Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 01:46   #201
Quote:
Fiona1972 kaže: Pogledaj post
Zivim vec godinu dana u americi i narucivala sam cilest online preko kanade,vise ih ne drze pa sam morala preci na yasmin Imam kutiju yasmina pred sobom sa spanjolskim jezikom tako da nista ne kuzim.Hvala na pomoci
Aha, ok

Ako prelazite s drugog kombiniranog oralnog kontraceptiva
Možete početi uzimati Yasmin film tablete dan nakon uzimanja posljednje tablete iz prethodnog pakiranja, što znači da nema stanke. Ako pakiranje sadrži neaktivne tablete, možete početi s uzimanjem Yasmin film tableta dan nakon posljednje aktivne tablete (ako niste sigurni, pitajte liječnika ili ljekarnika). Možete početi i kasnije, ali nikada kasnije od jednoga dana nakon stanke. Ako slijedite te upute, nije potrebno primjeniti dodatnu kontracepcijsku metodu.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:18   #202
evo mene.... radila test - negativan, bila kod ginekologa i sve ok ona je sumnjala na malu cistu ali sam dobila mengu i rekla mi da pocnem slobodno piti yasmin.... ja sam pocela ponovo pit tablete i sada sta mi bog da..... za sve one koje zbunjuje ovo kašnjenje menge poslije pauze od yasmin-a ..... sve je to normalno (naravno ako otklonite sumnju na trudnoću) jer kad prestanete piti yasmin jajnisi ponovo kreću u pogon pa je normalno da treba malo vremena da se npravi neka ravnoteža.... eto curke uzivajte bok
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 15:31   #203
Smile Yasmin- Pazi ja nisam profesionalni prevoditelj!

Quote:
Babydoll84 kaže: Pogledaj post
mene još uvijek prijevod zanima...
Datum: 9.8.2007
AB pilule uzrokovale dva smrtna slucaja
Zdravstvene institucije smatraju da je uporaba AB pilula uzrokovala smrt dvaju 27- godisnjih zena iz Ostlandeta. Obje su umrle od embolije ( iznenadno nakupljanje zgusnute krvi).
Sve vise je i registriranih ozbiljnih nuspojava vezanih za uporabu AB pilula, pokazuje pregled nacionalnog registra nuspojava. 16 zena ove godine (2007) su dobile emboliju nakon uporabe pilula. U 2006 broj zena koje su dobile emboliju uzrokovanu pilulama je 11. Obuhvacene su posebno mlade zene od 16 do 30 godina, i dvije od njih su umrle. Obje su bile potpuno zdrave te dobile emboliju pluca.
- Sasvim je sigurno da su ove dvije zene umrle od posljedica AB pilula, kaze Kirsten Myhre iz regionalnog informacijskog centra za lijekove. (RELIS)
Pilule marke Yasmin njemackog proizvodjaca Bayer Schering Pharma ima najvise prijavljenih nuspojava u registru (usporedjeno sa ostalim pilulama). Pilule Merket (najvise u upotrebi u Norveskoj) su registrirane vezano uz 10 od 16 prijavljenih slucajeva embolije u 2007. Jedna od zena koje su umrle koristila je takodjer ove pilule (Yasmin i Merket).
Danska medicinska agencija veze Yasmin uz 20% od svih prijavljenih slucajeva embolije kod zena.
British Medical Journal pise da je Yasmin uzrok dvaju smrtnih slucajeva u Danskoj.
Od 160 registriranih nuspojava vezanih uz AB pilule, sam Yasmin ima trecinu svih prijava.
Ifølge produsenten skal p-pillen være trygg å bruke og peker på at blodpropp Bayer S Pharma je iznenadjen ovim brojkama.
Sretno svima! Pozdrav Nana.
Nana051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:51   #204
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
nego...pilule trebaju smanjiti menstrualne bolove, al nakon kolko to vremena pocne djelovati??? Ja sam uzela jednu kutiju Yasmina, sad sam na pauzi i sinoc sam skidala i isusa i boga od bolova, a i jutros. Jel bolovi prestanu nakon nekoliko mjeseci uzimanja..ili????
ja sam pocela sa 18 godina uzimati pilule zbog bolova, toliko jake bolove sam imala da nisam mogla taj dan raditi niti ici u skolu i ne samo bolovi nego i povracanje i glavobolja i sve popratno sto moze se zamisliti... stavila bi analgin u usta da smanjim bolove i ispovracala bi ga u roku sat, nisam mira imala a ni snage da se borim vise s tolikim bolovima i otisla sam ginicu... dao mi je trinovum, prvi mjesec pijenja bolovi isti... dao mi je triquilar i bolovi ostali isti... zatim mi je dao stediril m i bolovi prvi mjesec kao rukom odneseni... nakon stedirila i podosta godina (sad sam 28) uzela sam yasmin prije godinu dana i bilo je sve ok... yasmin je slab, ne vjerujem iskreno da bi ti mogao pomoci jer za bolove koji su rezultat hormonalnog poremecaja ipak trebas jacu pilulu neko vrijeme dok se ne uravnotezi... sad tj jucer vratila sam se stedirilu vidjet cemo kako cu reagirat jer me poslije yasmina zakacio triquilar koji me je unistio... moj savjet ti je da odes do ginica i objasnis mu da trebas pilulu koja ce suzbiti bolove jer ti yasmin ne pomaze... yasmin je trebao vec prvi mjesec po mom misljenju smanjiti bolove ali nisam ginic pa najbolje odi do njega i nemoj cekati... vjeruj da znam kako ti je i sutra odi odmah nek ti kaze sto da napravis... pozdrav i drzi se
__________________
Doushite? Boku wa kowareta meshia? Dare mo ga yumemita “rakuen” o…
Ping is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 16:14   #205
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post


ma nisam Yamin pocela piti zbog bolova, nego zbog endometrioma, imam nuspojave od njih - lice mi je uzas, bila sam zbog toga kod ginekologinje rekla je da se trebaju uzimati 3mj da se vidi dal ce proci to. I ak ne prodje onda ih prestajem piti. Ne znam zast mi nije rekla da ce mi druge dati. Al ne namjeravam imati takvo lice zbog pilula. A ni protiv bolova ne pomaze pa mi nema svrhe uzimati.
I jos nesto ne kuzim, zasto ginekolozi uglavnom navaljuju na te Yasmin, ko da su bogom dane. Kao ak mi te ne odgovaraju, onda ni jedne nece. A to je pogresno.
mozda pinka... yasmin je najskuplji i mnogi ginici mozda dobiju pinku da ga preporuce cime raste prodaja, na stranu to sto ima najmanje hormona...
tak je bilo i s triquilarom kad se pojavio sjecam se,sam su njega forsali... cim nest novo izadje forsat ce to... pilulu mozes mjenjati svako malo sto pomaze jer uglavnom dobijes yasmin pa ides na app (ako prodje prodje) a ako ne onda dobijes nesto drugo...
__________________
Doushite? Boku wa kowareta meshia? Dare mo ga yumemita “rakuen” o…
Ping is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 08:16   #206
Vjerujem da ti yasmin postaje preslab, meni se je isto dogodilo sa logestom. Pila sam ga 4 godine i zadnjih par mjeseci mi se počeo pojavljivati takav iscjedak. Samo što se meni počeo pojavljivati 17. ili 18. dan pijenja tablete, znači nekih 7 dana prije menge, otišla kod ginića koji mi je prepisao yasmin jer su mi logest postale preslabe. Pa ćemo vidjeti kako će mi one odgovarati. Ali svakako idi kod ginića da vidiš šta je u pitanju, ali vjerujem da nije ništa ozbiljno. A možda si se samo malo nahladila, pa zato.
__________________
Ovaj život ima lažni sjaj.................. zato samo ljubi ne misli na krizu jer jedino život nema reprizu
goppingen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 13:31   #207
Quote:
goppingen kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ti yasmin postaje preslab, meni se je isto dogodilo sa logestom. Pila sam ga 4 godine i zadnjih par mjeseci mi se počeo pojavljivati takav iscjedak. Samo što se meni počeo pojavljivati 17. ili 18. dan pijenja tablete, znači nekih 7 dana prije menge, otišla kod ginića koji mi je prepisao yasmin jer su mi logest postale preslabe. Pa ćemo vidjeti kako će mi one odgovarati. Ali svakako idi kod ginića da vidiš šta je u pitanju, ali vjerujem da nije ništa ozbiljno. A možda si se samo malo nahladila, pa zato.
hmm malo mi to cudno jer je yasmin slabiji od logesta ali evo danas nema tog smeckastog, vidjet cu kako ce bit sljedecu kutiju, ak nebude nista slicno onda e valjda samo nes tipa nahladjenje ali ako bude idem ginicu...hvala ti
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:56   #208
Quote:
goppingen kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ti yasmin postaje preslab, meni se je isto dogodilo sa logestom. Pila sam ga 4 godine i zadnjih par mjeseci mi se počeo pojavljivati takav iscjedak. Samo što se meni počeo pojavljivati 17. ili 18. dan pijenja tablete, znači nekih 7 dana prije menge, otišla kod ginića koji mi je prepisao yasmin jer su mi logest postale preslabe. Pa ćemo vidjeti kako će mi one odgovarati. Ali svakako idi kod ginića da vidiš šta je u pitanju, ali vjerujem da nije ništa ozbiljno. A možda si se samo malo nahladila, pa zato.
i meni se to dogadja sa logestom i pitala sam ginica koji mi je reko da se to zna dogadjat, kao pod normalno. nema nikakve veze to sa preslabim pilulama...
ElisaDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 12:24   #209
Cure koje ste pile yasmin koliko vas je imalo bolji ten od njih a koliko gori...naravno cure koje su i inace imale problema s pristicima...ja ih trebam pocet pit imam dvije ciste velicine 2mm na lijevom jajniku koje mi svaki put pred mengu izbace takve uzasne akne s lijeve i desne strane brade da mi je ginekolog dao yasmin...citala sam da je mnogima pomoglo u vezi tena,a nekima cak jako pogorsalo...posto su samo te dvije male ciste rekao mi je da mi je diane 35 prejak..strah me pit, al vise ne mogu s ovim aknama na kraj za vrijeme menge boli me cijela brada od njih..i to ni nisu onak akne nego su vise kao neke roznate ciste...dermatolog kaze tipicno od jajnika....ne kuzim na koji nacin yasmin mice pristice...jel mice i postojece ili samo sprecava da iskacu novi..cure help hvala
*ViToNkA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 11:45   #210
Cure koje ste pile yasmin koliko vas je imalo bolji ten od njih a koliko gori...naravno cure koje su i inace imale problema s pristicima...ja ih trebam pocet pit imam dvije ciste velicine 2mm na lijevom jajniku koje mi svaki put pred mengu izbace takve uzasne akne s lijeve i desne strane brade da mi je ginekolog dao yasmin...citala sam da je mnogima pomoglo u vezi tena,a nekima cak jako pogorsalo...posto su samo te dvije male ciste rekao mi je da mi je diane 35 prejak..strah me pit, al vise ne mogu s ovim aknama na kraj za vrijeme menge boli me cijela brada od njih..i to ni nisu onak akne nego su vise kao neke roznate ciste...dermatolog kaze tipicno od jajnika....ne kuzim na koji nacin yasmin mice pristice...jel mice i postojece ili samo sprecava da iskacu novi..cure help hvala
*ViToNkA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:19   #211
Quote:
*ViToNkA* kaže: Pogledaj post
Cure koje ste pile yasmin koliko vas je imalo bolji ten od njih a koliko gori...naravno cure koje su i inace imale problema s pristicima...ja ih trebam pocet pit imam dvije ciste velicine 2mm na lijevom jajniku koje mi svaki put pred mengu izbace takve uzasne akne s lijeve i desne strane brade da mi je ginekolog dao yasmin...citala sam da je mnogima pomoglo u vezi tena,a nekima cak jako pogorsalo...posto su samo te dvije male ciste rekao mi je da mi je diane 35 prejak..strah me pit, al vise ne mogu s ovim aknama na kraj za vrijeme menge boli me cijela brada od njih..i to ni nisu onak akne nego su vise kao neke roznate ciste...dermatolog kaze tipicno od jajnika....ne kuzim na koji nacin yasmin mice pristice...jel mice i postojece ili samo sprecava da iskacu novi..cure help hvala
Mi imamo isti problem
Meni je otkrivena cista od 5 cm na lijevom jajniku,akne prije menge bile su katastrofa a kako s pilulama imam loše iskustvo što se tena tiče bojim se da mi neće biti bolje.
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 11:28   #212
Quote:
*ViToNkA* kaže: Pogledaj post
Cure koje ste pile yasmin koliko vas je imalo bolji ten od njih a koliko gori...naravno cure koje su i inace imale problema s pristicima...ja ih trebam pocet pit imam dvije ciste velicine 2mm na lijevom jajniku koje mi svaki put pred mengu izbace takve uzasne akne s lijeve i desne strane brade da mi je ginekolog dao yasmin...citala sam da je mnogima pomoglo u vezi tena,a nekima cak jako pogorsalo...posto su samo te dvije male ciste rekao mi je da mi je diane 35 prejak..strah me pit, al vise ne mogu s ovim aknama na kraj za vrijeme menge boli me cijela brada od njih..i to ni nisu onak akne nego su vise kao neke roznate ciste...dermatolog kaze tipicno od jajnika....ne kuzim na koji nacin yasmin mice pristice...jel mice i postojece ili samo sprecava da iskacu novi..cure help hvala
meni se otkako pijem yasmin uopce vise ne stvaraju akne, samo ponekad za vrijeme pms-a tu i tamo koji mali pristic...
renchys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 08:59   #213
Quote:
*ViToNkA* kaže: Pogledaj post
Cure koje ste pile yasmin koliko vas je imalo bolji ten od njih a koliko gori...naravno cure koje su i inace imale problema s pristicima...ja ih trebam pocet pit imam dvije ciste velicine 2mm na lijevom jajniku koje mi svaki put pred mengu izbace takve uzasne akne s lijeve i desne strane brade da mi je ginekolog dao yasmin...citala sam da je mnogima pomoglo u vezi tena,a nekima cak jako pogorsalo...posto su samo te dvije male ciste rekao mi je da mi je diane 35 prejak..strah me pit, al vise ne mogu s ovim aknama na kraj za vrijeme menge boli me cijela brada od njih..i to ni nisu onak akne nego su vise kao neke roznate ciste...dermatolog kaze tipicno od jajnika....ne kuzim na koji nacin yasmin mice pristice...jel mice i postojece ili samo sprecava da iskacu novi..cure help hvala
Pijem Yasmin pola godine, odlučila sam se na njih nakon 10g. uzimanja Trinovuma (fuj, nikakva promjena tena, samo na gore) i Cilesta (super, ali ne nešto posebno za ten). Budući da sam između Cilesta i Yasmina napravila pauzu od pola godine, dogodilo se sljedeće - izbili su mi takvi prištevi da je to bilo strašno, i to gotovo preko noći. U međuvremenu počelo se širiti na vrat i na leđa, sačuvajmeBože.
No čim sam počela piti Yasmin, počela je promjena na bolje. Dakle, ne mogu tablete maknuti postojeće prištiće ili akne, nego to čini kozmetičar. Nakon 2mj. moje je lice bilo sjajno, ta grozota na leđima nije išla na gore, nego se sve počelo smirivati. Sad sam tako zadovoljna da je to milina. No imala sam prva 4mj. mučnine i sise mi narastu prije menge, no to je sve ništa jer sam si lijeeepa, koža mi sjaji. Još da ne pušim... Poneki prištić izbije prije menge, ali doista zanemarivo.
Dakle, živjele Yasmine, što se tiče mene!
dorotea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 23:52   #214
Quote:
*ViToNkA* kaže: Pogledaj post
cure aj mi samo recite kojoj su yasmin maknule pristice a kojoj ne..
hay!!! ja pijem yasmin već godinu i 6mj i mogu ti reći da sam jako zadovoljna, imala sam akne prije, a od kad pijem yasmin ten mi se jako popravio, samo u pms-u se pojave možda 2-3 prištića!!
samo naprijed!!!!
anabella_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 14:18   #215
Quote:
anabella_21 kaže: Pogledaj post
hay!!! ja pijem yasmin već godinu i 6mj i mogu ti reći da sam jako zadovoljna, imala sam akne prije, a od kad pijem yasmin ten mi se jako popravio, samo u pms-u se pojave možda 2-3 prištića!!
samo naprijed!!!!
puno hvala na podrsci ja ih trebam pocet pit radi jajnika koji mi nisu policisticni nego policisticnog izgleda sto god to znacilo....i zato dobivam akne s lijeve i desne strane brade...samo se onak napuhnu niti vrha niti nicega i stoje tako tjedan dana...cisto hormonalne akne...nadam se da ce mi yasmin pomoci...
*ViToNkA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 11:08   #216
pozdrav cure
imam jedno pitanje
par mjeseci sam pila diane zbog cisti,sad su nestale pa me ginic prebasio na yasmin
e sad,zaboravila sam ga pitati,jer yasmin pocinjem piti na prvi dan menge il nastavljam onako kako sam pila diane ( to bi mi onda bio 2. dan menge jer mi menga dolazi zadnji dan pauze)?
hvala!
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 11:54   #217
Quote:
zašto ne kaže: Pogledaj post
pozdrav cure
imam jedno pitanje
par mjeseci sam pila diane zbog cisti,sad su nestale pa me ginic prebasio na yasmin
e sad,zaboravila sam ga pitati,jer yasmin pocinjem piti na prvi dan menge il nastavljam onako kako sam pila diane ( to bi mi onda bio 2. dan menge jer mi menga dolazi zadnji dan pauze)?
hvala!
Mislim da pilse počinješ piti nakon tjedan dana od zadnje Diane. Isto su hormonalne tablete, samo što Yasmin ima manju koncetraciju. Dakle, kao da nastavljaš s Diane nakon pauze, samo ćeš uzeti Yasmin
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:54   #218
Ma pila sam ih prije i nakon pocetne mucnine prva dva tjedna pokupila sam samo super posljedice, veci broj grudi, bez pms pristica i sl. Onda sam isla na op radi endometrioze i sad se kao vracam na Yasmin. Vazno mi je imat mengu jer navodno mi se nakon 2 mj , op je bila 20.9. opet vratila cista pa ima mini sanse da je vodena.. iako je 4x4.5. Prilicno sam vec na rubu Inace kod Yasmin mi je bilo super jer sam uvijek znala od kad do kad je menga na redu...
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:39   #219
yasmin pilule-utjecaj na seks

Drage žene!Zanima me da li je netka od vas primjetila da je nakon šta je počela uzimati yasmin pilule osjetila smanjenje želje za seksom?
monica026 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:59   #220
da..izrazito..a i seks mi je postao neorgazmicki jel itko presao s yasmin na neke druge pilule i time se rijesio ovog problema? ili nema nade posto yasmin ionako jedna od najlaksih pilula?
dora_maar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.