Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2016., 20:44   #2001
Potpirivanje evo ga samo sto nije traje 2000 godina ...Mozda i za deset bude istih potpirivaca
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:16   #2002
Enog edinog čoeka danas dana kad bi pronashli a starog 120 godina...

... i ne šalji novinske fotke, bolje reci sjedio si pored i s njim popričao a on rekao... što!

Jesi li?, jer ako nisi, ništ od tvoje štorije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 16:50   #2003
Na popularnim novinama time izašla prikladna slika

morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 01:35   #2004
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Potpirivanje evo ga samo sto nije traje 2000 godina ...Mozda i za deset bude istih potpirivaca
Ne, naprotiv...već se odavno zna da smo u samoj špici zemaljske povijesti. Proročanstvo iz Daniela (7, 8. i 9. poglavlje) 490, 1260 i 2300 godina se ispunilo, još malo i 7 truba (događaja) će zatrubit, 7 čaša (zala) izlit će se na planetu. Ali nismo pozvani na strah nego na radost, uskrsnut će mrtvi a živi će se preobrazit u trepnuću oka prilikom drugog dolaska!



http://www.pathlights.com/My-Bible-S...2010/BS-09.htm

Zadnje uređivanje escape:: : 07.11.2016. at 01:47.
escape:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 01:45   #2005
Iz Danijelovog proročanstva se vidi da Isus nije Mesija jer Isus nije obnovio hram u Jeruzalemu,hram je bio već postojao.

Onda su kršćani izmislili tezu kako je u pitanju duhovni hram no u Danijelu se jasno vidi da je u pitanju fizički hram gdje se žrtvuju životinje...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 01:50   #2006
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Iz Danijelovog proročanstva se vidi da Isus nije Mesija jer Isus nije obnovio hram u Jeruzalemu,hram je bio već postojao.
U vremenima 1.stoljeća hram o kojem pričaš nije bio hram kojeg je izgradio kralj Sal.,
time onda što zašto bi Isus obnavljao nešto za što je znao konačni je krahohram,
NZ ispustio je par suza žaljenja i to je bilo sve, nema dalje.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 01:58   #2007
Daj ne pričaj gluposti nemoj tko da te čuje.....U vrijeme Isusa je bio hram.
Tek nakon podizanja ustanka protiv Rimljana pao je Jeruzalem i hram porušen negdje oko 70 AD .Isus je bio 30 ak godina prije.

I ne gnjavi više s tim bjesnim trolanjima,educiraj se.

Zadnje uređivanje EliEliLama : 07.11.2016. at 01:59. Reason: 7
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 02:03   #2008
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Iz Danijelovog proročanstva se vidi da Isus nije Mesija jer Isus nije obnovio hram u Jeruzalemu,hram je bio već postojao.

Onda su kršćani izmislili tezu kako je u pitanju duhovni hram no u Danijelu se jasno vidi da je u pitanju fizički hram gdje se žrtvuju životinje...
A čuj, ja te ne mislim uvjeravat...apostol Pavao ti je sve rekao u poslanici Hebrejima. Možeš ne priznat Isusa za Krista, to je tvoje pravo ali ne možeš poreć godine i onome što je rečeno 490 godina je dano tvome narodu (Izraelu).
escape:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 02:24   #2009
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
U vrijeme Isusa je bio hram.
Je, bio je. Otud razlog zašto je Isus ušao u hram i porazbacao police s novcima,
bio je to farizejski hram gotovljenja materijalizma,
kad su 'zlatne' prosipane kovanice zazvečale po kamenom hramu mora da se farizejima uha odvrnuše sto na sat i zato otad pa na dalje nikad ništa ne čuju.

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 04:56   #2010
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Je, bio je. Otud razlog zašto je Isus ušao u hram i porazbacao police s novcima,
bio je to farizejski hram gotovljenja materijalizma,
kad su 'zlatne' prosipane kovanice zazvečale po kamenom hramu mora da se farizejima uha odvrnuše sto na sat i zato otad pa na dalje nikad ništa ne čuju.

Rekla si da nije bio hram a sada da je bio.

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 05:09   #2011
Tajna je sadržana u ovom: prestani mrziti pa će ti biti odgovoreno.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 05:10   #2012
Quote:
escape:: kaže: Pogledaj post
A čuj, ja te ne mislim uvjeravat...apostol Pavao ti je sve rekao u poslanici Hebrejima. Možeš ne priznat Isusa za Krista, to je tvoje pravo ali ne možeš poreć godine i onome što je rečeno 490 godina je dano tvome narodu (Izraelu).
Odustaješ jer sam pogodio u centar a to je da Danijelovo proročanstvo se ne odnosi na Isusa jer Isus nije obnovio hram u Jeruzalemu jer nije ni mogao,bio je još u funkciji netaknut.Tek 70 AD je porušen a to je oko 30 ak godina nakon tobožnje smrti Isusa.Dakle slučaj završen.
Obnovio je hram netko drugi vrlo brzo nakon pada u 70 AD mada ja osobno ne vjerujem u determinizam no taj svakako je puno logičniji izbor jer Isus je totalno nelogično.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 05:18   #2013
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Tajna je sadržana u ovom: prestani mrziti pa će ti biti odgovoreno.
Pa kreni konačno poduzmi po tom pitanju nešto.

Umjesto da mržnjom klevećeš zatrolavaš svaku moju riječ ovde ...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 05:22   #2014
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Pa kreni konačno poduzmi po tom pitanju nešto.

Umjesto da mržnjom klevećeš zatrolavaš svaku moju riječ ovde ...
Odavno je poduzeto i nije do mene... pogledaj
https://www.youtube.com/watch?v=CIVaYZ5_IQo

stoga... potuži se drugima, ne meni
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 05:48   #2015
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Odavno je poduzeto i nije do mene... pogledaj
https://www.youtube.com/watch?v=CIVaYZ5_IQo

stoga... potuži se drugima, ne meni
Jednog dana kad staneš pred mene što ćeš mi reći?

Nisi ti to bila nego netko drugi?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 05:56   #2016
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Jednog dana kad staneš pred mene što ćeš mi reći?

Nisi ti to bila nego netko drugi?
Reči ću silver sam orao, moja krila su srebrena, ja ne pohodim zvjeri nisam gladna tuđe krvi

netko treći duha mi mojeg, hvala ti na inspiraciji, još samo što ne počnem pisati pjesme

al onaj video je bio persu, nema poginulih, to je bit

__________________________________________________ __________________________

ima li još netko a da strahuje Pravi Život tužaka?, jer odite na adresu administratora pitajte kad kog je prijavila zbog bilo čega,
pitajte pa ćete čuti nikad nikog ali nju samu jesu i ne jednom
dakle
strahovi vam neopravdani

Zadnje uređivanje Pravi Život : 07.11.2016. at 06:21.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 07:45   #2017
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Reči ću silver sam orao, moja krila su srebrena, ja ne pohodim zvjeri nisam gladna tuđe krvi

netko treći duha mi mojeg, hvala ti na inspiraciji, još samo što ne počnem pisati pjesme

al onaj video je bio persu, nema poginulih, to je bit

__________________________________________________ __________________________

ima li još netko a da strahuje Pravi Život tužaka?, jer odite na adresu administratora pitajte kad kog je prijavila zbog bilo čega,
pitajte pa ćete čuti nikad nikog ali nju samu jesu i ne jednom
dakle
strahovi vam neopravdani
Ti sudis ljude ovde svakom recenicom...Ne mogu da vjerujem da postoji takav poremecaj.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 08:17   #2018
Doma imam flomastere u sto boja, koji je meni problem crtom podvuči pa suditi

hah kolega ean song samo za tebe... https://www.youtube.com/watch?v=vu1O6QBXBD8

drž se duha nepušćaj putem Neba...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 09:10   #2019
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Doma imam flomastere u sto boja, koji je meni problem crtom podvuči pa suditi

hah kolega ean song samo za tebe... https://www.youtube.com/watch?v=vu1O6QBXBD8

drž se duha nepušćaj putem Neba...
Koja si ti ludjakinja ..haha .
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 15:43   #2020
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Odustaješ jer sam pogodio u centar a to je da Danijelovo proročanstvo se ne odnosi na Isusa jer Isus nije obnovio hram u Jeruzalemu jer nije ni mogao,bio je još u funkciji netaknut.Tek 70 AD je porušen a to je oko 30 ak godina nakon tobožnje smrti Isusa.Dakle slučaj završen.
Obnovio je hram netko drugi vrlo brzo nakon pada u 70 AD mada ja osobno ne vjerujem u determinizam no taj svakako je puno logičniji izbor jer Isus je totalno nelogično.
Kao prvo tvoja primjedba o poštovanju...samo sam ti malo vratio da osjetiš ton koji u biti ti odašilješ, djeliš epitete samo tako, pa ti vidi tko koga ovdje na forumu poštuje.

Ne vezano za to, o tekstu iz Daniel 9 pričaš napamet jer ga ne poznaješ dovoljno kako vidim. Šta je bilo s Jeruzalemom dok su Daniel i izraelski narod bili u Babilonskom ropstvu? Da li ti je jasno da tekst govori o obnovi Jeruzalema nakon odobrenja-dopuštenja da to bude učinjeno, znači nakon 7 sedmica (49 godina). Perzijski kraljevi Kir, Kserks, Artakserks su dali proglas o oslobođenju izraelaca iz ropstva i o obnovi Jeruzalema pa i cijele države. Radi se o najmanje tri proglasa od kojih je najznačajniji onaj Artakserksov 457 B.C. U tekstu nema riječi da će Mesija obnoviti hram. Ako misliš na 8. poglavlje, opet si u krivu...."Viđenje o večerima i jutrima, o čemu je bio govor, odgovara istini. Ali zapečati viđenje; jer se odnosi na dane daleke!" Jasno je da proročki period 2300 mora sezati iza izmjene medoperzijskog i grčkog kraljevsva, iza ostataka grčkog kraljevstva i sile koja nasljeđuje grčku. Potpuno je jasno da 2300 predstavlja broj godina nakon čega će se desiti nešto važno, vezano za hram ali ne zemaljski koji je samo kopija onog stvarnog na nebu. Starozavjetni žrtveni sitem u hramu nagovještava da će Mesija biti nevin ubijen-žrtvovan i da će po njemu (zbog savršenog karaktera kojeg je očuvao do smrti) svi koji vjeruju u Njega biti spašeni. Ne znam kakvog drugog Mesiju ti očekuješ, ali ne možeš poreć da starozavjetni žrtveni sistem ukazuje na to da će Mesija biti ubijen. Mi smo ga prepoznali u životu i smrti Isusa Krista. Gdje je tvoj (neki drugi) ubijeni Mesija nakon 2300 godina koje završavaju oko 1844. godine?
escape:: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.