Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2011., 14:27   #41
Cijeli taj sustav kvota je besmislen. Odaberu se proizvoljno "diskriminirane" kategorije i traži se paritet. Uglavnom su to žene ( u Americi i crnci). No što je s afinitetima, s sposobnostima itd.? Činjenica jest da su muškarci prodorniji, agresivniji i kreativniji od žena. Dominiraju čak i modnom industrijom koja je primarno ženski interes. I to uglavnom homoseksualni muškarci( hoćemo i tu paritet: hetero:homo?).
Ako već tražimo presliku demografskog stanja zašto se zaustaviti samo na spolu i rasi? Što ćemo s svjetonazorskim razlikama, vjerskim, političkim, fizičkim, regionalnim, obrazovnim itd..
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 19:37   #42
Realno su Romi u najtežoj situaciji kao skupina. Većina ljudi koji završavaju fakultet u Hrvatskoj su žene. Mislim da praktično nijedan Rom nema završeni fakultet. Izbrojite Rome na izbornim listama, u ministarstvima.

Muškarci su dakako prodorniji, ali to ne znači da su muški interesi (ako postoje) u prednosti: ti muškarci uglavnom guraju osobne interese.

No politika je samo jedan segment. U zdravstvu i obrazovanju dominiraju žene.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:51   #43
Moram priznati da su mi neprobavljive ove reklame sa ženskim kvotama, kako u saboru mora biti 40% žena, našto se sve troši novac u ovoj državi to je neshvatljivo.

Ne kažem da nema zastupnica koje nisu vrijedile 10 puta više od svojih muških kolega, npr. Ruža Tomašić je dokazala de se može ići na narko dilere, ako se to želi, ali da politička stranka mora na silu upisivati kvotu žena je udar na demokraciju, pa ženskama politika nije ni toliko interesantna, to je kao da na utakmicu mora doći 40 posto žena.

Smatram da su ovo totalno kretenski zakoni u zemlji kojoj ima onoliko ženskih u politici koliko one to i žele!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:58   #44
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Moram priznati da su mi neprobavljive ove reklame sa ženskim kvotama, kako u saboru mora biti 40% žena, našto se sve troši novac u ovoj državi to je neshvatljivo.

Smatram da su ovo totalno kretenski zakoni u zemlji kojoj ima onoliko ženskih u politici koliko one to i žele!

slažem se.
kretenski zakoni po podobnosti - ne sposobnosti.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:22   #45
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Činjenica jest da su muškarci prodorniji, agresivniji i kreativniji od žena.
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Muškarci su dakako prodorniji, ali to ne znači da su muški interesi (ako postoje) u prednosti: ti muškarci uglavnom guraju osobne interese.
U pravilu se pokaže da nije stvar bila u većoj prodornosti, sposobnosti i kreativnosti muškaraca na određenom polju, već u postojanju muških klubova koji su sprečavali prodor žena u neka zaštićena područja. K tome, područja koja žene polako osvoje muškarci u pravilu napuštaju jer ona postaju manje plaćena i cijenjena. Ali, dok god oni imaju kamo uzmicati, žene imaju što dokazivati.

Pozitivna se diskriminacija uvodi da se dokinu neke povijesne nepravde i da se onima koji su na neki način zakinuti omogući da krenu s povoljnijih startnih pozicija dok se one ne ujednače za sve.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:29   #46
Što stoji na putu grupici žena u osnivanju Facebooka, Googlea, Amazona, Microsofta, Applea? Nije baš da su ih stvarali alfa mužjaci Ženama fali imaginacija, takva vrsta ambicioznosti, agresije,....
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:32   #47
Quote:
Allahu_Akbar kaže: Pogledaj post
Ženama fali imaginacija, takva vrsta ambicioznosti, agresije,....



allahu akbar - burke na glavu !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:37   #48
Gugenheime, pregledala sam podatke koje si linkao.

Doktorati na području prirodnih znanosti za koje se stipendija dodjeljuje 2008. godine u Hrvatskoj (tu spadaju - matematika, fizika, geoznanost, kemija, biologija):

91 muškarac i 52 žene

Prema tome, ženama na tom području treba određeni poticaj.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:40   #49
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Pozitivna se diskriminacija uvodi da se dokinu neke povijesne nepravde i da se onima koji su na neki način zakinuti omogući da krenu s povoljnijih startnih pozicija dok se one ne ujednače za sve.
Eh kako to dobro zvuči, a to u biti znači otvoreno zalaganje za diskriminaciju.

Dakle ja bih trebao biti diskriminiran jer su moji preci diskriminirali žene?
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
91 muškarac i 52 žene
Prema tome, ženama na tom području treba određeni poticaj.
Koliki je omjer muškaraca i žena koji rade u frizerskim salonima ili u vrtićima za djecu?
Hoćemo li tu uvesti poticaj za muškarce?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.10.2011. at 13:22. Reason: spoji
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:44   #50
A koliko ima ljevorukih među stipendistima? Koliko Srba, Židova? Protestanata, Plavookih? Dalmatinaca, Slavonaca, visokih, pretilih, pjegavih, krezubih, homoseksualaca, transeksualaca, HDZ-ovaca? Vjerujem da bi uočili bitna odstupanja od demografske slike Hrvatske. Treba li i onda i tu vršiti poticaje?
Allahu_Akbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:54   #51
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Koliki je omjer muškaraca i žena koji rade u frizerskim salonima ili u vrtićima za djecu?
Hoćemo li tu uvesti poticaj za muškarce?
Trebalo bi i njih stimulirati da se bave tim poslom. Kao što bi vjerojatno i muškarcima trebalo uvesti stipendije za znanstvena područja u kojima su manje zastupljeni. Uvijek je bolje kad je miješana spolna struktura, u svakom poslu.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:19   #52
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Trebalo bi i njih stimulirati da se bave tim poslom. Kao što bi vjerojatno i muškarcima trebalo uvesti stipendije za znanstvena područja u kojima su manje zastupljeni. Uvijek je bolje kad je miješana spolna struktura, u svakom poslu.
Ma ja bih zabranio bilo kakve stimulanse i poticaje jer je to diskriminacija.

U mojoj obitelji se uvijek gledalo jednako na mušku i žensku djecu, otac se nikad nije postavljao iznad majke, svatko je vršio svoju ulogu u obitelji, a ja sam se kao dijete igrao i sa muškom i ženskom djecom. To mi je bilo nebitno. Kod mene je od malena usađeno da nije bitan spol, nego znanje, sposobnost i obrazovanje i naravno da me ljuti kad se muškarac ili žena diskriminiraju samo zato što su muškarac ili žena.
Recimo moj djed je poprilično držao do patrijarhata i smatram da to nije u redu, ali isto tako nije u redu da ja ispaštam zbog toga.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:23   #53
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
U pravilu se pokaže da nije stvar bila u većoj prodornosti, sposobnosti i kreativnosti muškaraca na određenom polju, već u postojanju muških klubova koji su sprečavali prodor žena u neka zaštićena područja. K tome, područja koja žene polako osvoje muškarci u pravilu napuštaju jer ona postaju manje plaćena i cijenjena. Ali, dok god oni imaju kamo uzmicati, žene imaju što dokazivati.

Pozitivna se diskriminacija uvodi da se dokinu neke povijesne nepravde i da se onima koji su na neki način zakinuti omogući da krenu s povoljnijih startnih pozicija dok se one ne ujednače za sve.
slažem se sa ukidanjem spolne diskriminacije

treba uvesti kvote na jednaki broj žena kako u politici i inim mjestima.. tako i u vojsci, pirotehničarima, gradjevini i inim mjestima.
.
takodjer, treba ukinuti spolnu diskriminaciju pri ukrcavanju na čamce za spašavanje pri potapanju brodova, spašavanju iz zapaljenih zgrada, te pri mobilizacijama u slucaju rata...

isto tako, treba uvesti jednako trajanje radnog vijeka, pravo na porodiljni (jednaki) za muškarca te jednako pravo na skrb o djetetu u slucaju razvoda (što sada ne vidimo)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:27   #54
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
slažem se sa ukidanjem spolne diskriminacije

treba uvesti kvote na jednaki broj žena kako u politici i inim mjestima.. tako i u vojsci, pirotehničarima, gradjevini i inim mjestima.
Prva i druga rečenica su ti kontradiktorne. Upravo te kvote su dikriminacija.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:34   #55
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Ma ja bih zabranio bilo kakve stimulanse i poticaje jer je to diskriminacija.

U mojoj obitelji se uvijek gledalo jednako na mušku i žensku djecu, otac se nikad nije postavljao iznad majke, svatko je vršio svoju ulogu u obitelji, a ja sam se kao dijete igrao i sa muškom i ženskom djecom. To mi je bilo nebitno. Kod mene je od malena usađeno da nije bitan spol, nego znanje, sposobnost i obrazovanje i naravno da me ljuti kad se muškarac ili žena diskriminiraju samo zato što su muškarac ili žena.
Recimo moj djed je poprilično držao do patrijarhata i smatram da to nije u redu, ali isto tako nije u redu da ja ispaštam zbog toga.
U vezi s tim da svatko vrši svoju ulogu - kako su nekad muškarci mogli u javnoj sferi raditi sve poslove - i biti frizeri, i učitelji, i obiteljski liječnici? Sad su u tim područjima većinom žene. Podjela poslova u privatnoj sferi prenosi se na javnu - žene zauzimaju jedna, muškarci drugu područja... Nije dobro da se na razini društva kaže da je ženama mjesto ovdje, a muškarcima tamo, kao ni u obitelji...

@Taroth, ne mora se ići u krajnosti... Koliko je muškaraca u svom životu prepustilo ženi mjesto u čamcu za spašavanje ili je spasilo iz zapaljene zgrade? Vojska, fala Bogu, postaje fakultativna, a u slučaju rata - muškarci ga većinom započinju, pa je red da ga i vode, ne? A što se pirotehničara i drugih adrenalinskih i opasnih zanimanja tiče, nije to ni za svakog muškarca, a vjerojatno bi se i među ženama našlo onih koje bi ih se prihvatile.
Ima dolje na Društvenim znanostima jedna takva tema, ovo je malo izvan teme.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.10.2011. at 13:24. Reason: spoji
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:53   #56
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Prva i druga rečenica su ti kontradiktorne. Upravo te kvote su dikriminacija.
mislim na 'pozitivnu' diskriminaciju
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
@Taroth, ne mora se ići u krajnosti... Koliko je muškaraca u svom životu prepustilo ženi mjesto u čamcu za spašavanje ili je spasilo iz zapaljene zgrade? Vojska, fala Bogu, postaje fakultativna, a u slučaju rata - muškarci ga većinom započinju, pa je red da ga i vode, ne? A što se pirotehničara i drugih adrenalinskih i opasnih zanimanja tiče, nije to ni za svakog muškarca, a vjerojatno bi se i među ženama našlo onih koje bi se toga prihvatilo.
Ima dolje na Društvenim znanostima jedna takva tema, ovo je malo izvan teme .
pa, mislim da vec kada bismo uzeli statistiku spašenih osoba na Titaniku, stvari bi isle meni u korist

sto se tice vojske/rata, tako i ja mogu reći da ga ja nisam započinjao, ali bi zato u tom slučaju trebao braniti zemlju...

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.10.2011. at 13:24.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 21:02   #57
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
@Taroth, ne mora se ići u krajnosti... Koliko je muškaraca u svom životu prepustilo ženi mjesto u čamcu za spašavanje ili je spasilo iz zapaljene zgrade? .
Zaista mi je pomalo nevjerojatno da netko postavi ovakvo pitanje?
Titanik je samo evidentan primjer.
'Spašavajte žene i djecu' ili 'Prvo žene i djeca!'... nikad čula?

Hoćeš novije primjere, evo ti iz bliske povijesti:
U Vukovaru su nakon sloma obrane četnici žene i djecu pustili, a sve muškarce odveli u logore gdje su neki i ubijeni...
A u Srebrenici su žene i djecu pustili a sve muškarce pobili!


A o tome da muškarci započinju ratove isto se može raspravljati. Bitniji je uzrok rata. Da počnemo od Helene Trojanske?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:27   #58
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Gugenheime, pregledala sam podatke koje si linkao.

Doktorati na području prirodnih znanosti za koje se stipendija dodjeljuje 2008. godine u Hrvatskoj (tu spadaju - matematika, fizika, geoznanost, kemija, biologija):

91 muškarac i 52 žene

Prema tome, ženama na tom području treba određeni poticaj.
Brojevi koje sam stavio su ovakvi (doktorati):

- 128 - žene
- 114 - muškarci

Zene: 53 %

Za dobitnice od prosle godine sam napisao ovo:

Od 4 ovogodisnje dobitnice 2 dolaze s PMF-a Zagreb (na kojem zene ostvaruju 59% doktorata), 1 sa Fakulteta kemijskog inzenjerstva i tehnologije (zene: 100% doktorata), i 1 sa zagrebackog Medicinskog fakulteta (zene: 45% doktorata).

Sto se tice studenata, asistenata i docenata (okvira koji se "potice"), situacija varira ovisno o fakultetu (npr. veterina i fizika su ponekad vise muski, a vecina ostaloga je vise ili skoro skroz zenska). No ukupno gledano - zene prevladavaju.

Uostalom, ako na rijeckom medicinskom fakultetu zene cine 61 % asistenata i 62 % docenata, s kakvim pravom se te asistentice i docentice smiju javljati na spolno diskriminirajuci natjecaj koji dodjeljuje nagrade iskljucivo zenama? Sta i kako u tom slucaju "potice" ta nagrada?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:37   #59
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
L´Oréal Na kraju će svaka od dobitnica pozirati s kremom za lice

Joj pa to je čisti marketing.
Naravno da je marketing. Mene u toj prici ne zanimaju ni multinacionalka, niti kremice, niti korisnice tih kremica. Mene jedino zanima sto u toj prici radi hrvatsko Ministarstvo. A ono bez ikakvog temelja diksriminira jedan citav spol.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gugi, ok si mi forumaš,ali nekada pušeš i na hladno...

Nadam se da se zajebavaš,jer ovo o affirmative actione prema ženama i manjinama je ipak kod nas relativno blaga pojava naspram Zapada
Mozemo raspravljati o raznim takvim akcijama u inozemstvu, ali ma koliko nam bile odbojne, ipak se sve temelje na logici da se pozitivno diskriminira one koji su podzastupljeni. Amerikanci na fakultetima pozitivno diskriminiraju crnce jer ih manje ide na fakultete, a cak i ova idiotska ideja o 40% zena u Saboru (i njeni inozemni pandani) u temelju ipak ima cinjenicu da broj zena u Saboru zaista jest manji.

Niti jedno Ministarstvo na Zapadu se ne bi usudilo pozitvno dikskriminirati nadzastupljenu kategoriju. Zamislite da Amerikanci pozitivno diskriminiraju bijelce na fakultetima, ili da u Svedskoj proglase obvezu da na izbornim listama bude najmanje 70 % muskaraca.

Sto nase Minsitarstvo zeli? Da udio zena u nasim prirodnim znanostima sa 60% poraste na 70%? Sto je sa muskarcima, oni su gradjani drugog reda?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 11:58   #60
To me podsjeća na svingeraje (grupnjake) ulaz dozvoljen svim parovima, muškarcu ulaz zabranjen, a sama ženska je dobro došla....
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.