Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2016., 11:37   #41
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
u ovom trenutku to i je zajebancija...
A zašto nije zajebancija kad neko stavi ustašku kapu i slika se? Nego to bude glavna vijest i odma dođe do Pupavca, Pusića, Zuroffa i kojekakvih inicijativa, platformi itd?
PCN is offline  
Old 30.07.2016., 11:38   #42
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Praviš paralelu sa jugoslavijom i pozicijom Hrvatske kao republike i federalne jedinice ujutar SFRJ i Istrom unutar Hrvatske.




Regionalizacija i stupanj regionalizacije unutar Hrvatske i istarski pasoš je nešto sasvim drugo. Općenito zalaganje za regionalizaciju je politički legitimno, samo treba 2/3 većina da se promijeni ustav i politički dogovor i konsenzus šta će biti regije i koji stupanj autonomije u odnosu na županije bi imale. Ako bi to uspjeli svaka im čast. Ovdje se ne radi o tome, nego o separatizmu i pasošima.
nemoguca misija...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 30.07.2016., 11:42   #43
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Regionalizacija i stupanj regionalizacije unutar Hrvatske i istarski pasoš je nešto sasvim drugo. Općenito zalaganje za regionalizaciju je politički legitimno, samo treba 2/3 većina da se promijeni ustav i politički dogovor i konsenzus šta će biti regije i koji stupanj autonomije u odnosu na županije bi imale. Ako bi to uspjeli svaka im čast. Ovdje se ne radi o tome, nego o separatizmu i pasošima.
Autonomašima je u pravilu krajnji cilj samostalnost.
plan is offline  
Old 30.07.2016., 11:43   #44
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Da, ali uspostavljanje Banovine Hrvatske je rezultat globalnog dogovora srpskih i hrvatskih političara i vlastodržaca i usput to je potpuno druga stvar jer je tada bila kraljevina, a ne demokracija, ako misliš da će svaka šuša iz nekog gradića ili sela danas pravit pasoše i crtat nekakve federalne jedinice i regije varaš se. To se rješava na razini Republike Hrvatske. Neka gospodin Miletić lijepo skupi 2/3 većinu na razini Hrvatske koja će podupirat njegove ciljeve i nema problema. To će skupit na kukovo leto kako bi rekli komšije Srbi.
Srbi su u Kraljevini Jugoslaviji govorili da će se hrvatska autonomna teritorijalna jedinica (Banovina Hrvatska) uspostaviti "na kukovo leto“ pa su se ipak s Hrvatima dogovorili i uspostavili je.

Prema tome, ne vidim razloga zašto u budućnosti dvotrećinska većina ne bi postigla dogovor oko autonomije Istre.

Isto tako, i Bošnjaci govore da će Hrvati dobiti svoj entitet "na kukovo leto" pa to ne znači da se u budućnosti neće dogovoriti s Hrvatima da se uspostavi.
plan is offline  
Old 30.07.2016., 11:46   #45
Thumbs up

Quote:
mudozvon kaže: Pogledaj post
lokalno odlučivanje je dobra stvar za Hrvatsku koja srećom nije homogena i dosadna država. s druge strane putovnica znači samostalnu državu a to je protivno Ustavu RH pa i programu stranke IDS:

IDS odbacuje sva posezanja za promjenom granica i prekrajanjem današnjih
teritorijalnih podjela u regiji


gradonačelnik je provokator i iredentist. Istrani, kojih je 80% Hrvata, i s već opjevanim odzivom na mobilizaciju u ratu, nisu ni provokatori ni iredentisti. zašto su izabrali ovog lika, vjerojatno je produkt loše stranačke selekcije, ono - mlad, rječit, a što stavom nije u skladu s programom stranke nema veze
80% ljudi nema pojma o putovnici...
a ostalih 20% smatra putovnicu zajebancijom...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 30.07.2016., 11:46   #46
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Srbi su u Kraljevini Jugoslaviji govorili da će se hrvatska autonomna teritorijalna jedinica (Banovina Hrvatska) uspostaviti na “kukovo leto“ pa su se ipak s Hrvatima dogovorili i uspostavili je.

Prema tome, ne vidim razloga zašto u budućnosti dvotrećinska većina ne bi postigla dogovor oko autonomije Istre.
Da, dogovorili su se sa Hrvatima, sa kim bi se Hrvati trebali dogovoriti? Nekakvim Istrijanima? Koliko ja znam Hrvati su debela većina u Istri.
Ali eto, ako Hrvati nisu pustili ni Borovo Selo sa 100% četnika nekako ti je loša računica za Istru.
PCN is offline  
Old 30.07.2016., 11:48   #47
Quote:
mudozvon kaže: Pogledaj post
želje mogu biti u skladu sa zakonom i suprotne zakonu. ti zapravo pitaš kakve veze ima da li je nečija inicijativa zakonita ili ne. genijalno. zakoni su obavezni, to su osnove pravne države. tko je proglasio Banovinu? legalno tijelo Kraljevine, po zakonu.

autonomije nemaju putovnice.

moje pitanje je zapravo ČIJA je želja istarska putovnica, jer "putovnica" se ne vidi u programu IDSa. koga predstavlja iredentist Boris i u čije ime govori, da li je u IDSu ok samostalno istupati kontra ustava i stranačkog programa. ovo je više pitanje odgovornosti političara prema vlastitom biraču i zakonima, nego što je pitanje Istre i njene ekonomije.
Da bi dobio, moraš tražiti ono što želiš. Nisam siguran da je traženje uspostave Banovine Hrvatske bilo zakonito.
plan is offline  
Old 30.07.2016., 11:51   #48
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Da, dogovorili su se sa Hrvatima, sa kim bi se Hrvati trebali dogovoriti? Nekakvim Istrijanima? Koliko ja znam Hrvati su debela većina u Istri.
Kao što rekoh, Hrvati kao većina u Istri glasaju za IDS koji je za autonomiju Istre, a autonomašima je u pravilu krajnji cilj samostalnost.
plan is offline  
Old 30.07.2016., 11:54   #49
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, Hrvati kao većina u Istri glasaju za IDS koji je za autonomiju Istre, a autonomašima je u pravilu krajnji cilj samostalnost.
"Autonomaši" se prvo trebaju dogovorit sa ostalih 4 i nešto milijuna Hrvata pa ako ih puste, ali poučen slučajem komšija Srba i njihove "krajine" nekako sumnjam. Ne puštaju Hrvati to bez borbe, pa ni tada.
Očekujem ubrzo Miletića da postane istarski Martić i pobaca hrvatske table. Pa ćemo dalje.
PCN is offline  
Old 30.07.2016., 11:58   #50
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
"Autonomaši" se prvo trebaju dogovorit sa ostalih 4 i nešto milijuna Hrvata pa ako ih puste, ali poučen slučajem komšija Srba i njihove "krajine" nekako sumnjam. Ne puštaju Hrvati to bez borbe, pa ni tada.
Ja bi ih pustio neka idu ako zele i to sto prije to bolje!!!


Postoji ogromna razlika izmedju Istre i Krajine. Dok su Srbi u Krajini gosti koji su se sklonili kod nas pred Turcima i koji zasluzuju pravo na otcjepljenje koliko i Hrvati u Gradistu.... Hrvati u Istri su autohtoni narod...koji se nakon vjekovnih teznji za ujedinjenjem svih hrvatskih zemalja spojio u danasnju RH.



To isto tako znaci da imaju potpuno pravo kazati da im Hrvatska ne odgovara i otici. Hrvatska je zemlja hrvatskog naroda, onaj dio tog naroda koji ne zeli zivjeti u njoj je po meni slobodan da ode.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 30.07.2016., 12:06   #51
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja bi ih pustio neka idu ako zele i to sto prije to bolje!!!


Postoji ogromna razlika izmedju Istre i Krajine. Dok su Srbi u Krajini gosti koji su se sklonili kod nas pred Turcima i koji zasluzuju pravo na otcjepljenje koliko i Hrvati u Gradistu.... Hrvati u Istri su autohtoni narod...koji se nakon vjekovnih teznji za ujedinjenjem svih hrvatskih zemalja spojio u danasnju RH.



To isto tako znaci da imaju potpuno pravo kazati da im Hrvatska ne odgovara i otici. Hrvatska je zemlja hrvatskog naroda, onaj dio tog naroda koji ne zeli zivjeti u njoj je po meni slobodan da ode.
Sprdam se sa ovim, Hrvati u Istri nisu za otcjepljenje jer se inače nebi izjašnjavali Hrvatima, koliko sam ja vidio po komentarima, najglasniji su kojekakvi Milutini i Stevani.
Drugo, ne slažem se sa tobom, da je to tako onda bi to bilo definirano u ustavu, ne može se kršiti ustav i davati tako paušalne ocjene ko ima pravo otići, teritorij je izuzetno važan sve da na njemu ne živi niko od tvog naroda, a kamoli 150 tisuća pripadnika.
PCN is offline  
Old 30.07.2016., 12:10   #52
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja bi ih pustio neka idu ako zele i to sto prije to bolje!!!


Postoji ogromna razlika izmedju Istre i Krajine. Dok su Srbi u Krajini gosti koji su se sklonili kod nas pred Turcima i koji zasluzuju pravo na otcjepljenje koliko i Hrvati u Gradistu.... Hrvati u Istri su autohtoni narod...koji se nakon vjekovnih teznji za ujedinjenjem svih hrvatskih zemalja spojio u danasnju RH.



To isto tako znaci da imaju potpuno pravo kazati da im Hrvatska ne odgovara i otici. Hrvatska je zemlja hrvatskog naroda, onaj dio tog naroda koji ne zeli zivjeti u njoj je po meni slobodan da ode.
Tako je. Kakvog smisla ima natjerati dio tvog naroda da živi s tobom ako to ne želi.
Postoji Irska, a postoji i Sjeverna Irska.
plan is offline  
Old 30.07.2016., 12:12   #53
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Sprdam se sa ovim, Hrvati u Istri nisu za otcjepljenje jer se inače nebi izjašnjavali Hrvatima, koliko sam ja vidio po komentarima, najglasniji su kojekakvi Milutini i Stevani.
Drugo, ne slažem se sa tobom, da je to tako onda bi to bilo definirano u ustavu, ne može se kršiti ustav i davati tako paušalne ocjene ko ima pravo otići, teritorij je izuzetno važan sve da na njemu ne živi niko od tvog naroda, a kamoli 150 tisuća pripadnika.
Nemoras se sloziti samnom.

Ja ti ne pricam o ustavu vec o mojem osobnom dozivljaju republike hrvatske. Ja ne zelim Hrvatsku u kojoj ce i jedna hrvatska regija zivjeti pod prisilom ili zato sto ih ostatak hrvatskog naroda preglasa.

Istrijanim bi dozvolio referendum, ako zele otici dovidjenja.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 30.07.2016., 12:14   #54
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Tako je. Kakvog smisla ima natjerati dio tvog naroda da živi s tobom ako to ne želi.
Postoji Irska, a postoji i Sjeverna Irska.
Sjeverna Irska je druga prica...to je ipak okupirani teritorij Irske naseljen Skotima koji su onda preglasavaju domaci zivalj....oni su blize Krajini.
Njih nebi nista pitao vec bi ih vratio matici gdje i pripadaju.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 30.07.2016., 12:15   #55
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Hrvati u Istri nisu za otcjepljenje jer se inače nebi izjašnjavali Hrvatima


To je dakle dokaz da oni ne žele odcjepljenje?!
plan is offline  
Old 30.07.2016., 12:18   #56
Quote:
plan kaže: Pogledaj post


To je dakle dokaz da oni ne žele odcjepljenje?!
Ne nego je dokaz Miletićev pasoš sa kozom (pritom se ne sprdam sa obilježjima Istre da se razumijemo).
PCN is offline  
Old 30.07.2016., 12:19   #57
Hajmo to postaviti ovako...ovdje je potrebna mala generalizacija pa napominjem da naravno sve ovisi od osobe do osobe.
Radije bih volio vidjeti Hrvatsku sa Herceg Bosnom u njoj nego sa Istrom....jer za ove prve znam da vole domovinu, za ove druge nisam siguran.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 30.07.2016., 12:19   #58
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja bi ih pustio neka idu ako zele i to sto prije to bolje!!!


Postoji ogromna razlika izmedju Istre i Krajine. Dok su Srbi u Krajini gosti koji su se sklonili kod nas pred Turcima i koji zasluzuju pravo na otcjepljenje koliko i Hrvati u Gradistu.... Hrvati u Istri su autohtoni narod...koji se nakon vjekovnih teznji za ujedinjenjem svih hrvatskih zemalja spojio u danasnju RH.



To isto tako znaci da imaju potpuno pravo kazati da im Hrvatska ne odgovara i otici. Hrvatska je zemlja hrvatskog naroda, onaj dio tog naroda koji ne zeli zivjeti u njoj je po meni slobodan da ode.
po meni bi takva odluka bila ravna ekonomskom samoubojstvu...
igra se na kartu koja ce donijeti mali broj glasova...
ljudi su umorni od politickih sranja...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 30.07.2016., 12:22   #59
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Hajmo to postaviti ovako...ovdje je potrebna mala generalizacija pa napominjem da naravno sve ovisi od osobe do osobe.
Radije bih volio vidjeti Hrvatsku sa Herceg Bosnom u njoj nego sa Istrom....jer za ove prve znam da vole domovinu, za ove druge nisam siguran.
nemoj sumnjati...

ovi prvi su zauzeli pozicije i dobrim djelom sudjelovali u pljacki...
ovi drugi su za to vrijeme radili...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 30.07.2016., 12:25   #60
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Hajmo to postaviti ovako...ovdje je potrebna mala generalizacija pa napominjem da naravno sve ovisi od osobe do osobe.
Radije bih volio vidjeti Hrvatsku sa Herceg Bosnom u njoj nego sa Istrom....jer za ove prve znam da vole domovinu, za ove druge nisam siguran.
Sve će nam Bošnjaci to dat zato jer bi se mi odrekli Istre. Pazi, narod koji je više od dvostruko malobrojniji, uništen ratom, koji čini jedva polovicu stanovništva na 30% teritorije, ne da ni pedalj BiH po cijenu rata, a mi bi trebali dat Istru da u nekom slučaju dio ljudi tamo želi otcjepljenje.
PCN is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.