sestru pitala za papire kad mi je donijela otpusnicu. Rekla je da kod njih ostaje SVE. Za jedan dio papira mi je bas zao jer bi htjela imati to za uspomenu, a drugi dio (nalazi) su mi zapravo jako bitni jer je bilo nekih problema koji se opet mogu pojaviti i u iducoj trudnoci, a ja nemam nista crno na bijelom.
Sad bas nisam u poziciji da mogu obilaziti bolnicu u potrazi za papirima, a i ne znam koga bi to trebala traziti i kakva je procedura.
Ajme bas sam zalosna.

Meni su sve vratili, ali i otpusno pismo i otpremili me kući još sa koncima u trbuhu
Srećom pa sam se prilikom te lude greške snašla i spremila si svu dokumentaciju. Došao dr u vizitu i lijepo me pozdravio i kaže: Vi idete danas doma i uruči mi otpusno (koje bogami i stoji na moje ime i prezime) i kaže da odem samo to ovjeriti. Ja blejim ko ovca, jedva progovorila. Konci od carskog još u meni (kopčice), beba u inkubatoru, on me šalje kući...Baš imam svakojakih iskustava s tog poroda...od samog početka do kraja, trudnoća je bila...ma, možda jednom napišem knjigu
Ne znam je l' za plač ili smijeh kad se sve sumira!
nina-nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:32   #2308
Quote:
nina-nana kaže: Pogledaj post
Drugi kat 09/2008. Ovaj umivaonik je jedino čudo tehnike koje je nas 8 moglo koristiti kao nešto odvojeno od one krvave wc-katastrofe u hodniku. Soba je prelijepa - vidi krevete. Klima bila isključena na intenzivnoj a ovdje je i nije bilo (vani 40 stupnjeva!!!).
Ovo što sad čitam, to mora da je poput sna
Al' i to se preživjelo. Plus! Imala sam carski, beba na intenzivnoj, lift krepan, svaka 3 sata pješke na izdajanje, pa onda opet nakon sat vremena davati joj to mlijeko. Baš cool
Joj sad sam se prisjetila svega, i ja sam bila u točno takvoj sobi, krevet zadnji lijevo do prozora, preko puta umivaonika, vani 40, sunce prži a onaj zeleni zastor što kao treba štitit od sunca potrgan i poderan i sunce mi prži ravno na krevet, zvono za sestre koje se nalazi kod vrata sobe uopće ne radi, ja i cura do smo morale dijelit onaj stolić za hranu jer nije bilo stolića za sve, jele smo naizmjence, deke te smeđe kao iz drugog svjetskog rata ko zna kad su zadnji put očišćene, posteljinu kao i mijenjaju kad rodilja odlazi ali te deke ne, kofer mi ispod kreveta stoji a oko njega se skupljaju one grudice prašine što lete. Nadam se da će novi odjel biti gotov dok budem išla drugi put rodit.
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 21:45   #2309
Simba, nisam ni ja, grozim se svakog wc-a osim kućnog, ali poslije prvog poroda na prvi piš piš vodila me je sestra koja me je doslovno posjela na wc, a kako mi se je prvi dan jako vrtilo svaki put je samnom išla jedna sestra i svaka me je posjela. A nikad neću zaboraviti kako mi je jedna od sestara htjela "pomoći" da složim 3 uloška i u jednoj ruci drži moje uloške, a u drugoj svoj mobitel.

E da, zaboravila sam napisati da sam se drugi puta nagledala krvi jer neke rodilje ne znaju pustiti vodu iza sebe. A bilo je i zadimljenih wc-a jer su neke pušile u wc-u.
žabica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 22:08   #2310
Quote:
mila26 kaže: Pogledaj post
Joj sad sam se prisjetila svega, i ja sam bila u točno takvoj sobi, krevet zadnji lijevo do prozora, preko puta umivaonika, vani 40, sunce prži a onaj zeleni zastor što kao treba štitit od sunca potrgan i poderan i sunce mi prži ravno na krevet, zvono za sestre koje se nalazi kod vrata sobe uopće ne radi, ja i cura do smo morale dijelit onaj stolić za hranu jer nije bilo stolića za sve, jele smo naizmjence, deke te smeđe kao iz drugog svjetskog rata ko zna kad su zadnji put očišćene, posteljinu kao i mijenjaju kad rodilja odlazi ali te deke ne, kofer mi ispod kreveta stoji a oko njega se skupljaju one grudice prašine što lete. Nadam se da će novi odjel biti gotov dok budem išla drugi put rodit.
I moje je bio nasuprot umivaonika, kraj prozora i također smo tako dijelile stolić za klopu. Ne znaš u tom trenu je li ti smiješno ili te tjera na plač. No, ekipa bila ok, pa smo sve okrenule na šalu. Šta ćeš drugo
nina-nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 22:12   #2311
Quote:
mila26 kaže: Pogledaj post
Joj sad sam se prisjetila svega, i ja sam bila u točno takvoj sobi, krevet zadnji lijevo do prozora, preko puta umivaonika, vani 40, sunce prži a onaj zeleni zastor što kao treba štitit od sunca potrgan i poderan i sunce mi prži ravno na krevet, zvono za sestre koje se nalazi kod vrata sobe uopće ne radi, ja i cura do smo morale dijelit onaj stolić za hranu jer nije bilo stolića za sve, jele smo naizmjence, deke te smeđe kao iz drugog svjetskog rata ko zna kad su zadnji put očišćene, posteljinu kao i mijenjaju kad rodilja odlazi ali te deke ne , kofer mi ispod kreveta stoji a oko njega se skupljaju one grudice prašine što lete. Nadam se da će novi odjel biti gotov dok budem išla drugi put rodit.
joooj sad si me podsjetila na deke...stavila ja jednu deku između koljena dok spavam jer me bolila epi pa mi je bilo lakše ak mi noge nisu bile skupljene a kaže meni sestra:"pazite da ne zakrvavite deku,one se peru jednom godišnje!"
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 23:51   #2312
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
c.c.c.c....pa mislim, ja u životu nisam sjela na wc osim doma ,tako da sigurno neću ni tamo, koliko god bilo teško....
e draga kad imaš šavpve u guzi nemožeš ne sjest sve boli...
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 08:56   #2313
ajoj uskrs je krajem 4. a ja trebam rodit početkom, onda se i ne tribam previše nadat...

uh, i sve razmišljam da platim apartman, ako uopće bude slobodan..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 08:57   #2314
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
e draga kad imaš šavpve u guzi nemožeš ne sjest sve boli...
I jos kad ti se sa svim tim savovima strasno vrti u glavi i sve te boli, a sestra ti da purisan ili cepic da dobijes stolicu, prakticki je nemoguce "naciljati" skoljku iz visine i stajati u tom polozaju sve dok se crijeva ne isprazne.
Grozno je to sve skupa, ali prezivi se.
Osim sto zena na porodu izgubi svako dostojanstvo, poslije poroda nestaje svaki sram i gadjenje. Jednostavno nemas izbora, probas ne misliti na sve bolestine koje mozes pokupiti u tom wc-u i boga molis da sto prije ides doma.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 09:33   #2315
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Uzeli su i zadrzali ama bas svaki papir osim krvne grupe i slika s uzv. Sad sam jos vise u bedu kad vidim da sam valjda jedina kojoj se to dogodilo.
Ne vjerujem da su zeznuli jer sam ja sestru pitala za papire kad mi je donijela otpusnicu. Rekla je da kod njih ostaje SVE..
Ajme bas sam zalosna.
nisi jedina, isto slučaj i kod mene, rekli su mi da to sve kod njih ostaje, dali mi samo nalaze od krvne grupe......
bella24zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 09:39   #2316
Quote:
bella24zg kaže: Pogledaj post
nisi jedina, isto slučaj i kod mene, rekli su mi da to sve kod njih ostaje, dali mi samo nalaze od krvne grupe......
Pa zasto nekima uzmu a nekima ne?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 09:43   #2317
ma dajte cure...nije to sad tako loše..ja sam ležla 2 dana dulje jer mi je beba imala hematom na glavi pa sam preživila ...pamtim samo smijeh u sobi i sprdačinu u sobi oko svega...

wc smrde, u sobama zagušljivo..al uopće mi to viš nije smetalo..bila mi je bitna voda samo da se mogu oprat 10 puta na dan...šavove je dobro ispirat vodom, jer brže zarastaju...

ovo oko odlaska a "veću nuždu" je bio samo smijeh...prvo smo sve 5 slagale da smo kakale samo da ne rade probleme, ali zato slijedeći dan se svi proseru..moje govno smo čekale ko novu godinu
išla sam 100 puta i nikako, kad sam se konačno posrrala ko čovjek sve sam počastila s kavom u sobi

onda smo se smijale u raznim situacijam , zapravo smo one loše događaje pretvorile u smiješne i nakraju nam bilo žao kad smo se morale rastat

bile smo ko ukleta soba, svaka od nas je imala neki problem pa nas nisu nikako puštali doma, već su nas spremačice počele pitat jesmo se mi preselile u petrovu...


tračale smo sestre, sprdale se od njih,davale im nadimke...


a jele smo sve stojećki..to je bilo najlakše...kad te glad stepe jedeš sve od reda...mi smo još i repete znale žicat od kuharica..


eto tako ja pamtim svoj boravak u bolnici...


jebeš smrad, imaš svoju bebicu kraj sebe, kuhaju za vas , služe vas,imaš ekupiu u sobi , možeš i na kavu bez da brineš tko će nahranit bebu..što se sve mijenja kad dođete doma
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 10:25   #2318
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
bila si nakon carskog u onoj maloj sobici gdje su samo 2 kreveta?
tam sam ja bila ljetos
i ja, i ja, hi hiiiiii ona do apartmana, jel' da? sjećam se kak smo znale prolazit pored i kao sažaljevat ženu u ap jer je sama, a mi imamo iste uvjete i još se super dobro zezamo.

Quote:
machkala kaže: Pogledaj post
ma dajte cure...nije to sad tako loše..ja sam ležla 2 dana dulje jer mi je beba imala hematom na glavi pa sam preživila ...pamtim samo smijeh u sobi i sprdačinu u sobi oko svega...

eto tako ja pamtim svoj boravak u bolnici...

jebeš smrad, imaš svoju bebicu kraj sebe, kuhaju za vas , služe vas,imaš ekupiu u sobi , možeš i na kavu bez da brineš tko će nahranit bebu..što se sve mijenja kad dođete doma
bravo, bravo!!! upravo tako i ja pamtim sve vezano za porod! iako sam ja bila na babinjačama II (nakon carskog) pa se realno nisam mogla požaliti na loše uvjete). stvar je samo kak si u glavi posložiš.
mi smo bile takva ekipa da smo se sam smijale.
doduše, ja sam imala tu "sreću" da sam bila tam pred 2,5 god kad je izbio onaj požar, e tu noć neću nikad zaboravit, ali fala Bogu sve prošlo dobro, a sestre i cjelokupno osoblje su bile pribrane i tješile nas. možete mislit rodilje pune hormona, bile smo spremne ko lavice sve u dječju sobu nahrupit...

netko je hvalio sestru Anabelu - ta žena zavređuje duplu mirovinu i makar jedan spomenik. koliko se ona daje, svaki dan ponavljati jedno te isto i pristupati svakoj individualno... moje je dečke zvala Crni i Beli... i naučila me dojiti s uvučenom bradavicom.

post-intenzivna je Hilton - mi smo sve jedva čekale kad su nas dolazile prat. sjeća se koja toga...ajme gušta...eh, šta sve čovjeka veseli...

ako ikada kojim čudom opet zatrudnim (prvo moram dobit na lotu, a onda zaista ić nekim čudom zatrudnit) idem u Petrovu s radošću i puna povjerenja u prekrasno osoblje! mene su zaista svi oduševili - spremačice (ima jedna na CEF-u koja mi je nosila čaj kad sam bila bolesna), sestre SVE (možda pokoji časni izuzetak, ali i one su ljudi i kad im tako pristupite, s razumijevanjem - da vidite kako se ploča mijenja!), liječnici...

ima nas žena svakakvih, pogotovo kad nas peru hormoni, treba i to izdržati...


a što se čistoće tiče - nitko ne može bit neuredan kako neke žene znaju biti. Bože me sačuvaj!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:18   #2319
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
i ja, i ja, hi hiiiiii ona do apartmana, jel' da? sjećam se kak smo znale prolazit pored i kao sažaljevat ženu u ap jer je sama, a mi imamo iste uvjete i još se super dobro zezamo.



!
i ja sam bila u toj sobi kad sam 1 put rodila carskim rezom... i isto sam žalila ženu koja je bila sama jer je meni i prvi put bila zakon ekipa u sobi , s dvije cure sam dan danas u kontaktu...


naravno da jedva čekaš da ideš doma, da ti je dosta bolnice , smrdljivih zahoda..ali kad malo dublje pogledaš, upoznaš neke nove žene , koji su u istoj situaciiji kao i ti..zezaš se , družiš..i vrijeme brže prođe...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:20   #2320
zanima me tko je imao iskustvo s dr.Herman ili dr.Blajić?
koji je bolji?
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.