Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 17:32   #2521
Ma ja se nadam da nikad nece biti r. in u petrovoj. Tek sam rodila, ali vec imam petrovu u planu za iduci put.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje Tashi : 30.07.2011. at 15:46.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 17:40   #2522
Mislim da nećemo moći izbjeći rooming in, ali se nadam da će nam sestre ipak koliko toliko pomoći. Možda će imati neku sobu gdje će moći odfurati bebe da se mi malo odmorimo. Moja sestra je rodila u Zajčevoj i nekoliko je puta zamolile sestre da odnesu malog da se ona odmori i naspava, a presvukla ga je tek zadnji dan. E sad, sve zavisi od bolnice do bolnice odnosno od sestre do sestre.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 19:39   #2523
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Tek sam rodila, ali vec imam petrovu u planu za iduci put.
mora da si bila zadovoljna ako već sada znaš da bi opet tamo
meni je ovo prva beba i odmah sam nekako znala da bi tamo, šta god se pričalo..
bila sam prošle god tamo na operaciji i svi su bili ljubazni, od doktora do sestara na tom odjelu...

ali znaš šta, sve se da preživjet..pogotovo mi žene..valjd smo stvorene da preživimo i nuklearni rat tako da nas neće ubiti ni taj rooming-in!

htjele mi to ili ne, unicef se namračio od svih bolnica napravit "prijetelje djece".
da se mene pita, ipak bi to trebao biti slobodan izbor majki a ne nametanje tuđe volje u tako delikatnim situacijama.
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 19:49   #2524
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
mora da si bila zadovoljna ako već sada znaš da bi opet tamo
Da, totalno sam bila ugodno iznenadjena. Za razliku od vinogradske.
Petrova mi nije bila na kraj pameti, ali sam silom prilika zavrsila tamo i nije mi ni najmanje zao.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:18   #2525
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Da, totalno sam bila ugodno iznenadjena. Za razliku od vinogradske.
Petrova mi nije bila na kraj pameti, ali sam silom prilika zavrsila tamo i nije mi ni najmanje zao.
to moram i ja reći-pripremila sam se na najgore i ostala sam stvarno ugodno iznenađena sa svime...i naravno idem i sljedeći puta tamo
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 21:08   #2526
dajte mi recite s cime hrane djecu u petrovoj ako mama nema mlijeka? cula sam razne price ali me zanima sta je istina
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:45   #2527
Quote:
capoeira-zagreb kaže: Pogledaj post
dajte mi recite s cime hrane djecu u petrovoj ako mama nema mlijeka? cula sam razne price ali me zanima sta je istina
nedonoščad sa izdojenim mlijekom babinjača,a ostale sa adaptiranim...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:52   #2528
Ja upravo lezim na pt1 i sve je odlicno!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:59   #2529
Quote:
capoeira-zagreb kaže: Pogledaj post
dajte mi recite s cime hrane djecu u petrovoj ako mama nema mlijeka? cula sam razne price ali me zanima sta je istina
Pitala sam sestre kad smo išli doma, da znam kaj maloj davati, ak bi zatrebalo pa mi je rekla da im daju Bebimil. A poslije sam čitala da daju ono adaptirano koje dobiju u donaciji. A kaj si čula?
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 23:13   #2530
je,kad sam ja rodila (prije 6,5 mjeseci) bebe na katu su hranili Bebimilom a u prizemlju gdje smo mi bili Nanom...i baš sam pitala sestru kaj rade sa izdojenim mlijekom od žena,rekla je da je to za nedonoščad...i mene sad zanima kaj se priča
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 23:20   #2531
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
nedonoščad sa izdojenim mlijekom babinjača,a ostale sa adaptiranim...
I ja sam to već pitala, pa mi odgovorili s adaptiranim i da se više ne hrane sa izdojenim mlijekom drugih dojilja (sad ko za vraga ne mogu naći taj svoj post ).
Ne bih htjela nekog uvrijediti, ali to tuđe mlijkeo meni zvuči jako...hm...bljak
Pa kaj se tak ne mogu prenjeti neke bolesti (hepatitis, hiv,...)?
Ili ga iskuhavaju, no kakava je onda hranidbena vrijednost
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 23:29   #2532
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
I ja sam to već pitala, pa mi odgovorili s adaptiranim i da se više ne hrane sa izdojenim mlijekom drugih dojilja (sad ko za vraga ne mogu naći taj svoj post ).
Ne bih htjela nekog uvrijediti, ali to tuđe mlijkeo meni zvuči jako...hm...bljak
Pa kaj se tak ne mogu prenjeti neke bolesti (hepatitis, hiv,...)?
Ili ga iskuhavaju, no kakava je onda hranidbena vrijednost
meni je to sestra rekla,možda se nešto promjenilo u pola godine...a moraju ga iskuhati ali očito misle da je za nedonoščad bolje i to iskuhano izdojeno nego adaptirano,stvarno ne znam...

marina zašto si na pt1?
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 12:16   #2533
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ne bih htjela nekog uvrijediti, ali to tuđe mlijkeo meni zvuči jako...hm...bljak
Pa kaj se tak ne mogu prenjeti neke bolesti (hepatitis, hiv,...)?
Ili ga iskuhavaju, no kakava je onda hranidbena vrijednost
ja se slazem s tobom, i puno puta sam razmisljala o tome.. isto mi je to malo bljak..
oke, ja sam tudum za kemiju, kemijeske reakcije i tak to, ne znam sto sve iskuhavanje moze "ubiti", ali si razmisljam, onak, kolike zene u trudnoci se cuvaju, paze na prehranu, ne unose alkohol, ne puse.. a opet, ima i puno onih koje rade posve suprotno. i onda ti dijete dobije izdojeno mlijeko od neke zene koja se iskrada s odjela pusit kaj se iskuhavanjem takvo nesto uopce moze "maknuti" iz mlijeka??
kad si stvari postavim na takav nacin, bome mi AD ne zvuci kao otrov
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 14:00   #2534
kod nas su uredno svaki dan dolazile sestre po izdojeno mlijeko. Rodila sam bebu iznad 3500.

Neznam kome su ga davali....
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 15:15   #2535
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
dobije izdojeno mlijeko od neke zene koja se iskrada s odjela pusit kaj se iskuhavanjem takvo nesto uopce moze "maknuti" iz mlijeka??
kad si stvari postavim na takav nacin, bome mi AD ne zvuci kao otrov
Upravo tako. Zadnji put kad sam u Petrovoj čekala neke pretrage, došla prerano, prije 7 ujutro, a ono njih 7-8 s čikom u zubima i kavom, vani bez čarapa na ispod nule, neke sa upitnim higijenskim navikama, još se nisu niti umile. Užas!
Mogu molit Boga da se ne rodi kao nedonošće.
Ili možda se može odbit to tuđe mlijeko? Pa wtf, to je moje dijete!!!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:58   #2536
cula sam da hrane sa izdojenim mlijekom ako ga ima dovoljno,a kao i vecini vas meni se to ne svidja 9 mjeseci jedem i pijem sve tocno po "propisima" , izbjegavam pusace i tako cu dok dojim i to zato jer zelim da mi dijete dobiva samo zdravo mlijeko,a onda da joj daju kada je najvaznije necije tudje upitne kvalitete...nebi islo, radije ad . idem 8.3. na tecaj u petrovu pa cu pitati i to i prenjeti vam
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 12:45   #2537
ma ne daju izdojeno. nemaju uvjete za to. sterilizacija itd. to je samo poticanje na dojenje kad skupljaju
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:35   #2538
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
ma ne daju izdojeno. nemaju uvjete za to. sterilizacija itd. to je samo poticanje na dojenje kad skupljaju
Ozbiljno, šta znači bacaju to izdojeno mlijeko?
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:40   #2539
Ja znam jednu sestr iz petrove i ona mi je isto rekla da se izdojeno prokuha i daje nedonoscadi, a ostalima bebimil.
Isto su rekle i sestre za bebe.
Ako lazu one, lazem i ja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:58   #2540
ja isto mislim da daju izdojeno.ja sam imala jako puno mlijeka i izdajala sam se dvaput dnevno

jendom me sestra probudila u ponoć da me pita je li imam mlijeka, da im fali ,pa si nekako mislim da ne ne bi budila da zbilja ne daju.
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.