Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 14:38   #101
Ja sam se s tom gardnerellom borila par godina, nikakva terapija nije pomagala. Ni Lactogyn, ni Vagiflor, ni ostali lijekovi kojma se ni imena više ne sjećamn, ni jogurti s bakterijama, ništa. tako me to frustriralo, da vjerojatno ni zbog frustracije nije prolazilo. inače se javlja kod povećanog stresa, smanjenog imuniteta...
anyway, u to vrijeme sam bila u Njemačkoj (znam da vam to ne pomaže puno )i ginekologica mi je preporučila cjepivo kojim se poboljšava vaginalna flora, odnosno ubrizgavaju se te lakto-bakterije. Zove se Gynatren, i 3 inekcije se primaju svakih 30 dana, i još jedna nakon godine dana. I mirne ste s tim bakterijama najmanje 3 godine!!!
Meni je zaista pomoglo, otada sam se preporodila.

Možda se kod nas može naći u ljekarnama koje uvoze lijekove. (Ima jedna u Zagrebu, kod Dolca). Moja iskustva s tim cjepivom su fenomenalna i svakako preporučujem.
ivanaberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:13   #102
da li je netko koristio Multy-gyn actygel?

danas sam bila na pregledu i ginićka mi je to dala jer dojim i ne može mi dati ništa od lijekova za GV. kaže da nije jako pa bi za sada to tako riješila a ako GV podivlja da dođem pa ćemo vidjeti šta onda.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:40   #103
pozdrav, imam pitanje...papa mi je pokazao da imam dotičnu bakteriju, a u vezi sam oko 8 mj. dakle, ako se prenosi spolnim putem, a nisam je dobila ranije, proizlazi li iz tog nužno da me on vara? i je li moguća uopće ona teorija koju vidjeh na jednoj od ovih stranica da gardnerrela nastane nakon gljivica, nevezano za partnera? jer se mučim od sredine 7. mj antibioticima, e coli pa gljivice pa alergija na antibiotik. to se sve rješilo(iskreno se nadam da će tako i ostati), ali sad se pojavilo ovo...i da, znam da je najbolje da pitam njega, ali prije toga bih ipak rado znala what are my odds da mi dečko nije malo prasehvala
Mrs.Lovett is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 10:51   #104
Quote:
Mrs.Lovett kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam pitanje...papa mi je pokazao da imam dotičnu bakteriju, a u vezi sam oko 8 mj. dakle, ako se prenosi spolnim putem, a nisam je dobila ranije, proizlazi li iz tog nužno da me on vara? i je li moguća uopće ona teorija koju vidjeh na jednoj od ovih stranica da gardnerrela nastane nakon gljivica, nevezano za partnera? jer se mučim od sredine 7. mj antibioticima, e coli pa gljivice pa alergija na antibiotik. to se sve rješilo(iskreno se nadam da će tako i ostati), ali sad se pojavilo ovo...i da, znam da je najbolje da pitam njega, ali prije toga bih ipak rado znala what are my odds da mi dečko nije malo prasehvala
Mislim da gardnerela nije (nužno) spolno prenosiva bolest. Tako sam barem čitala... (kao ni gljivice, uostalom...)...

edit: da, nije, sad vidim da to i ovdje piše, ja sam zo čitala čini mi se na stranicama p.Harni...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 15:17   #105
eh, imam još jedno pitanje...je li, prilikom korištenja vaginaleta(medazol), normalan bijeli iscjedak, tj otkad stavih sinoć prvu vaginaletu je blijedo žut? nema neki nekarakterističan miris i nije osobito rijedak...hvala
Mrs.Lovett is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 16:52   #106
Quote:
Mrs.Lovett kaže: Pogledaj post
eh, imam još jedno pitanje...je li, prilikom korištenja vaginaleta(medazol), normalan bijeli iscjedak, tj otkad stavih sinoć prvu vaginaletu je blijedo žut? nema neki nekarakterističan miris i nije osobito rijedak...hvala
normalno je jer vaginaleta iscuri van kad se otopi,zato je se i preporuča stvaiti navečer jer navečer kad legneš najčešće ne ustaješ do jutra pa da stoji bar neko to vrijeme i djeluje a žut je jer su vaginalete žute
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 07:37   #107
Bok,

Jučer sam bila na ginekološkom pregledu da vidim imam li još Gardnerellu.. I dođoh do ginićke - kad ono PAPA još nije gotov od 24.06.2009.

No dobro, utvrđena je tada sa brisom i odmah sam dobila Canesten blabla..

Nego planiramo bebu pa me zato strah i htjela bih je iskorjeniti prije nego ostanem trudna ...

Uglavnom, jučer me je doktorica pregledala - doslovno ovako:

Posjela me na stol, i dolje mi stavila nešto nalik na malo deblju kemijsku, sagnula se i zavirila i kaže: Ma čisto ko suza!

Sad mene zanima jeli to moguće tako vidjeti i čime mi je ona to pogledala???? Ja sam mislila da će mi opet uzeti bris pa da znam koja je situacija, a ona samo tako pogledala i kad sam joj spomenula da radimo na bebi ona kaže, nema nikakvih problema - imate moj blagoslov...

Što mislite o ovome???Jeli ona mogla to tako vidjeti i čime??
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 11:30   #108
je li koja od vas dobila gljivice zbog korištenja medazol vaginaleta? u kutiji piše da se to može dogoditi, a također mi se čini da to što uočih jesu gljivice, međutim već sam ih imala i sad je drukčije utoliko što je količina manja, nema onog tipičnog iscjetka ni mirisa...pa sam u nedoumici. i ako zaista imam tolki peh, a imale ste slična iskustva, što vam je tad ginekolog preporučio da učinite? zvat ću svoga hm, čisto me zanima. hvala
Mrs.Lovett is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 18:08   #109
Bokic!Evo vec u par navrata visim na forumu citam iskustva i savjete pa rekoh da i ja napisem svoje iako je to sve tu negdje slicno sve istu muku mucimo..
Dakle,prvi put prije god dana sam se susrela sa tim neugodnim iscjetkom vrlo neugodnog mirisa malo trazila po netu sto bi moglo biti pa pomislila po simptomima na gardnerellu i otisla kod gin rekla joj sta je a buduci da je uvijek guzva jedva sam se ubacila da uopce dodjem do dr bez pregleda mi je rekla da nije gardnerella i dala mi geonistin vaginalete.Nakon 2 mj sam bila narucena za papu,a u nalazu lagana upala i dobim medazol vaginalete.Nakon medazola dobijem gljivice i to stvarno jaku infekciju s njima se ne moze fulati da je nesto drugo..uzasan svrbez,pecenje prilikom mokrenja i taj obilan sirasti iscjedak.Dobijem gyno daktarin i prodje sve..U 5mj na papu(inace idem svih pola godine) opet upala i opet medazol vag.Dr nisam ni vidjela kad sam dosla po terapiju neg je samo moj karton bio kod dr i dobijem recept od sestre.Njoj kazem onak sarkasticno znaci opet candida misleci da cu ih opet dobit poslije medazola a ona meni da nemam gljivice.Rekla sam joj da znam da nisu gljivice al da cu ih dobit od medazola a ona meni da to nije antibiotik nego vaginalete..Nije mi se dalo raspravljat...Dobila sam ih pa mi je dr dala mysteclin vag i diflucan tabletu i rekla da ce to sad drzat do ljeta valjda.Otisla sam na more nakon 2 tj i naravno da sam ih dobila al u blazem obliku pa sam si sama kupila canesten3 vaginalete al to nije dugo trajalo i uskoro se razbuktalo a nisam imala blizu ljekarnu na moru pa sam si stavljala tampon namocen u kantarionovo ulje i ajmo rec da se malo smirilo iako nista posebno.Vratim se u Zg gin na godisnjem do kraja mj a meni to dugo cekat a iscjedak vise nije bijeli grudicasti nego bijelkasto ljepljivi i neugodnog mirisa.Sama si kupim medazol na svoju ruku iako znam da to i nije pametno, rojazol vaginalete i jedan diflucan.Uzela sam si jos i yeast fighters.Mislim da mi se to sve skupa poremetilo od mokrog kupaceg.Zanima me jer vam na papa testu bas pise gardnerella il samo upala?Kakve simptome imate il ste imale?Jel vam se dogodilo kad da uopce nemate simptome a dobijete terapiju?Jel ima geonistina za kupiti u ljekarnama?Mislim da je bolje da sam to uzela nego medazol ak sam vec na svoju ruku al gotovo je sad.Taj neugodni miris me natjerao da ga kupim jer mi je dosta svega pa da pobijem sve zivo i gotovo....nemojte samo da slusam jezikovu juhu za medazol jer cu je ionak cuti od dr..
powerball is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 20:25   #110
bok cure, imam pitanjce. ginekolog mi je dao medazol i rojazol vaginalete pa me sad zanima kada koje trebam uzimat?? pozdrav
carabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 08:34   #111
Quote:
carabara kaže: Pogledaj post
bok cure, imam pitanjce. ginekolog mi je dao medazol i rojazol vaginalete pa me sad zanima kada koje trebam uzimat?? pozdrav
prvo potrošiš medazol a nakon njih rojazol
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 12:58   #112
Evo čitam postove na ovu temu iako me osobno ne muče bakterije. Inače ne mislim da se takva stanja mogu riješiti tabletama, naprotiv, tablete jedino mogu prikriti pravo stanje a zatim sve još više pogoršati. Ono što bi ja u vašem slučaju probala zovu se "Winalite love moon" higijenski ulošci. Mislim da su u Hrvatskoj tek nekoliko mjeseci a njihova posebnost je ponajprije u tome što 100% uništavaju bakterije a druge pozitivne karakteristike ovog proizvoda su npr. jačanje imuniteta, podizanje energije, odsustvo neugodnih mirisa, nevjerovatna moć upijanja (neuporediva s bilo kojim standardnim uloškom)... Pogledajte malo na internetu za još detalja. Ja svoj paket dobijam sutra pa vam mogu prenijeti dojmove. Zaboravila sam spomenuti najvažnije a to je da ovi ulošci svoju učinkovitost duguju prvenstveno negativnim ionima. E sad koliko uopće znamo o negativnim ionima i njihovim nevjerovatnim pozitivnim učincima na zdravlje, nažalost tako podcijenjenim u današnjem svijetu? Pozdrav!
sue 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 18:06   #113
Cure, molim vas pomoć..

Dakle sve sam pročitala i meni je dijagnosticirana GV međutim ja sam izgleda jedina dobila hiramicin za sebe i partnera i betadine vaginalete. Zašto? Da li je netko koristio nešto od toga za GV? Zašto meni nije prepisan medazol? Da li je hiramicin iz iste skupine lijekova kao i medazol??

Tnx...
Italy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 21:17   #114
Quote:
sue 1 kaže: Pogledaj post
Evo čitam postove na ovu temu iako me osobno ne muče bakterije. Inače ne mislim da se takva stanja mogu riješiti tabletama, naprotiv, tablete jedino mogu prikriti pravo stanje a zatim sve još više pogoršati. Ono što bi ja u vašem slučaju probala zovu se "Winalite love moon" higijenski ulošci. Mislim da su u Hrvatskoj tek nekoliko mjeseci a njihova posebnost je ponajprije u tome što 100% uništavaju bakterije a druge pozitivne karakteristike ovog proizvoda su npr. jačanje imuniteta, podizanje energije, odsustvo neugodnih mirisa, nevjerovatna moć upijanja (neuporediva s bilo kojim standardnim uloškom)... Pogledajte malo na internetu za još detalja. Ja svoj paket dobijam sutra pa vam mogu prenijeti dojmove. Zaboravila sam spomenuti najvažnije a to je da ovi ulošci svoju učinkovitost duguju prvenstveno negativnim ionima. E sad koliko uopće znamo o negativnim ionima i njihovim nevjerovatnim pozitivnim učincima na zdravlje, nažalost tako podcijenjenim u današnjem svijetu? Pozdrav!
Evo ja sam danas dobila svoj paket,ako koga zanima moze mi se javit.Pozdrav
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 07:03   #115
Quote:
Italy kaže: Pogledaj post
Cure, molim vas pomoć..

Dakle sve sam pročitala i meni je dijagnosticirana GV međutim ja sam izgleda jedina dobila hiramicin za sebe i partnera i betadine vaginalete. Zašto? Da li je netko koristio nešto od toga za GV? Zašto meni nije prepisan medazol? Da li je hiramicin iz iste skupine lijekova kao i medazol??

Tnx...
nije iz iste skupine kao medazol ali to ti nema veze i hiramicin i medazol su antibiotici,očito dr. zna što radi
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 08:26   #116
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
nije iz iste skupine kao medazol ali to ti nema veze i hiramicin i medazol su antibiotici,očito dr. zna što radi
Valneahana, hvala ti na odgovoru...
Italy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 19:44   #117
Meni je danas ginić rekao da imam ovu bakteriju, iako sam ja mislila da je kandida- imala sam svrab i obilni iscjedak. E sad, dao mi je samo vaginalete a za partnera ništa jer koristimo kondom pa je on nije mogao dobiti, ali mene zanima zašto sam je ja dobila? Je li moguće dobiti gardnerellu od antibiotika (popila sam 8 tura antibiotika u kratkom vremenu, zadnji u subotu)?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 19:59   #118
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Meni je danas ginić rekao da imam ovu bakteriju, iako sam ja mislila da je kandida- imala sam svrab i obilni iscjedak. E sad, dao mi je samo vaginalete a za partnera ništa jer koristimo kondom pa je on nije mogao dobiti, ali mene zanima zašto sam je ja dobila? Je li moguće dobiti gardnerellu od antibiotika (popila sam 8 tura antibiotika u kratkom vremenu, zadnji u subotu)?
Nisi morala dobiti tu bakteriju, ona je naime prirodni stanovnik ondje. I čitala sam da je ona često u smjeni s gljivicama. Ne znam jesi li što uzimala protiv candide jer si imala antibiotike, no sva ta sredstva mijenjaju floru i ph pa se candida i gardnerella smjenjuju.
ta je bakterija anaerob i teško ju je izolirati, gin ju često uoči po mirisu.

nije ništa strašno, uzimaj još nešto prirodno za floru, neki probiotik.
Borjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 21:29   #119
Nikad nisam imala (ili barem nisam uočila) kandidu niti gardnerellu tako da ni ne znam puno o tome...Gin mi je dao i Vagisan vaginalete za poslije, i Vagisan losion jer već 4 godine koristim drugi a kaže da nakon 2 godine treba mijenjati proizvod jer se organizam navikne pa ustvari ne služi svrsi.
Vidim da neke cure nisu imale nikakve simptome, a mene baš muči taj svrab i iscjedak. Jedino mi je čudno što nema jak miris (netko je spomenuo ribu) nego nekako...metalno, kao željezo, onako nedefiniran miris. On je to skužio prema boji iscjetka jer je kod kandide valjda drugačiji...
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 16:49   #120
vaginalete Medazol

cure molim Vas mišljenje, imala sam odnose dok sam koristila Medazol,vaginalete i tbl,odnosno još uvijek ih koristim. Partner nije dobio nikakvu terapiju, kažu da ne treba, u pitanju je bakterija gardnerella iliti kako se već zove, kaže gin ništa strašno. e ako to pomaže u pitanju je stalni partner..molim mišljenje za odnose za vrijeme terapije...problemi..a je...nisam mogla izdržati
Lucija? is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.