Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 20:15   #21
ali koliko ja znam nitko ne trazi ulaganje novaca ako neces, imas opciju za birati....

a ti kad u trgovini kupis vraca se oko 8%, i od tog postotka ti dobijes lovu na virtualni racun i s njom raspolazes, znaci nema ako ne zelis dodatnog placanja, jer ti vracaju vec potrosenu lovu u trgovini na tvoj virtualni racun, cashback, ne kao i ostale piramide di ti njima trebas dati lovu.

a sta se tice 15000 kn, to je da dobijes clanstvo di prijavljujes obrt ili firmu, tj da ljudi s tom karticom mogu kod tebe kupovati, vrsiti usluge, i jos se konkuriras na podrucju europe svijeta......


jos nesto??
vionko100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 22:57   #22
Ajde ti malo objasni taj "virtualni" račun. Kolko ja znam platni promet u Hrvatskoj obavljaju banke i isključivo banke.

Quote:
a sta se tice 15000 kn, to je da dobijes clanstvo di prijavljujes obrt ili firmu, tj da ljudi s tom karticom mogu kod tebe kupovati, vrsiti usluge, i jos se konkuriras na podrucju europe svijeta......
Ne, ne govorim o ulasku firme u sistem lyonless, nego mene kao fizičke osobe.
Kupuješ "kućice", ili ti neke pozicije koje ti i tvoji članovi (koje si vrbovao) popunjavaju kupovinom u određenim dućanima i onda ti dobivaš lovu ako i kad ih "popuniš". Pa nemoj mi reći da ja koji je bio na jednoj prezentaciji znam više nego ti koji si u tome?!

I što pobogu znači "da konkuriraš na području europe svijeta"?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 10:36   #23
došao sam sa ženom u neki dućan i hoćemo platiti račun kad je tip počeo sa tim Lyoness cashback. da nas on učlani, odmah dobijem popust i gnjavi i gnjavi. get a job.
acer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 16:21   #24
Možda si je čovjek to uzeo kao job. Meni je ujak otkad je ušao sa trgovinom u lyoness podignuo prodaju za 30%. Jos se nije javio nezadovoljan čovjek ko je uzeo karticu ili usao kao bussines team. Tako da ne sudi i ne pljuj nešto šta nisi probao.
Mandarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 23:24   #25
frend mi je ušao u to, jučer mi je malo to prezentirao
u globalu OK, imaš karticu ala multiplus i dobiješ 1-2% posto popusta u nekoj trgovini
spominjao te neke kućice za 15000 kn, sad je prilika da osiguraš poziciju bla bla to je malo mutna voda
dok to ne uđe u neki veliki trgovački lanac i u neku benzinsku ništa od toga veliko neće biti
jedina stvar ništa te ne košta i eto ako baš naletim na neki lyoness dućan di mi nešto zapne za oko ću kupit al da ću tražiti dućane po tome neću.
da dobijem gratis na račun toga dvi kutije cigara mjesečno ja zadovoljan al priče tipa, ne radiš ništa sjediš doma, a novci se množe ne pušim
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:47   #26
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Ne znam samo kako ljudi još uvijek puše takve stvari.
Popušio i moj stari Kolega mu prodao spiku. Kad sam mu pokušala objasnit o čem se radi, dobila sam odgovor "Ti si uvijek protiv svega" i brzinski mahh sa rukom. Naivčina, a moram reč i teška budala, al kaj ćeš, obrazovanje mu nije puno pomoglo..Tipičan mamac, lako je dobiti takve koji puno rade i žive iz kredita u kredit pa im se okice zacakle čim čuju da mogu nešto "dobiti". Više - manje ionako svi tako živimo, al jednostavno nikad neću razumijet kako netko ne razumije. Ne radi se o atomskoj fizici, princip je kristalno jasan, ali budala će nasjesti.

Quote:
lav1000 kaže: Pogledaj post
i dobiješ 1-2% posto popusta u nekoj trgovini
postotak da se smrzneš Da ja njima budem hodajuća reklama - vrbovatelj prezentator i kupujem u određenim trgovinama kako bi mogla provući karticu radi 1%? To je poniženje, a ne laka zarada.
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 16:39   #27
Pa nemaš niš za izgubit. Npr. moj frend je poceo s tim prije godinu dana( onda sam bio skeptican i nisam ga slusao) i do sada je podijelio sto kartica a od tih sto mu se namnozilo jos jedno 1200 ljudi sta su drugi dijelili kartice i prosjecno od svakog dobi 2-5 kn na mjesec i uvijek ima tri soma na kraju mjeseca. I šta je loše u tome. Slažem se da je ono ulaganje od 15000 malo rizicnije ali ovako besplatno dijelit kartice nije nikakvo vrbovanje. Zašto si jednostavno ne bi pomogli na taj način u kupnji,nema ništa lošeg u tome.A jos kad uđu neki veliki "igrači" ala lidl ili omv ko u drugim drzavama onda ce biti pomama za karticama.
Mandarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 17:04   #28
ajde izračunaj koliko bi trebalo tih 1200 ljudi ućlaniti ljudi da bi bili kao tvoj "frend"? Zato se to zove piramida. Pojedinci koji prvi uđu možda imaju neke koristi ali svi ostali su da se namire oni prije njih.

To je ilegalno, samo što se policija rijetko uključuje u suzbijanje takve vrste prijevare.

btw.kolko je meni poznato Mercator i OMW su već "unutra" pa nema pomame.
Ne pada mi napamet voziti se do OMW da bih dobio 5 lipa jeftinije gorivo ili do Mercatora za 2% na računu. Tolko potrošim da se dovezem do njega ili da imam njihovu loyalty karticu.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 19:24   #29
ima jedan dobar blog od prije dvije godine, šteta što više nema komentara, bila se razvila poduža rasprava
Lyoness Hrvatska - iskustva s prezentacije 1. dio
Lyoness Hrvatska - iskustva s prezentacije 2. dio

ne sreću Archive.org je sačuvao komentare 1. dio i 2. dio
__________________
ovdje je bio link na portal neprofitne udruge dok nije postala opasna konkurencija za forum.hr
Ivan Bajlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:28   #30
Cool

Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ajde izračunaj koliko bi trebalo tih 1200 ljudi ućlaniti ljudi da bi bili kao tvoj "frend"? Zato se to zove piramida. Pojedinci koji prvi uđu možda imaju neke koristi ali svi ostali su da se namire oni prije njih.

To je ilegalno, samo što se policija rijetko uključuje u suzbijanje takve vrste prijevare.

btw.kolko je meni poznato Mercator i OMW su već "unutra" pa nema pomame.
Ne pada mi napamet voziti se do OMW da bih dobio 5 lipa jeftinije gorivo ili do Mercatora za 2% na računu. Tolko potrošim da se dovezem do njega ili da imam njihovu loyalty karticu.
Šta sam možda rekao da nije piramida? Piramida je,al nađi neki nedostatak toj piramidi. Nije ko one proklete piramide ala herbalife, amway itd. Nije nikakvo vrbovanje ljudi nego čisto im pokazeš ako su zaintresirani a ako nisu im se lijepo zahvališ na saslušanju. Od 100 ljudi minimalno 40-50 ih tanka općenito na omw-u i uzet ce kartice,pol zagreba kupuje u avenue mall i zasto ne bi uzeli kartice,cijela rijeka kupuje u toweru u određenim trgovinama i zašto ne bi uzeli karticu, normalnim uobicajenim kupnjama ce na kraju godine sakupit nesto love. Lijepo im objasnis da imas koristi od njihovih kupovina i da nema nikakve prevare. A s vama nemam šta diskutirati jer vidim da niti neznate baš o čemu pričate pošto mercator i omw u hr nisu u sistemu. Kad budete imali dokaze ili bilo šta kojim dokazujete da je štetan sistem onda tu kritizirajte al nije u redu blatit nesto o čemu nemate pojma.
Mandarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:48   #31
ako je to piramida, onda je cijeli taj sistem ilegalan, jer su piramide čiste prevare! Jel tebi to jasno?

Quote:
Nije nikakvo vrbovanje ljudi nego čisto im pokazeš ako su zaintresirani a ako nisu im se lijepo zahvališ na saslušanju."
"

Tako ti nazivaš tajanstvene pozive na telefon od ljudi koje nisi vidio 10 godina, prezentacije od 3 sata na sumnjivim lokacijama, i uvjeravanje kako je ovo prilika života?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 18:59   #32
Nažalost, takvi sastanci moraju bit tajanstveni jer znajući kako su prošli svi ti mlm,forexi itd jednostavno ih ne zanima i odmah odustanu pa moras malo pristupiti tajanstvenije. Al svako ko pogleda cijeli video vidi da nema ništa loše u tome i da nema gubitka tako da nije ko uobicajene piramide kad treba ulagat. Neka vrsta piramide jest samo zato jer se postotak od kupnje od drugih veze na tebe pa mora biti tako. U biti radi se o međunarodnoj kartici sa povratom novca i to je to. A sto se tice ulaska sa firmama, dobe besplatnu reklamu i poveca im se broj kupaca tako da stvarno nije loša stvar kad se malo upali mozak.
A kao drugo,vidi se koliko OPET znaš o svemu. Nema tajanstvenih lokacija,već neki imaju normalne poslovne prostore sa projektorom; prezentacija ne traje više od 30 min osim ako klijenta ne zanima još šta pa mu se lijepo objasni; i iskreno nisam lud da zovem zbog takvih stvari nekog kog nisam vidio 10 god vec pokazujem ljudima koji imaju obrte i firme,ili onima koji često kupuju u firmama koje su u sistemu pa im se isplati uzet karticu koja je BESPLATNA. Lijepo dobe online ured sa svojim username-om i šifrom i vide sve svoje kupnje i iznose koji ime se vracaju, mogu kupovat sa mobitelom,sve je uredno registrirano i potvrđeno bez ikakvog muljanja. Al OPET znam da nemaš pojma o tomu pa tu baljezgaš pa te shvaćam.

Zadnje uređivanje Mandarin : 30.05.2012. at 19:05.
Mandarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 22:36   #33
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ako je to piramida, onda je cijeli taj sistem ilegalan, jer su piramide čiste prevare! Jel tebi to jasno?
U krivu si.
Piramida je samo struktura, kao sto je piramida i struktura u svakoj firmi sa vise zaposlenika. To sto je nesto organizirano u hijerarhiju piramide ne znaci da se i zarada ilegalno rapsoredjuje po toj piramidi. Koliko sam shvatio Lyoness, bez rada nema zarade (mozda samo kratkorocno) i zbog toga je ta piramidalna struktura legalna jer zarada ovisi o puno vise faktora nego o strogom polozaju u hijerarhiji. Kao i u bilokojoj firmi sa vise od nekoliko zaposlenih.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 20:49   #34
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ako je to piramida, onda je cijeli taj sistem ilegalan, jer su piramide čiste prevare! Jel tebi to jasno?

"

Tako ti nazivaš tajanstvene pozive na telefon od ljudi koje nisi vidio 10 godina, prezentacije od 3 sata na sumnjivim lokacijama, i uvjeravanje kako je ovo prilika života?

lol, ti si sebi u svojoj glavi odredio da je lyoness nesto negativno, krivo, muljaza i gotovo, protuargument do tebe ne dopire jer ga ne zelis cuti.

a sve sto ti dajes su neki povrsni argumenti, linkovi koji si dao su cinjenice, ali se ne odnose na lyoness. a ostalo sve skoro pa populisticke fore..
a sto je najbolje, radi cega? jer ti je valjda dosadno



ja sam slucajno upao u lyoness, otisao u neku trgovinu kupio jeans curi za rodjendan, trgovkinja mi rekla ocete jednu karticu pogodnosti i pocne pricat nesto, ja je prekinem, kazem da ma samo mi dajte karticu.

neznam dal je iko ikad odbio karticu pogodnosti? zasto bi? mozes je koristit, ne moras je koristit. ako cu dobit neki popust sve cu ih uzet.

i tako je proslo vise od godinu dana ja nisam ni znao da sam u lyonessu, onda je moja cura, svijet je malen, pocela raditi za vlasnicu trgovine koja je meni dala lyoness karticu, i cura mi veli moja sefica prica o ovom necem, mislim da bi ti bilo zanimljivo cuti o cemu je rijec.

e pa ovako, ja sam fakultetski obrazovan, studirao sam eto slucajnosti marketing, pa nesto i znam o tim mreznom marketingu, prevarama ponzi i ekipici, i kad sam se ja sastao s njenom seficom, a sastao sam se jer sam je trebao zbog drugih stvari nekih poslovno (ja se bavim nekretninama, a ona je imala/znala za par stvari na prodaju) i kad je ona krenula o tome, ja papir i olovka i sve slusam, pisem i upijam, samo s jednom namjerom, DA NADJEM ZAJEB. jer zajeba mora biti, tako funkcionira nas mozak. ali slusam i slusam i zajeba nema. barem ga je ne mogu naci tako na prvu.

poslje sam isao proucavat, net, forumi, i na kraju stvarne ljude koje poznajem iz austrije, ovamo onamo. kad god mi dodje u agenciju austrijanac ja njega usput pitam sta s tim lyoness-om. i vidi ekipa kaze sve u redu, mali dio ljudi puno zaradjuje, ostali samo koriste karticu i dobijaju povrat novca, taj mali % od toga.
dakle malo ljudi fino zaradjuje (oni koji su podijelili kartice ostalima) a ostatak trosi kao i inace sto bi trosio u trgovinama u kojima bi i inace trosio a sada za to dobija i neku malu lovu natrag! di je zajeb? ko je prevaren? Zajeba nema!

nije ko ponzi! veze s tim nema. lova nije izmisljena, lova stize u sistem od trgovaca, kada se ostvari kupovina. trgovac se odrice dijela zarade i taj dio hrani sistem. nije ko u piramidi gdje kod ubacujes neke nove ljude koji daju lovu ovako u prazno, a to hrani piramidu i u jednom trenutku sve prestane. ovdje kupovine hrane sistem. ako nema kupovina sistem vise nece nista isplatiti nikome i tocka.


dosta sam detaljno isao racunat, koliko sam mogao, one kasice prasice, koliko love ide unutra a koliko vani. u sistemu je uvijek vise love nego sto ga oni daju vani, sto je dobro, jer to garantira da sistem ne moze propasti. i ljudi stvarno dobijaju lovu na svoje racune, vidio sam ljudi su mi pokazali isplate. i nije bitno dal je 100kn ili 10000kn bitno je da su isplate STVARNE. na kraju krajeva i ja sam par kuna pogodnosti ostvario.



no i dalje ja nisam bio osvojen u mjeri da bi se time bavio. samo sam rekao kul spika zvuci u redu.
no prije jedno 3 tjedna dosla 2 moja jako dobra prijatelja do mene i kazu mi ej culi smo za neku stvar i htjeli bi cut tvoje misljenje jer smo mi ful zaintrigirani. kad o cemu ce mi pricat... o lyonessu!
tu mi je u mozgu nesto kliknulo. hebote pa ova stvar je stvarna, siri se.
i rekao sam deckima sve sto sam znao o lyonessu i rekao sam mislim da je ovo trenutak kada mozemo nesto napravit da usicarimo koju kunu.

i glede sada da se vratimo argumentima odnosno kvazi argumentima protiv.

koji ja rizik imam sada? gdje ce me lyoness prevariti? gdje? samo na pristupnicama!
pristupnica kosta 2 eura, a online 1 euro.
a ja sam sebi rekao popio sam, pojeo sam, prokockao sam dosta para u zivotu .. trosio na svakakve pizdarije, sta me kosta sada da odvojim 100-200€ i podijelim 50-100 kartica krugu ljudi koje poznajem?
ma nista me ne kosta osim vremena. a to usput, necu ja sad cijele dane ici okolo dijelit kartice i drzat prezentacije.
i ova prica misteriozne kave od 3h , kakva glupost, ma u 10 minuta je gotovo, jer zajeba nema, samo cu reci ej dam ti ovu karticu, to je kartica pogodnosti nastala u austriji, ako sistem zazivi i kod nas, imat ces pogodnosti svaki put kad budes kupovao/la u trgovinama koje su u sistemu. ako ne zazivi nikom nista bacit ces je u smece.
i kazem im ukratko o % povrata novca i oko preporuciteljskih bonusa.
ako je neko ful zainteresiran ispricam cijelu pricu koliko je ja znam ispricat.

ja sam tek 4-5 kartica podijelio. prvo sam rekao podijelit onima koji mi se cine bitni koji bi mogli biti probitacni za dalje. a kasnije cu kako na koga naletim.

i onda cu cekat. necu nikakvih 15000kn ubacivat, nista, kad vidim da je sistem malo zazivio, kad se moja mreza malo prosiri, ako se to ikad desi, kad ti ljudi budu imali gdje kupovat svakodnevno, onda cu kupit minimum pozicija, mozda u biti, ukoliko ne budem imao do tada niti jednu koju sam sam napravio vlastitom kupovinom.

i to je to. di je zajeb? u tih 1-2€ oko pristupnica? pa ja sam razmisljao i o tome rekoh, ako je par milijuna ljudi unutra, pa to je par milijuna u pristupnicama, ali onda uzmem tu pristupnicu, ona je u boji, ima neznam nesto stranica, dobre je kvalitete, s njom dodje kartica koja takodjer nesto vrijedi, pa dobro ovaj flyer kosta nesto za isprintat i nije to neka zarada. ne vjerujem da kosta 10 lipa.
zelim reci da tu ne vidim muljazu.


eventualno razocarenje ljudi bi se moglo desiti ako hr ne bude kao austrija, ako se ovdje ne ukljuci omv, ako se ne ukljuci telefonski operater jedan, ako se ne ukljuci neka trgovina siroke potrosnje kao lidl/kaufland/merkator/billa itd itd. ako sistem ne zazivi. jer i sada bez obzira sto je tih partnera sve vise, sve su to i dalje margine. mrvice trzista.

no zato ja svakome kome sam dao i kome cu dati karticu, lijepo kazem- gle tako ti je u austriji, ako bude kod nas bit ce super, ako ne nema veze, uzet ces karticu i zaboravit ces za nju, nikome nista.


prvobitno sam mislio ne postat ovdje, jer si zapravo sebicno mislim, bolje da sto manje ljudi udje veca sansa za mene, ali onda si mislim k vrapcu nisam takav, a moram reagirat na gluposti koje citam.

zivjeli!

EDIT : ako i dalje tvrdis da je ovo prevara, molim te, iskreno te molim, da mi argumentima konkretno na slucaju lyoness rasclanist gdje i kako ce ljudi biti prevareni, nemoj mi davat opce linkove. ako mi otvoris oci, bit cu ti zahvalan..
pozz

Zadnje uređivanje gigi_ : 16.06.2012. at 20:58. Reason: dodatak
gigi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 22:28   #35
Quote:
gigi_ kaže: Pogledaj post
eventualno razocarenje ljudi bi se moglo desiti ako hr ne bude kao austrija,
bez brige, nije hrvatska kao austrija, da je, već bi neko nadležno državno tijelo izdalo upozorenje:

http://www.arbeiterkammer.at/bilder/...llungnahme.pdf

http://www.konsument.at/cs/Satellite...tail&cid=37043

link nije uopće opći, nažalost, na njemačkom je. ali eto, savjetuje ljudima skepsu i objašnjava zašto je sve to dosta mutno.

u švicarskoj je ta shema također na sumnjivoj listi

http://www.ktipp.ch/service/Warnlist...ntenfallen.php

ljudi su izračunali da bi, da dobiješ 450€, morao potrošiti 50 000€. očito se sva zarada koja se tu događa događa tako što firma prodaje te kartice i te famozne pozicije
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 16:07   #36
clanci su ti malo zastarjeli ne cini ti se? 2008.? sad smo na pola 2012... lista firmi koje se treba paziti je iz 2012. to vidim. ali iskreno zbog prirode ovoga svega, i kompleksnosti jasno je da je lako posumnjati na neku mucku ovdje. i u redu je ljudima savjetovati oprez.
iako realno gledano, ako neko dobije karticu i kupuje u mulleru ili u kiki neznam sta to tocno riskira, osim da ne dobije obecani popust (odnosno pogodnost u vidu povrata novca)?
i ipak ljudi, austrija je u EU. zastita potrosaca nesto znaci u austriji, EU i svici. nije ovo doslo iz zimbabwea.



lyoness zaradjuje od toga sto uzima 1% od sve kupovine. mislim da im je to dosta i previše. ne vjerujem da im je ista vise potrebno. ovaj sitnis od kartica, ja vjerujem da se njime samo pokrivaju troskovi izrade kartica.


a glede ovih 50'000€, i ja sam tako nesto izracunao, samo sto tih 50'000€ prometa ne moras ostvariti ti sam, vec i ostali ljudi u sistemu, a ta potrosnja ce se tako i tako desiti.. mi kao kupci sada imamo sansu da se ogrebemo na dio toga prometa sto do sada nije bilo moguce. to je upravo ono sto je sjajno.
jesi li ti ikad dobio novac od toga sto svi ljudi u hrvatskoj tankaju gorivo? da li je iko dobio neki novac od toga? e pa nije. ja sam sretan da im sada uzmemo tih 2-3%.

i jos nesto 50'000€ za prvih 450€, nije potrebno da bi se sljedecih 50'000€ potrosilo za jos jednu isplatu od 450€, na taj nacin se samo isplatila prva ona obracunska jedinica od 50€ (1 kasica prasica), u sistemu je tada jos 69 takvih koje cekaju isplatu.. dakle potrebno je potrositi jos cirka samo 800-900€ u sistemu da bi taj isplatio jos 450€, itd.
to ne mozes shvatiti sada sto sam napisao, osim ako se ne pozabavis sa racunanjem tih obracunskih jedinica.


kuzis li sta zelim reci? ljudi trose, svi trosimo, 50'000€ ? sta je to pa cak i u jednoj hrvatskoj? koliko jedna prosjecna poslovnica kauflanda/bille/merkatora/lidla na dan prometa na dan ostvari? meni se 50'000 ne cini tako puno.
a sada ja mogu dobit nesto od tih 50'000€.


ljudi ne mozete biti prevareni tako sto ste uzeli neku potrosacku karticu pogodnosti i sto njome kupujete u trgovini u kojoj bi inace kupovali. vi cete tamo kupiti sto ste i inace trebali kupiti, jednako cete to platiti. samo ce te na kraju dobiti neku lovicu natrag. eto.
gigi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 16:33   #37
zastarjeli? ili je reakcija nadležnih službi uspjela srezati taj biznis tamo, pa su se sad biznismeni prebacili na nova tržišta?

istina, onaj tko uzme tu neku karticu, nit će što izgubiti (osim ako ne mora platiti pristup, makar i euro, jer niti taj euro si neće vratiti, osim u virtualnim novcima za koje kakti može dobiti kupone, ali mora čekat da skupi neku svotu koju vjerojatno nikad neće) niti će što dobiti, ali ti si sam spominjao ulaganje od 100-200€ u te nekakve kartice, a i na linkovima piše da se ljudima nudi kupovanje nekakvih pozicija koje bi im kakti trebale povećati zaradu.

da sumiram, da, sudeći po ovim linkovima nema nijednog razloga zašto ne uzeti tu karticu ako je besplatna ili toliko jeftina da ćeš drugi dan zaboraviti, ali bilo kakva ulaganja u to zvuče dosta naivno
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 14:47   #38
Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
zastarjeli? ili je reakcija nadležnih službi uspjela srezati taj biznis tamo, pa su se sad biznismeni prebacili na nova tržišta?

istina, onaj tko uzme tu neku karticu, nit će što izgubiti (osim ako ne mora platiti pristup, makar i euro, jer niti taj euro si neće vratiti, osim u virtualnim novcima za koje kakti može dobiti kupone, ali mora čekat da skupi neku svotu koju vjerojatno nikad neće) niti će što dobiti, ali ti si sam spominjao ulaganje od 100-200€ u te nekakve kartice, a i na linkovima piše da se ljudima nudi kupovanje nekakvih pozicija koje bi im kakti trebale povećati zaradu.

da sumiram, da, sudeći po ovim linkovima nema nijednog razloga zašto ne uzeti tu karticu ako je besplatna ili toliko jeftina da ćeš drugi dan zaboraviti, ali bilo kakva ulaganja u to zvuče dosta naivno

o Boze pa ti si skroz neupucen! iskreno to je malo neozbiljno s tvoje strane, tu si se nasao kritizirati a vidim da cak ni temeljne podatke neznas.


lyoness je besplatan za onoga koji se uclanjuje. besplatan. samo uzmes karticu i gotovo.

1 euro kosta mene da preko online pristupnice uclanim nekoga, a 2 eura ako ide preko stampanog flyera (uclanjenje je besplatno, pristupnicu tj flyer placam), kod stampane verzije covjek odmah dobije privremenu chip karticu (poslje par kupovina dobije personaliziranu s imenom i prezimenom, ali ista je kao ova privremena, samo si na ovoj sam napises flomasterom ime i prezime). a kod online mu stigne kartica na kucnu adresu u roku 15-20 dana (ili neznam koliko dana). a ne moras ni imat tu glupu karticu ja sam je izgubio, imas na mobitelu aplikaciju di se logiras i dodje ti bar code na mobu koji se moze skenirati i isto je ko da imas tu karticu.

od trenutka kada je neko uclanjen ima svoj takozvani online office gdje prati sve novosti u vezi lyonessa, te sto je puno vaznije sve kupovine i sve povrate novca koji ga se ticu, dakle vlastite i od svih ljudi u lancu.

zelim reci, chip kartica, stampana pristupnica, online office sve to nesto kosta ne vjerujem da kosta puno manje od 1 euro.
i jos nesto svaki put kad neko obavi kupovinu u sistemu dobije poruku na mobitel da je obavio kupovinu te koliki mu povrat novca pripada.
danas su sms poruke takorec besplatne ali salji ti milijune poruka svakodnevno nesto se i potrosi.

dakle rekao bih u ovom dijelu price nema njima nekog profita.



a sada ono najbitnije ti nisi shvatio bas nista o lyonessu kad govoris ovo podcrtano! u biti ono kljucno ti je potpuno promaklo.

ova kartica se zove CASHBACK kartica upravo jer ti vraca novac, stvarni novac na tvoj bankovni racun, a ne neki virtualni novac, neke virtualne bodove, pika bodove, ove bodove, one koji imaju rok trajanja itd.
dobijas natrag novac s kojim raspolazes kako god te volja.


dakle npr. obavis kupovinu u sistemu i imas recimo pogodnosti 10%, 2% ti ide odmah na racun za isplatu i cim se skupi 10€ dobijas lovu na bankovni racun (svaki utorak je isplata), 1% si lyoness uzme, 1% ide preporuciteljima (ko te preporucio i ko je preporucio tvog preporucitelja svaki po 0,5%) a ostatak u ovom slucaju 6% ti ide u ono sto se zove kasica prasica di se skuplja 50€ (ono gore sto sam pisao o onih 50'000€ da se mora u sistemu ostvariti da bi se dobio povrat novca od 450€).

sad te opet pitam gdje je rizik za krajnjeg potrosaca korisnika kartice?
nema ga!
ja sam spomenuo 100-200€ mog vlastitog rizika jer je to vrijednost kartica koji ja osobno sada za pocetak imam namjeru podijeliti okolo. dakle toliko sam sada spreman riskirati i cekati da vidim da li se sve u hr nastavlja po planu.

a pozicije od 2000€ to je za trgovce koji ulazu u sistem i predujmuju ove pozicije (unaprijed pune obracunske jedinice od 50€ i vise eura) te za neke koji su ufurani i zele se ozbiljno baviti lyonessom.
gle to je rizik, to je ulaganje u neki poslovni projekt. moze uspijeti, ne mora uspijeti. trgovac mozda na taj nacin osvoji novi dio trzista i lojalnije kupce + podijeli odredjeni broj kartica i na taj nacin zaradjuje i od profita ostalih trgovaca u lancu. a pojedinac fizicka osoba koja ulozi, e pa ako je procijenio da mu se to isplati, nek se trudi nek ide okolo odrzava seminare, ubacuje trgovce, ove one. njegova stvar. uostalom oni imaju 10 nekih oblika pogodnosti ako ubace kintu, a mi koji ne ubacimo nista, imamo ova 3 (1-2% cashback na racun, preporuciteljski taj bonus 0,5% i onaj ostatak koji ti ide u kasicu prasicu od 50e da se skuplja) dakle profici koji se time bave nek se bave ako procjenjuju da ce im se to isplatiti.
ni oni nisu prevareni, ponudjeno im je da uloze u poslovni projekt, na njima je da procijene dal ima tu neka racunica za njih.

i da tu su ti u igri oni vauceri koje si spomenuo, oni ono sto su uplatili mogu iskoristiti kao pogodnost u okviru popusta kod trgovaca u sistemu. dakle umjesto da da novac kada kupuje isprinta si vaucer u iznosu pogodnosti koju daje taj trgovac i umjesto da da novac, da taj vaucer. ono nije dao pare kao neki ulog kojim vise nikako ne moze raspolagati.


btw insinuacija da im je u austriji zabranjeno poslovanje je netocna. kad budes isao gore drugi put provjeri, odi na bilo koju omv pumpu i vidjet ces znak lyoness.
vidio sam neki lyoness poklon vaucer za omv prije 10-15 dana, neki tip iz austrije mi ga je pokazao.
gigi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 16:03   #39
sretno

na ovoj temi je stvarno dovoljno podataka da svatko tko u to utrajha ikakvu lovu za drugo niti nije

mislim da se svi slažu da nema nikakvog rizika za onog ko uzme tu karticu, nema ni od konzum plus kartice nekog rizika.
riziku se izlažu oni koji zabriju da će nekako u tome nešto raditi i onda zaraditi.
al ko što rekoh, ova tema je informativna svakome tko je oko toga ozbiljan, pa dalje svatko na svoju odgovornost.
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 16:14   #40
a ponovno, totalno mi je drago što si se zalijepio za austriju ko pozitivan primjer, evo ti npr nešto iz 2012. http://derstandard.at/1331207214809/...t-fuer-Lyoness

zato što je austrija, kakva god bila, ipak uređenija država, tamo su ljudi uspjeli tužiti tvrtku i dobiti natrag nešto love koju su u to ulupali. dakle, ne ljudi koji su uzimali kartice, nego ljudi koji su mislili da će sad oni time nešto zaraditi pa su u to ulagali.
u povezanim člancima vidi se da je tužbi bilo i u švicarskoj.

daj shvati da nema kruha bez motike, bar ne u piramidama.
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.