Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2015., 15:41   #41
Pomagajte pliz.

Prošle godine sam dobio dividendu u iznosu od cca 1100kn. Nisam previše obraćao pozornost na to sve otkad je RIVP-RA bila 750kn neke 2006 ili 2007 jer kad je pala nisam to ni gledao više. Danas se sjetim toga, čitam ovaj topic i vidim da je isplaćivano 50 ili 55 lipa po dionici, dal to znači da imam 2000 i nešto dionica????
Orffanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 17:52   #42
Pošaljite mi privatnu poruku s imenom, prezimenom i OIB pa ću Vam pogledati ili se prijavite na SKDD, tamo se vode podatci.

Quote:
Orffanel kaže: Pogledaj post
Pomagajte pliz.

Prošle godine sam dobio dividendu u iznosu od cca 1100kn. Nisam previše obraćao pozornost na to sve otkad je RIVP-RA bila 750kn neke 2006 ili 2007 jer kad je pala nisam to ni gledao više. Danas se sjetim toga, čitam ovaj topic i vidim da je isplaćivano 50 ili 55 lipa po dionici, dal to znači da imam 2000 i nešto dionica????
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:57   #43
Quote:
Godfrey kaže: Pogledaj post
... Radi sentimentalne analize...
Što bi Buffet rekao na ovo ...

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 09:44   #44
Zar nije čudno da se uvijek nalazu dva kupovna naloga i dva prodajna, svaki po 3.500 komada.
antisa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 11:58   #45
Thumbs up

Quote:
Orffanel kaže: Pogledaj post
Pomagajte pliz.

Prošle godine sam dobio dividendu u iznosu od cca 1100kn. Nisam previše obraćao pozornost na to sve otkad je RIVP-RA bila 750kn neke 2006 ili 2007 jer kad je pala nisam to ni gledao više. Danas se sjetim toga, čitam ovaj topic i vidim da je isplaćivano 50 ili 55 lipa po dionici, dal to znači da imam 2000 i nešto dionica????
Imash onoliko koliko si imao korf-ra komada puta skoro 13!! Ne znam točno 12, nekoliko..
statupise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 17:38   #46
Jel mi može netko pomoći jer se ne kužim u dionice niti malo

Imam ih 111. Ako bi ih htjela prodati (što nemam pojma gdje ni kako) koliko bi otprilike mogla dobiti za njih?

Hvala
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 17:57   #47
Trenutno možeš dobiti otprilike 5000kn, ovdje možeš pogledati kretanje cijene dionice.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=18

Ako ih želiš prodati, najjednostavnije ti je otvoriti račun u brokerskoj kući i tako ih se riješiti. Naravno, uzet će ti malu proviziju za transakciju. Pretpostavljam da si ih naslijedila pa bi bilo dobro da se prije prodaje raspitaš kod brokera hoćeš li morati platiti porez (12%) i prirez.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:05   #48
Nisam ih naslijedila. Dobila sam ih jos dok je to bio Dom holding. Ako se ne varam imam te dionice oko 20 godina.

Znam ja pogledati njihovi trenutnu trzisnu vrijednost, ali ne kuzim kako se racuna koliko tocno moje vrijede. Jel mi mozes objasnit kako si dosao od cifre od 5000kn jer mi je jedna druga osoba rekla da trenutno vrijede oko 30000 kn pa mi nista nije jasno.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:26   #49
45,72kn x 111 dionica RIVP = 5074,92kn - transakcijska naknada (20ak kn) = cca. 5050kn
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:28   #50
Dom holding-a (Korifej-a) više nema na burzi jer ga je preuzeo Valamar.
Stoga, više nemaš 111 dionica Dom-a nego dionice Valamar rivijere a računica ide ovako:

111 dionica KORF-R-A * omjer 12,7891= 1419 dionica RIVP-R-A
1419 dionica RIVP-R-A * 45.7kn (trenutna cijena) = 64848kn
Machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:30   #51
Eto, Mačor pojasnio
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:52   #52
Quote:
Machor kaže: Pogledaj post
Dom holding-a (Korifej-a) više nema na burzi jer ga je preuzeo Valamar.
Stoga, više nemaš 111 dionica Dom-a nego dionice Valamar rivijere a računica ide ovako:

111 dionica KORF-R-A * omjer 12,7891= 1419 dionica RIVP-R-A
1419 dionica RIVP-R-A * 45.7kn (trenutna cijena) = 64848kn


S obzirom da isti paket dionica imamo i mama i tata i ja, to znači da sve naše dionice ukupno vrijede skoro 200 000kn ako sam ja dobro shvatila???
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:45   #53
Ako je svatko od vas imao standardni paket od 111 dionica što je vjerovatno i slučaj ako svakome od vas dolaze dividende na vlastito ime.

Da, to bi bilo 195000kn.
S time da ima još dosta prostora za rast.
Machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:45   #54
U slučaju prodaje sva tri paketa istovremeno, imam osjećaj da bi fino sami sebi srušili vrijednost.
rocker1987 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 22:20   #55
Svatko je imao 111 na svoje ime. Odnosno sad imamo svatko 1419.

Da se mene pitalo ja bi moje prodala davnih dana kad sam bila mulica i kad su vrijedile oko 2000kn, ali mi tata nije dao jer se on bio zeznuo sa dionicama Plive, a mogli smo biti milijunaši da ih nije dirao.

Vjerujem da ima prostora za rast jer vidim da u zadnje vrijeme samo rastu, ali došlo je do nekih nepredvidivih većih troškova i lova nam treba. Da uspijemo dobiti 150000 kn za sva tri paketa to bi pokrilo sve i još bi ostalo.

Kako ta prodaje ide kad nađemo brokera? Jel ide dosta brzo ili treba vremena za prodaju i koliko otprilike on uzima za uslugu?
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 22:27   #56
Quote:
*Mustra* kaže: Pogledaj post
Kako ta prodaje ide kad nađemo brokera? Jel ide dosta brzo ili treba vremena za prodaju i koliko otprilike on uzima za uslugu?
nakon što sklopiš ugovor s odabranim brokerom, daš mu nalog za prodaju, lova može biti na tekućem u roku 48 sati.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 22:42   #57
Ima vam i PBZ uslugu brokera pa savjetujem dai tamo pogledate, mozdasu konkurentniji od prve brokerske kuce na koju cete naici.
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 23:02   #58
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
nakon što sklopiš ugovor s odabranim brokerom, daš mu nalog za prodaju, lova može biti na tekućem u roku 48 sati.
Odlično
Quote:
Godfrey kaže: Pogledaj post
Ima vam i PBZ uslugu brokera pa savjetujem dai tamo pogledate, mozdasu konkurentniji od prve brokerske kuce na koju cete naici.
Moram imati otvoren račun u PBZ banci ili ne? Nitko od nas troje nije u PBZ banci. Ja sam u Erste, a mama i tata u poštanskoj.
*Mustra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 23:22   #59
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
U slučaju prodaje sva tri paketa istovremeno, imam osjećaj da bi fino sami sebi srušili vrijednost.
Imam feeling da su onu Erste reklamu kad Andrija baci gljivu pa uzburka baru radili sa zg burzom kao nadahnućem.

Quote:
*Mustra* kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ima prostora za rast jer vidim da u zadnje vrijeme samo rastu, ali došlo je do nekih nepredvidivih većih troškova i lova nam treba. Da uspijemo dobiti 150000 kn za sva tri paketa to bi pokrilo sve i još bi ostalo.
Prodaš dionica koliko ti treba da se pokriješ a ostatak ostaviš u dionicama, povećat će im se vrijednost a i dobivaš dividende.

Quote:
*Mustra* kaže: Pogledaj post
Odlično
Moram imati otvoren račun u PBZ banci ili ne? Nitko od nas troje nije u PBZ banci. Ja sam u Erste, a mama i tata u poštanskoj.
Imaš i u Erste i u HPB-u brokerske usluge.
Vjerovatno treba otvorit skrbnički račun u banci kojoj imaš račun. Informiraj se kod njih i sve ti objasne, nije toliko komplicirano koliko zvuči.
Machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:00   #60
Quote:
*Mustra* kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko pomoći jer se ne kužim u dionice niti malo

Imam ih 111. Ako bi ih htjela prodati (što nemam pojma gdje ni kako) koliko bi otprilike mogla dobiti za njih?

Hvala
Na tvom bih mjestu nakon sto odaberem brokera I registriram dionice iste stavio na prodaju po zadnjoj cijeni od prethodnog dana, i to samo onaj dio koji ti je potreban za pokrice izdataka, ostatak ljubomorno cuvaj dok turizam u rh ovako rastura. Bas steta da sad to moras prodati, rijec je o daleko najzilavijoj dionici na trzistu, njoj ni Agrokor nije nastetio, naprotiv, nastavila je rasti, i mislim da ce do kraja godine odraditi jos 10-15%. No tebi lova treba, gledaj to tako da ste imali dovoljno mudrosti/srece da to ne prodate odmah i sada cete ubrati plodove svoje dobre odluke. Cestitam
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.