Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 10:52   #21
pa svakako se savjetujte sa nekim pravnikom za početak, imate pravo na naknadu, odnosno povrat određene svote novaca s obzirom da oni ne poštuju ugovor...to sve ovisi kakve ste uvjete ugovorili...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:10   #22
Ja sam uzeo stan u vilama Horizont i da, kasne već.... pa ni ne sjećam se kad je ono bio prvi rok, tam negdje prije ljete. Bio sam ovaj tjedan vidjet kak ide i nebu to tak brzo...

Inače, cijeli život živim u strogom centru Zagreba i mogu ti reć da po normalnom danu put do Sv. Nedjelje traje oko 20 min, toliko mi inače u centru treba samo da nađem parking!

Uglavnom, čini mi se da Top home gradi kvalitetno, i klima i bojleri pa i pipe su "marke" i pod garancijom. A vidjet ćemo, ak neće valjat naći ćete tu moj post sa puno psovki!
alegre1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 08:46   #23
Quote:
alegre1911 kaže: Pogledaj post
Ja sam uzeo stan u vilama Horizont i da, kasne već.... pa ni ne sjećam se kad je ono bio prvi rok, tam negdje prije ljete. Bio sam ovaj tjedan vidjet kak ide i nebu to tak brzo...
Očito je sad pri kraju: Dani OTVORENIH VRATA 20. i 21.10. Vile Horizont
Crobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 10:01   #24
I ja sam ljuti vlasnik stana u Vilama Horizont, po ugovoru sam se morao useliti 30.9. a zadnja informacija koju sam dobio je da će biti useljenje oko Božića
barel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 11:03   #25
Quote:
Crobex kaže: Pogledaj post
Pošto živimo u blizini i svakodnevno prolazimo pored zgrada koje su gradili u Svetoj Nedelji, malo smo se raspitali i kod ljudi koji su tamo kupili stanove...
Dobili smo pozitivne odgovore, ljudi su generalno zadovoljni, malo su kasnili sa rokovima (tko danas ne kasni), bilo je natezanja oko isplate penala, ali koliko znamo isplatili su penale.

Nama su još u sedmom mjesecu rekli za 10% učešća, eh sad nismo se dalje raspitivali u kreditiranju u punom iznosu stana...

Prema zadnjim informacijama planiraju početi graditi oko 1.11.

Ako imaš više informacija podijeli ih s nama.
kasnili su godinu i pol dana i nisu isplatili penale nego su ih ucijenili: plaćaju penale ili asfaltiraju prilaz. ne može i jedno i drugo. frend tam živi.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 13:25   #26
Quote:
barel kaže: Pogledaj post
I ja sam ljuti vlasnik stana u Vilama Horizont, po ugovoru sam se morao useliti 30.9. a zadnja informacija koju sam dobio je da će biti useljenje oko Božića
Što su rekli, zašto kasne? Infrastruktura, unutrašnji radovi, pada kiša, viša sila, sve skupa,....?

Za Vile Samobor nadam se da su svanuli bolji dani - došla je struja i voda u stanove, plin evo samo što nije (citat), osvanuli su i neki ugradbeni ormari. Ravnaju zemlju pa je to valjda i znak da će asfaltirati prilaznu cestu.
bailey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 15:35   #27
Quote:
bailey kaže: Pogledaj post
Što su rekli, zašto kasne? Infrastruktura, unutrašnji radovi, pada kiša, viša sila, sve skupa,....?

Za Vile Samobor nadam se da su svanuli bolji dani - došla je struja i voda u stanove, plin evo samo što nije (citat), osvanuli su i neki ugradbeni ormari. Ravnaju zemlju pa je to valjda i znak da će asfaltirati prilaznu cestu.
Infrastruktura, tek su u 9. mjesecu povukli vodu i plin a sad još postavljaju glavnu kanalizaciju tako da zbog toga kasne..
sutra ću ići na te, famozne dane otvorenih vrata pa ću vidjeti u kojoj su fazi

a tu frazu" evo samo što nije" slušam od 5. mjeseca
barel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:13   #28
kakvi su dojmovi sa dana otvorenih vrata???
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 17:00   #29
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
kakvi su dojmovi sa dana otvorenih vrata???
Evo mi bili danas sa već donešenom odlukom da kupujemo stan u Vilama Anindol.
Međutim uvjeti plaćanja su nas jako neugodno iznenadili. Naime, kompletni iznos se mora isplatiti pratički odmah*, a još ni lopata nije zabijena.(*rezervacija odmah - 15.000,00kn, za tjedan dana 10%, a za mjesec dana ostatak).
Eto, sad smo zbunjeni jer neznamo tko je na kraju pravi investitor, oni ili mi , a i pomalo razočarani

Pozdrav
Sam123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 08:16   #30
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
kakvi su dojmovi sa dana otvorenih vrata???
moj dojam je tužno i jadno jer nitko od njih ne zna kad će biti useljenje
barel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 08:20   #31
Quote:
Sam123 kaže: Pogledaj post
Evo mi bili danas sa već donešenom odlukom da kupujemo stan u Vilama Anindol.
Međutim uvjeti plaćanja su nas jako neugodno iznenadili. Naime, kompletni iznos se mora isplatiti pratički odmah*, a još ni lopata nije zabijena.(*rezervacija odmah - 15.000,00kn, za tjedan dana 10%, a za mjesec dana ostatak).
Eto, sad smo zbunjeni jer neznamo tko je na kraju pravi investitor, oni ili mi , a i pomalo razočarani

Pozdrav
Ne znam na koji naćin misliti plaćati stan, ako je avansno onda im skinite cijenu a ako je na kredit ne znam koja će ti banka dati kredit bez etažnog elaborata, a etažiranje može biti tek kad su unutarnji zidovi ožbukani
barel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:24   #32
Quote:
barel kaže: Pogledaj post
moj dojam je tužno i jadno jer nitko od njih ne zna kad će biti useljenje
Priča se u 12 mj...
Crobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:25   #33
Quote:
barel kaže: Pogledaj post
Ne znam na koji naćin misliti plaćati stan, ako je avansno onda im skinite cijenu a ako je na kredit ne znam koja će ti banka dati kredit bez etažnog elaborata, a etažiranje može biti tek kad su unutarnji zidovi ožbukani
RBA, s njima imaju ugovor...
Crobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 10:01   #34
Quote:
Crobex kaže: Pogledaj post
Priča se u 12 mj...
da, tak priča investitor, a izvođač kaže da neće biti gotovo jo 3 mjeseca ....
barel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 10:13   #35
Quote:
Sam123 kaže: Pogledaj post
Evo mi bili danas sa već donešenom odlukom da kupujemo stan u Vilama Anindol.
Međutim uvjeti plaćanja su nas jako neugodno iznenadili. Naime, kompletni iznos se mora isplatiti pratički odmah*, a još ni lopata nije zabijena.(*rezervacija odmah - 15.000,00kn, za tjedan dana 10%, a za mjesec dana ostatak).
Eto, sad smo zbunjeni jer neznamo tko je na kraju pravi investitor, oni ili mi , a i pomalo razočarani

Pozdrav
Ovo baš nije u redu. Uobičajeno je da se traži kompletna uplata nakon etažnog elaborata. A zatezne kamate na prekoračenje roka za primopredaju, što kažu na to?
bailey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:37   #36
Quote:
Sam123 kaže: Pogledaj post
Evo mi bili danas sa već donešenom odlukom da kupujemo stan u Vilama Anindol.
Međutim uvjeti plaćanja su nas jako neugodno iznenadili. Naime, kompletni iznos se mora isplatiti pratički odmah*, a još ni lopata nije zabijena.(*rezervacija odmah - 15.000,00kn, za tjedan dana 10%, a za mjesec dana ostatak).
Eto, sad smo zbunjeni jer neznamo tko je na kraju pravi investitor, oni ili mi , a i pomalo razočarani

Pozdrav
Ako je zaista tako, to nema nikakvog smisla niti ima veze sa zdravim razumom, pa nećeš im dati lovu na lijepe oči...a onda možda jednom i dobiš stan...katastrofa
Pa nakon toga možeš ići odmah do Kamenitih vrata upalit svijeću da što prije dobiš stan i da ti nitko ne pobjegne s lovom na Havaje
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:48   #37
Quote:
barel kaže: Pogledaj post
Ne znam na koji naćin misliti plaćati stan, ako je avansno onda im skinite cijenu
Pa to je ta povlaštena cijena..., inače je još skuplja
Sam123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:01   #38
Quote:
bailey kaže: Pogledaj post
A zatezne kamate na prekoračenje roka za primopredaju, što kažu na to?
Kažu da se obračunavaju penali i da tu nema problema
Sam123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:14   #39
Koliko sam ja shvatio ako se uplati na početku gradnje cijena je 1590, a kasnije će bit 1690, ne!?

btw jel zna netko tko su izvođači!?
Crobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:32   #40
Quote:
Crobex kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio ako se uplati na početku gradnje cijena je 1590, a kasnije će bit 1690, ne!?

btw jel zna netko tko su izvođači!?
Trebali su raditi ovi koji grade Horizont al navodno nisu prihvatili tak da se ne zna tko bu gradil
barel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.