Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2011., 17:24   #1
NASA primila poziv u pomoć iz druge galaksije?

U nedavno objavljenim dokumentima britanskog ministarstva obrane o NLO-ima nalazi se i novinski članak iz 1998. U njemu se govori kako je NASA uspjela dešifrirati potresnu poruku koju su primili iz susjedne galaksije.

Signal je otkriven u siječnju 1998., ali stručnjacima je trebalo više mjeseci da odgonetnu matematički kompleksni signal. Ono što su na kraju otkrili vrlo je zanimljivo.

NASA-ini stručnjaci tvrdili su da je izvanzemaljska civilizacija poslala poziv u pomoć, a s obzirom na udaljenost s koje je signal doputovao, procjenjuje se da je poruka snimljena prije oko 80.000 godina.

Zajednički trud međunarodnog tima znanstvenika urodio je plodom kada je signal napokon dekodiran krajem 1998. Dr. Viktor Kulakov tom je prilikom izjavio da sama činjenica da su ljudi uspjeli prihvatiti i dešifrirati poruku pokazuje da je razvoj izvanzemaljske civilizacije bio na našoj razini – prije 80.000 godina.

Kulakov je odbio medijima dati transkript poruke, ali je rekao kako ona počinje s: 'Pomozite nam', a nastavlja se davanjem točnih koordinata planeta. Iz poruke se, navodno, dalo iščitati i da je civilizacija bila na rubu izumiranja, a da za to nije bila kriva nikakva prirodna ili kozmička kataklizma.

'Pred nama su još godine istraživanja, no sa sigurnošću možemo reći da je civilizacija sama izazvala svoju propast, možda nekakvim oblikom nuklearnog rata', objašnjava Kulakov.

Također navodi da se iz signala da naslutiti njihovo mirenje sa situacijom i prihvaćanje odgovornosti, ali i nemogućnost da evakuiraju preostale stanovnike planeta.

Prema teoriji ovog znanstvenika, civilizacija iz Andromede imala je na raspolaganju tehnologiju međuplanetarnog putovanja, no svejedno su bili zarobljeni na svojem planetu jer u blizini nije bilo naseljivih planeta.

Iako se novinski članak koji izvještava o ovom događaju našao u NLO dokumentima, valja napomenuti da je objavljen u tabloidu Weekly World News, koji je poznat po povremenom rastezanju 'činjenica'.

No s obzirom da se baš ova priča našla u službenim dokumentima, možda ipak ima nešto u njoj?

Izvor: Net.hr

Sto mislite o ovome ?
23.03.2011.
FoxMulder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 18:48   #2
Još jedan u nizu laži
Dino007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 19:42   #3
Mali shot te stranice tog tabloida.



Quote:
Dino007 kaže: Pogledaj post
Još jedan u nizu laži
Ja sam opet više sklon povjerovati u ovo, nego u NLO-e, "otmice" i male zelene/sive/reptile i sl. gluposti.

Zadnje uređivanje Ord Mantel : 23.03.2011. at 20:02.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 20:03   #4
A što ako su je krivo pročitali???
A ustvari su poslali :kad vas ulovimo j...t čemo vas ili dolazimo na večeru pogodite ko je glavno jelo
Ajd vjerujem da su ulovili poruku ali na koju foru su složili poruku da je ˝MI˝ možemo pročitati
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 20:09   #5
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
A što ako su je krivo pročitali???
A ustvari su poslali :kad vas ulovimo j...t čemo vas ili dolazimo na večeru pogodite ko je glavno jelo
Ajd vjerujem da su ulovili poruku ali na koju foru su složili poruku da je ˝MI˝ možemo pročitati
binarni jezik možda, 0 i 1-ce?
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:00   #6
Ako ima tu istine a ja predpostavljam da ima ...da to nije neka priprema za prvi kontakt.I sta je utvrđeno sta predstavljaju ona tri objekta u orbiti Plutona?
El-Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:06   #7
Quote:
Eoin kaže: Pogledaj post
binarni jezik možda, 0 i 1-ce?
A što ako oni koriste 2, i 3? Pa ispadne da je BD-zg u pravu? Teško je bilo što reći o tome, čak i da su dešifrirali poruku staru 80000 godina, što ako su oni željeli da ju mi dešifriramo? Možda odgovor znači da je planet naseljen, pa će doći kolonizatori A mi naivčine idemo im u pomoć. To bi bilo kao da jato pirana viče pomoć utapamo se, i neki naivac skoči u vodu da im pomogne
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:24   #8
ja totalno vjerujem weekly world newsu jer su man in black rekli da te vijesti trebamo citati ako hocemo znati istinu
ali
nesto matematicki nije u redu, signal koji dolazi negdje iza Andromede putuje 2,5 milijuna godina do zemlje
signal emanated from a point beyond the galaxy nearest to our own -Andromeda

a ovdje se nazalost radi o signalu koji je putovao 'samo' 80 000 godina ?

Zadnje uređivanje tequila : 23.03.2011. at 22:12.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:26   #9
Weekly World News? Baci malo pogled na ove naslove, rasteznaje činjecija je malo reći debeli understatement.

http://www.google.hr/images?q=Weekly...w=1680&bih=870

Neytiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:37   #10
Da, Andromeda je udaljena od nas 2,5 ly(svjetlosnih godina) od nas , te također svjetlost bi dosla za to vrijeme a tako i signal kao vid poruke.
A ovdje se radi da je signal putovao do nas 80.000 ly, a Andromeda je udaljena od nas 2,5 svjetlosnih godina ...ovo je predpostavljam(opet pisem) mozda priprema za prvi kontakt
Mozda su zaista (ako je dosao signal) pogresno desifrirali...
El-Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:41   #11
NLO se ne smije povezivati sa vanzemaljskim. Ideja da su NLO-i vanzemaljskog podrijetla potječe od Hollywooda. NLO-i nisu ništa drugo do li napredni zrakoplovi ovozemaljskig podrijetla koji postoje još od Drugog svijetskog rata, i tko to ne vidi slijep je.

Ima previše zanimljivih stvari na Zemlji da bi ih još tražili i u svemiru.
Dino007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:45   #12
Quote:
El-Fatih kaže: Pogledaj post
A ovdje se radi da je signal putovao do nas 80.000 ly,

edit a gle mene sad tebe kao ispravljam a pogresno pisem
u svakom slucaju mi se slazemo
i da ponovimo lekciju
Andromeda je udaljena 2,5 milijuna svjetlosnih godina znaci signal od tamo do zemlje putuje 2,5 milijuna godina

ovaj signal (ako je istinit) je putovao 80.000 godina dakle od lokacije udaljene 80.000 svjetlosnih godina od zemlje,,,, komsiluk u prevodu

Zadnje uređivanje tequila : 23.03.2011. at 22:04.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:19   #13
Quote:
Dino007 kaže: Pogledaj post
NLO se ne smije povezivati sa vanzemaljskim. Ideja da su NLO-i vanzemaljskog podrijetla potječe od Hollywooda. NLO-i nisu ništa drugo do li napredni zrakoplovi ovozemaljskig podrijetla koji postoje još od Drugog svijetskog rata, i tko to ne vidi slijep je.

Ima previše zanimljivih stvari na Zemlji da bi ih još tražili i u svemiru.
NLO-i nisu ni vanzemaljske letjelice ni napredni zrakoplovi ovozemaljskig podrijetla.

NLO-i su NEIDENTIFICIRANI leteći objekti znači bilo kakav objekt koji leti a ne zna se o čemu se točno radi. može biti ptica,šišmiš,kukac,balon,zmaj,helikopter,avion...
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:39   #14
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
NLO-i nisu ni vanzemaljske letjelice ni napredni zrakoplovi ovozemaljskig podrijetla.

NLO-i su NEIDENTIFICIRANI leteći objekti znači bilo kakav objekt koji leti a ne zna se o čemu se točno radi. može biti ptica,šišmiš,kukac,balon,zmaj,helikopter,avion...
Što si ti htjeo reći ovim postom? Da ja ne znam što NLO znači
Dino007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:43   #15
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
NLO-i nisu ni vanzemaljske letjelice ni napredni zrakoplovi ovozemaljskig podrijetla.

NLO-i su NEIDENTIFICIRANI leteći objekti znači bilo kakav objekt koji leti a ne zna se o čemu se točno radi. može biti ptica,šišmiš,kukac,balon,zmaj,helikopter,avion...
Oiramij is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:45   #16
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
edit a gle mene sad tebe kao ispravljam a pogresno pisem
u svakom slucaju mi se slazemo
i da ponovimo lekciju
Andromeda je udaljena 2,5 milijuna svjetlosnih godina znaci signal od tamo do zemlje putuje 2,5 milijuna godina

ovaj signal (ako je istinit) je putovao 80.000 godina dakle od lokacije udaljene 80.000 svjetlosnih godina od zemlje,,,, komsiluk u prevodu
Da, signal je samo iz pravca Andromede.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:18   #17
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Da, signal je samo iz pravca Andromede.
Ne, on je od iza galaksije
signal emanated from a point beyond the galaxy nearest to our own -Andromeda
mozda je signal putovao brzinom vecom od svjetlosti
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:21   #18
Quote:
Eoin kaže: Pogledaj post
binarni jezik možda, 0 i 1-ce?
Možda ili samo žele da izgleda jednostavno a onda
Da bi nešto dešifrirao moraš imati ključ ili početnu šifru tak su enigmu razbili i večinu šifri
Osim navaho jezika i sad si zamisli da taj SOS napišeš na tom jeziku i pošalješ
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:29   #19
zamisli imamo znanje da dešifriramo nešto sa drugog planeta ALI i ne znanje za dosta jezika na zemlji koji su izumrili i postoje samo neki pisani dokumenti,a ovi što se uvatili binarnog sustava 0,1 a šta ako oni imaju po tri prst i recimo imaju četri ruke znači oni imaju matematiku od 12,a mi od 10

ustvari najviše volim kad ljudi svemu što ne razumiju davaju ljudske osobine
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 23:44   #20
Evo dobar dokumentarac o sličnom događaju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.