Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2012., 00:56   #1021
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Pa nisu to zlobni motivi ,to su jednostavno pitanja na temi pitanja o kršćanstvu??
I meni je Kur'an svetinja ali se ni najmanj ne ljutim kad me neko pita nešto u vezi njega što mu je nejasno
odlucila sam da cu si nabaviti kuran, eto neki dijelovi koje su neki negdje drugdje citirali, svidjeli su mi se. a i zanima me sto pise o isusu.
ali ja zapravo ne shvacam sto ti zelis postici? nitko ti ovdje ne moze dati ne znam kakve odgovore, samo se mozemo natezat unedogled. a sad usporedjivat kuran i bibliju, trazit ne znam kakve greske u njima, nema smisla. to smao dovodi do prepucavanja i uzaludnog trosenja energije. bitna je poruka i jedne i druge svete knjige

malo je oftopic mozes li mi preporuciti ciji prijevod kurana najpreporucljiviji za nabaviti i od kojeg izdavaca?
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 01:01   #1022
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Jel se vi molite Mariji ? Kako može neko "roditi" boga ,a ne biti sam božanstvo?
Nemaš materijalnih ,arheoloških, dokumentovanih niti bilo kakvih naučno priznatihz dokaza da je Isa .a.s tu razapet ,a čak i da imaš Kur'an kaže ovako :
i zbog riječi njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika... A nisu ga ni ubili ni raspeli, već im se pričinilo.(An nisa 116)
Dakle to nije nikakva greška
molimo se Mariji, ali je ne smatramo bozanstvom. Isus je zacet po Duhu Svetom
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 01:04   #1023
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Ne, draga ....Ja mislim da je to dosta puta vjerovatno i ovdje pojašnjeno da sama riječ "islam" znači predanost Bogu , a svi su poslanici i njihovi prvi sljedbenmici bili predani Bogu pa su shodno tome i muslimani ali naravno nisu sljedbenici Kur'ana već svojih Objava koje su im slate . Svaki iskreni vjernik koji vjeruje u jednog Boga je u islamu (predan Bogu) ali da bi bio musliman kao sljedbenik posljednje Objave mora posvjedočiti javno da je Muhamed a.s. poslanik


Navela si u jednom postu da "vi mislite da je Muhamed prepisao ,napisao Kur'an"
Molim?? molim te lijepo gdje sma ja to navela?!? citiraj mi tocnu recenicu!
ti si me u necemu krivo shvatio, ali ja stvarno ne znam u cemu ?!?
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 05:54   #1024
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
odlucila sam da cu si nabaviti kuran, eto neki dijelovi koje su neki negdje drugdje citirali, svidjeli su mi se. a i zanima me sto pise o isusu.
ali ja zapravo ne shvacam sto ti zelis postici? nitko ti ovdje ne moze dati ne znam kakve odgovore, samo se mozemo natezat unedogled. a sad usporedjivat kuran i bibliju, trazit ne znam kakve greske u njima, nema smisla. to smao dovodi do prepucavanja i uzaludnog trosenja energije. bitna je poruka i jedne i druge svete knjige

malo je oftopic mozes li mi preporuciti ciji prijevod kurana najpreporucljiviji za nabaviti i od kojeg izdavaca?
Imaju kompleks krsćanstva kao naprednijeg svijeta. Neuporedivo. Vjera im turskom sabljom nametnuta pa je žele sada "časću" oprati... Imaju "farz"- širiti islam, pozivati u svoju vjeru. Za mene tesku NEVJERU. Na jednoj stranici pise ljubi na dvije sve osim muslimana ubi.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 06:02   #1025
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
molimo se Mariji, ali je ne smatramo bozanstvom. Isus je zacet po Duhu Svetom
sv. Marijo majko bozja MOLI ZA NAS GRESNIKE...zagovaramo da se ona moli za nas...muslimani se ne mole direktno bogu,neka Nurko rekne "preko koga se oni pokoravaju Alachu". Pusti ga, rekao sam mu da si muftijice pozove u pomoć da ću im tad odgovoriti. Pozivaju se na nauku u kuranu; sto u kući imaju korisno u muslimanskom svijetu smisljeno.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:18   #1026
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
jesu, nurko, jesu.nismo mi murlimani da ni očite zločhne poričemo. To je radila crkva kroz koju se provlačilo svega. Teske zločine radio sam Muhamed, a vi " Alahov poslanik". Aman ja Rabbile?? Je li zločin sto je u evropi između 1996. i 2005. ( heej 21.stoljeće) ubijeno 46 djevojaka zbog prelaska na krsćanstvo. Sto tjerate curice na udaju za rođake t pakistan i ostale primitivne islamrke zemlje. Opet te pitam koji je k***c vama muslimanima??? možete normalmo živjeti s ljudima oko sebe ?? Ja vise u to ni 0,1% ne vjerejum.
Opet ti sa svojim emotivnim ispadima. Pitanje je bilo jesu li tad pape u inkviziciji bile "duhom vođeni" ? Da je Muhamed a.s ili bilo koji musliman pobio sve ljude svijeta kakve to ima veze sa pitanjem ??
Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:25   #1027
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Zbog "glasnih misli" od kojih neke bijaše o heliocentrizmu, beskraju svemira i strukturi atoma, godine 1600-te Crkva je spalila Giordana Bruna .
Jel ti shvataš da su spalili čovjeka koji je rekao da se Zemlja kreće oko Sunca ,a ne obrnuto?? Dakle spaljen je upravo zbog crkvenog nauka i Biblije koja tvrdi suprotno . Ponavljam pitanje jesu li pogriješili ?
Nije samo zbog toga. Valjda se to tad činilo sve to skupa opravdanim. pa nije ni taj Bruno bio posve čist. Uostalom on je bio nešto poput ''neprijatelja islama''. nekad je Crkva rjesavala tako neprijatelje...iako ni blizu okrutno kako su se neprijatelja rjesavale drzavne vlasti.


Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Opet ti sa svojim emotivnim ispadima. Pitanje je bilo jesu li tad pape u inkviziciji bile "duhom vođeni" ? Da je Muhamed a.s ili bilo koji musliman pobio sve ljude svijeta kakve to ima veze sa pitanjem ??
Vodstvo DS se ne pripisuje svakom postupku svake osobe ili grupe unutar KC. Napisala sam ti vec da se to odnosi na očuvanje ispravnog nauka.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:26   #1028
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
odlucila sam da cu si nabaviti kuran, eto neki dijelovi koje su neki negdje drugdje citirali, svidjeli su mi se. a i zanima me sto pise o isusu.
ali ja zapravo ne shvacam sto ti zelis postici? nitko ti ovdje ne moze dati ne znam kakve odgovore, samo se mozemo natezat unedogled. a sad usporedjivat kuran i bibliju, trazit ne znam kakve greske u njima, nema smisla. to smao dovodi do prepucavanja i uzaludnog trosenja energije. bitna je poruka i jedne i druge svete knjige

malo je oftopic mozes li mi preporuciti ciji prijevod kurana najpreporucljiviji za nabaviti i od kojeg izdavaca?
Pa najaktualniji je Korkutov prrevod ,evo tu imaš u elektronskom izdanju
http://www.islambosna.ba/kutubhana/quran.html
Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:34   #1029
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
Molim?? molim te lijepo gdje sma ja to navela?!? citiraj mi tocnu recenicu!
ti si me u necemu krivo shvatio, ali ja stvarno ne znam u cemu ?!?
Izvinjavam se Agica je to rekla/o :
"A čuj jednako tako i mi vjerujemo da je Muhamed sa svojim pajdašima skontao religiju i Kuran jer je pametno uvidio kako religija spaja narod u borbi za vlast pa je time ustrojio društveno političku scenu sa Alahom koji stvara i rastvara "

Moja greška ali poenta je u tome da ti vjeruješ da je Muhamed a.s. napisao Kur'an odnosno da nije Objava
Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:22   #1030
Ako je sotona zao ,zašto kažnjava zle ljude? Što ne bi onda on trebao biti dobar?
fifi volim te is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:24   #1031
Ovakve ostrašćene komentare tipa Dominik koji nemaju veze sa temom neću odgovarati jer ovo niti je tema o islamu niti su njegovi postovi u formi pitanja ili odgovora već u formi nekog bjesnila i slično
Svi ljudi koji su spremni dobronamjerno i bez vrijeđanja raspravljati : bujrum!
Međutim moramo biti svjesni da činjenice same po sebi ne mogu niti jesu uvreda i to da zapamtimo. Naravno ako za nešto tvrdimo da je činjenica onda to moramo i dokazati.
Primjer : ja tvrdim da je Biblija puna matematičkih grešaka i ja ću to sad dokazati i ako ja to dokažem to ne može biti uvreda.
Ezra 2.poglavlje se kaže da je onih koji su slijedili Nabukodonzora bilo 42.360 ,također se isto kaže i u "Nehemiji" 42.360 članova
Međutim kad se uzmu ta dva poglavlja u kojima su nabrojani članovi (npr sinovi Paroševi 2172 ,sinovi Arehovi 775) i sabere se dobije se rezultat : u "Ezri" 29.818 ,a u "Nehemiji" 31.089.
Evo Biblija ko želi neka se uvjeri
http://www.hbk.hr/biblija/search.php

Znači neko ko je sastavljao Bibliju nije dobro sabrao i to je greška ,a grešku zasigurno nije napravio Bog nego čovjek. Kako ta najobičnija matematička činjenica može biti uvredljiva za bilo koga?
Poenta ovoga jeste da u Bibliji postoje ljudske intrevencije koje su naravno greške i samim tim je to legalan dokaz da je moguće da su pogriješili i u drugim stvarima. svaki objektivan sud će reći ovo što sam ja rekao u zadnjim rečenicama
Nurudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:35   #1032
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se Agica je to rekla/o :
"A čuj jednako tako i mi vjerujemo da je Muhamed sa svojim pajdašima skontao religiju i Kuran jer je pametno uvidio kako religija spaja narod u borbi za vlast pa je time ustrojio društveno političku scenu sa Alahom koji stvara i rastvara "

Moja greška ali poenta je u tome da ti vjeruješ da je Muhamed a.s. napisao Kur'an odnosno da nije Objava
Tak je- smislio iz dostupnih izvora- pazljivo, smisleno i sistematizirano.
Ako hoćeš dokaz veći dokaz od svega je poligamije u islamu koja se promovira i u ovom i onom zivotu- to je posve protuprirodno. Padanje zvijezda na sudnji dan? Bogu je sve moguce? čak i da ide protiv prirodnih zakona koje je uspostavio? Zlazak Sunca u kaljužu? Koliko traje dan Bozji 1000 ili 50k godina?

I to je ono sta mi sad padne na pamet li da sad idem čitat ovaj kuran šta si stavio pa da trazim greške?
Šta god da ja ponudim imat ces nekakvo objasnjenje i onda ces to smatrat pobijenim- al ja necu tako da najbolje je da ne radimo takve konfrontacije
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:37   #1033
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Ovakve ostrašćene komentare tipa Dominik koji nemaju veze sa temom neću odgovarati jer ovo niti je tema o islamu niti su njegovi postovi u formi pitanja ili odgovora već u formi nekog bjesnila i slično
Svi ljudi koji su spremni dobronamjerno i bez vrijeđanja raspravljati : bujrum!
Međutim moramo biti svjesni da činjenice same po sebi ne mogu niti jesu uvreda i to da zapamtimo. Naravno ako za nešto tvrdimo da je činjenica onda to moramo i dokazati.
Primjer : ja tvrdim da je Biblija puna matematičkih grešaka i ja ću to sad dokazati i ako ja to dokažem to ne može biti uvreda.
Ezra 2.poglavlje se kaže da je onih koji su slijedili Nabukodonzora bilo 42.360 ,također se isto kaže i u "Nehemiji" 42.360 članova
Međutim kad se uzmu ta dva poglavlja u kojima su nabrojani članovi (npr sinovi Paroševi 2172 ,sinovi Arehovi 775) i sabere se dobije se rezultat : u "Ezri" 29.818 ,a u "Nehemiji" 31.089.
Evo Biblija ko želi neka se uvjeri
http://www.hbk.hr/biblija/search.php

Znači neko ko je sastavljao Bibliju nije dobro sabrao i to je greška ,a grešku zasigurno nije napravio Bog nego čovjek. Kako ta najobičnija matematička činjenica može biti uvredljiva za bilo koga?
Poenta ovoga jeste da u Bibliji postoje ljudske intrevencije koje su naravno greške i samim tim je to legalan dokaz da je moguće da su pogriješili i u drugim stvarima. svaki objektivan sud će reći ovo što sam ja rekao u zadnjim rečenicama
Al ti opet mislis da je Biblija Kuran i da mora imat sve točno, a ak nije točno onda je to Bozji misterij ili da treba nac neko objasnjenje da je to točno?
biblija nema tu potrebu.
jasno mi je i zasto ti imas tu potrebu- ako u kuranu jedna redak falša ode cijela vjera...jednako kao što je i ako je ijedno čudo ikad istinito cijeli ateizam otpade.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 11:22   #1034
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Ovakve ostrašćene komentare tipa Dominik koji nemaju veze sa temom neću odgovarati jer ovo niti je tema o islamu niti su njegovi postovi u formi pitanja ili odgovora već u formi nekog bjesnila i slično
Svi ljudi koji su spremni dobronamjerno i bez vrijeđanja raspravljati : bujrum!
Međutim moramo biti svjesni da činjenice same po sebi ne mogu niti jesu uvreda i to da zapamtimo. Naravno ako za nešto tvrdimo da je činjenica onda to moramo i dokazati.
Primjer : ja tvrdim da je Biblija puna matematičkih grešaka i ja ću to sad dokazati i ako ja to dokažem to ne može biti uvreda.
Ezra 2.poglavlje se kaže da je onih koji su slijedili Nabukodonzora bilo 42.360 ,također se isto kaže i u "Nehemiji" 42.360 članova
Međutim kad se uzmu ta dva poglavlja u kojima su nabrojani članovi (npr sinovi Paroševi 2172 ,sinovi Arehovi 775) i sabere se dobije se rezultat : u "Ezri" 29.818 ,a u "Nehemiji" 31.089.
Evo Biblija ko želi neka se uvjeri
http://www.hbk.hr/biblija/search.php

Znači neko ko je sastavljao Bibliju nije dobro sabrao i to je greška ,a grešku zasigurno nije napravio Bog nego čovjek. Kako ta najobičnija matematička činjenica može biti uvredljiva za bilo koga?
Poenta ovoga jeste da u Bibliji postoje ljudske intrevencije koje su naravno greške i samim tim je to legalan dokaz da je moguće da su pogriješili i u drugim stvarima. svaki objektivan sud će reći ovo što sam ja rekao u zadnjim rečenicama
Bujrum tvojima i tebi, a ne mojima i meni. Pobrini se za svoje, a ne dominikove komentare. Dominik poznaje "tvoje argumente" i njihov smisao. Imas sto ispravljati u svom bogu i svom rodu
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 11:31   #1035
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
ako je ijedno čudo ikad istinito cijeli ateizam otpade.
Ovisi što podrazumijevaš pod riječ 'čudo'. Da si prije 200 godina nekome pokazala mobitel, svi bi te gledali kao čudo...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 11:58   #1036
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ovisi što podrazumijevaš pod riječ 'čudo'. Da si prije 200 godina nekome pokazala mobitel, svi bi te gledali kao čudo...
Kad kazem čudo mislim zbilja na čudo jer bilo kakav znanstveno eksperimentalni dokaz postojanja duhovne stvarnosti- svejedno dal Krista (jer ne mislim na ateizam kao na a-kristizam nego a- sve onostrano) ili nekog univezalnost bitka na kojima svi počivamo- atazem ode tu-tu.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 12:18   #1037
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Kad kazem čudo mislim zbilja na čudo jer bilo kakav znanstveno eksperimentalni dokaz postojanja duhovne stvarnosti- svejedno dal Krista (jer ne mislim na ateizam kao na a-kristizam nego a- sve onostrano) ili nekog univezalnost bitka na kojima svi počivamo- atazem ode tu-tu.
Čudo se desilo meni. Prije 11 g. ali me sram to pričati. Kunem se. Ne mogu opet nista tvrditi. Iako je čudo ili čudno.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 19:35   #1038
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Kad kazem čudo mislim zbilja na čudo jer bilo kakav znanstveno eksperimentalni dokaz postojanja duhovne stvarnosti- svejedno dal Krista (jer ne mislim na ateizam kao na a-kristizam nego a- sve onostrano) ili nekog univezalnost bitka na kojima svi počivamo- atazem ode tu-tu.
Mislim da ne razumijem šta smraš pod pojmom 'čudo', pojasni malo...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 19:59   #1039
Kod tih čuda koja nam se serviraju iz kojekavih bajki i basni najžešće je ono kad je Frodo bacio prsten u vulkan.

Sam ne kužim čemu čitava dverzija po međuzemlju kad je Gandalf mogao sumonat one orlove da odnesu Froda direkt u vulkan da baci prsten. Valjda sve te religijske basne trebaju neku fabulu da intrigira "ovcu" dok ju prožima u miru i spokoju (čitaj: mozak - OFF)...

Quote:
Agica kaže:
ako je ijedno čudo ikad istinito cijeli ateizam otpade.
Potpuno si u pravu, od stotina tisuća čuda diljem svijeta niti jedno još nije dokazano (osim da je Gandalf gay), kada se to desi onda možemo pričat, a do onda to su sve bajke, basne i prispodobe bez pokrića.

PS
Sad se sjetih, dali bi se kao čudo moglo kvalificirat "dedu" koji je uspio seksualno zlostavljat preko 130 muške djece (nije bitno kojoj frakciji taj pripada, zna se)? mislim to je ravno čudu. Ubojce i silovatelje obično uhvate puno prije tog broja žrtvi, ne znam?!?
jadranka007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 20:34   #1040
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Ne, draga ....Ja mislim da je to dosta puta vjerovatno i ovdje pojašnjeno da sama riječ "islam" znači predanost Bogu ,

'Islam' znaci potcinjenost muslimanskom bogu, ne vidim nikakvu podudarnost sa onim sto sam ja pisala

Quote:
a svi su poslanici i njihovi prvi sljedbenmici bili predani Bogu pa su shodno tome i muslimani ali naravno nisu sljedbenici Kur'ana već svojih Objava koje su im slate . Svaki iskreni vjernik koji vjeruje u jednog Boga je u islamu (predan Bogu) ali da bi bio musliman kao sljedbenik posljednje Objave mora posvjedočiti javno da je Muhamed a.s. poslanik
To sto muslimani vjeruju da su neki muslimani koji uopce nisu muslimani je samo njima relevantno.

S obzirom na boldirano, to je s muslimanskog gledalista. Muslimani uglavnom na muslimansku knjigu gledaju kao nesto sto se slijedi, krscani slijede "Ja jesam", ne knjigu.

Quote:
Navela si u jednom postu da "vi mislite da je Muhamed prepisao ,napisao Kur'an"
Ovo nisam ja pisala, kako si citirao ispada da je ovo moj upis.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.