Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2020., 13:59   #1
Question Fenomen nejavljanja na telefon

Jeste li primijetili da se u hrvatskim institucijama zaposlenici vrlo rijetko javljaju na telefon i da su potrebni konjski živci i barem 10-ak poziva kroz više dana da bi se dobilo nekoga na telefon?

Bilo kod doktora ili neke javne institucije poput HZZO-a, burze, porezne...

Pošto nisam nikad radila u takvim institucijama zanima me zašto dolazi do toga? Imaju li ti ljudi previše posla pa se ne stignu javiti ili im se ne da? Ako imaju previše posla zašto se ne uvede neki online sustav naručivanja kakvog imaju europske zemlje ili hotline samo za upite?

Ima li ovdje nekoga tko radi na takvoj poziciji da nam kaže što se zbiva s druge strane?
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 21:12   #2
Da....
Da odgovorim za kod doktora,dakle nemoguća misija je da se sestra javi na telefon. I prije korone i sada. Javlja se samo onima s kojima si je dobra,njima se javi,drugima se ne javlja.
A za druge institucije,mislim da im se ne da javljati i kad se jave gleda da te što prije otkanta....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2020., 18:48   #3
Ne čuju da zvoni.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 07:08   #4
Ako se javiš na telefon problem onog koji zove postaje i tvoj problem.

Zato se ne javiš. I nemaš problem.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2020., 07:47   #5
Pa očito nemaju obavezu javljanja na svaki poziv, jer im je prioritet ono što imaju pred sobom.

S druge strane, ni jednu ozbiljniju informaciju nećeš ni dobiti preko telefona, jer mahom ne znaju odgovor.

Osobno preferiram komunikaciju mailom, pisana riječ ima veću težinu i primatelj ima vremena da odgovori kada stigne.
Purple one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 10:29   #6
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Jeste li primijetili da se u hrvatskim institucijama zaposlenici vrlo rijetko javljaju na telefon i da su potrebni konjski živci i barem 10-ak poziva kroz više dana da bi se dobilo nekoga na telefon?
da.

Quote:
Pošto nisam nikad radila u takvim institucijama zanima me zašto dolazi do toga?
ja jesam. radila sam u hzmo-u.
ne javljaju se jer ih boli kurac, ne da im se, puse, piju kavu, taman je doso kolega s kojim cakulaju...
Mordia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 23:19   #7
Ok, hvala na odgovorima. Mislim da sam shvatila. Vjerojatno nisu ni financijski motivirani
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 16:35   #8
Quote:
Mordia kaže: Pogledaj post
da.



ja jesam. radila sam u hzmo-u.
ne javljaju se jer ih boli kurac, ne da im se, puse, piju kavu, taman je doso kolega s kojim cakulaju...
Potpisujem! A ja sam pak bio u jednoj inspekciji i to sam moraobiti 3 sata na telefonu. A oko 13 sata bi mi rekli inspektori da - iskljucim telefon. 😝 Toliko o profesionalnosti i sluzb.duznosti javne u(s)prave.
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.