Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 11:27   #661
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Zašto čitaš tuđe postove,koji te živciraju,a ne barataš znanjem niti iskustvom da bi mogao pomoći ljudima,te napisati nešto suvislo i pametno...
Nije to samo na ovoj temi,nego i na drugima vezanim uz poljoprivredu...
U čemu je tvoj problem?Jesi psihički poremećena osoba ili te živcira tuđe znanje,koje ti nisi stekao,a završio si (zamisli ti titule) za agronoma (tako se barem tu predstavljaš)...
Ako nekome mogu pomoći savjetom, zašto ne. Stoga moram pročitati i tvoje nebulozne odgovore pa ljudima koji traže pomoć pojasniti da pišeš gluposti te da se ne obaziru na to što si nadrobio.
Kad već imaš nešto protiv mojih postova navedi što sam to krivo napisao.
Nemam psihičkih problema ali me beskrajno nervira ljudska glupost. U ovom slučaju tvoja glupost. Jeb'ga, to je tak kad se vodoinstalater primi poljoprivrede...

Quote:
Teško je to objasniti nekome tko u životu nije posadio niti jednu jagodu...
Jagode za jesti se ne sade u žardinjere,nego u vreće sa supstratom,jednostavno se izbuše rupe i posade jagode...
Na tvome mjestu nebi bio tako samouvjeren. Možda sam ih posadio više od tebe. No nećemo se sad prepucavati. Ergo, konzumne jagode mogu se saditi u tegle i žardinjere. Istina, mogu se saditi i direktno u vreću supstrata.

Quote:
Tko to mi?A zašto bi imala malo jagoda?Pa jagode bolje uspijevaju u supstratu nego kad se posade direkt u zemlju i zaštičene su od voluharica...također bolje uspijevaju u polusjeni (balkon),nego direkt na suncu...
Nekoliko forumaša je napisalo da jagode može saditi u lonce i žardinjere. Čitaj s razumijevanjem.
Ovaj post je vrhunac tvoje bedastoće. Da zašto bi imala malo jagoda? Ako žena živi u stanu i jagode želi držati na balkonu, u žardinjeri, tada će posaditi tek nekoliko grmova. Čak da posadi mjesečarke pobrat će možda kilu jagoda.
U polusjeni veliš?

Quote:
Što se tiče uzgoja jagoda za tebe sam doktor,jer sam učio od najboljeg na ovim prostorima,pokoj mu duši...
Priznajem, doktor za pisanje bedastoća. Gle, jedno je učiti a sasvim drugo naučiti. Nisi ti shvatio ništa, taman da si učio od samog Mičurina.
Kao što rekoh, to je tak kad se vodoinstalater ulovi poljoprivrede.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:16   #662
Nekoliko pitanja oko uzgoja jagoda, malina

Pozdrav, dobio sam mali komad zemlje pa bih htio uzgojiti nešto za vlasite potrebe. Razmišljam o malinama, jagodama i bobičastom voću. Imam 17 godina i nisam baš upućen u uzgoj svega toga, pa vas molim da mi date nekoliko savjeta o tome što mi se najviše isplati posaditi ili od čega mogu imati plodove tokom cijele godine.
Phelippe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:58   #663
Pozdrav

S obzirom na godine predpostavljam da nemaš iskustva u uzgoju bobičastog voća pa ti za početak predlažem sadnju jagoda mjesečarki. Jednostavne su za uzgoj i plodove donose od svibnja do rujna ili listopada (ovisi o vremenskim prilikama).
predlažem ti da posadiš i koju sadnicu crvenog ribizla. Plodove nećeš imati cijele godine ali ćeš steći potrbno iskustvo uzgoja.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 02:19   #664
Jagode na foliju, i riblize to ti je najjednostavniji moguć uzgoj, a nemaš puno brige. Treba samo vode i povremeno nekakva folijarna prihrana za jagode npr. Folifertil T kojem 1litra dođe 29-39kn, a imaš tu prihranu za narednih par godina.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:04   #665
molim jedan savjet
susjed je jucer pospricao svoj krumpir sredstvom protiv krumpirove zlatice a moje jagode i salata su odmah pored.
koliko trebam cekati sa konzumacijom?
rioss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:11   #666
evo pitat cu i ovdje
susjed je jucer pospricao svoje krompire protiv zlatice a moje predivne jagode su odmah pored. mjesecarke, crvene se u dusu. on tvrdi da je pazio i da je okretao od jagoda ali vjetar je puhao a i da nije nesto me strah. kad bi mogla ponovno poceti jesti svoje jagode?
i da li bi u ovom slucaju bilo sigurno za jesti da jagode potopim u vodu sa octom ili sodom bikarbonom?

hvala
rioss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 21:52   #667
Quote:
rioss kaže: Pogledaj post
evo pitat cu i ovdje
susjed je jucer pospricao svoje krompire protiv zlatice a moje predivne jagode su odmah pored. mjesecarke, crvene se u dusu. on tvrdi da je pazio i da je okretao od jagoda ali vjetar je puhao a i da nije nesto me strah. kad bi mogla ponovno poceti jesti svoje jagode?
i da li bi u ovom slucaju bilo sigurno za jesti da jagode potopim u vodu sa octom ili sodom bikarbonom?

hvala
Pitaj susjeda kojim je sredstvom prskao krumpir pa pogledaj koliko traje karenca tog sredstva.

Ovo drugo nebi imalo nekog smisla.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 23:12   #668
Pošto pitaš i ovdje, ja mislim da je najbolje da ih potopiš u soda bikarbonu, jer je to sredstvo za čišćenje kupaonica, zubi i odvoda, zatim ih još malo staviš u jabučni ocat jer je on stvarno najbolji dezificijens za sve bakterije, mikrobe i viruse zajedno,( neću ti napisati što je u stvari FACT about Apple vinegar) te će sigurno očistiti tvoje jagode od svih štetnih kemijskih sredstava koje je tvoj susjed svojom nemarnošću sa 37 metara udaljenim nasadom krumpira poništio sav tvoj trud za e k o savršenim jagodama. ( kužim tvoj napor, i sam sam bio u tome)

Međutoua, da li si se zapitao da li su oni hormoni i kemijska sredstva kojim šopaju piletinu savršenog izgleda, ili još bolje svinjska krmenadle koje konzumiraš iz kvazi marketa po najjeftinijim cijenama na tržištu vrijedni lupanja po tipkovnici i postavljanja ovakvih pitanja?

Bez uvrede, mislim da pretjeruješ, a biljka one one two se vjerojatno guši od smijeha odgovarajući na ovakva pitanja, al je fer i korektan, pa ti neće odgovoriti ovako kao ja.

Karenca za actaru, pošto sumnjam da je našao išta drugo:
Karenca: 28 dana za agrume (naranče, mandarine, limuni) i vinovu lozu; 21 dan za jabuku i krušku; 14 dana za breskve, nektarine, krumpir i duhan; 7 dana za zelenu salatu; 3 dana za rajčice, lubenice, dinje, krastavce, patlidžane, paprike i tikvice.

sori badi
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 11:24   #669
stvarno nisam znala da je ovo forum/podforum samo za one koje vec znaju sve odgovore na sva postavljena i ne postavljena pitanja.

ako sam napisala da je krumpir odmah pored mojih jagoda citaj da pise odmah pored a ne 37 metara daleko.
moja djeca jedu te jagode tako da mislim da bi se svaki roditelj ili bilo koja druga odgovorna osoba zapitala.

ko je spominjao piletinu?


sto se tice lupanja po tipkovnici mislim da sam postavila konkretno pitanje. znam cemu sluze forumi i kao takve ih koristim. ne ostavljam zivot na njemu.

hvala za karenicu
rioss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 14:01   #670
Quote:
rioss kaže: Pogledaj post
stvarno nisam znala da je ovo forum/podforum samo za one koje vec znaju sve odgovore na sva postavljena i ne postavljena pitanja.

ako sam napisala da je krumpir odmah pored mojih jagoda citaj da pise odmah pored a ne 37 metara daleko.
moja djeca jedu te jagode tako da mislim da bi se svaki roditelj ili bilo koja druga odgovorna osoba zapitala.

ko je spominjao piletinu?


sto se tice lupanja po tipkovnici mislim da sam postavila konkretno pitanje. znam cemu sluze forumi i kao takve ih koristim. ne ostavljam zivot na njemu.

hvala za karenicu
Jesi pitala susjeda čime je prskao? Bez tog podatka vrtimo se u krug.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 15:27   #671
pitat cu ga.

ima li smisla da ja poljevam vodom vise puta dnevno.ima li smisla?
rioss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 22:29   #672
Quote:
rioss kaže: Pogledaj post
pitat cu ga.

ima li smisla da ja poljevam vodom vise puta dnevno.ima li smisla?
Nema previše smisla polijevati jagode vodom jer višak vlage može uništiti jagode.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:09   #673
Fak, ti si ko moja žena, u jednoj rečenici pita jedno te isto pitanje zvajmal, i sama daje odgovore na ta ista pitanja...................kaj ti nije onda bolje potražiti to u google ?

Al ajde , danas je petak pa svi umjesto metka imaju vremana za odgovore, pa TAKO I JA.........

Biljka ejn, ejn, zvaj, ne ljuti se kaj ti se mešam vu posel........danas je takav dan, streljal sam čvorke celi dan, i ni jednog nisem pogodil a trešnje su OBE PALE........
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:18   #674
Bogu hvala ti uopce nisi kao moj muz.

čizs ti sugurno jedes onu piletinu a izgleda i one svinjske odreske iz svog prijašnjeg posta
rioss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:19   #675
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nema previše smisla polijevati jagode vodom jer višak vlage može uništiti jagode.
hvala biljka
rioss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 23:37   #676
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post

Međutoua, da li si se zapitao da li su oni hormoni i kemijska sredstva kojim šopaju piletinu savršenog izgleda, ili još bolje svinjska krmenadle koje konzumiraš iz kvazi marketa po najjeftinijim cijenama na tržištu vrijedni lupanja po tipkovnici i postavljanja ovakvih pitanja?

Bez uvrede, mislim da pretjeruješ, a biljka one one two se vjerojatno guši od smijeha odgovarajući na ovakva pitanja, al je fer i korektan, pa ti neće odgovoriti ovako kao ja.


zar se ne fer i ne korektni odgovori na forumu uvazavaju? no, dobro

i daj reci sta hoš da te pitam u vezi jagoda a da si mi zadovoljan? reko kad je vec taj petak
rioss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 00:55   #677
U postu #662 je odgovor koji nam daje sliku o strahovima cijelog ovog svijeta danim na internetu.

Proučavajući neka pitanja postavljena na webu, pa čak i na ovom forumu, uvijek se zapitam, kako to da sam još uvijek živ.

Naime, u mom dobu odrastanja, ejtis, nisam baš primjetio, da je na svakom jebenom proizvodu pisalo ko, kad i koliko se može neko sredstvo upotrijebiti, i zamisli, još uvijek smo živi, imamo dvije ruke, dva oka.itd.itd.itd, da ne baljezgam sad ovdje..

I odjednom je nastao Internet, zapravo , strah nad svim strahovima.....tipa čitam , pročitao-la sam, da je kod pere, štefa, đonija i ibrahimina majka - strina -prijateljice-prijatelja-prijateljičina tetka -rekla kazala, izašao prišt ispod pazuha jer je jela rajčice koje je od jure stari šprical s bakrom na 12 m od moje njive.

U istom tom internetu, svima se sugerira da jedu - apliciraju po koži, magnezij, jabučni ocat ( koji bajdvej apsolutno dokazano nezavisnim istraživanjem nema nikakve magične vrijednosti za naš organizam, ali ajde, nek se narod veseli da mu pomaže, jer će lakše doživjeeti normalnu starost 75 plus minus ) sodu bikarbonu, ljute papričice - feferone, konoplju (umjesto da puše), alge, grah, artičoku, žutu smokvu koja nigdje ne raste al je dobra za dišne puteve i sl. idt, idt, idt.......

I na kraju priče, svi odu u neki trg. centar u cičoj zimi, kupe ogavno povrće, koje ne pripada sezoni koja u tom trenutku vlada područjem gdje žive,(umjesto da se nakrcaju kiselim zeljem) i nikada se ne zapitaju kako je moguće da grožđe iz čileja, ili trešnje ( ili one tri paprike u tri različite boje) ( još gore, ona ogavna grapolo rajčica, bez okusa i mirisa, a specijalno bez likopena) iz nedođije izgleda kao novo nakon 10,000 milja puta, dva potrošena tanka diesela, trinaest granica i dva skladišta u hrvatskoj, , iako je normalno za prosuditi, za one koji znaju - razumiju, da određena vrsta voća ili povrća nakon trenutka u kojem su ubrana više NE DOBIVAJU na nutritivnim vrijednostima, nego ga samo gube. ILI možda google zna ?

ItD, Itd iTd......

Taj tvoj pajdo - sused nije sigurno zbog štednje špricao sa 2 m visine jerbo je sigurno šparan kao i svi mi , pa je aplicirao sredstvo na preporučenim visinama za špric, a to je 20 -30 cm od biljaka, a samim time sumnjam da se bilo kakva količina prenijela na tvoje super -mjesečarke , i sasvim sam siguran da ćeš kao i uvijek oprati jagode i poslužiti ih svojoj dječici kao natural uzgojene bez ikakvih kemijskih pripravaka i ona će sretna doživjeti duboku starost.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 09:29   #678
stvarno neznam koji je tvoj problem
mozda da probas na podforumu sta te muci cakani da pronades odgovore koji te muce negdje duboko, duboko u..u...u... mozgu ili primozgu


da se vratimo na temu

znaci ti bi grlom u jagode,ha?
rioss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 13:07   #679
@rioss, nema koristi od prepucavanja...nego, jesi saznala čime je susjed tretirao krumpir?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 14:36   #680
pitala ga kaze on protiv zlatica
to je sve sto zna
prasak

rioss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.