Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2010., 22:09   #1
što je srebro 925???

Našla sam u nekim oglasima jednu narukvicu koja mi se sviđa, piše srebro 925, što je to tj. je li to uopće srebro?
__________________
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."
kat30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 22:16   #2
To ti je cistoca srebra. Znaci, srebro u elementarnom obliku se jako rijetko upotrebljava u izradu nakita (100% srebro u nakitu i posudju se zove Fine Silver). Za nakit kojeg vidis u zlatarnama/srebrnarnicama i slicno, znaci skoro sav srebreni nakit je sastavljen od cistoce srebra koja glasi 925 (to je zig koji mora biti udaren na nakitu kao dokaz da je to zaista srebro). 925 znaci da legura sadrzi 0.925 grama cistog srebra na 1 gram te legure.
To je najuobicajeni zig na srebru. Znaci ak pise 925 onda je to normalno srebro

A sad upitno je da li je to u oglasu zaista srebro, tj. da li zaista ima taj drzavni zig ili je neka bizuterija
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 22:24   #3
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
To se uglavnom koristi za pribor za jelo i takve stvari.
Pa nije samo za pribor, vec i nakit, rjetko kad ces pronaci 000/999 srebro, najuobicajena legura za izradu nakita je 925
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 16:12   #4
Dižem temu jer sam neki daan našao jedan srebreni lačić na kojem jaaaako sitno piše 925 italy, pa me zanim jeli to nešto kvalitetno i koliko bi u otkupu mogao dobiti za to

Unaprijed hvala
lalač is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 16:14   #5
Sitno jer se srebro i ne prodaje dobro.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.