Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2007., 15:03   #81
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da te nece nitko kupovati?!?
Zaboravi otvaranje prozora ljeti po noci radi svjezeg zraka, buka sa drziceve je nepodnosljiva...
Meni se sad zbog te zgrade osjetno smanjila buka, cekam da zapune zgradu prozorima jer jos se cuje kroz rupe nesto ali ni blizu kao prije...
z
srećom, ne mislimo svi ko ti i nismo svi tak nježni ni osjetljivi ko ti

Zadnje uređivanje elegant : 02.04.2007. at 15:46.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 07:59   #82
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da te nece nitko kupovati?!?
Zaboravi otvaranje prozora ljeti po noci radi svjezeg zraka, buka sa drziceve je nepodnosljiva...
Meni se sad zbog te zgrade osjetno smanjila buka, cekam da zapune zgradu prozorima jer jos se cuje kroz rupe nesto ali ni blizu kao prije...
z
Zega, treba na tvoj post reći još nešto ... koliko shvaćam ti stanuješ u zgradi za znanstvene novake, koja je izuzetno nekvalalitetno gradjena. Krovovi su letili već pred par godine, bila sam u toj zgradi, voda curila po zidovima pa su raskopavali stanove, fasada je komatoznom stanju, stolarija obična pvc .... itd... itd....
Stanovanje u takvoj zgradi, po svim kriterijima, a time i sve što je vezano za buku, biti će neusporedivo bolje u zgradi koju gradi Vib Gradnja
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:33   #83
Borovje-toplana

Quote:
new member kaže: Pogledaj post
Nova zeleno-narančasta zgrada...
Onda ću se tješit činjenicom da je sada bučalo prvi put (iako sumnjam u to sudeći po rekacijama ljudi i pasa vani)
Bok, javljam se prvi put. Sto se tiče Borovja: stanujem tu jako dugo, od 1996. i sto se tice toplane, nekad se cuje taj zvuk ali odmah znam da je to toplana i ne obračam vise paznju. Mislim da oni tako ispustaju visak pare. Imamo 3-sobni stan od ca 60 m2 ali u potkrovlju na žalost bez lifta, tako da vec neko vrijeme tražimo drugi stan.

Svakako bi htjeli ostati u Borovju, odlična lokacija, do grada ok, blizu nasip, kvart nije prenapućen, škola je blizu. Znam tu novu zgradu koju grade uz Držićevu, stanovi su zanimljivi po nacrtu, navodno u prizemlju i vrtovi, no mislim da je ta zgrada jednostavno preblizu Držićeve. Vjerojatno su stanovi koji gledaju prema unutrašnjosti Borovja i ok.

A sto se tiće žuto-narančaste zgrade, mi htjeli kupiti stan ali tamo nesto nije u redu sa zemljištem, tako da se stanovi ne mogu kupiti na kredit jer nikako da prođe etažiranje. Kad smo prije 2 mjeseca prvi put zvali STANOGRAD i pogledali stan, bilo nam rečeno da ce papiri za etažiranje biti gotovi svaki čas, da "samo što nije..."...dakle oni ljudi koji su unutra su kupili stanove za cash.

Malo nas je bila uplašila priča koju smo nasli na internetu da je Stanograd vec imao na Črnomercu neku problematičnu zgradu da isto nisu bili čisti papiri sa zemljištem.

No od drugih stanara sam čula da su svi provjerili prije no sto su kupili i da su papiri u redu, a ako su imali gotovinu onda im to valjda nije bio problem kupiti. No ako kao u mom slučaju treba ici kreditom banke onda se ne može.

No svakako mi nije jasno zasto se tako dugo čeka to etažiranje ako je navodno sada sve u redu.

Ako itko nesto vise zna...

a ja cu drage volje odgovarati na pitanja o stanovanju u Borovju...
joyce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:59   #84
Quote:
joyce kaže: Pogledaj post
No od drugih stanara sam čula da su svi provjerili prije no sto su kupili i da su papiri u redu, a ako su imali gotovinu onda im to valjda nije bio problem kupiti. No ako kao u mom slučaju treba ici kreditom banke onda se ne može.
Može se na kredit, ali trebaš imati zamjensku nekretninu za hipoteku.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 07:29   #85
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Može se na kredit, ali trebaš imati zamjensku nekretninu za hipoteku.
a što je izuzetno lako ostvarivo ... da imamo takvu nekretninu ne bi kupovala na kredit, a bas da roditeljima stavim hpoteku od 100.000€ na stan, ne čini mi se pametno ni poželjno .... you never know
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 07:35   #86
Quote:
joyce kaže: Pogledaj post
Bok, javljam se prvi put. Sto se tiče Borovja: stanujem tu jako dugo, od 1996. i sto se tice toplane, nekad se cuje taj zvuk ali odmah znam da je to toplana i ne obračam vise paznju. Mislim da oni tako ispustaju visak pare. Imamo 3-sobni stan od ca 60 m2 ali u potkrovlju na žalost bez lifta, tako da vec neko vrijeme tražimo drugi stan.

Svakako bi htjeli ostati u Borovju, odlična lokacija, do grada ok, blizu nasip, kvart nije prenapućen, škola je blizu. Znam tu novu zgradu koju grade uz Držićevu, stanovi su zanimljivi po nacrtu, navodno u prizemlju i vrtovi, no mislim da je ta zgrada jednostavno preblizu Držićeve. Vjerojatno su stanovi koji gledaju prema unutrašnjosti Borovja i ok.


Ako itko nesto vise zna...

a ja cu drage volje odgovarati na pitanja o stanovanju u Borovju...
Nakon višegodišnjeg stanovanja u Borovju, mogu reći samo nabolje i zato sam kupila stan u zgradi uz Držićevu. Tko nije bio na gradilištu ili već i u zgradi, zaista nema što komentirati vezano uz buku i slično! Zgrada se gradi izuzetno kvalitetno, sa pojačanom izolacijom i ako čovjek zbilja nije "šećerlema" nema ama baš nijedan loš razlog zašto izbjegavati stanovanje u toj zgradi.
Ako se želi živjeti u (makar i širem) centru grada, onda se mora na neke stvari biti spremen. Pa to je ipak ugodnije nego stanovanje na Ilici gdje ti tramvja ide pred kućom, auti u koloni smrde po cijeli dan i noć, još uživaš i u galami pješaka i sve što uz to ide ... pa i usprkos tome, ljudi tamo žive, a velika većina ljudi željno na tim i takvim lokacijama priželjkuje stanove.
Dakle, poruka za sve koji "nisu od cukra", provjerite kako se u Vib gradnjinom novogradnji gradi, razogavarajte sa izvođačem, otiđite na gradilište, pa tek onda prosuđujte.
pozdrav
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:47   #87
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
a što je izuzetno lako ostvarivo ... da imamo takvu nekretninu ne bi kupovala na kredit, a bas da roditeljima stavim hpoteku od 100.000€ na stan, ne čini mi se pametno ni poželjno .... you never know
Slažem se, ni sama ne bih ušla u takvu kombinaciju, ali reagirala sam na izjavu da su u dotičnoj zgradi svi stanovi (koji su kupljeni) kupljeni za gotovinu. E pa nisu.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 09:08   #88
Mi jesmo od Stanograda kupili za cash koji smo imali od prodaje druge nekretnine i dugo smo se premišljali dal' iskeširat za stan koji još nije etažiran(u vrijeme kad smo kupili nije ni mogao biti jer je zgrada imala samo temelje), ali smo provjerili lokacijsku i građevinsku dozvolu direktno u gradskom poglavarstvu i obje dozvole su bile pravovaljane. S obzirom na to, ne bi smjelo biti razloga da se dotična zgrada kad-tad ne upiše, ali sam ja čula da se to odugovlači jer imaju nekakav spor otprije pa je zbog toga stavljena plomba na etažiranje (na baratam baš tim izrazima niti se baš kužim u cijeli taj postupak, ali sam ja tako nekako shvatila).

Joyce,
i mi smo pretpostavili da to toplana ispušta paru (tako nam je izgledalo jer nam prozor gleda baš na tu stranu), samo me strah da se to ne čuje prečesto ili u ranojutarnjim satima?!
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 10:38   #89
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Slažem se, ni sama ne bih ušla u takvu kombinaciju, ali reagirala sam na izjavu da su u dotičnoj zgradi svi stanovi (koji su kupljeni) kupljeni za gotovinu. E pa nisu.

mene od te kupovine odbila još i činjenica da su zadnja 3 mjeseca povisili cijenu po m2 sa 1650€ na 1950€
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:29   #90
Quote:
elegant kaže:
mene od te kupovine odbila još i činjenica da su zadnja 3 mjeseca povisili cijenu po m2 sa 1650€ na 1950€
Nama su u stanogradu, kada smo kupovali stan, rekli da cijena neće ostati fiksna. A tada je cijena bila 1600€.
Za većinu novogradnji za koje smo bili zainteresirani su nam rekli da će cijena rasti kako se radovi budu primicali kraju.
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:31   #91
Quote:
new member kaže: Pogledaj post
Nama su u stanogradu, kada smo kupovali stan, rekli da cijena neće ostati fiksna. A tada je cijena bila 1600€.
Za većinu novogradnji za koje smo bili zainteresirani su nam rekli da će cijena rasti kako se radovi budu primicali kraju.


mi smo kupili od Vib gradnje i garantiraju fiksnu cijenu ugovorom
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 23:44   #92
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Zega, treba na tvoj post reći još nešto ... koliko shvaćam ti stanuješ u zgradi za znanstvene novake, koja je izuzetno nekvalalitetno gradjena. Krovovi su letili već pred par godine, bila sam u toj zgradi, voda curila po zidovima pa su raskopavali stanove, fasada je komatoznom stanju, stolarija obična pvc .... itd... itd....
Stanovanje u takvoj zgradi, po svim kriterijima, a time i sve što je vezano za buku, biti će neusporedivo bolje u zgradi koju gradi Vib Gradnja
Nisi nista shvatila, ti neces imati VRV sustav na krovu, imat ces stan vulgaris kojem moras otvoriti prozore ponekad, ja eto volim ljeti po noci otvoriti prozore da udje svjez zrak a kad je prozor otvoren ne pomaze ti ne znam kakav prozor u smislu stisavanja buke jer i u mom stanu kad zatvorim prozore situacija je podnosljiva ali i zagusljiva, a vjeruj mi tvoj nece biti nista bolji po tom pitanju...
Stovise mogu otvoriti dva prozora u stanu prema svjetlarniku u hodniku prema sredini zgrade tako da sam u malo boljoj poziciji od tebe po tom pitanju, a sto se tice secerleme, elegant na balkonu koji je dalje 50 metara od tvog buduceg prozora MJERENA buka kod prolaska tamvaja je preko 85dB i normalan razgovor dvoje ljudi jednog pored drugog nije moguc bez podizanja glasa, tako da ti samo budi snazna, u medjuvremenu se navikni na buku a kad pocnu zdravstveni problemi onda kreni citat o povezanosti buke uz odredjene zdravstvene probleme koji cak nisu direktni tipa smeta mi!
Za ove falinge znam (i jos neke) samo eto vidis ja se ne bunim za 300kn cijenu najma mislim da su stanovi svemirski...
Iako ti stanovi i nisu bas tako nekvalitetni kao sto ti mislis...
Evo VIB je zavrsio grube gradjevinske radove, danas su demontirali jednu dizalicu...
Jedva cekam kad napune staklima zgradu sad su na 2. katu...
Uselit cete se prije roka sigurno...
Kvaliteta grubih radova je odlicna do sada to vidim jer pratio sam gradnju...
Prozori su isto PVC samo ne znam nikakve detalje...
Z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 01:20   #93
Cuo sam da ce Vib gradnja izgleda potpisat ugovor sa Vodatelom, tako da cemo imat provučene optičke kablove po cijeloj zgradi, a za nas koji smo na netu Elegant znas kaj to znaci, triple play usluga je najbolje kaj postoji!
hrvoje_zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 05:52   #94
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Kako vam se sada čini brzina i kvaliteta gradnje novogradnje u Borovju (Grada Chicaga)? Navodno (ako ih vrijeme posluži) bi trebali završiti konstrukciju zgrade 01/04
meni su starci kupili stan u toj zgradi. imam 21 godinu uskoro i cisto sam zadovoljna!!
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 08:54   #95
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
meni su starci kupili stan u toj zgradi. imam 21 godinu uskoro i cisto sam zadovoljna!!

e to je posao ... da su meni starci kupili ... ali, ok ... i mi smo super zadovoljni.
Koja diletacija? Kat?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 08:55   #96
Quote:
hrvoje_zagreb kaže: Pogledaj post
Cuo sam da ce Vib gradnja izgleda potpisat ugovor sa Vodatelom, tako da cemo imat provučene optičke kablove po cijeloj zgradi, a za nas koji smo na netu Elegant znas kaj to znaci, triple play usluga je najbolje kaj postoji!


Super ako je tako ... mi smo do sada imali DCM i u Borovju i sad na privremenoj adresi ... i o njima sve najbolje
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 08:59   #97
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
Nisi nista shvatila, ti neces imati VRV sustav na krovu, imat ces stan vulgaris kojem moras otvoriti prozore ponekad, ja eto volim ljeti po noci otvoriti prozore da udje svjez zrak a kad je prozor otvoren ne pomaze ti ne znam kakav prozor u smislu stisavanja buke jer i u mom stanu kad zatvorim prozore situacija je podnosljiva ali i zagusljiva, a vjeruj mi tvoj nece biti nista bolji po tom pitanju...
Stovise mogu otvoriti dva prozora u stanu prema svjetlarniku u hodniku prema sredini zgrade tako da sam u malo boljoj poziciji od tebe po tom pitanju, a sto se tice secerleme, elegant na balkonu koji je dalje 50 metara od tvog buduceg prozora MJERENA buka kod prolaska tamvaja je preko 85dB i normalan razgovor dvoje ljudi jednog pored drugog nije moguc bez podizanja glasa, tako da ti samo budi snazna, u medjuvremenu se navikni na buku a kad pocnu zdravstveni problemi onda kreni citat o povezanosti buke uz odredjene zdravstvene probleme koji cak nisu direktni tipa smeta mi!
Za ove falinge znam (i jos neke) samo eto vidis ja se ne bunim za 300kn cijenu najma mislim da su stanovi svemirski...
Iako ti stanovi i nisu bas tako nekvalitetni kao sto ti mislis...
Evo VIB je zavrsio grube gradjevinske radove, danas su demontirali jednu dizalicu...
Jedva cekam kad napune staklima zgradu sad su na 2. katu...
Uselit cete se prije roka sigurno...
Kvaliteta grubih radova je odlicna do sada to vidim jer pratio sam gradnju...
Prozori su isto PVC samo ne znam nikakve detalje...
Z
hvala na pitanju, radim u firmi koja mjeri tu istu buku ... i ovo o čemu ti pričaš baš i nema osnove .... uostalom, svako bira prema svom ukusu, svojim željama, svojim kriterijima ... za razliku od tebe, ja stan u tvojoj zgradi ne bi uzela ni badava ... a mislim da kvaliteta te zgrade i odgovara činjenici da su "poklonjeni"! A kakva je stolarija u ovoj zgradi ... e vidiš, ja znam u detalje ... isto tako kako i čime grade ... itd itd.....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:01   #98
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
hvala na pitanju, radim u firmi koja mjeri tu istu buku ... i ovo o čemu ti pričaš baš i nema osnove .... uostalom, svako bira prema svom ukusu, svojim željama, svojim kriterijima ... za razliku od tebe, ja stan u tvojoj zgradi ne bi uzela ni badava ... a mislim da kvaliteta te zgrade i odgovara činjenici da su poklonjeni!
elegant, stanovi za novake nisu poklonjeni, u njima ljudi žive privremeno za jako male pare. Nije loš deal, trust me
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:03   #99
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
elegant, stanovi za novake nisu poklonjeni, u njima ljudi žive privremeno za jako male pare. Nije loš deal, trust me

o tome i pričam ... za male pare ... a bila sam u takvom stanu .... više nego jednom takvom stanu ....ne hvala, to nije nešto u čemu bi ja željela živjeti, niti mislim da je građena po istim kriterijima kao zgrada Vib gradnje. Uostalom, krovovi su letili tek koju godinu od useljenja, a problema sa koječime u stanovima ima gotovo svaki stanar ... ne hvala.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:08   #100
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
o tome i pričam ... za male pare ... a bila sam u takvom stanu .... više nego jednom takvom stanu ....ne hvala, to nije nešto u čemu bi ja željela živjeti, niti mislim da je građena po istim kriterijima kao zgrada Vib gradnje. Uostalom, krovovi su letili tek koju godinu od useljenja, a problema sa koječime u stanovima ima gotovo svaki stanar ... ne hvala.
Nisi shvatila, ti stanovi su IZNAJMLJENI za male pare. Živiš tamo bez obaveze dok ne nađeš the stan koji ćeš kupiti. Mislim ne ti, nego ljudi koji imaju takav deal. Ali ti ionako nisi znanstveni novak pa ne bi ni mogla uletjeti tamo.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.