Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2012., 00:23   #61
Nesto me davi

Danas imam osjecaj kao da me nesto davi u grlu.Muka mi je neka na povracanje,i pocelo je kao da mi nozem ide kroz grlo i onda kao da me neko davi.Uzasna me panika uhvatila.Nije to ona standardna KNEDLA u grlu ovo je puno gore.Bukvalno kao da me neko davi.Zabrinuta sam.Od cega moze biti?
Dusmanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:38   #62
Quote:
Dusmanka kaže: Pogledaj post
Danas imam osjecaj kao da me nesto davi u grlu.Muka mi je neka na povracanje,i pocelo je kao da mi nozem ide kroz grlo i onda kao da me neko davi.Uzasna me panika uhvatila.Nije to ona standardna KNEDLA u grlu ovo je puno gore.Bukvalno kao da me neko davi.Zabrinuta sam.Od cega moze biti?
Stvarno ne znam. Voljela bih da mogu pomoći, ali...
Možda bi bilo dobro da navedeš više podataka- je li se dogodilo iznenada, na mahove, ili je konstantno, postoji li još simptoma...

Javljam se i da prijavim sličan problem, s kojim se bori moja mama zadnjih dana.

Otežano disanje, puls oko 110, umor, šlajm, gubitak apetita... zabrinuta sam.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:39   #63
Imaš nekakve alergije? Problema sa želucem?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:44   #64
Dogodilo se iznenada,maloprije i evo jos ne popusta.Uz to osjecam mucninu jakuu i vjetrove.Inace imam problema sa zelucem,cesto me boli ali danas me ne boli samo taj osjecaj da me davi i neka mucnina kao da cu da povratim.Pomagajte
Dusmanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 00:52   #65
A kakvih problema imaš sa želucem?

Možda ti se vraća kiselina u jednjak, grlo pa to tako zna. I jel te peče možda grlo?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:03   #66
Nemam kiselinu,neznam prvo mi je pocelo ovo da me davi,onda mi je dosla muka,sad sam povracala.Mozda mi je muka od pite koju sam jela ali cemu ovo sto me davi.Ne pece me grlo.Sad kada sam povracala ne boli me zeludac,nije mi muka ali taj osjecaj stezanja i dalje stoji....

A ranije sam imala nekada bol u zeludcu cesto se desi,Dali kao ostecenje sluznice ili ko zna.Mozda i od kafe mnogo kafe pijem....Sada evo osjecam pored toga kao da mi se susi grlo

Zadnje uređivanje Dusmanka : 16.09.2012. at 01:08.
Dusmanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:11   #67
Ne znam, ja sam ti nisam neki stručnjak i nemam veze sa medicinom ali meni ovo izgleda ko od želuca. Sama imam problema sa želucem pa me zna ovako navečer ščapiti i onda bude slično. S time da ima problema i sa štitnjačom pa ne znam koliko i ona zeza u takvim situacijama.

Ako ti se pogorša stezanje idi na hitnu.

A jel piješ kakvu terapiju za želudac? I imaš li kakvih čajeva kod kuće (ja uvijek imam mente i stolisnika, doslovce me spašava kad me ščapi ovako navečer želudac, pogotovo ako nemam ništa od tableta tipa controloc, ranital....)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:13   #68
controloc i ja pijem kada me boli zeludac.Imam cajeva.Sada mi je mucnina prosla i taj osjecaj stezanja je jos tu ali sada osjecam kao da me boli grlo..
Dusmanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:37   #69
Pa ako si povraćala maloprije ništa čudno.

Popij si nešto onda za želudac, možeš si i čaj napraviti a ako ti se bude pogoršavalo ne zezaj se nego odi na hitnu. Inače meni napadi želuca budu najčešće ovako u ovo doba, pogotovo ako sam jela neko voće oko 8-9h. Bože dušu sam jednom izrigala od lubenice. I jabuka. jabuke nisam jedno 2-3 godine mogla vidjeti nacrtane, bože kako je bolio želudac, došlo mi da glavom lupam o zid.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 02:10   #70
I meni je isto neki cudan osjecaj u grlu, ko da mi neka sluz stoji cijelo vrijme u grlu pa to ponekad ispljunem. Također mi je neki pritiska u glavi te me bole žile na dodir a ovim pozicijama, ali samo sa jedne strane glave( narancasto oznaceno):



Znaci, sa lijeve strane čela je ta žila koja boli na dodir, ali sa desne strane ta žila ne boli. Isto tako sa lijeve strane čeljusti s donje strane, također me bole žile, dok sa desne strane ne osjećam nista na dodir!?!?
Đastin Bajba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 11:54   #71
Moguce da je biuo zeludac.Sinoc sam povratila i malo se smanjilo to i zaspala sam,sada nista.Hvala Bogu bas mi je bilo gadan osjecaj.A sinoc sam kasno pojela pitu i jabuku,mozda je to razlog za bol zeluca
Dusmanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:05   #72
Sinusi?

Ne znam kakva te to žila boli gore na čelu, ovo di si označio bi baš mogao biti sinus i još si napisao da ti se slijeva sluz niz grlo. Si siguran da ti se nije grlo upalilo?

Ajd ti kod doktora da ti to pogleda, ne vjerujem da te bole žile.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:12   #73
ovo na čelu me boli kad dodirnem tu žilu. kao mala kvržica je, dok na drugoj strani čela, nema boli.

A ovo na donjoj čeljusti je od sinusa, kažeš? Pio sam augmentin, što sam dobio od doktorice, ali i dalje mi je neki pritisak u glavi. Čak me je probadalo u stražnjem dijelu glave kao da pikneš iglom. To mi je sve došlo od prehlade koju sam imao, ali izgleda da je nesto ozbiljnije... Još jedno pitanje... Ne bi li trebao curiti nos, ako su sinusi u pitanju?. Meni je nekad nos samo začepljen na jednu nosnicu i neki kao pritisak mi je u području očiju...
Đastin Bajba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:16   #74
Nope, mislila sam ovo na čelu da bi moglo biti od sinusa. Al budući da spominješ nekakve kvržice...

Idi ti fino kod doktora. I sam kažeš da si imao prehladu, dobio terapiju, da te muči neka sluz i pritisak u glavi, meni to djeluje ko da nije dokraja zaliječeno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:19   #75
ma nije kvržica, krivo sam se izrazio. Samo me zanima kako je moguće da samo sa jedne strane glave to boli. Isto kao i na donjoj čeljusti. Već sam bio 5 puta kod doktora... Najprije mi kaže da je prehlada, pa kaže da je uho nekkao crveno pa mi da augmentin, pa onda me pošalje okulisti... Baš me zanima šta će sada.
Đastin Bajba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:22   #76
Da, moguće je. Kažem meni to zvuči ko upala sinusa koja se spustila na grlo (trenutačno se mučim s time, kod mene je da desnoj strani iznad oka s tim da ja nemam nikakve sluzi niti mi je nos zaštopan ali mi povremeno se spusti u grlo i upali mi se na toj strani krajnik ili mi se upali cijelo grlo i ne mogu gutati dan, dva i onda ko da se ništa nije dogodilo, evo baš sutra idem kod doktorice zbog toga).

I još si napisao da si se liječio, znači vjerovatno ti nije bila pogođena terapija.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 01:35   #77
I meni su upaljeni krajnici... Ima li kakva domaća stvar za to? Bar dok se ne naručim kod doktora...
Đastin Bajba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 00:25   #78
Možda čaj od kadulje (žalfije). Ona je super za usnu šupljinu, grlo i tak to. Ako ti se ne pije (meni baš nema fin okus) možeš si ju malkoc jače napravit nego što bi pravio da je piješ i koristit je za ispiranje grla, omako progrgljaš u grlu i pljuneš vanka.

I svakako odi kod doktora, ako su sinusi to će se i dalje slijevati i grlo će se opet upaliti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 22:54   #79
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ako ti baš smeta idi psihijatru koji će ti kombinirat neku od psihodinamskih terapijskih tehnika u kombinaciji sa anksioliticima
Bok,Ante!!!Posto vidim da si doktor pa sam htjela pitati dali imaš mail da ti posaljem neku poruku..Imam neki problem koji me muči.Pokusavala sam ti već 10 puta poslati u inbox,ali je pun pa nećehvala..
plasljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 00:33   #80
Quote:
plasljiva kaže: Pogledaj post
Bok,Ante!!!Posto vidim da si doktor pa sam htjela pitati dali imaš mail da ti posaljem neku poruku..Imam neki problem koji me muči.Pokusavala sam ti već 10 puta poslati u inbox,ali je pun pa nećehvala..
Poštovana, kolega nažalost već neko vrijeme nije prisutan na forumu tako da je mala vjerojatnost da će vidjeti ovaj upit.

Postavite pitanje ovdje. Ima (nas) još liječnika koji čitamo forum i pišemo, pa će Vam možda netko odgovoriti.

To je puno bolja opcija nego slanje privatnih poruka.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 06.11.2012. at 00:38.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.