Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 03:03   #1421
Quote:
zabogi kaže: Pogledaj post
nisam ni pokušavao niti mi je namjera

znam jednu horror priču

dve studentice su prizivale duhove-duh nekog pokojnika koji se nije odazvao
par sati kasnije jedna studentica odlazi vani sa frendicama druga je bila
umorna pa je ostala u sobi spavat.
par sati kasnije u jutarnjim satima vraća se studentica koja je bila vani i
leže u krevet nije svjetlo htjela paliti da ne probudi frendicu.

u jutro kad se probudila vidjela je frendicu u lokvi krvi na krevetu a na zidu
je krvlju pisalo:jesi sad sretna što nisi svjetlo upalila?

bila je optužena za ubojstvo jer nema tragova da je to učinio netko drugi nož kojim je ubijena je bio kuhinjski sa kojim je ona prije izlaska rezala kruh
pa su ostali otisci i nevina je otišla u zatvor,sud je odbacio njene priče
proglašivši je da je izmislila priču o duhovima da ne ide u zatvor.
sa vremenom je poludila i iz zatvora u ludaru premještena gdje si je život oduzela.
:klap:
Joj daj smiješan si znam točno iz kojeg je to filma, samo si malo fulao rečenicu, ovako ide
Samo još jedan dokaz da većina ljudi ovdje samo sere
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 17:39   #1422
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Pa dobro, što rade ako ne ruše stvari okolo? Zašto ih prizivaš u mislima? Oduvijek ti je bilo dovoljno samo pozvati ih u mislima?...ili je bilo kakvih konkretnih rituala prije?
Da samo ih u mislima pozovem i vec dolaze ...osjecam njihovu prisutnost i cak se da i snimiti to u obliku orbova... najlakse je prizvati duhove vezane za neko mjesto... iz svjeta mrtvih nekoga pozvati ko je vec presao na drugu stranu to je malo drugacije... treba traziti njihove energetske ostatke svjesti
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:35   #1423
Question prizivanje djavola

Ja bi zeleo da znam kako da prizovem Djavola da mu prodam dusu.Znam da to nije dobra ideja ali moj zivot jemsranjemroditelji su mi se rastali svadjaju se preko mene nemam drugara i jos puno stvar.Cuo sam mnogoo prica o prizivanju djavola pentagranam ona igra kako se zove zaboravijo sam pls nek mi neko kaze neke informacije kako da ga prizovem.Ili da jednostavno izadjem napolje u 3:00h ujutru tad se djavoli budenpa jednostavno da izadjem na raskrsnicu i da ga pitam sam.
FireKiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 13:02   #1424
Quote:
FireKiller kaže: Pogledaj post
Ja bi zeleo da znam kako da prizovem Djavola da mu prodam dusu.Znam da to nije dobra ideja ali moj zivot jemsranjemroditelji su mi se rastali svadjaju se preko mene nemam drugara i jos puno stvar.Cuo sam mnogoo prica o prizivanju djavola pentagranam ona igra kako se zove zaboravijo sam pls nek mi neko kaze neke informacije kako da ga prizovem.Ili da jednostavno izadjem napolje u 3:00h ujutru tad se djavoli budenpa jednostavno da izadjem na raskrsnicu i da ga pitam sam.
Msilim da previše gledaš TV i surfaš interentom. No kad već imaš pristup interentu puno je lakše naučiti se nekom poslu, završiti škole i preseliti se.

Uostalom, koliko ja znam, nisi ti koji bira da li će prodati dušu već Vrag bira koju će dušu uzeti i tu ti nemaš nikakve kontrole.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 20:00   #1425
..a zašto ne bi počeo sa meditiranjem pa onda jednostavnijim ritualima..koje si sam složiš, nemaš granica

Zašto čar kreiranja prepustiti nekom drugom..i još k tome izgubiš dio sebe..ne isplati se, kockaj samo sa novcem a ne sa svojom dušom
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 21:37   #1426
Quote:
FireKiller kaže: Pogledaj post
Ja bi zeleo da znam kako da prizovem Djavola da mu prodam dusu.Znam da to nije dobra ideja ali moj zivot jemsranjemroditelji su mi se rastali svadjaju se preko mene nemam drugara i jos puno stvar.Cuo sam mnogoo prica o prizivanju djavola pentagranam ona igra kako se zove zaboravijo sam pls nek mi neko kaze neke informacije kako da ga prizovem.Ili da jednostavno izadjem napolje u 3:00h ujutru tad se djavoli budenpa jednostavno da izadjem na raskrsnicu i da ga pitam sam.
nisi jedini kojemu je život u kaosu. to neće vječno trajati. ne isplati se zbog toga njega tražiti pomoć. koliko ja znam, on te ionako mrzi i super mu je gledati te izbediranog. zašto bi ti pomogao? (a i lak si plijen pošto se sam nudiš pa mu vjerojatno nisi zanimljiv)
glavu gore i nasmješi se čak i kad je sve
kome se danas roditelji nisu razveli?
a da mi na forumu imamo lud društveni život, bili bi vani a ne tu ( bez uvrede ljudi)

eto, ja ću ti biti prijateljica pa imaš bar jednog prijatelja
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:21   #1427
Ma kakva prodaja duse.Takvo sto ne postoji.
Za uopce i prizvati bilo kojega Demona potrebno je biti malo jaci Mag.U protivnom ljudi stupe u kontakt sa nekom Astralnom Larvom ili Fantomom koji ih s vremenom pozobaju.Citav zivot najvecim inicijantima u tamu ne uspije stupiti u kontakt sa Sotonom.Demoni traze savez i postovanje a to je nesto drugo od onoga sto ovaj decko zeli instant rezultat!
ChaosMagickian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 11:25   #1428
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
..a zašto ne bi počeo sa meditiranjem pa onda jednostavnijim ritualima..koje si sam složiš, nemaš granica
Teško da može meditirati kad mu je okruženje tako stresno i puno problema.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:04   #1429
:)

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Teško da može meditirati kad mu je okruženje tako stresno i puno problema.
Naravno da ne može meditirati ako mu se u drugoj sobi roditelji svađaju, galame, nabijaju te mu netko uletava u sobu svako malo.

Ipak, krenuo sam od pretpostavke da može svakodnevno pronaći negdje barem 30-ak minuta mira..možda u kasne sate kada svi spavaju ili negdje van stana/kuće.

Govorim iz iskustva jer i ja dolazim iz razorene obitelji gdje je bilo redovito svađa, razbijanja stvari i jako puno teške atmosfere i psihićkog maltretiranja..ponekad i fizičkog. Naposlijetku su se rastavili, srećom. No, njihovo prepucavanje je još dugo poslije toga nastavilo preko mojih leđa.

Odlazak iz takvog okruženja je najbolje rješenje ali tako dugo dok se uvjeti za to ne poslože meditacija i jednostavnije tehnike mogu itekako pomoći pri redukciji stresa i održavanju psihićke stabilnosti, koja je u takvim situacijama od velike važnosti..

Uzevši u obzir da je spomenuo okultne radnje sa ciljem poboljšanja kvalitete svog života predložio sam mu da krene od prvog slova abecede pa onda korak po korak.. postoji velika šansa da vidi kako može ulaganjem svoje psihićke energije i pokretanjem snaga u sebi usmjeriti sebe i svoj život kamo i kako želi a ne odmah skočiti gol u koprive i prepustiti uzde Sotoni a bez da je iskusio slatko/gorki okus "putovanja"

Sotonu, njegovo Veličanstvo, će ionako otkriti i upoznati usput
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 17:21   #1430
Ahhhh ...postoji jedna greška koju zapravo mnogi koji istražuju oklutno rade..ta greška je ništa drugo nego to da mješaju religije s Okultnim...a pravo znanje jedva da ima ikakvih veza s religija a čak i te male veze su potpuno zanemarive. Oklutno se treba istražiti iz čistog znanstvenog stajališta ...tek se tada može doseći neki napredak.

Npr. Što se događa s atomima dok radite neku Okultnu radnju ....


Znanstveni pristup će vam u isto vrijeme pomoći da razlučite smeće i laži od pravog znanja....


Jedan savjet za one koji se zanimaju za astralni svijet: Po mom mišljenju astralni svijet ne postoji nego su to zapravo ništa drugo nego lucidni snovi ....a kada imate lucidan san možete kontrolirati što se događa oko vas ..ili će vaš mozak automatski postaviti ono što vi očekujete ili želite.
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:28   #1431
ma postoji
materijalni svijet zapravo ne postoji
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:39   #1432
Ovaj moj komentar na kraju nije nešto što se mora doslovno shvatiti..htjedoh time reći da će ga otkriti usput, u sebi, ako će raditi ozbiljnije
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 23:52   #1433
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ovaj moj komentar na kraju nije nešto što se mora doslovno shvatiti..htjedoh time reći da će ga otkriti usput, u sebi, ako će raditi ozbiljnije
Zanimljivo....ali nadam se da i na samu riječ sotona misliš metaforično....
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 01:47   #1434
Da, jedan oblik snage u bilo kojem smislu unutar čovjeka...za koju mora čovjek biti dovoljno stabilan, uravnotežen i čist u glavi da može hendlati sa njome

Ponekad, kada se rabi riječ Sotona u nekoj raspravi koristim i ja taj naziv...makar najčešće ljudi misle u religijskom smislu dok ja ne, ja nisam religiozan

Kako ti to nazivaš?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 17:06   #1435
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
ma postoji
materijalni svijet zapravo ne postoji
S ovim sam htjela reći da je svijet građen od beskonačnog broja nevidljivih čestica koje svojim međudjelovanjem stvaraju materiju, i nas same.
Dakle, ne da opipljivo ne postoji, nego da mu je izvor nešto neopipljivo. Ja i filozofija/fizika...

A što se tiče drugih entiteta, naravno da postoje.
Bilo bi sebično razmišljati da je čovjek sam u centru svemira. Istina, svojim mislima pojedinci mogu stvoriti određene "forme" koje stupe u postojanje, ali osim njih postoje i entiteti koje čovjek nije "izmislio" nego su tu bili prije njega.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 19:36   #1436
Quote:
Jedan savjet za one koji se zanimaju za astralni svijet: Po mom mišljenju astralni svijet ne postoji nego su to zapravo ništa drugo nego lucidni snovi ....a kada imate lucidan san možete kontrolirati što se događa oko vas ..ili će vaš mozak automatski postaviti ono što vi očekujete ili želite.
zanimljivo je ovo što tvrdiš za astralni svijet. tko zna, možda to i jesu samo snovi. a što je s bićima iz astrala? odakle onda ona dolaze ako ne od tamo? (mislim npr. na parazitska bića što ti se "nakače" na auru)
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 19:57   #1437
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
zanimljivo je ovo što tvrdiš za astralni svijet. tko zna, možda to i jesu samo snovi. a što je s bićima iz astrala? odakle onda ona dolaze ako ne od tamo? (mislim npr. na parazitska bića što ti se "nakače" na auru)
Ako sam ja dobro shvatio: astral je dimenzija gdje su utisnuti misaoni obrasci ljudi i tamo oni mogu samostalno živjeti, odnosno to su ta "bića", te mogu samostalno djelovati..u skladu sa onim od čega su satkani
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 20:02   #1438
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ako sam ja dobro shvatio: astral je dimenzija gdje su utisnuti misaoni obrasci ljudi i tamo oni mogu samostalno živjeti, odnosno to su ta "bića", te mogu samostalno djelovati..u skladu sa onim od čega su satkani
aaaaaaaaaaaa, tako znači, kužim što hoćeš reći
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:17   #1439
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
zanimljivo je ovo što tvrdiš za astralni svijet. tko zna, možda to i jesu samo snovi. a što je s bićima iz astrala? odakle onda ona dolaze ako ne od tamo? (mislim npr. na parazitska bića što ti se "nakače" na auru)
Jedino što ti se nakači na auru je neka droga koju si uzeo. Nemoj se uvrijediti ali ta takozvana vizualizacija astrala i astralni svijet nisu ništa drugo nego samo snažne deluzije koje ti napraviš sam sebi.

Vizualizacija je korisna u riješavanju problema koji zahtjevaju opširno razmišljanje. Ali u Oklutnome smislu je gotovo krajnje glupa i opasna. Već sam se naviđao puno takvih New Age budala koji uzimaju Marihuanu i neke druge droge pa si zamišljaju da rade nešto čega zapravo uopče nema pred njima , ali ih oni svejedno vide.

Evo , jedan dobar praktičan primjer: Stisni oči i gledaj u žarulju s upaljenim svijetlom (nemoj predugo da ne pokvariš vid) , u isto vrijeme vizualiziraj pomicanje te svijetlosti.....

Vidjet ćeš da će se svijetlost lagano pomicati onako kako to ti želiš. Naravno to nije ništa drugo nego deluzija. Problem je u tome da mnogi misle da je ta svijetlost zapravo tamo i da se u stvarnost zraka svijetlosti baš tako stvorila. Očito je da nitko nebi pao na takvu foru , zato je baš ovo i primjer. Ti pojedinci koji vizualiziraju to pokušavaju raditi a ponekad i uspiju tako intezivno da stvarno misle da se to događa pred njima.
Ako 2 sata zamišljaš da ti iz prstiju pucaju laseri ...te to zamišljaš najintezivnije što možeš. Vjerojatno je da će ti se početi pričinjavati da to stvarno radiš.
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 23:58   #1440
ne pušim, ne pijem i ne drogiram se...
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.