Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 12:40   #1161
skroz ste skrenuli s topica...a glavni razlog toga su pradobranci koji doletavaju sa pdf-ova "moda","religija"...itd...i počinju sa svojim "propovijedima"......kao što kažeš "ništa nije dokazano", ali je zato po tebi dokazana biblija i postojanje boga i sotone kao takvih...Frater je lijepo rekao u svojem zadnjem postu, ali vi ili ne možete to pročitati ili ne shvaćate?!...ugl, većina tih "opsjednutih" ljudi u koje je "ušao" sotona ili demon su bolesni ljudi koje je netko uvjerio ili su se sami uvjerili da su opsjednuti...stoga isto tako reagiraju na imena svetaca,isusa...itd,itd...to ne potvrđuje da postoji sotona,isus,sveci i sve drugo što tu nabrajate i čega se lovite ko pijan plota...ljudski um je nešto najjače u ovom svijetu i u mogućnosti je izvesti svašta uz pomoć samouvjeravanja, isti je odogovor na stigme, i druge "čudesne" pojave...stvari se ne mog shvatiti uz čitanje 2 članka iz katoličkog magazina i gledanjem jedne emisije "provjerenog" u kojem se priča o zlim sektama...ovdje je glavna tema PRIZIVI, a ne svećenici, crkva, bog i propovjedi..."ljudi su naivni i slabi"...sa tavkim stavom ćeš sigurno nadrapati kod priziva, znači opet ponavljam nitko ne govori da su prizivi dobri i da ih je pametno raditi, ali isto tako ne završaju svi prizivi sa nasamarenjem čovjeka od strane neke sile, mentalnim ili fizički kolapsom priziviatelja...ima puno ljudi koji su radili prizive ili ih još uvijek rade i njihov život je ostao isti što se tiče emocionalnog i fizičkog, njihovog posla, obitelji, djece, itd, itd...nitko ih nije napadao tokom noći i slične stvari...stvarnost je prvobitno kreirana našim umom, sa lošim stvaovima i mislima loše stvari će nam se događati bez premca...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 12:42   #1162
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
koliko mi je receno (od osobe koja se bavi okultizmom, ali je studirala teologiju i pricala sto su im tamo o egzorcizmu rekli) u stvari su kriteriji da se nesto proglasi opsjednucem vrlo strogi i crkva nastoji eliminirati druge mogucnosti, konzultirati se sa psihijatrima itd. Cak navodno niti paranormalne pojave kakve vidjamo po filmovima ne smatraju dovoljnim.
nažalost nebi se skroz složio s tobom, ima puno slučajeva u kojima su nadobudni svećenici krenuli istjerivati "vraga" iz ljudi, a da prethodno nisu neke stvari provjerili niti se konzultirali sa doktorima, pa su ljudi bivali izvrgnuti mučenjima, izgladnjivanjima, a neki nisu ni živi dočekali kraj egzorcizma...al bitno da su oni "istjerali" vraga.-...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 12:58   #1163
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
nažalost nebi se skroz složio s tobom, ima puno slučajeva u kojima su nadobudni svećenici krenuli istjerivati "vraga" iz ljudi, a da prethodno nisu neke stvari provjerili niti se konzultirali sa doktorima, pa su ljudi bivali izvrgnuti mučenjima, izgladnjivanjima, a neki nisu ni živi dočekali kraj egzorcizma...al bitno da su oni "istjerali" vraga.-...
nije li to protivno propisima ako nesmije svaki svecenik na svoju ruku vrsit egzorcizam?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:02   #1164
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
nije li to protivno propisima ako nesmije svaki svecenik na svoju ruku vrsit egzorcizam?
jest...jer nema puno "kvalificiranih" egzorcista, pa ga idu raditi svi i svaki...e crkvo moja...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:39   #1165
Quote:
Cruciatus kaže: Pogledaj post
to je za mene bezveze da samo svećenici mogu vršiti egzorcizam to može i 10 godišnji kršćanin bilo koji =)
Nisam siguran da ti onda razumeš sam egzorcizam, šta je i kako deluje. Da li 10-godišnji hrišćanin može da krsti nekoga? Ako ti nekog možeš, sa stanovišta hrišćanina, da razrešiš greha i da spustiš Duha Svetog na tu osobu, a nisi sveštenik, onda si ti po hrušćanskim merilima svetac. Zato oprosti, nisam vas prepoznao vaša svetosti.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:42   #1166
Quote:
Cruciatus kaže: Pogledaj post
ja sam iznio svoje iskustvo sa prizivanjem duhova i demona i nije bilo dobro
i na meni je vršen egzorcizam i osjećao sam se puno bolje ali ne egzorcizam da sam ja ono okretao glavu za 360 već molitva u kojoj se u Isusovo ime istjeruje demon
Egzorcizam nije samo molitva. Postoji čitav propisani postupak koji se mora izvesti, to se ne radi bez lekara da bi se izbeglo da se maltretira mentalno bolesna osoba i onda to radi ovlašteni svećenik. Samo par ljudi imaju tu ovlast u Hrvatskoj i Srbji. Tako da to ne može da radi bilo ko. E sad, protestantske denominacje uveliko pričaju o tome i tamo svaka šuša i buša navodno izvodi egzorcizam, ali te denominacije i onako nisu nšta drugo do skup pozera...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 14:56   #1167
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
nažalost nebi se skroz složio s tobom, ima puno slučajeva u kojima su nadobudni svećenici krenuli istjerivati "vraga" iz ljudi, a da prethodno nisu neke stvari provjerili niti se konzultirali sa doktorima, pa su ljudi bivali izvrgnuti mučenjima, izgladnjivanjima, a neki nisu ni živi dočekali kraj egzorcizma...al bitno da su oni "istjerali" vraga.-...
Da, ali to nisu uglavnom katolički svećenici. Katolička crkva, a ja priznajem da joj skidam kapu na preciznosti i pedantnosti sa kojom su to definisali i kako tome pristupaju, ima veoma jasno razradjenu proceduru kako se to radi i kad se tome uopšte može pristupiti. Sećam se ja vesti sa BBC-a o tme kako su u nekoj Crkvi apostolske vere, tako nešto blo ime, u Americi radili egzorcizam nad autističnim detetom koje je tokom toga umrlo. Naravno da su ih poslali u pržun nakon toga, ali tako nešto se verovatno u Katoličkoj crkvi nikad ne bi ni moglo dogoditi. Katolička crkva je veoma ozbiljna institucija, a razne denominacije su hajdučija.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:05   #1168
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Egzorcizam nije samo molitva. Postoji čitav propisani postupak koji se mora izvesti, to se ne radi bez lekara da bi se izbeglo da se maltretira mentalno bolesna osoba i onda to radi ovlašteni svećenik. Samo par ljudi imaju tu ovlast u Hrvatskoj i Srbji. Tako da to ne može da radi bilo ko. E sad, protestantske denominacje uveliko pričaju o tome i tamo svaka šuša i buša navodno izvodi egzorcizam, ali te denominacije i onako nisu nšta drugo do skup pozera...
Isus jasno naglašava da to može svatko .vršiti egzorcizam svatko njegovo dijete koje je obraćeno
__________________
All the rebels in the world can't bring me down!
Cruciatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:23   #1169
Ah, vidim zanimam te.. čuj, snalazim se na svim područjima i svestrana sam :* ..Problem je kod ljudi što se žele uzdići na mjesto viših sila,kako ti to nazivaš, a ne shvaćaju koliko su mali i da nemaju " svemogući, veliki uummm".. i da ih je lako nasamariti.. Ne vrijedi raspravljati jer svi imaju svoje teorije, filozofiranja.. Oprosti lijepo, vidim kako brzopleto čitaš moje postove. Ja nisam rekla da je išta dokazano, to je samo moja vjera i njezino učenje, isto tako što ti imaš svoju teoriju i filozofiranje o tome..Nema smisla tu se prepirati.. Nego, kad budeš stanje duha/demona dodi i napisi nam koji post o tome da li je bilo istina sve to u što si bio uvjeren.. A do tada, sve su samo PRETPOSTAVKE...
MissChanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:02   #1170
Quote:
Cruciatus kaže: Pogledaj post
Isus jasno naglašava da to može svatko .vršiti egzorcizam svatko njegovo dijete koje je obraćeno
Mani me demagogije protestantskih denominacija. Isus je dao ovlaštenje svojim učenicima, dakle Apostolima, da to rade (Jevandjelje po Marku, glava 3 i po Mateju glava 10). Ne i bilo kojem hrišćaninu. Već sam pomenuo slučaj kad su neki pokušavali da to rade, pa dete umrlo, a oni zaglavili dugogodišnju robiju.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:08   #1171
ja ovdje ne govorim o pretpostavkama, kao što već rekoh imam iskustva kod priziva, znači vlastita iskustva sa prizivima koje sam sam napravio...prošlo je već dosta vremena od toga i nemam nikakvih posljedice, nitko me nije pojeo, niti pokušao ubiti (...gorjet ću u paklu za vijeke vijekova, al kaj ćeš...)...ljudi se žele "uzdići" kao što si gore rekla da li je to zbog materijalnog ili znanja neznam, svatko ima svoje razloge...neki su dogurali dalje, neki se nisu pomakli ne centa na tom putu odnosno "uzdizanju"...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:17   #1172
čuj ne znači da ćeš odmah vidjeti posljedice =) one mogu doći za dvaest godina i štaš onda ??
jel možeš podijeliti Holograf koje iskustvo sa seanse?
__________________
All the rebels in the world can't bring me down!
Cruciatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:25   #1173
Teško će doći za dvaest godina
Stvarno, Cruciatus,ti imaš neki romantičarski pristup svemu ovome.
Sve bi to bilo lepo da je tako,i mnogo lakše.
A bojim se da bi i astralni vragovi odustali od zaposedanja,kad bi moglo da ih otera dete od deset godina,u pauzi igranja autića
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:30   #1174
čitao sam svjedočanstvo pa znam a čuj meni su se pojavile skoro odmah posljedice i to se odrazilo na moju psihu nekom će nekako i u neko vrijeme
__________________
All the rebels in the world can't bring me down!
Cruciatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:59   #1175
Quote:
MissChanel kaže: Pogledaj post
Dozivanje duhova je teški grijeh i nikada neće doći tzv. dobri duh, jer se ne dopušta uznemiravanje mrtvih. Sotona je prisutan i on je taj koji manipulira. U Bibliji je jednom dopušteno dozvati mrtve i to kad je kralj Salomon tražio od vračare da mu dozove Samuela, na što je ovaj odgovorio zašto ga uznemirava... To je jedini i isključivi slučaj dopušten i opisan vraćanja mrtvih na zemlju...

A što se tiče posljedica dozivanja, imam jedan primjer:

Trojica momaka, bez posla, došli u novi grad. Puni ponosa, znatiželje i ostalog odlučili to isprobati..
Neću navoditi metodu,no ako baš želite recite, budem opisala...
Tavan, mrak i nevrijeme..Koga će oni dozvati? Odlučili pokušati sa najvećim ubojicama da saznaju ono što su željeli.. Prvi je bio Mussolini- njemu je bilo postavljeno pitanje zašto je volio moć i tko mu je pomagao u uspjesima..Njegov odgovor je bio Sotona, međutim drugi na redu bio je Hitler i kada ga je drugi momak pitao pitanje : da li bi da se opet vratiš učinio ovo što bio napravio? Odgovor je bio da. Na to se ovaj treci razbjesnio i šakom udario čašicu koja se polomila. Automatski se cijela soba tresla i priviđala im se krv...
Nakon toga nisu mogli spavati. Prvi je poginuo nedugo za tim, drugi je zavrsio u ludnici.. Trći je imao teške noćne more, nije se usudio biti u mraku, a kada bi spavao imao je osjećaj da ga netko promatra, i pred licem je vidio izobličene likove i lice hitlera dok se na kraju od nemogućnosti "psihičkog izlječenja" ubio...

Znam mnoštvo takvih primjera i to nisu igre..Taj duh ne napusta mjesto, opsjeda ljude koji su boravili u njemu dok na kraju ne izlude u potpunosti....
Ja znam isto puno takvih primjera ali svi su urbane legende isto ko i ovaj tvoj dobra tema za napravit horor film ili neku bajku ..

iskreno bi volio da ako je neko probao da opiše svoja iskustva ..

nemojte, opasno je to več svi znaju tako da je na ovoj temi nepotrebno to ponavljat jer imaš u 100 postova nemojte opasno je .

2. od kud ti znaš sa su oni dozvali duhove ??
3.di je tebi dokaz tebi da sotona postoji ??
4. u bibliji piše da je zabranjeno imati odnose sa obitelji ( incest ) a adam je prašio evu a njiihova dijeca su se isto tako međusobno prašila tako da biblijom ne smatram dobrom referencom baš za sve životne savijete .. Hint : ako je bibloija sveta knjiga to ne znači da ju je pisao Bog .

nije mi jasno da se ovoj temi nemože pristupiti malo ozbiljnije neg već godinu dana se netko javi sa pričama koje sam slišao u osnovnoj školi ,
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:03   #1176
Quote:
Cruciatus kaže: Pogledaj post
NEMOJTE NEMOJTE NEMOJTE ali ako želite probajte
nije bilo lijepo prvo na noć vještica ekipica od nas 10etak smo bili nabrijani i prizivali smo bilo koga ko je htjeo uspostaviti kontakt.čaša je lebdila
zatim smo nas troje počeli to raditi skoro svaki j*** dan i nastavili smo brutalnije tražili smo edgara allana poe-a i javio nam se i nije htio nastaviti priču o Gavranu ne znam zašto ugl onda nam se javio demon Ballam koji je bio čuvar edgara u paklu jer kao on nam je rekao da svaka duša ima svog demona čuvara da ne pobjegne jer oni ne smiju komunicirati s ljudima da nam ne prenesu nikakve važne informacije iz Podzemlja a onda je došao na red Lucifer I Sotona koji su bilo nam je rečeno dva entiteta L je bio dobar a S je bio zao i L nam je rekao da možemo uništiti zlo tako što ćemo slušati njegove zapovijedi i uspjet ćemo .skoro smo osnovali sektu.edgar je sve rijeđe pričao jer ga njegov demon nije puštaop da komunicira a mi smo pljuvali po demonu jer nam je bio smiješan. onda su počele noćne more koje imam i danas pomicanje predmeta neobjašnjiva svjetlost čudna bića i zvukovi.to je ukratko i nakon toga sam završio na psihi =(
Ako je ovo istina onda ti hvala na konkretnoj priči , sad me interesira dali se čaša pomicala sama ili ste je vi nesvjesno pomicali ( dali ste imali utijecaja na čašu ili je ona slobodno lebdjela ) ?
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:15   #1177
Čuo sam 100 urbanih legendi o djeci koja su se igrala i naj...ala,ne vjerujem u to
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:21   #1178
1.Nažalost, znam svu trojicu. Rođaci
2.Gle, ja isto nisam vjerovala, tipa ono daj sta kenjaš nisi normalan.. Ali kad vidis čovjeka koji noćima ne spava i kaže ti problem. Zamislis se... A bio je normalan dečko, intelektualac. MENTALNO STABILAN xD
3.Pričitaj malo postova dalje pa ćeš shvatiti da nisam rekla da imam dokaz da sotona postoji vec da je to dio vjere. Nacin na koji ja percipiram zlo jest sotona, za filozofe je nesto drugo.Pobogu koliko puta to još moram ponoviti.. -.-''
4.Jaoooo, majko mila..Odakle ti honey to sad? gdje piše da je Adam prašio Evu ..Pa biblija me metaforizirana knjiga.
I nije ju pisao sam Bog..
MissChanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:30   #1179
Moj gari radi na psihijatriji. Tamo ima na desetine onih koji svakodnevno pričaju ovakve i slične priče. Ovakve priče mogu biti veoma realne, ali na hljadu takvih priča samo je jedna istnita. Ja saam prisustvovao nekim dogadjajima, veoma ordinarnim. Njima su prisustvovali i neki pentakostalci. Sutra sam čuo da pričaju sasvim natprirodnu verziju istog dogadjaja, gde su naravno oni bili mučenici koji su se suočili sa Sotonom i sl. Sve u svemu, ljudi jednostavno lažu.
Da, duhovi mogu biti neprijatni. Da, ne bi trebalo zvati ih ako neko ne zna šta radi. Ali to ne znači da je svaki rad sa duhovma loš i opasan. Ko zna moe da radi bez problema.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:12   #1180
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Ako je ovo istina onda ti hvala na konkretnoj priči , sad me interesira dali se čaša pomicala sama ili ste je vi nesvjesno pomicali ( dali ste imali utijecaja na čašu ili je ona slobodno lebdjela ) ?
u početku taj 1. dan je lebdila i pomicala se sama ali onda smo shvatili što zapravo znači biti medij pa se čaša pomicala uz pomoć njihove i naše energije a zatim smo preškli na misaone razgovore jer na m se to činilo naprednijim da netko nešto pita i demon odgovara kroz osobu ali nakon svega toga naređeno nam je da spalimo Ouija board koju smo koritili i da snijeg ispod nje neće iotopiti i nije.
__________________
All the rebels in the world can't bring me down!
Cruciatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.