Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2016., 16:03   #1
Desničarska medijsko-propagandna mašinerija pred izbore u Hrvatskoj

HRT
Večernji list
Jutarnji List
Slobodna Dalmacija

'partizani', 'četnici', 'udbaši, 'jugokomunisti', orgijaju po kolumnama Tihomira Dujmovića, Milana Ivkošića, Ive Banca, Denisa Kuljiša, Ivice Šole.

Totalno ekstremističko-huškačko-šovinističko ludilo.

I badava opet.
Zločinačka organizacja zvana 'HDZ' neće doći na vlast.
Uzalud vam trud svirači. I hvala vam uzgred rečeno.
zho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:42   #2
Otkad je Jutarnji desničarski list?
ĐakaNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:46   #3
Quote:
ĐakaNG kaže: Pogledaj post
Otkad je Jutarnji desničarski list?
Otkad ga je kupio Marijan Hanžeković!
zho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 18:48   #4
Direktno hr i Dnevno.hr su mame....

Još kad se vrati sa godišnjeg podbuli vepar Bujanec...
Mondragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 13:58   #5
Novinarstvo, što obuhvaća i političke komentatore, koje ne pristupa kritički svima i ne propituje jednako sve političke opcije, nije novinarstvo.

A novinarstvo, što obuhvaća i političke komentatore, koje piše apriori negativno protiv jedne političke opcije (jer su Zlo) te apriori pozitivno u korist druge političke opcije (jer su Dobro), nije novinarstvo nego ideologija.

Izvrstan primjer toga je npr. Večernjakov Ivan Hristić. Ivkošića da ne spominjem. To uopće nije novinarstvo, to je apologetika. Pisanje te gospode mene podsjeća na nekadašnje partijsko jednoumno novinarstvo koje služi da masama približi što je Dobro, a na da ispituje. Toliko su ospjednuti komunistima da je jedina logična posljedica da je njihovo "komentiranje" - komunističko! Sa svim ontološkim, etičkim i historijskim dvojbama.

Iako im se iz kolumne u kolumnu priviđaju komunisti, njihovo pisanje zapravo je najbolji primjer komunističkog obrasca pisanja ("Mi" kao Dobro, "oni" kao zlo, ako nešto učinimo "mi" ako već nije Dobro samo po sebi onda moramo za to pokazati razumijevanje ili ga Dobrim čini to što ga čijne "Dobri" - slučaj Perković, a ako to isto učine "oni" onda je to inkarnacija apsolutnog Zla.

Meni su ta dva tipa baš zabavna.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 14:08   #6
A što se tiče gospodina Banca, tog nekadašnjeg oštrog kritičara Tuđmana i tuđmanizma kao takvog, čini mi se da je još slobodno veleposlaničko mjesto u Washingtonu.

Njegov je problem što tzv ljevica nije prepoznala njegovu genijalnost i aklamcijski ga izabrala barem za predsjednika-fikusa pak je shvatio da je tzv desnica tu mnogo darežljivija. Što jest, jest, tzv desnica doista mnogo više pomaže "svoje" od tzv ljevice koji samo nešto filozofiraju
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 14:53   #7
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Otkad ga je kupio Marijan Hanžeković!
Mozes misliti

Yutarnji je samo postao nesto malo manje Jugoslavenski inace je i dalje rijec o ljevicarskom zutom smecu.

btw.
i Slobodnu Dalmaciju mozes isto staviti pod to...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:48   #8
S ovim se slažem: "Totalno ekstremističko-huškačko-šovinističko ludilo." Samo što je omjer jugo novina i hrvatskih je 90:10 % u RH, tako da kod nas može biti riječi samo o ljevičarskoj medijsko propagandnoj mašineriji, i to tako već valjda zadnjih 20 godina. I od ovih par imena što je nabrojeno pola ih spada pod ljevicu, ili su barem tako pisali do prije par godina.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:55   #9
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
S ovim se slažem: "Totalno ekstremističko-huškačko-šovinističko ludilo." Samo što je omjer jugo novina i hrvatskih je 90:10 % u RH, tako da kod nas može biti riječi samo o ljevičarskoj medijsko propagandnoj mašineriji, i to tako već valjda zadnjih 20 godina. I od ovih par imena što je nabrojeno pola ih spada pod ljevicu, ili su barem tako pisali do prije par godina.
Dakle, Večernji list, Glas Slavonije, Slobodna Dalamcija, Zadarski list, Hrvatski list, Dnevno, Hrvatsko slovo, Vijenac i Glas Koncila su ljevičarske novine? U Jutarnjem ima sve više desničarskih komentara, naravno, nekadašnjih ljevičara. Ali, nije li takva većina desničara? Osim Glasa Koncila koji su sa svojim poganskim nacionalističkim shavaćenjm kršćanstva barem uvijek isti.

Molim te, navedi mi jedna tekst bilo gdje objavljen u kojem se desnici odriče prava vladanja Hrvatskom. S druge strane, mogu ti citirati bezbroj tekstova u kojima bivši ljevičari s probuđenim državotvornim resantimanom izričito odriču bilo kome drugome pravo na vladanje Hrvatskom.

Naravno, vi to ne vidite.

Ali, to je u stvari početak totalitarizma.

Hrvatska je shizofrena zemlja u kojoj komunisti koji su postali državotvorci predbacuju komunistima koji su ostalu u partiji da su - komunisti.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 09:52   #10
Jutarnji list varira...imaju par desničarskih kolumnista i ljudi koji su ekonomski desno...
Ali imam dojam da ljude u Jutarnjem nije briga za ideologiju nego za tržište- oni nastoje pokrivati i desnu publiku.
U Jutarnjem se nikad ne srozavaju do onog navijačke pristranosti kao u Večernjem... Jedino je Banac na razini Ivkošića.

U Večernjem su potpuno desno opredijeljeni.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 09:59   #11
Ovako od oka ja bi rekao da su sve novine EPH lijevo orjentirane, Novi list, Slobodna dalmacija, Globus, Nacional, od portala Index, Net.hr, Tportal, telegram pa svi mogući portali koji su nikli poput kiše zadnjih godina na grbači ove naše sirotinje poput autografa i sličnih, ne znam im ni broja gdje pišu Pilseli i slični. Od ostalih tiskanih Večernji je recimo balansiran, ak se ne varam tamo su komentatori ljevičari poput Pofuka i slični, Puhovski je "analitičar" i HRT kojeg vodi titov pionir ili što je već bio. Sumnjam da se tamo nešto promijenilo. Od ovih lokalnih što si naveo nemam pojma.

Na desnoj strani su Dnevno, Hrvatski list od čitanijih i to je to. Možda direktno i još neki portali...

Uglavnom kako sam i rekao omjer je 90:10, možda u zadnje vrijeme malo manji, ali daleko od ljevičarskog jednoumlja kako je vladalo do nedavno.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:21   #12
Nisam siguran za HRT.....za Zokijevog rezima je bila rijec o JRT-u koja je objavljivala sramotne izljeve mrznje prema nasem narodu.
Danas su se valjda popravili.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 11:19   #13
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nisam siguran za HRT.....za Zokijevog rezima je bila rijec o JRT-u koja je objavljivala sramotne izljeve mrznje prema nasem narodu.
Danas su se valjda popravili.
To je smeće koje je pod Maršalom 2.0 (Goran Radman, lik koji je nastavio primati falusni simbol na Sletu kad je crk'o original) imalo samo jednu agendu, proglasiti Osamdesete najnevinijim dobom u povijesti čovječanstva kao prirodni pandan Mračnim devedesetima.

Kad su ga smijenili nisu promijenili način postizanja ciljeva niti cilj, nego su samo nadožuntali još jedan cilj koji je došao novom garniturom na vrhu i pri vrhu, a to je omogućiti HDZ-u povratak na vlast.

Srušiti, poravnati, fontanizirati.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 15:50   #14
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
To je smeće koje je pod Maršalom 2.0 (Goran Radman, lik koji je nastavio primati falusni simbol na Sletu kad je crk'o original) imalo samo jednu agendu, proglasiti Osamdesete najnevinijim dobom u povijesti čovječanstva kao prirodni pandan Mračnim devedesetima..
Da, istina da su nas neko vrijeme svako malo pilali sa nekim novim valom, ovim onim...
To im je valjda bio pokusaj stvaranja nekog mita kako se jelte "u Jugoslaviji dobro zivjelo" a sa subliminalnom porukom "glasajte za SDP".




Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Kad su ga smijenili nisu promijenili način postizanja ciljeva niti cilj, nego su samo nadožuntali još jedan cilj koji je došao novom garniturom na vrhu i pri vrhu, a to je omogućiti HDZ-u povratak na vlast.

Srušiti, poravnati, fontanizirati.
Neznam sto imas protiv fontana!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 17:50   #15
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nisam siguran za HRT.....za Zokijevog rezima je bila rijec o JRT-u koja je objavljivala sramotne izljeve mrznje prema nasem narodu.
Danas su se valjda popravili.
Ovakva umobolna optužba može se roditi samo u glavi fašista, jer veze s mozgom i činjenicama nema.
Za Zokija nije na telki bilo baš nikakvog izljeva mržnje prema Hrvatima.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 20:56   #16
Izljevi mržnje su počeli baš kad su Radmana smijenili...ljudi to prepoznaju pa im se gledanost prepolovila za vrijeme Karamarkove vlade
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:13   #17
Da se odradila lustracija onda Radman ne bi ni bio u prilici ponovo biti direktorom javne televizije. To da je netko bio direktor televizije u najcrnjem komunizmu, pa opet u "demokraciji" pokazuje koliko stvarno demokracije ima kod nas.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 11:29   #18
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Da se odradila lustracija onda Radman ne bi ni bio u prilici ponovo biti direktorom javne televizije. To da je netko bio direktor televizije u najcrnjem komunizmu, pa opet u "demokraciji" pokazuje koliko stvarno demokracije ima kod nas.

Po tvojoj argumentaciji mnogi koju su u komunizmi bili na funkcijama ne bi mogli danas obavljati javne dužnosti.

Samo neki bi se iznenadili, premda ne znam zašto, u kojoj stranci isti prevladavaju.

Pored toga, mnogi istaknuti novinari iz komunizma danas imaju svoje kolumne u kojima osuđuju zločinački komunistički sustav iz pozicije državotvorstva. Jesu li se oni iskupili?
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 14:54   #19
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ovakva umobolna optužba može se roditi samo u glavi fašista, jer veze s mozgom i činjenicama nema.
Za Zokija nije na telki bilo baš nikakvog izljeva mržnje prema Hrvatima.
Bas nikakvog?Dovoljno je samo povaditi koje su sve gadarije pojedinci pricali o Herceg-Bosni i vec je to dovoljno. A odnos prema domovinskom ratu to necu ni spominjat.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:02   #20
Pa zar uopće postoji i da li je uopće dozvoljena desničarska medijsko-propagandna mašinerija?!
Nema toga u RH-a, možda u malim dozama, no zato radi puno parom i bez prestanka lijevičarsko-jugoslavensko-srpska propagadna mašinerija.
martie81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.