Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2012., 08:04   #301
Ljudi provjerite si temperaturu vode u radijatoru na koji je namještena!
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:06   #302
U 12. mjesecu potrošeno 90 m3 plina. Kako sam ja doma grijemo od 6 i 30 do 21h na 22°C. Grijanje se gasi u 21h, temperatura ujutro bude oko 20°C (cijela noć bez grijanja), s tim da smo par noći zaboravili ugasiti grijanje, pa je radilo i cijelu noć. Zgrada je nova, ima dobru izolaciju. Stan je 65 m3, sve grijemo, kuhanje i topla voda su na plin također.
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 15:09   #303
grijanje

Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
Ljudi provjerite si temperaturu vode u radijatoru na koji je namještena!
kako da provjerimo?
malenavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 18:47   #304
Bok. Živim u stanu. Gledam ovu stranicu pa me zbunjuje: http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=27

Kada plaćam plin i pišem na uplatnicu množim li konačnu potrošnju sa 2.84 ili sa 2.92? Potrošili smo npr. 50 m3. S kojim brojem treba pomnožiti?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 15:24   #305
plin

množiš sa 2,84, meni su se slomila vrata na dimnjaku, da li to nešto znači što se tiće grijanja. za 11 mj. sam potrošila 1.113,00 kuna za za 12, 1.130, 00 kuna, dvije dva stana u kući bez izolacije, i bojler mi je van kuće u drugoj prostoriji. meni se čini da je puno jer cca 20 dana sam grijala samo jedan stan.
malenavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:05   #306
1.12 do 11.12 potrošeno 105m3 taj bojler cucla li ga cucla novce iz novčanika
pa meni fakat nije jasno...kud, na šta...vani je toplo, hoda se u laganim jaknama, radijator se evo danas i jučer uopće nije palio, tek navečer sam upalila u sobi nakon kupanja bebe i upalim na lagano pred zoru kad se soba rashladi. Još sam reducirala bebina kupanja sa svako večer na svako 3. veče. Kuća ima dobru izolaciju, stavljene su nove gumice na prozore za svaki slučaj, vrata pazimo da nisu otvorena, susjede koja je inače trošila nije bilo u stanu.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:06   #307
Pitanje,

jel moguće da u stanu od 40 kvadrata sa 3 radijatora uz grijanje bojlera i kuhanja na plin rata bude 700kn? Inače smo samo dvoje, pa mi se to čini malo puno

Temperatura je obično na nekih 23 stupnjeva preko dana, a po noći smanjim na 20 ..prošli mjesec sam smanjila po noći na 17 ali razlike u rati nije bilo nikakve
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:42   #308
Quote:
sunčica_zg kaže: Pogledaj post
Pitanje,

jel moguće da u stanu od 40 kvadrata sa 3 radijatora uz grijanje bojlera i kuhanja na plin rata bude 700kn? Inače smo samo dvoje, pa mi se to čini malo puno

Temperatura je obično na nekih 23 stupnjeva preko dana, a po noći smanjim na 20 ..prošli mjesec sam smanjila po noći na 17 ali razlike u rati nije bilo nikakve
moguce je. ima li grijanih stanova oko vas? da li ste na zadnjem katu? sto je ispod vas? stolarija je stara? stara fasada ili je uopce nema?
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 20:10   #309
pa to je ustvari samo jedan dio kuće (lakše mi je bilo reć stan ) ..znači ostatak kuće se ne grije a fasada je kao i kuća stara svega par godina ..ispod nas nema ništa, tj. nema podruma jel ..mislim izolacija bi trebala biti dobra

inače primjetila sam da se bojler dosta često pali ..al ne kužim zašto kad nije uopće hladno, baš je umjerena temperatura, oko 22-23 stupnja ..
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 23:27   #310
pa 23 stupnja je ugodna temperatura no u odnosu na vanjskih 5-6 relativno visoka a izolacija vam je "losa". nema grijanih prostorija oko vas sto znaci da se sami grijete a sve oko vas vas hladi. uglavnom sa bojlerom i potrosnjom mislim da je sve ok kako mogu od oka zakljuciti. pomoglo bi vam kada bi oko vas bocno te iznad vas i ispod vas netko zivio i grijao te prostore pa bi se vas manje hladio i imali bi manju potrosnju plina. pomoglo bi kada bi imali 15-tak cm stiropor fasade, kvalitetnu stolariju te izolirano kroviste jer najveci gubitci na toplini su u stropu pa dalje kroz kroviste van
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:09   #311
Quote:
malenavita kaže: Pogledaj post
množiš sa 2,84, meni su se slomila vrata na dimnjaku, da li to nešto znači što se tiće grijanja. za 11 mj. sam potrošila 1.113,00 kuna za za 12, 1.130, 00 kuna, dvije dva stana u kući bez izolacije, i bojler mi je van kuće u drugoj prostoriji. meni se čini da je puno jer cca 20 dana sam grijala samo jedan stan.
Hvala.

Mogla sam si uštedjeti koju kunicu da se nisam požurila s plaćanjem.
Znat ću za sljedeći mjesec.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 22:38   #312
došo račun...za 12 mj. 870kn...(kuća 160m2 bez fasade, dan 22,23, noć smanjim na 22) mi zadovoljni...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 16:59   #313
i sad nek meni neko veli da nisam mulava kaj plaćam 750kn za 40 kvadrata s tim da još i fasadu imam ..a temp. isto sad kak je malo hladnije, po danu 22-23, po noći 21 ..
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:39   #314
jesi me nasmijala, mulava ?, šta ti to znači...nemam blage ni o čem oko grijanja, al vjerujem da ima nešto u kombinaciji : kondenzacijski bojler, ytong + dobar majstor...

baš sam gledala račune iz stana prije preseljena (2010.g), grijanje preko toplane, račun za siječanj 700 kn, 68m2

činjenica da je grijano danonoćno i da mi je vječito bilo prevruće i u kratkim rukavima...navečer ni uz prozor na šiber nisam mogla zaspati, a radijatori prepotopni za zapečenim ventilima...al fala ne bi to više...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:58   #315
nisu mi nikada bili jasni ljudi koji se griju na toplanu i onda kukakju kako je prevruce pa drze prozore otvorene a onda drugi u zgradi placaju to sto ovaj prvi lufta jer mu je vruce. pa postoji na svakom radijatoru ventil koji se zatvori ako vam je vruce.ako ventil ne radi promjenis ga na svoj racu cca 200kn po komadu ili preko pricuve (jer radijatori u zgradi koja se grije na toplanu spadaju u zajednicke instalacije) i svi sretni.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 21:01   #316
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
nisu mi nikada bili jasni ljudi koji se griju na toplanu i onda kukakju kako je prevruce pa drze prozore otvorene a onda drugi u zgradi placaju to sto ovaj prvi lufta jer mu je vruce. pa postoji na svakom radijatoru ventil koji se zatvori ako vam je vruce.ako ventil ne radi promjenis ga na svoj racu cca 200kn po komadu ili preko pricuve (jer radijatori u zgradi koja se grije na toplanu spadaju u zajednicke instalacije) i svi sretni.
bili podstanari u tom stanu godinu dana, vlasnik nezainteresiran...jel sad jasnije
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 18:10   #317
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
nisu mi nikada bili jasni ljudi koji se griju na toplanu i onda kukakju kako je prevruce pa drze prozore otvorene a onda drugi u zgradi placaju to sto ovaj prvi lufta jer mu je vruce. pa postoji na svakom radijatoru ventil koji se zatvori ako vam je vruce.ako ventil ne radi promjenis ga na svoj racu cca 200kn po komadu ili preko pricuve (jer radijatori u zgradi koja se grije na toplanu spadaju u zajednicke instalacije) i svi sretni.
Grijanje preko toplane se plaća po metru kvadratnom stana i nema veze s potrošnjom. I da svi stanari zatvore ventile i uopće ne griju, ne bi računi bili manji. Iako, osobno uvijek zatvorim ventil ukoliko mi je prevruće.
ivana1803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 18:29   #318
Quote:
ivana1803 kaže: Pogledaj post
Grijanje preko toplane se plaća po metru kvadratnom stana i nema veze s potrošnjom. I da svi stanari zatvore ventile i uopće ne griju, ne bi računi bili manji. Iako, osobno uvijek zatvorim ventil ukoliko mi je prevruće.
ovo je samo djelomicno tocno.naime toplana isporucuje vrelu paru do vase kotlovnice koja ju koristi za zagrijavanje vode u vasem sistemu. ako temperatura vode u sistemu padne ispod zeljene temperature koja je narihtana za vas objekat, uzima dio "topline" iz sustava toplane i dogrijava sa njime vas sustav. iznos "topline" preuzet od toplane za rad vase kotlovnice se dijeli na kvadrate koje imate u zgradi i vi dobivate racun po kvadratu, no nije nistina da svojim postupcima ne mozete utjecati na veci ili manji iznos racuna.
nesto slicno kao i sa vodom, zgrada ima jedno brojilo koje se ocita i podjeli za brojem ljudi, no ako vi pustite vodu da tece dan i noc svi u zgradi ce dobiti veliki racun. isto tako je i sa grijanjem, vi otvorite prozor i grijete ulicu i svima vam se povecava potrosnja toplinske energije
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 19:39   #319
Koliko se plina može uštedjeti ako se isključe oni plamičci u pećima i bojlerima kada nikoga nema doma? Nama je to stalno upaljeno, a ne znam sada točno zašto.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 09:03   #320
evo dobili prvi račun za plin 776 kn za tri mjeseca. stan 40 m2, tri radijatora i jedan u kupaonici. Prvo smo termostat palili i gasili a onda nam je netko rekao da ne gasimo nego da ga samo smanjujemo kad nas nema. Temp je oko 22, a smanjujemo na 19 , 20. Nas je dvoje, kuhamo na plin i voda se grije na plin. Živjeli smo cijeli život u centralnom i pa me zanima što vi mislite da li nam je rata ok?
lorgan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.