Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 15:02   #3641
Quote:
drakic kaže: Pogledaj post
molim pomoc oko izbora stolarije:

1. Salamander 3D,5 komora, 3 brtve, winkhaus activ pilot, 4x16x4 LowE, argon, 5 god gar. - 27.750kn
2. Salamander 3D,5 komora, 3 brtve, Maco multitrend invisible, 4x16x4, LowE, argon, 5 god gar. - 27.630kn
3. Gealan 8000, 6 komora, 2 brtve,Winkhaus okov, 4x14x4x14x4 (troslojno staklo), LowE, argon,5 god gar. - 28.000kn - opcija sa dvoslojnim staklom 4x16x4 istih karakteristika bi bila 26.000kn
4. Gealan 8000, 6 komora, 2 brtve, Winkhaus okov, 4x16x4, LowE, argon, 5 god gar. - 27.000kn
5. Alphacan Alpha, 6 komora, 2 brtve, Siegenia okov, 4x16x4, LowE, argon, 3 god gar. 26.750kn


zahvaljujem,
danijel
Definitivno što se tiče toplinske izolacije, tu je najbolja opcija pod brojem 3, sa staklo, 4x14x4x14x4 pogotovo ako se radi o staklu Ug = 0,6, ta opcija ti je topliski najbolja, jer je staklo za izolaciju najvažnije pošto čini najveći udio u površini prozora.

Primejćujem da je pod brojem 2 ponuđen skirbveni okov, što je dobra estetska opcija, ali po tehničkim karakteristikama najbolja je 3. opcija.

Najlošija varijanta ovdje je Alphacan po kvaliteti profila, ali okov i staklo su OK.

Obrati pozornost na samog proizvođača i kvalitetu izrade, to je najvažnije.
makyzhc is offline  
Old 19.12.2011., 22:25   #3642
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Cekam neku ponudu za vrata i prozore, primjetio sam da koriste Salamander profile. Kad dobijem ponudu upitati cu tu je li to u redu a sad me samo ukratko zanima kakva marka je Salamander, je li to u redu ili je to u klasi onih vrata i prozora iz Peveca.
salamander je među vodećim i to nema veze sa ovim u pevecu i slicnima e sad ovisi koji je.. imas ih vise profila od salamandera...cini mi se da je salamander 3d dosta dobar...
burek_zg is offline  
Old 19.12.2011., 22:28   #3643
Quote:
patriot2506 kaže: Pogledaj post
Uskoro ugrađujem PVC stolariju na kuću pa me zanima vaše mišljenje
Dvoumim se između dvije ponude koje mi se čine ok i nema velike razlike u cijeni

SALAMANDER 3D + WinkHaus activPilot LOW-E + argon
VEKA SOFTLINE 70 + Roto NT LOW-E + argon

Ako netko ima iskustva s navedenim profilima i okovima molim vas da me savjetujete
oba dobra moja prednost salamanderu...
burek_zg is offline  
Old 19.12.2011., 22:32   #3644
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
ja sam prije desetak godina dao izraditi 3 otvora,od aluminija..i pokajao se..firma kojoj sam dao da mi radi prozor tada nije imala profila s termo mostom,(momentalno na lageru,a i bili su im papreno skupi)ponudili su mi 2 profila..neki uski,koji mi ni vlasnik firme nije preporučivao,i neki širi za koji je tvrdio da je dobar,da se neće savijati na buri itd..prihvatio sam taj širi,misleći da će prozor bit unutar ostakljene verande i da neće bit bitno ako se nekad malo orosi..u kuhinji je,keramika je ispod njega,itd..drugi otvor je mali,od vc-a,isto iznutra potpuno u keramici..treći je ogromna klizna,3x2 metra,iz 3 djela,ona šta se dihtaju s onim dlakavim brtvama..taj južni je uvučen,i malo kad se baš rosi,vjerovatno zato jer ne brtvi dobro..ne smeta mi puno,mrvu friškog zraka na uru još je i dobro..palo mi je napamet vidit je netko rješio to orošavanje,na prozorima koji su već postavljeni?prozori po sobama su mi plastični,salamander,iz njemačke doveženi..ti su dobri,nemam s njima problema već 10 godina..crnjak mi je sad iskopavat prozore koji su već tu,ova dva manja,nemam ni love sad za to,a crnjak mi je i gledat kako se orošavaju!!!stavija sam stiropor i fasada mi je praktično nova..razmišljam o lijepljenju bijelih plastičnih ploča,debljine 3-4mm,iskrojenih da točno pokriju profil iz vana,i zaljepljenih,tankim filmom, sikinim silikonom..šta mislite??
ovo sa plastičnim pločama je za moj pojam štanga...radije stavi deblje staklo...ali i to neće puno pomoći...
burek_zg is offline  
Old 19.12.2011., 22:34   #3645
Quote:
žniranac kaže: Pogledaj post
Imam ponudu:
Profilommerling
Staklo:low-e4+16+4
okoviinkhaus ili GU
Jel to OK.
imaš noviji i stariji kommerling novi sa tri brtve i čini mi se 6komora...i ona stari koji je tako tako...
burek_zg is offline  
Old 19.12.2011., 22:36   #3646
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
veka + roto.
dvije klase iznad salamandera i winkhausa
po čemu je to dvije klase iznad salamandera???
burek_zg is offline  
Old 20.12.2011., 07:48   #3647
Quote:
burek_zg kaže: Pogledaj post
ovo sa plastičnim pločama je za moj pojam štanga...radije stavi deblje staklo...ali i to neće puno pomoći...
Pojavio se novi stručnjak za pvc stolariju, sve zna i mlati idiotarije.
maranzano is offline  
Old 20.12.2011., 10:40   #3648
salamander streamline ili 3d

pozdrav
kupio bih ulazna vrata kod troha-dil.vrata su veličine 150x 205
htjeli smo vrata u 3d profilu, ali kada je zahtjev poslan u troha dil, vraćeno je da se ta vrata "dvorog" rade samo u streamline profilu
-za istu cijenu bi dobili troslojno (lowe,argon) umjesto dvoslojnog stakla(lowe,argon) i debljnu ispune 40 mm umjesto 24 mm
koja bi vrata kad se sve zbroji bila bolja
hvala na pomoći
frki5 is offline  
Old 20.12.2011., 15:36   #3649
Quote:
burek_zg kaže: Pogledaj post
ovo sa plastičnim pločama je za moj pojam štanga...radije stavi deblje staklo...ali i to neće puno pomoći...
obrazloži..

cjenim svačije mišljenje pogotovo ako je nečim argumentirano..koliko ću cijeniti tvoje,ovisi o suvislosti obrazloženja..meni je se ideja s lijepljenjem 2-3 mm debelog pokrova na vanjski dio prozora,učinila dobra..samo bi tribalo nać koju plastiku zalipit,i provodjenje topline će se garantirano smanjiti..možda i na zanemarivu mjeru,koja neće rositi aluminij unutra,jer se isti neće moć hladit dovoljno brzo..za staklo,rado bi stavija troslojno,ali nemam sad love za minjat stolariju..a i fasada mi je već gotova..pozdrav.
etona is offline  
Old 20.12.2011., 16:17   #3650
Thumbs up

Quote:
etona kaže: Pogledaj post
obrazloži..

cjenim svačije mišljenje pogotovo ako je nečim argumentirano..koliko ću cijeniti tvoje,ovisi o suvislosti obrazloženja..meni je se ideja s lijepljenjem 2-3 mm debelog pokrova na vanjski dio prozora,učinila dobra..samo bi tribalo nać koju plastiku zalipit,i provodjenje topline će se garantirano smanjiti..možda i na zanemarivu mjeru,koja neće rositi aluminij unutra,jer se isti neće moć hladit dovoljno brzo..za staklo,rado bi stavija troslojno,ali nemam sad love za minjat stolariju..a i fasada mi je već gotova..pozdrav.
Pokušat ću Vam ja objasniti:
ljepljem plastike sa vanjske strane nečete postiči ništa zato što će i dalje postojati hladni most, hladni most na aluminijskim profilima se prekida tako što se na sredini profila, kod exstrudiranja, stavlja plastični izolator koji odvaja vanjsku stranu profila od unutarnje i tako se prekida prolaz hladnoče u unutarni dio profila.Dakle Vi u svom slučaju nečete napraviti ništa što bi zaustavilo rošenje stolarije.
Jednostavno morate promjeniti stolariju, staviti trokomorne alu profile i
Low-e staklo, jedino tako možete rješiti svoj problem.
maranzano is offline  
Old 21.12.2011., 15:04   #3651
neće bit mosta..zalipljena plastika će bit vani,a ona je izolator,ne provodi toplinu..kompletan profil će bit na unutarnjoj temperaturi,jer neće imat dodira s vanjskim hladnim zrakom,nego s plastikom koja je izolator..ma ni s njom,nego sa sikom,lijepilom..znam da je ovo krpačina i da je bolje dat par tisuća eura za pravu stolariju,+još par tisuća eura za piturat novu fasadu iza toga,ali ja za to sad nemam novca..pitanje je oću li pokušavat išta i s plastikom,jer su mi oba prozora "u keramici",i ujutro se sve skupa osuši,i nema nekih posljedica..samo me zanimalo jel neko pokušava ovako nešto,i jel isti problem nekako drugačije već rješen..svejedno,hvala na mišljenjima..
etona is offline  
Old 22.12.2011., 09:17   #3652
Etona, da ja probam objasniti mada mene nitko ne razumije . Dakle vi ne spriječavate prodor hladnoće u prostoriju već bijeg topline iz prostorije. Dakle toplina se prenosi na hladno tijelo i teži da se izjednači. Toplinski most vi ovdje ne možete prekinuti jer su staklo i alu profil u toj vašoj prostoriji i dalje najhladniji element na koji se lijepi topli zrak i dolazi do kondenzacije i tralala... K tome vi vjerojatno imate i vanjsku klupicu koja dira taj alu profil i taj most bez građevinskog zahvata također ne možete prekinuti. Vi morate učiniti da taj prozor i njegovo staklo ne budu toliko hladni, e sad efekt koji imate mogao bi se smanjiti izmjenom postojećeg stakla u ono s argonom i manjim koeficijentom.
mehrpreiss is offline  
Old 24.12.2011., 23:05   #3653
Quote:
patriot2506 kaže: Pogledaj post
Uskoro ugrađujem PVC stolariju na kuću pa me zanima vaše mišljenje
Dvoumim se između dvije ponude koje mi se čine ok i nema velike razlike u cijeni

SALAMANDER 3D + WinkHaus activPilot LOW-E + argon
VEKA SOFTLINE 70 + Roto NT LOW-E + argon

Ako netko ima iskustva s navedenim profilima i okovima molim vas da me savjetujete


Dugo sam se mislio i na kraju sam naručio VEKU + Roto premda mi se Salamander ne čini loš i uz to ima tri brtve što je jako dobro.
Firma koja će mi ugrađivati već je radila susjedi i rođaku i s njom su jako zadovoljni.
patriot2506 is offline  
Old 25.12.2011., 18:47   #3654
Quote:
mehrpreiss kaže: Pogledaj post
Etona, da ja probam objasniti mada mene nitko ne razumije . Dakle vi ne spriječavate prodor hladnoće u prostoriju već bijeg topline iz prostorije. Dakle toplina se prenosi na hladno tijelo i teži da se izjednači. Toplinski most vi ovdje ne možete prekinuti jer su staklo i alu profil u toj vašoj prostoriji i dalje najhladniji element na koji se lijepi topli zrak i dolazi do kondenzacije i tralala... K tome vi vjerojatno imate i vanjsku klupicu koja dira taj alu profil i taj most bez građevinskog zahvata također ne možete prekinuti. Vi morate učiniti da taj prozor i njegovo staklo ne budu toliko hladni, e sad efekt koji imate mogao bi se smanjiti izmjenom postojećeg stakla u ono s argonom i manjim koeficijentom.

staklo s argonom mi nitko neće prodati..ja ga neću platiti..dugo sam radio s argonom,koristio ga kao plin za varenje i inertiranje cijevi od inox-a..baš nikako ne možeš znat jel u prozoru običan zrak ili argon..u do jednoj radioni di sam uša, svugdi sam vidija bocu od argona,ali ni na jednoj -MANOMETAR!!!razumiš li me??
staklo nemogu stavit šire, bez vadjenja/ minjanja prozora..tu me savjetuj,kako smanjit gubitak,na staklu..jer mi ta informacija fali..aluminij se ne dodiruje stakla..nego brtve..protok toplinske energije je tu prekinut..ili bar umanjen na zanemarivu mjeru..izoliranje kompletnog alu profila, iz vanka,oblačenjem istog u plastiku bit će relativno jeftin a vrlo učinkovit sistem prekida odavanja topline vanjskom zraku(jer aluminij neće imat dodira sa zrakom) a time i rošenja..samo me staklo zanima ima li kakav jeftin sistem,kako da smanjim prolaz topline kroz njega..iako tu možda i nije velik gubitak,rosi se aluminij,ka najbolji vodić topline..staklo je 4/16/4,deklarirano s argonom,ali to obisi mačku o rep..jer znam da nije s argonom..trošenje argona u situaciji di ni sam poslje nikako nemožeš dokazat da je argon unutra je idiotski!!! lip pozdrav.
etona is offline  
Old 26.12.2011., 22:30   #3655
Quote:
burek_zg kaže: Pogledaj post
po čemu je to dvije klase iznad salamandera???
malo prosurfaj po njemačkim stranicama, tamo imaš specifikacije svih profila i okova.
Franjo Lola Tahi is offline  
Old 27.12.2011., 10:25   #3656
Etona, ja imam stakla s argonom i nemam apsolutno nikakvih problema sa zarošavanjem prozora. S druge strane ti imaš neugodnu situaciju s prozorima i mene nazivaš idiotom jer znam da mi je argon unutra. Tako pametnim ljudima koji sve najbolje znaju sami, obično se i dešavaju takvi problemi i to je također činjenica. Pouzdano znam da su neki koji su ovo gore pročitali rekli u sebi: Aha, znao sam!
Ili mijenjaj prozor ili stavi staklo lowE sa argonom.
mehrpreiss is offline  
Old 28.12.2011., 18:44   #3657
Quote:
mehrpreiss kaže: Pogledaj post
Etona, ja imam stakla s argonom i nemam apsolutno nikakvih problema sa zarošavanjem prozora. S druge strane ti imaš neugodnu situaciju s prozorima i mene nazivaš idiotom jer znam da mi je argon unutra. Tako pametnim ljudima koji sve najbolje znaju sami, obično se i dešavaju takvi problemi i to je također činjenica. Pouzdano znam da su neki koji su ovo gore pročitali rekli u sebi: Aha, znao sam!
Ili mijenjaj prozor ili stavi staklo lowE sa argonom.
nisam znao da sam te negdi eksplicite nazvao idiotom,boldaj di to piše,pa da se mogu izvinit..samo sam rekao da se izrada prozora strašno komplicira ako argon triba ubaciti unutra,a da se ne vidi jel argon unutra ili ne..ko bi ga normalan stavlja??kako vidim staklo poboljšat,vjerovatno neću moć..aluminij ću rješit..stakla vrlo vjerovatno ni neću tribat rješavat jer se rosi samo aluminij..oće li stakla kad postanu najhladniji element u sobi/kad izoliram aluminij izvanka,neznam..to tek triba vidit..
etona is offline  
Old 28.12.2011., 21:04   #3658
može mala pomoc trebam pvc stolariju i dvoumim se između veka ili salamander, sta vi mislite
ports is offline  
Old 05.01.2012., 08:24   #3659
molit ću znalce za pomoć oko odabira ponude za pvc stolariju. prikupila sam sljedeće:
1. gealan profili iq 8000 (6 komorni) s low-e staklima i gratis fiksinim komarnicima na jedno krilo, okov siegenia, lamele pvc37 mm, dubina ugradnje 74 mm, garancija na profil 15 godina, na okov 2 --> 15.500,00
2. kbe - selekt, staklo low-e, proizvođač okova nije naveden, 20.500,00
3. Rehau euro design 70, 5 komora, 70mm dubina ugradnje, okov siegenia s dodatnim kotačićem, low-e staklo, garancija na profil 10 godina, na okov 5 --> 19.000,00 kuna.
kod svih je ponuda demontaža i odvoz stare stolarije u cijeni, montaža nove također.
nije mi jesno zašto je gealan toliko povoljniji od ostalih, a još i bespla komarnike daju? je li tu cijena pokazatelj kvaliltete stolarije? znam da je ugradnja, odnosno kvaliteta iste jednako bitna stavka kaoi i sami materijali, ali o tome ću se raspitati usmenim putem... hvala svima koji daju mišljenja!
gajox is offline  
Old 05.01.2012., 12:25   #3660
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
.izoliranje kompletnog alu profila, iz vanka,oblačenjem istog u plastiku bit će relativno jeftin a vrlo učinkovit sistem prekida odavanja topline vanjskom zraku(jer aluminij neće imat dodira sa zrakom) a time i rošenja.
Nisam siguran da je plastika dobar izolator, čak bih rekao da je više toplinski vodič, a pogotovo debljina 2-3 mm. Ali sam siguran da će se naći stručnjaci koji će me popljuvati ako sam pogriješio...

Moj prijedlog bi bio obući aluminij izvana drvetom, odnosno lamperijom ili još bolje brodski pod 22 mm. To bi vjerovatno spriječilo orošavanje, a i estetski bi bilo neuporedivo bolje nego plastika.
Mikes is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.