Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 11:49   #181
Quote:
leonardal kaže: Pogledaj post
nas je dvoje 44 m2 grijanje na jednu peć kuhanje ponekad i topla voda
prošli mjesec ne cijeli 820kn plina
izgleda da je moguće
ma to je prestrašno... već sam ludaa..
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 12:39   #182
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
ma to je prestrašno... već sam ludaa..
joj znam kako ti je ja sam prošle godine imala najveći račun 300kn
a ove peć je na maksimalno pojačana ali je očito puno zraka u plinu jer negrije skoro ništa
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 00:41   #183
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Pozz,

imam centralno grijanje u stanu.. voda u bojleru je na oko 40°C, malo sam pratila to grijanje..i prema brojilu jučer je potrošeno 8 kubika plina meni je to ludoo i nemoguće.. stan ima oko 50m2, i samo 2 radijatora u cijelom stanu.. i radijatori su na jačini 2-3, a max je 5... ako se ovako nastavi račun će biti oko 600kn (8 kubika x 2,80 x 28 dana)
e,da.. plin se koristi dakle za grijanje, kuhanje i toplu vodu..a samo nas 2 živi u stanu i ne kuhamo baš često

Jel to stvarno moguće?
1. stan od 50 m2 sa samo 2 radijatora?
2.samo dva radijatora i stavis ih na 2-3 jačinu ?
3. voda za radijatore samo na 40 c ?

pa koliko vam je temperatura u stanu kad je vani -10 stupnjeva ?
pretpostavljam da se smrzavate sa ovim brojkama koje si iznjela....

ako ti je sve postavljeno kako si rekla nije ni čudo da trošiš dnevno 8 kubika kad se stan nemoze zagrijat i bojler se muči i radi svako malo ...

kako mislis da ce ti se stan od 50m2 zagrijat sa samo dva radijatora koje si stavila na jacinu 2-3 a vodu u bojleru na 40 stupnjeva ??

pojačaj tu vodu za radijatore i odvrni ta dva jadnička od radijatora na maximum i smanjit ćeš kolko toliko potrošnju,ova trenutna taktika ti je koma..

za usporedbu,imam isto stan od 50 m2,5 radijatora, svi na max .jačini,
voda za radijatore kad su minusi i oko nule na cca 70 stupnjeva,temperatura u stanu 22.5-23 stupnja i mjesecna potosnja cca 370 kn,znaci kuhanje,voda isto uključeni ...
Mirony is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:40   #184
Quote:
Mirek kaže: Pogledaj post
pa koliko vam je temperatura u stanu kad je vani -10 stupnjeva ?
pretpostavljam da se smrzavate sa ovim brojkama koje si iznjela....

nismo to još doživjeli tek smo tjedan dana u ovom stanu... a temperature vani su +13

pa ima ih samo 2 u stanu + u kupatilu ljestve.. jer je stan napravljen tako da ima 2 sobe + kuhinja sa blagavaonicom.. a u manjoj sobi je radijator sa 47 rebara... ovakav, ali veći...

__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 15:17   #185
12 mjesec - stan od 65 kvadrata drvena stolarija na koju dosta gubim jer se baš osjeti da puše na nju, te dva vanjska zida.

Temperatura od 9:00-23:00 - 23 °C
Temperatura od 23:00-9:00 - 20-21 °C

Potrošnja oko 210 kubika (oko 600 kn).

Smatram da je i to malo puno ali čitajući neke od ovih postova čini mi se sada ok.
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:13   #186
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Pozz,

imam centralno grijanje u stanu.. voda u bojleru je na oko 40°C, malo sam pratila to grijanje..i prema brojilu jučer je potrošeno 8 kubika plina meni je to ludoo i nemoguće.. stan ima oko 50m2, i samo 2 radijatora u cijelom stanu.. i radijatori su na jačini 2-3, a max je 5... ako se ovako nastavi račun će biti oko 600kn (8 kubika x 2,80 x 28 dana)
e,da.. plin se koristi dakle za grijanje, kuhanje i toplu vodu..a samo nas 2 živi u stanu i ne kuhamo baš često

Jel to stvarno moguće?
Dali imate u stanu zidni termostat?
Kod vas se radi o premaloj temp. vode u radijatorima i kako sa tom temp. nemožete zagrijati stan /prostorije na željenu temp bojler grije vodu tokom cijelog dana bez prestanka i tako potroši toliko plina.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:22   #187
Quote:
Cedevitka kaže: Pogledaj post
Možeš li pojasniti ove dvije izjave koje su kontradiktorne?
Pitam sve to jer je naša kuća iz 1970-te, sep fasada, šuplja cigla, krovište je loše i dosta nas vlaga napada (PVC prozori), a i teško se zagrijemo uz priličnu potrošnju plina.

Pa razmišljam o tome je li "fasadi istekao rok trajanja"... krovište naravno je problem bez dileme...

Zanima me kako ti je s novom fasadom zrak vlažniji u stanu nego prije?
Zrak je vlažniji jer nije uklonjem izvor vlage (sušenje veša, kuhanje, tuširanje,...) a uz to nema redovite izmjene zasičenog unutarnjeg zraka vlagom sa vanjskim suhim. Uzrok tome su današnji dobro izplirajući prozori alu/pvc koji ne dopuštaju tu izmjenu.
Riješenje leži u češćem prouzačivanju tj izmjeni zraka i to tako da se nekoliko puta dnevno otvore prozori na 4-6 minuta kako bi došlo do te izmjene a kako se uz to nebi izgibila toplina iz kuće/stana. Prozračivanje duže od 10 minuta imat će za posljedicu gubitak topline.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:15   #188
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Dali imate u stanu zidni termostat?
Kod vas se radi o premaloj temp. vode u radijatorima i kako sa tom temp. nemožete zagrijati stan /prostorije na željenu temp bojler grije vodu tokom cijelog dana bez prestanka i tako potroši toliko plina.
nema zidni.. ima samo ono na radijatoru..
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:47   #189
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
nema zidni.. ima samo ono na radijatoru..
i kaj bi ti mi sad trebali još zidni termostat ugradit?

ukratko centralno ti je u banani,rekoh ti već u gornjem postu,premalo radijatora,premala temperatura vode i premala temp na ventilima radijatora,i još uz to nemaš zidni termostat a još će bit velik račun plina ako nastaviš tim tempom!
mislim čiji got da je to stan i tko got da je radio to centralno stvarno je majstor !

obrati se majstorima il gazdi stana ako si podstanar, kratko i jasno !
Mirony is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:00   #190
Quote:
Mirek kaže: Pogledaj post
i kaj bi ti mi sad trebali još zidni termostat ugradit?
ako ne znaš lijepo razgovarati, nemoj nikako...

samo sam došla pitati, informirati se..jer nemam iskustva s tim. Pitao me jel ima zidni..i lijepo sam mu odg. da nema..i gdje tu ja točno tražim da mi ga netko ugradi?!

__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 12:19   #191
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
ako ne znaš lijepo razgovarati, nemoj nikako...

samo sam došla pitati, informirati se..jer nemam iskustva s tim. Pitao me jel ima zidni..i lijepo sam mu odg. da nema..i gdje tu ja točno tražim da mi ga netko ugradi?!

pa ja sam ti lijep objasnio 2 posta prije u čemu je problem,jučer smo saznali da nemaš zidni termostat i ne razumijem što ti se više ima objašnjavat ... htjeo sam ti reć da ti nitko sa foruma više nemože riješit tvoj problem nego da se obratiš gazdi il majstoru koji ti je to vrhunski izveo !

p.s ispričavam se ako sam te povrijedio

Zadnje uređivanje Mirony : 10.02.2011. at 12:35.
Mirony is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 18:07   #192
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
nismo to još doživjeli tek smo tjedan dana u ovom stanu... a temperature vani su +13

pa ima ih samo 2 u stanu + u kupatilu ljestve.. jer je stan napravljen tako da ima 2 sobe + kuhinja sa blagavaonicom.. a u manjoj sobi je radijator sa 47 rebara... ovakav, ali veći...

Regulacija temp. u prostorijama preko termostatskih ventila nije najpreciznija regulacija pogotovo ako vam termostatski ventili nisu od nekih od renomiranih proizvođaća (Danfoss, Honywell, Haimmer, Herz,Viessmann...).
Jedan od mogučih problema kod vas može biti neadekvatno dimenzionirani radijatori u odnosu na gubitke i veličinu stana. Prekomjerne gubitke stvara loša izolacija.
Da bi to utvrdili probajte za vrijeme vanjskih temp. od -5°C podesiti temp. polazne vode prema radijatorima na 60-70 stupnjeva. Ako u tom slučaju ne dobijete željenu temp. u dn. boravku od 22 stupnja, definitivno imate premale radijatore. Uz to obavezno provjerite da u radijatorima nemate zračne čepove. Naime radijator cijelom svojom gornjom stranom mora biti vruč a od polovice na dole topli, razlike temp. od cca 20 stupnjeva. Ako je radijator jednim dijelom hladan potrebno ga je odzračiti.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:42   #193
pozdrav, molim nekoga da mi kaže je li normalno da u garsonijeri od 36 m2 sa jednim radijatorom u boravku i jednim ljestvama u kupaoni potrošim 158 m3 plina mjesečno, s tim da ne štedim i grijem čitav dan na 22-23 stupnja. radi se dakako o zimskim mjesecima. hvala na odgovoru.
musiq is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:28   #194
Pozdrav forumaši,
u stanu od 82 m2 u Zagrebu sam u ovih poslijednjih 10 dana imao visoku potrošnju plina od oko 17 m3 dnevno ( 500 m3 mjesečno), premda ne grijem jako. Termostat je na 18 st. C. dan i noć.Ne znam kolika je stvarna temperatura.Nije baš toplo, osim kada bojler zagrije. Osobno nosim tajice i košulju ispod trenirke pa je Ok. Bojler se uključuje svaka 3 sata i radi 1-1,5 sati. Instalacije su stare 35 god. Stan je u prizemlju zgrade, gleda na jug, na sjeveru je negrijani hodnik stubišta, ispod su garaže. Stolarija je drvena. Griju se 3 sobe+ kupatilo, nekih 60 m2.Ne grije se kuhinja ( radijator- zatvoren).Ima 5 radijatora.Onaj u kupatilu je vruć, dok su 2 manja nešto jače topla, a 2 veća nešto manje topla. Radijatori su ravnomjerno topli po svojoj dužini. Sistem je odzračen na ventilu na najvišoj točci instalacije, te na ventilu na bojleru. Lijepo bih molio komentar o efikasnosti grijanja i mogućnostima za poboljšanje, jer smatram potrošnju prevelikom. Slična potrošnja je bila i prijašnjih godina, no tada nisam vodio brigu o tome. Unaprijed zahvaljujem!
DUCOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:41   #195
Mislim da si maksimalno trebao potrošiti 100m3 plina, jer sam ja sa istom kvadraturom i malim djetetom prošle godine u 11 mjesecu potrošio 109 m3 na temp od 21,5 konstantno, osim po noći.
Ako se radijatori na pola griju, onda nemaš vode u njima jer nisu dovoljno odzračeni. Odzračiti ih treba na hladno. I ja to radim tako da pustim vodu u sistem, dignem tlak, i zatvorim sve radijatore osim onog kojeg odzračujem, i njega dugo pustim da izlazi van voda. I tako redom.
Ali mislim da kod tebe to nije problem, već trebaš servis bojlera. Jer na 18 C, ti kuriš 500 m3 plina.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:22   #196
da ali radi se o 80-i nesto kvadrata, sa time da gleda na sjever i djelomicno na jug a ispod njih nije grijana prostorija tako da je moguce da je hladno u stanu.mi na 40tak kvadrata potrosimo oko 200kubika plina mjesecno na grijanje, toplu vodu i kuhanje.grijemo se na 21-22 stupnja.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:08   #197
Hajde, recimo da si u pravu, to je ipak 18 C, nije 20C, dakle 250 m3 je pola manje od 500. 500m3 trošim u samostojećoj kući na ledini, od 220 m2, gore i dolje zajedno u siječnju kad je vani temp - 18 jedno 10 dana zaredom, s tim da je dolje termostat na 23 C od jutra do 23 h.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:48   #198
@diabolica
Zahvaljujem na odgovoru. Bojler je servisiran prije god. dana. Konzultirat ću servisera u vezi enormne potrošnje. Radijatore nikad nismo odzračivali.Javit ću što je bilo dalje.Pozdrav!
DUCOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:39   #199
Onda prvo odzrači radijatore. Svi moraju biti vrući, kad su odzračeni odozdo prema gore. Neki dan sam to napravio, jer su mi klopotali pri paljenju.
I još nešto, kupi si wiesmann digitalni termostat, mrak, naštelaš i štediš.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:55   #200
@ diabolica
To su stari radijatori koji gore imaju s jedne strane dovodni ventil, a s druge čep. Znači taj čep treba odvrnuti, nakon što se podigne tlak i zatvore ostali radijatori?
DUCOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.