Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 10:08   #10861
Quote:
Le Savage kaže: Pogledaj post
Ajde bar jedan na forumu koji nije "investitor" nego zeli koristiti Bitcoin i vidjeti ga kao zamjenu za "fiat"!...
Svi koji čitaju ovu temu duže od par mjeseci, znaju moj stav od prvog dana.
Od prvog dana pišem kako mi je žao što je ova tema stavljena u podforum "Ostali oblici investiranja" jer joj tu originalno nije mjesto. No tu smo gdje smo i nema nazad. Jasno mi je da ljudi koji dolaze u ovaj podforum gledaju na to tako kako gledaju, a na meni je da im dam i druge, njima često nepoznate informacije.

Istina i bog, često se to sve ponavlja i tipkam jedno te isto, no i tome se da stati na kraj. Počeo sam pisati određene članke na webu koji imam a koje ću linkati kada s epojave razgovori o tim temama umjesto da pišem zidove teksta svakih 10-20 stranica.
stjepan21 is offline  
Old 30.11.2017., 10:12   #10862
Bitcoin

Jedan od stavova:

This Is What Could Pop the Bitcoin Bubblehttps://www.bloomberg.com/news/articles/2017-11-29/for-bitcoin-skeptics-the-question-is-what-will-pop-this-bubble


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 30.11.2017., 10:20   #10863
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
opisujes klasicno ulaganje u dionice ili zlato...
Od svega se može napravit piramidalna shema, ali to ne znači da je sve što ima neku vrijednost piramidalna shema. Vrijednost dionica ovisi o poslovnim rezultatima koji ne ovise o vrijednosti dionica, a i za zlatom postoji neka potražnja koja nije motivirana isključivo zaradom na preprodaji zlata.
vamvam is offline  
Old 30.11.2017., 10:24   #10864
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Dionice, Apple-ove ili bilo koje druge su upravo to. Kupi jeftino prodaj skuplje. To što netko kupuje Apple-ove proizvode ili ne, je dioničarima nebitno. Ako bi bili sigurni da će moći prodati Apple-ovu dionicu za veću paru taman da Apple ne proda jedan jedini telefon, ljudi bi i dalje kupili tu dionicu. Dali je zbog toga dionica piramidalna shema? Nije.
Upravo suprotno. Vrijednost spomenutih dionica ovisi o ljudima koji će kupiti mobitele i koje nije briga koliko vrijede dionice. Naravno, od svega se može napraviti piramida, balon, kolo sreće ili što već, ako ljude nagovoriš da kupe dionice zato jer će im vrijednost rasti samo zato jer će još ljudi kupiti dionice zato jer misle da će im vrijednost rasti.....
vamvam is offline  
Old 30.11.2017., 10:30   #10865
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno. Vrijednost spomenutih dionica ovisi o ljudima koji će kupiti mobitele i koje nije briga koliko vrijede dionice. Naravno, od svega se može napraviti piramida, balon, kolo sreće ili što već, ako ljude nagovoriš da kupe dionice zato jer će im vrijednost rasti samo zato jer će još ljudi kupiti dionice zato jer misle da će im vrijednost rasti.....
Kazes "upravo suprotno" i onda pises isto sto i ja. Nije mi jasno, dal si razumio sto sam napisao?

Pa da pojasnim jos malo.

Ali ako ih ti nagovoris na to (kupnju dionica), to i dalje ne znaci da je to piramidalna shema, vec da si ti osobno seronja koji zeli zaraditi na tim ljudima. I to ja tvrdim i za Bitcoin. Dali postoje ljudi koji pokusavaju napumpati cijenu kako bi zaradili? Naravno da postoji i to od samog pocetka zovemo "fud". To se radi i u silaznim i u uzlaznim putanjama. Ti ljudi su seratori i manipulatori. Dali je zbog toga Bitcoin piramidalna shema? Nije.

Bitcoin se moze koristiti u pramidalnoj shemi, ali to ne znaci da je on ta shema. Isto kao sto se u piramidalnoj shemi moze koristiti i fiat, zlato, dionice, kruh, voda....
stjepan21 is offline  
Old 30.11.2017., 10:37   #10866
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Što je to stvarna kriptovaluta????

Svaki dan čovjek nešto novo nauči..........:klap:
pa ocigledno ona u koju ce uci ovi sto svaki puta kad bitcoin naraste jadikuju jer su propustili vlak...ta ce bit prava...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 30.11.2017., 10:43   #10867
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Kazes "upravo suprotno" i onda pises isto sto i ja. Nije mi jasno, dal si razumio sto sam napisao?

Pa da pojasnim jos malo.

Ali ako ih ti nagovoris na to (kupnju dionica), to i dalje ne znaci da je to piramidalna shema, vec da si ti osobno seronja koji zeli zaraditi na tim ljudima. I to ja tvrdim i za Bitcoin. Dali postoje ljudi koji pokusavaju napumpati cijenu kako bi zaradili? Naravno da postoji i to od samog pocetka zovemo "fud". To se radi i u silaznim i u uzlaznim putanjama. Ti ljudi su seratori i manipulatori. Dali je zbog toga Bitcoin piramidalna shema? Nije.
Da li je nešto piramida ili nije ne ovisi o onome čime se trguje nego o ponašanju ljudi koji s time trguju. Bitkoin, zlato, dionice, novac, sličice Životinjsko carstvo, prava i ugovori, mjenice, zadužnice, financijski derivati, udjeli u dobiti, sredstva za čišćenje, tulipani ili bilo što drugo sami po sebi nisu nikakva posebna shema, ali mogu postati piramidalna shema ako se ljudi počnu ponašati na određeni način.

Svaki poslovni model koji ljudi koriste obećava zaradu (i zato ih ljudi koriste), ali nisu svi poslovni modeli piramida. Neki poslovni modeli obećavaju gubitke, ali ljudi takve poslovne modele ne vole previše.
vamvam is offline  
Old 30.11.2017., 10:44   #10868
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Počeo sam pisati određene članke na webu koji imam a koje ću linkati kada s epojave razgovori o tim temama umjesto da pišem zidove teksta svakih 10-20 stranica.
Odlično!

Zašto ne linkati odmah i onda ponovno kada iskoči u raspravi? Ako su tekstovi gotovi.

Dobro bi nam došao sticky za ovu temu kako bi bilo lakše početnicima.

Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Dali postoje ljudi koji pokusavaju napumpati cijenu kako bi zaradili? Naravno da postoji i to od samog pocetka zovemo "fud".
Zapravo je to shill.

FUD je kad šire dezinformacije kako bi spustili cijenu.

Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Svaki poslovni model koji ljudi koriste obećava zaradu (i zato ih ljudi koriste), ali nisu svi poslovni modeli piramida. Neki poslovni modeli obećavaju gubitke, ali ljudi takve poslovne modele ne vole previše.
Možeš li mi molim te pokazati gdje Bitcoin točno obećava ljudima zaradu? Očito sam propustio taj dio u whitepaperu.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 30.11.2017., 10:47   #10869
Ako se ne varam radi se o ETH-u. Još malo pa će dostići BTC-ov market cap, a i po volumenu je br. 1.....kaj ne?

Ipak, ETH je Internet 2.0 i tehnički je daleko napredniji od BTC-a, brže su transkacije a i fee-ovi su jeftiniji.....
stjepan21 is offline  
Old 30.11.2017., 10:48   #10870
Pozdrav ljudi, imam btc na nasem marketu bitkonan ali bi se htio prebaciti na bitstamp, zanima me mogu li prebaciti novce ( ili btc) na svoj blockchain wallet pa sa tog walleta na bitstamp ili moram vratit sredstva na svoju karticu u banci pa tek onda na bitstamp. lp
croreb is offline  
Old 30.11.2017., 10:49   #10871
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post
Možeš li mi molim te pokazati gdje Bitcoin točno obećava ljudima zaradu? Očito sam propustio taj dio u whitepaperu.
Nisam znao da bitkoin ima svoje Sveto pismo koje samo vrhonaravni svećenici smiju tumačiti, a svi drugi mu se moraju pokoravati.

Pokaži ti meni gdje Sveto pismo ljudima zabranjuje da zarađuju na bitkoinu.
vamvam is offline  
Old 30.11.2017., 10:52   #10872
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Nisam znao da bitkoin ima svoje Sveto pismo koje samo vrhonaravni svećenici smiju tumačiti, a svi drugi mu se moraju pokoravati.

Pokaži ti meni gdje Sveto pismo ljudima zabranjuje da zarađuju na bitkoinu.
Izgubio sam te. Sry.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 30.11.2017., 10:53   #10873
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam radi se o ETH-u. Još malo pa će dostići BTC-ov market cap, a i po volumenu je br. 1.....kaj ne?

Ipak, ETH je Internet 2.0 i tehnički je daleko napredniji od BTC-a, brže su transkacije a i fee-ovi su jeftiniji.....
osim kad se krene koristit, onda je spor ko blato...trebalo mi je dan da prebaci nesto sa jaxx walleta...i kog briga za coin kojeg ima u neogranicenim kolicinama lol...to bu vrijedilo 0, prije ili kasnije...sad trenutno tako i tako samo sluzi da ne prodajemo graficke gamerima pod "malo koristene"

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 30.11.2017., 10:56   #10874
Bolje da se pise o naprednijim kriptovalutama od btc-a. Ovako se ipak sve svodi na to, kako sam vec rekao, fundamentalisticko naklapanje nad tehnoloskom rokotoacinom. Koju u biti svi ovdje smatraju digitalnim zlatom. Jer da nije tako, da ljudi stvarno vjeruju u cryptovalute i njihovu primjenu u stvarnom svijetu onda je rasprava o bitcoinu kao rasprava o yugu45.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
__________________
TheBigLebowski "tvojim dragim bankama se lose pise"
shaw81 is offline  
Old 30.11.2017., 10:57   #10875
Quote:
shaw81 kaže: Pogledaj post
Bolje da se pise o naprednijim kriptovalutama od btc-a. Ovako se ipak sve svodi na to, kako sam vec rekao, fundamentalisticko naklapanje nad tehnoloskom rokotoacinom. Koju u biti svi ovdje smatraju digitalnim zlatom. Jer da nije tako, da ljudi stvarno vjeruju u cryptovalute i njihovu primjenu u stvarnom svijetu onda je rasprava o bitcoinu kao rasprava o yugu45.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
slobodno se prebaci na temu o altcoinima, tam je za sve ostalo osim btca...pusti nas fundamentaliste da zivimo u laznoj nadi...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 30.11.2017., 10:58   #10876
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Smisao Bitcoina nije "uloži i zaradit ćeš" več "koristi umjesto fiata". Bitcoin ne "obečava" zaradu niti ovisi o ulasku novih korisnika. I upravo zato Bitcoin ne može biti piramidalna shema, jer je ona upravo to: "obećanje zarade ako u sistem uđu novi korisnici".
To što uz svoju primarnu funkciju plaćanja i kontrole nad vlastitim novcem bitcoin donosi i profit kako se povećava broj korisnika je svima jedan veliki bonus ali mu nikako ne može biti minus.
Još uvijek nisam skužio koja je prednost bitcoina u odnosu na fiat, u svakodnevnim transakcijama, odnosno razmjeni dobara? Fiat je stabilan i reguliran i daje određenu dozu sigurnosti. Nitko pri zdravoj pameti neće takvu nestabilnu valutu koristiti za svakodnevnu trgovinu. Fiat je došao s razlogom, jednako kao što su zlatnici otišli u ropotarnicu povijesti kao sredstvo za razmjenu dobara (novac).

Osnovna svrha Bitcoina je da bude elektronsko sredstvo plaćanja, u tome poprilično zakazuje.
frANZi50 is online now  
Old 30.11.2017., 11:06   #10877
Quote:
NewOrder kaže: Pogledaj post
Može mala škola oko TA za sinoćšnji pad cijene?
Po čemu se to moglo vidjeti, koji su bili indikatori?
Prema skromnom iskustvu očekivao sam da će biti pad, ali ne znam kako prepoznati trenutak i koliko nisko bi cijena mogla pasti.
Tnx
Evo moja analiza, bez da sam išta čitao, pa neka me veći stručnjaci isprave.
Dakle bitna je psihologija - uz sve ostalo. Ulazimo u prosinac koji je postao mjesec darivanja u cijelom svijetu, a ne mjesec ulaganja. Dakle u ovom mjesecu se najviše troši, a ako koristite adsense onda znate da u prosincu od reklama svi zarađuju duplo. Nakon toga dolazi siječanj, mjesec depresije i mjesec odmora od svega i mjesec kada ljudi imaju najmanje para (izuzev trgovaca naravno). Ako pogledate graf Bitcoina unatrag 2 godine, u oba siječnja je išla malo veča korekcija - ljudi trebaju pare, jer su ih potrošili mjesec prije. Veliki ulagači imaju pare, ali čekaju da ovi "siromasi" prodaju i sruše cijenu i onda nakon toga ulaze Kucilo i onaj Grk Stavros sa foruma. Samo oni mirno šute o tome jer su sebični i jer su sadisti , vole gledati kako mi panjevi plačemo jer smo izgubili pare. Ali onda u veljači i ozujku će se javiti ponovno i reći kako samo 1% uspije i ostalo i tako će hraniti svoj ego.

E sada što napraviti sada? Dakle korekcija dolazi i već je počela. Da li češ prodati i čekati da padne, pa kupiti ili češ jednostavno prespavati sve? Ako prodaješ - kockaš se, jer ti vlak možda pobjegne kod slijedećeg pumpa. Ako prespavaš preznojavat ćeš se jer ćeš gledati kako ti novac nestaje, no super velika je vjerojatnost da nečeš propustiti ništa jer nakon pada će ponovno uzletiti na nove rekorde.

Ja razmišljam što napraviti, jer prodao sam i sada sam u napasti da ipak kupim natrag (profit oko 5% imam), ali opet veća korekcija mora doći. Mislim da ću pričekat ovaj vikend i onda odlučiti dal se vračam odmah ili tek druge godine.
abusaef is offline  
Old 30.11.2017., 11:08   #10878
Nece nista pasti, samo ulozi u dash

Sent from my MI 6 using Tapatalk
__________________
TheBigLebowski "tvojim dragim bankama se lose pise"
shaw81 is offline  
Old 30.11.2017., 11:12   #10879
Quote:
croreb kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, imam btc na nasem marketu bitkonan ali bi se htio prebaciti na bitstamp, zanima me mogu li prebaciti novce ( ili btc) na svoj blockchain wallet pa sa tog walleta na bitstamp ili moram vratit sredstva na svoju karticu u banci pa tek onda na bitstamp. lp
Ni jedno ni drugo, nego direktno sa konana na bitstamp. Samo to ti je za BTC skupo i sporo. Ja za ta prebacivanja koristim LTC. Promijenim BTC za LTC i onda pošaljem. Na drugoj strani promjena natrag. Jeftinije i brže od ostalih varijanti.
hevi is offline  
Old 30.11.2017., 11:16   #10880
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Bitcoin je u Japanu prihvacen kao sredstvo placanja, a po novom i u Juznoj Koreji, tako da vam observacije nisu tocne

sto se tice bitcoina kao store of value-a, isto vrijedi i za zlato...
koja financijska institucija placa bitcoinom? koji ducani primaju i koja je provizija?

ma kakvo zlato, proci ce puno vremena da se kriptovaluta prihvati kao stvarna vrijednost

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Što je to stvarna kriptovaluta????

Svaki dan čovjek nešto novo nauči..........:klap:
ona s kojom mozes kupiti mercedes, moze li jednostavnije objasnjenje biti

Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
pa ocigledno ona u koju ce uci ovi sto svaki puta kad bitcoin naraste jadikuju jer su propustili vlak...ta ce bit prava...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
nista nisam propustio, iz znatizelje sam se poceo baviti ovim
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.