Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2004., 22:31   #61
Život u USA

Oprostite ako je ova tema već bila, ali zanima me da li postoji mogućnost produženja turističke vize ako se na nju uđe u USA.

Ili da li postoji nekakva druga mogućnost dolaska u USA i rada tamo ukoliko se tamo nema neka jako bliska rodbina, već samo daljnja.

Dakle, zanima me mogućnost dolaska u USA iz Hrvatske i mogućnost rada i ostanka tamo.

Ukoliko netko ima sličnih iskustava, neka napiše. Unaprijed hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 22:44   #62
Re: Turistička viza za USA

Quote:
lina kaže:
Oprostite ako je ova tema već bila, ali zanima me da li postoji mogućnost produženja turističke vize ako se na nju uđe u USA.

Ili da li postoji nekakva druga mogućnost dolaska u USA i rada tamo ukoliko se tamo nema neka jako bliska rodbina, već samo daljnja.

Dakle, zanima me mogućnost dolaska u USA iz Hrvatske i mogućnost rada i ostanka tamo.

Ukoliko netko ima sličnih iskustava, neka napiše. Unaprijed hvala.
odi si na site americke amabasade u zagrebu i sve ce ti biti jasno.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 05:25   #63
Rad u Americi je reguliran na poseban nacin. Turisticka (B) viza je samo u svrhu posjete bilo rodbine ili razgledanja. Rad sa tom vizim nije dopusten, smatra se ilegalnim i spada pod djela koja se kaznjavaju dozivotnim protjerivanjem.

Turisticka viza se moze produziti u lokalnom imigracijskom uredu pod posebnim uvjetima.

Da bi se radilo potrebno je na ulasku u zemlju dobiti EAD (dozvolu za rad). To mogu dobiti samo neke kategorije viza.

Sve ti pise ovdje
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 11:58   #64
Dosta se tesko produzi turisticka viza. Jako gnjave, pa je lakse izaci iz zemlje na par dana (mada sada su i time poceli gnjaviti) nego produzivati vizu (bar u Floridi).
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 14:53   #65
Upravo to sto ti kaze Blues Dada, najbolje ti je izaci iz zemlje, te uci ponovno. Ako slucajno, za vrijeme dok si u US kao turist, pronadjes spnozora (firmu ili se zarucis), izadji iz zemlje i uredno podnesi zahtjev za novom vizom u US veleposlanstvu. Na taj nacin izbjegavas mogucnost protjerivanja.

Quote:
Ili da li postoji nekakva druga mogućnost dolaska u USA i rada tamo ukoliko se tamo nema neka jako bliska rodbina, već samo daljnja.
Postoji remote possibitity da ti netko "zrihta" bracnog druga u US, koji te obidje tamo gdje trenutno zivis, te nakon toga podnese zahtjev za fiance vizom, za koju te sponzorira.

Ilegalnim produljenjem ostanka unutar zemlje nabacit ces si na vrat tonu problema, o kojima niti ne sanjas... Vremena su se poprilicno promjenila od 2001 na ovamo.
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 01:45   #66
Ovo je forma za produzavanje turisticke vize:

http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/i-539.htm
Ling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 05:25   #67
Nedavno sm upoznala curu iz OH ciji roditelji nisu dobili vizu za njezino vjencanje

Fakat su poostrili mjere
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 02:55   #68
cak i kanadjanima je preporucljivo da imaju pasosh kad ulaze u states,... koja glupost,... ono posto zivim na granici kanade i states znam dosta ljudi koji rade preko grane,... a neki od njih cak idu svako jutro na posao u states,...
Ma j*bo amere,.. za desetak godina, kad klima popiz*i molit ce kanadjane za cistu vodu
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 09:46   #69
Daj bože da to sve ovdje ne bude tako strašno kad (ako) ode ovaj Bush. Svi se nadaju kako će sve opet biti normalno. Vidim da su i oni koji su strašno podržavali i zagovarali Republikance sada vrlo tihi. Posebno kada su u nekim užim krugovima.

Glede topika, meni nije jasno je li ti želiš promijeniti turističku vizu u radnu ili samo produljiti boravak kao turista?

Za ovu verziju s radnom ti je najbolje (mislim i jedino moguće) imati sponzora ili poslodavca, koji mora garantirati za tebe, a ostale mogućnosti su da se radi o nekim specijalnim skills, da se oženiš ili da dobiješ DV Lottery.
BARCLAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:30   #70
Quote:
BARCLAY kaže:

Glede topika, meni nije jasno je li ti želiš promijeniti turističku vizu u radnu ili samo produljiti boravak kao turista?

Za ovu verziju s radnom ti je najbolje (mislim i jedino moguće) imati sponzora ili poslodavca, koji mora garantirati za tebe, a ostale mogućnosti su da se radi o nekim specijalnim skills, da se oženiš ili da dobiješ DV Lottery. [/B]
Ja bih željela promijeniti turističku vizu u radnu ( htjela bih tamo ostat živjet i radit), ali vidim da to nije baš dobra ideja i jako je komplicirano. Izgleda da je problem dobiti i turističku vizu.

Nego, zanima me kako funkcionira to u vezi sponzora ili poslodavca. Napiši nešto više u vezi toga.

Ja imam VSS-ekonomija i nešto malo iskustva i ne znam kakav bih posao s time tamo mogla pronaći. Mislim da naše fakultete u SAD ne priznaju.

Kako uopće da iz Hrvatske tražim posao u SAD ili bi bilo bolje otići tamo pa od tamo tražiti posao? Pomozite s konstuktivnim prijedlozima.


 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 07:04   #71
pazi sanse za ovo sto hoces su ti jako male...osim ako probas zaobilaznim putem npr:

zaposli se za pocetak na jednu od am. turistickih kompanija u Miamiju, konobari (sorry ako ti to nije dovoljno fino ali to ti americka mladez na kopnu bez problema radi i nije nikakva sramota) i tu ces upoznati mnogo faca i nasih i stranih sa raznim iskustvima...pa nekaj mozda iskoci....kad se ne moze na velika vrata probas na mala, ne!?

Sretno!
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:53   #72
bas mi je rodica neki dan vadila vizu,
i na godinu dana se dobija ta turisticka viza....
ebote, pa to je vjecnost, ne trebas ni produzavati,
odes preko ljeta malo na odmor,
trazis novu,dok malo prolutas kroz cro, viza spremna, i opet godinu dana mirna.

ali meni je to jos uvijek cudno da ameri daju te vize na godinu dana, dok skoro sve druge zemlje najvise 6 mjeseci koliko ja znam.......



pozdravinho
davorinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 22:42   #73
bas mi je rodica neki dan vadila vizu,
i na godinu dana se dobija ta turisticka viza....



Ma ne mogu vjerovati.

Na godinu dana dobila???

U Zagrebu???

A jel morala dokazivati da ima posao ili nekretnine u Hrvatskoj?
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 23:09   #74
Svaka cast za tu vizu, ako je mlado, zensko,iz Zagreba, pa turisticku. Mene su glatko odbili po 214 mrtvom b, nisma dokazala da se imam razloga vratiti u zemlju. A ja se stvarno bi vratila. Onda jos bi. Imala sam i dokaze o placi i garantno pismo, i vise neg dovoljno love na racuna za svkai dan koji namjeravam tamo provesti, ma sve zivo i nezivo al nema sanse. Kasnije sam malo se spustila na zemlju i provjerila na netu kako to uopce funkcionira, na pamet mi nije padalo da je to tak tesko.
Inace decko mi zivi u Americi i prvotni plan je bio da se on seli ovdje na jesen, dotle sam ja trebala njega posjetiti. U medjuvremenu smo poslali sve kvragu promjenili planove i sad bi mene htjeli gore dopeljat pai smo krenuli na zarucnicku vizu. Sad smo na cekanju i isto imam slomove zivaca jer ni to nije tak jednostavno kako se cini. Da bar hocu ic sam za papire, onda bi sve isplanirala i skupljala dokaze i sranja godinu dana i proleprsala kroz interviju, ovak sam na rubu slomova zivaca kako ce to sve proc. Uglavnom, otisla sma na drugu stranu sada s ovim, i mene jako zanima sto je to tvoja rodica imala drukcije da je uspjela dobiti turisticku?
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 23:53   #75
Quote:
razmazoti kaže:
Svaka cast za tu vizu, ako je mlado, zensko,iz Zagreba, pa turisticku. Mene su glatko odbili po 214 mrtvom b, nisma dokazala da se imam razloga vratiti u zemlju. A ja se stvarno bi vratila. Onda jos bi. Imala sam i dokaze o placi i garantno pismo, i vise neg dovoljno love na racuna za svkai dan koji namjeravam tamo provesti, ma sve zivo i nezivo al nema sanse. Kasnije sam malo se spustila na zemlju i provjerila na netu kako to uopce funkcionira, na pamet mi nije padalo da je to tak tesko.
Inace decko mi zivi u Americi i prvotni plan je bio da se on seli ovdje na jesen, dotle sam ja trebala njega posjetiti. U medjuvremenu smo poslali sve kvragu promjenili planove i sad bi mene htjeli gore dopeljat pai smo krenuli na zarucnicku vizu. Sad smo na cekanju i isto imam slomove zivaca jer ni to nije tak jednostavno kako se cini. Da bar hocu ic sam za papire, onda bi sve isplanirala i skupljala dokaze i sranja godinu dana i proleprsala kroz interviju, ovak sam na rubu slomova zivaca kako ce to sve proc. Uglavnom, otisla sma na drugu stranu sada s ovim, i mene jako zanima sto je to tvoja rodica imala drukcije da je uspjela dobiti turisticku?
Ako ste poslali za K vizu zahtjev, onda imas pravo dobiti takozvanu K3 vizu, koja ti jamci da mozes doci u Ameriku i sacekati tu rjesenje tog fiancee zahtjeva.... Trebam vise detalja da bih ti preporucio najjednostavniji put. Znam puno o tome.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 01:11   #76
Quote:
davorinho kaže:

ali meni je to jos uvijek cudno da ameri daju te vize na godinu dana, dok skoro sve druge zemlje najvise 6 mjeseci koliko ja znam.......
U Americkoj ambasadi u Zagrebu viza se izdaje samo za dolazak u Ameriku. Znaci, ako dobijes na godinu dana imas pravo u roku od godine dana uci u Ameriku. Kada ulazis u Ameriku na aerodromu ti Immigration Officer da "boravisnu vizu" pecat na I-94 formi i oni ustvari odredjuju koliko smijes ostati.
Ling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 04:09   #77
Cekaj, a jel ti garantno pismo moze napisati netko tko je u USA na npr. J ili H vizi? Ili u slucaju da tako nekom ides u posjet moras imati minimalno $100 po danu na deviznoj knjizici??
I sta uopce treba pisati u garantnom pismu?
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 05:37   #78
Tzv. garantno pismo je znano kao Affidavit of support forma, koja se treba ovjeriti kod notara i kojom se izjavljuje da ce se doticni/a skrbiti o tebi za vrijeme boravka, a dokazuje se iznosom prihoda od posljednje Porezne prijave. Sve o tome ima na web site, koji sam ranije napisao.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 12:06   #79
ähm, nisam ja rekao da je ona u zagrebu tu vizu dobila!
u njemackoj je dobila.
trebas dati razlog zasto ides tamo.
dali radis,koliko zaradis.
malo popricaju sa tobom,
i doneses uplatincu da si platio vizu.
i to bi bilo to, kada budes na granici u americi, sigurno cete ubaciti u onaj posebni red , tamo ce malo opet popricati i eto te u u "zemlji snova"......


al znam isto neke koji su imali dosta poteskoca da dobiju vizu.mozda te to tjesi



pozdravinho
davorinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 13:23   #80
Pomoc molim!!!

Molim pomoć... ako netko zna...

Naime, pozvana sam na vjenčanje jednih prijatelja u USA. Dobila sam od njih garantno pismo i sada bi još trebala pismo od mog poslodavca u kojemu bi trebalo pisati koliko dugo radim za njega, koje radno mjesto - i što još???

Dakle, što bi sve trebalo pisati u tom pismu i kako bi to tocno trebalo izgledati. Mislim da nije svejedno sto ce pisati jer je to pismo zapravo jedna od garancija da cu se vratiti na posao i da nemam namjeru ostati u USA (btw prestara sam za tako nesto).

Molim nekoga tko ima iskustva sa navedenim za pomoc!!!

Unaprijed zahvalna
chungalunga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.