Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2010., 11:53   #1
Trudovi nakon poroda

Dakle,
na tečaju su nam par puta ponovili da nakon poroda u nekom vremenskom razdoblju ( ne znam točno ) se isto javljaju trudovi
valjda dok se maternica ne vrati u potpunosti u svoj prvobitni oblik.

Pa me sad zanima, mamice koje ste već rodile dal je to istina, a i ostale trudnice dal ste čule što o tome? jer prije tečaja nisam imala pojma
molim iskustva! hvala vam
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 11:55   #2
Misliš na kontrakcije koje maternicu vraćaju u prvobitno stanje
Pa, da, čula sam za to, ali nisam čula da se to naziva trudovima.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 11:59   #3
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Misliš na kontrakcije koje maternicu vraćaju u prvobitno stanje
Pa, da, čula sam za to, ali nisam čula da se to naziva trudovima.
Moguće da su to kontrakcije, al nama su na tečaju više puta baš naglasili da su to trudovi nakon poroda
zato i pitam da vidim o čem se točno radi
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:00   #4
Ja sam osjećala stezanje maternice nakon poroda, najviše prvih dana i isključivo tijekom dojenja. Ne bih to baš opisala kao trudove, više kao blage kontrakcije .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:02   #5
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Misliš na kontrakcije koje maternicu vraćaju u prvobitno stanje
Pa, da, čula sam za to, ali nisam čula da se to naziva trudovima.
da, to su kontrakcije kojima se maternica vraća u prvobitno stanje.. ja sam ih osjećala prva dva tjedna tijekom dojenja, onak, intenzivnije, kasnije sve manje..
al najjače sam ih osjetila noć poslije poroda- na momente je to bilo tako jako (iako ni približno bolno kao trudovi)- da sam onak umorna i pospana pomislila,"ne, ne mogu sad još jednom..."
u svakom slučaju, nije bolno, možda malo nelagodno
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:03   #6
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
da, to su kontrakcije kojima se maternica vraća u prvobitno stanje.. ja sam ih osjećala prva dva tjedna tijekom dojenja, onak, intenzivnije, kasnije sve manje..
al najjače sam ih osjetila noć poslije poroda- na momente je to bilo tako jako (iako ni približno bolno kao trudovi)- da sam onak umorna i pospana pomislila,"ne, ne mogu sad još jednom..."
u svakom slučaju, nije bolno, možda malo nelagodno
Super.
Jer meni riječ trudovi zvuči puno bolnije od kontrakcije.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:04   #7
mene su te kontrakcije na srednje bolne menstrualne bolove podsjećale. isto sam ih osjećala tokom dojenja, a to se događa zato što njih trigira oksitocin, isti hormon koji je zadužen za otpuštenje mlijeka. to je trajalo nekih 10 dana, svaki dan sve slabije.

a trudovi se nakon poroda nastavljaju slabijim intezitetom da bi se izbacila posteljica, možda su a to mislili

najbolje bi bilo da sljedeći put kad budeš na tečaju pitaš, tečaj zato i postoji da se educiraš i informiraš, oni će ti najbolje objasnit na šta su mislili
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:04   #8
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Moguće da su to kontrakcije, al nama su na tečaju više puta baš naglasili da su to trudovi nakon poroda
zato i pitam da vidim o čem se točno radi
Ma nema to veze sa trudovima. Trud ima svoj početak, vrhunac boli i onda polako slabljenje. Nakon poroda imaš kontrakcije tj. stezanja maternice kojima se ona polako vraća u prvobitni oblik. Barem iz mog iskustva nije me to uopće asociralo na trudove .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:08   #9
oki doki, hvala vam..
pitat ću ja njih još u ponedjeljak, jer je meni bilo šokantno za čut trudovi poslije poroda, jer iako ne znam koliko bole, mislim da bi me to ubilo još nakon što rodim..
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:11   #10
Ja sam isto imala te kontrakcije nakon poroda, i to samo dok sam dojila. Meni su bile jako bolne prvih par dana i zaista su podsjećale na trudove.

Ako pričamo o tim kontrakcijama onda to nisu trudovi, ali meni su bile jako slične trudovima.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:43   #11
hmm, budem pitala u pon na tečaju pa ćemo vidjeti
iako ću vjerojatno biti sigurna o čem se radi tek kada rodim
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 13:42   #12
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Dakle,
na tečaju su nam par puta ponovili da nakon poroda u nekom vremenskom razdoblju ( ne znam točno ) se isto javljaju trudovi
valjda dok se maternica ne vrati u potpunosti u svoj prvobitni oblik.

Pa me sad zanima, mamice koje ste već rodile dal je to istina, a i ostale trudnice dal ste čule što o tome? jer prije tečaja nisam imala pojma
molim iskustva! hvala vam
Tome potpomaze i dojenje..pa te boli trbuh ko da imas malo jace menstrualne bolove..ali prezivi se
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 13:44   #13
Meni se oba puta javljale kontrakcije samo kod dojenja..meninije biloništa bolno, osjetim stezanje kao kod BJ kontrakcija i osjetila bi jače krvarenje..to je nromalno i dobro da se maternica očisti i što prije smanji..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 13:58   #14
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Meni se oba puta javljale kontrakcije samo kod dojenja..meninije biloništa bolno, osjetim stezanje kao kod BJ kontrakcija i osjetila bi jače krvarenje..to je nromalno i dobro da se maternica očisti i što prije smanji..
Tako je...i zdravo a zenu...ja sam izdrzala bez tableta,mada su nam u bolnici nudili tablete
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:12   #15
Meni su te kontrakcije prilikom dojenja bile baš izrazito bolne.Sva sam se grčila u donjem predjelu.I ako ruku na srce bol nije ni slična trudovima,na sreću
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:32   #16
Meni su te kontrakcije bile potpuno iste trudovima u ranoj fazi, kad još nisu jako bolni.
Ali prirodnim trudovima. I trajale su otprilike 5 dana nakon poroda, intenzivnije tijekom podoja. Neugodno, ali ništa strašno.
Inače, nemam pojma što su to bolne menstruacije pa ne mogu s time usporediti.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:35   #17
Ovako nakon 1 poroda nisam imala baš neke kontrakcije,javljalo bi se tu i tamo i dok sam dojila,to je normalno..Ali nakon poroda 2 djeteta to su bili bolovi,užas nešto..nisu mi htjeli dati tabletu,kad mi je sin sisao ja sam plakala od bolova,maternica mi se grčila i vjerujte mi proživljavala sam kao još 1 porod! A tek krvarenje!svako malo sam mijenjala posteljinu i donji veš........Kažu da tek nakon 2 poroda su te kontrakcije jake...Tražite žene tablete,lupocet smijete piti i dok dojite,kad ste trudne i sl..Danas im heb..m sve po spisku...kad se sjetim,ufffff....najbolje si ponesite u bolnicu tablete..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:43   #18
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Ovako nakon 1 poroda nisam imala baš neke kontrakcije,javljalo bi se tu i tamo i dok sam dojila,to je normalno..Ali nakon poroda 2 djeteta to su bili bolovi,užas nešto..nisu mi htjeli dati tabletu,kad mi je sin sisao ja sam plakala od bolova,maternica mi se grčila i vjerujte mi proživljavala sam kao još 1 porod! A tek krvarenje!svako malo sam mijenjala posteljinu i donji veš........Kažu da tek nakon 2 poroda su te kontrakcije jake...Tražite žene tablete,lupocet smijete piti i dok dojite,kad ste trudne i sl..Danas im heb..m sve po spisku...kad se sjetim,ufffff....najbolje si ponesite u bolnicu tablete..
..kaj mogu nekak preskočit ovaj porod i dojenje???Poslije prvog nisam imala ništa ekstra bolne kontracije,ja bi ih nazvala "pis of kejk",e sad me već prpa lovi
Mama1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:57   #19
Quote:
Mama1981 kaže: Pogledaj post
..kaj mogu nekak preskočit ovaj porod i dojenje???Poslije prvog nisam imala ništa ekstra bolne kontracije,ja bi ih nazvala "pis of kejk",e sad me već prpa lovi
Nemoj da te to plaši,nismo sve iste,ja sam eto imala fakat bolne,,neću lagati ali neke nemaju tako bolne..samo opisujem svoje iskustvo..žao mi je ako sam te uplašila,možda je bolje da šutim... Ali da sam ja onda znala za to,ponijela bih si tablete definitivno,u nekim bolnicama sestre daju tablete za bolove,moji nisu dali još me liječnik posprdno oprao kao šetetim djetetu...molimm..pa lupocet se smije piti helooooou....tada sam bila off zbog bolova pa ga nisam oprala s jezikom.idiot!!
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 15:06   #20
Quote:
Mama1981 kaže: Pogledaj post
..kaj mogu nekak preskočit ovaj porod i dojenje???Poslije prvog nisam imala ništa ekstra bolne kontracije,ja bi ih nazvala "pis of kejk",e sad me već prpa lovi
Meni je nakon prvog i drugog bilo "pis of kejk", nakon trećeg su mi bile dosta bolne, al opet, ne dovoljno da bi uzimala tabletu (dali su mi je svaki put za svaki slučaj). I to su bile bolne jer su mi dali nekakvu injekciju za bolje stezanje maternice umjesto onih tabletica koje inače daju.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.