Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2010., 14:19   #1
Električno plašilo ptica

Ima li netko da koristi ili kakavih iskustava sa el plašilom ptica za vinograd... Pošto je sad vrijeme kad će grožđe dozrijevat.. pojavit ce se i ptice koje bi to mogle pojest pa planiram kupiti plašilo ptica nešto ovakvo: http://www.cedar-agro.hr/index.php?o...=44&Itemid=142
dady_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 21:24   #2
Proslijediti ću ti link koji sam i ja nedavno dobio (za neke druge stvari):
http://asel.hr/plasilo%20ptica.htm

Prije desetak godina sam proučavao neke američke stranice jer se jedan kolega interesirao za to pa sam vidio da se to tamo dosta koristi i u gradovima (da golubovi ne seru gdje stignu), na pumpama goriva, pistama za zrakoplove pa i na njivama. Postoje čak i specijalizirane firme koje se bave samo ultrazvučnim plašenjem pticama. Uglavnom, ne reagiraju sve ptice na isti zvuk, a uz to treba biti oprezan radi smetnji za druge životinje (mada ti na njivi vjerojatno nemaš tih problema).
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:46   #3
Neke godine na jednom polju ljubenica bili su postavljeni plinski topovi za plašenje izrazito divljih zečeva,koji su pravili štetu na plodovima.Dolazim rano ujutro na polje i neznaući još da to tamo postoji,kad jednom dum umalo da nisam zalego u travu,tehnolog se slatko nasmije i pokaza mi mi prstom na taj top.Nekoliko koraka od topa sjedi zec i bez imalo straha gricka neku travu,čak se na detonaciju uopče ne obazire.Toliko o plašilicama
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 15:36   #4
a ja nekidan kultiviram kupusnjače i snimim brat bratu deset zečeva kako šlajdraju pod ručnom i čekaju da odem s njive.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.