Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 08:28   #61
Pričuva je čini mi se 2,5 ili 2,8 kn po kvadratu stana, zaboravila sam točan iznos, ali tu negdje. Nama je ponuđen mjesečni najam za sitne pare s pravom otkupa garaže. Osobno mislim da je to ok, s druge strane PARKIRNO MJESTO u garaži, a ne prava garaža po cijeni od 1600 eura je daleko previše, graniči sa zdravim razumom. Da je to parkirno mjesto primjerice 5 000 eura možda bi se više ljudi odvažilo kupiti garažu, ali za 10 tisuća brate mili, oblije me znoj

Ja vjerujem da će s vremenom cijena pasti, ne previše, ali morat će malo, no naše dugotrajno iskustvo pregovaranja s M. poučilo nas je da cijene neće micati dolje tako lako ima dobru financijsku pozadinu i ne žuri joj se iako je svjesna da što dulje zgrada stoji prazna to više gubi, a u prilog joj idu trenutne subvencije i stanovi kod nje su se lagano počeli prodavati, tj. počeli su se potpisivati predugovori.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 08:59   #62
kaj još niste sredili tu nesretnu rampu ispred zgrade, baš me interesira u slučaju požara kako će vatrogasno vozilo imati pristup ?
Osim toga porez na cjelokupno zemljište zgrade plaćaju svi stanari zgrade bez obzira imali garažu ili ne, tako da nema im nitko pravo uskratiti korištenje istoga ukoliko parkirna mjesta ispred zgrade nisu namijenjena za prodaju.

Quote:
tzvd kaže: Pogledaj post
napravljeni su kompromisi koji ne odgovaraju nikome....
Ako ne odgovaraju nikome onda to nisu kompromisi.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 12:41   #63
Hvala Bogu što sam došla sebi i nisam kupila stan na ovoj lokaciji. Željela sam to jako, ali onda sam shvatila koliko je ta cijena previsoka. Što se tiče drž. subvencija njihov je uvjet da cijena po m2 ne smije biti viša od 1900 € - zato mislim da ni ovaj prodavatelj - Euroyachting neće sniziti cijenu. Opet sve ide prodavateljima u korist. Samo se pitam kako se Euroyachtingu pored ogromnog kredita i kamate isplati držati te stanove neprodanima .... (od ca 170 prodano je ca 45 uključujući i kompenzacije)
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:07   #64
dobar dan i poseban srdacan pozdrav svim susjedima mada vas veliku vecinu nisam nikada vidjela

dobre strane

stan - za novce koje smo imali kupili smo naljepsu mogucu kombinaciju kvadrata... totalno sam zaljubljena u stan kao takav

"dvoriste" - mi se cini idealnim, malo betona, malo trave i ogradjeno

kvart - ne los... kroz godine nadam se jos i bolji... sam da nastave sa sadnjom zelenila

supe i garaza - mrak

lose strane:

stan - vrata na stanu su katastrofa, apsolutno nikakva izolacija, ni zvucna ni miomirisna... ko da zivim u stubistu... sve se cuje i tocno znas koji susjed kuha koji ne... da ne spominjem da cak i susjede dva kata iznad cujem kako hodaju, a jadan susjed tocno iznad bi morao hodati na vrhovima prstiju da ne zvuci ko da se rolsuha po istom... katastrofa

imam krasan pogled na drugare rome koji su zaista ok ako zanemarimo njihovu zaista nevjerojatno bucnu djecu i klanje ovaca i kokosi ispred mog prozora... po gup-u trebali su vec otici, ali nekak mi se cini da nece skoro...

"dvoriste" - poludim na fine susjede koji bacaju smece sa prozora i parkiraju se ispred ulaznih vrata ko da onih silnih 10tak parkirnih mjesta i garaza nisu dovoljni... takodjer svako malo razvaljivanje zeljeznih vrata na kljuc i nisu neka fora... na ista bi trebalo staviti zvona da se i ona iz stana otvaraju, a ne da za svakog gosta koji ti dodje sa te strane moras izlaziti van...

garaza - pa kaj su oni normalni??? 10 somica... ne pada mi na pamet... jos da zidove ima ok, al samo parkirno mjesto ... nisam luda...

susjedi, nadam se da cemo se upoznati, vise druziti i biti slozniji... jer bolje imat dobrog susjeda neg dobrog brata
crochet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 15:31   #65
Quote:
crochet kaže: Pogledaj post
dobar dan i poseban srdacan pozdrav svim susjedima mada vas veliku vecinu nisam nikada vidjela

dobre strane

stan - za novce koje smo imali kupili smo naljepsu mogucu kombinaciju kvadrata... totalno sam zaljubljena u stan kao takav

"dvoriste" - mi se cini idealnim, malo betona, malo trave i ogradjeno

kvart - ne los... kroz godine nadam se jos i bolji... sam da nastave sa sadnjom zelenila

supe i garaza - mrak

lose strane:

stan - vrata na stanu su katastrofa, apsolutno nikakva izolacija, ni zvucna ni miomirisna... ko da zivim u stubistu... sve se cuje i tocno znas koji susjed kuha koji ne... da ne spominjem da cak i susjede dva kata iznad cujem kako hodaju, a jadan susjed tocno iznad bi morao hodati na vrhovima prstiju da ne zvuci ko da se rolsuha po istom... katastrofa

imam krasan pogled na drugare rome koji su zaista ok ako zanemarimo njihovu zaista nevjerojatno bucnu djecu i klanje ovaca i kokosi ispred mog prozora... po gup-u trebali su vec otici, ali nekak mi se cini da nece skoro...

"dvoriste" - poludim na fine susjede koji bacaju smece sa prozora i parkiraju se ispred ulaznih vrata ko da onih silnih 10tak parkirnih mjesta i garaza nisu dovoljni... takodjer svako malo razvaljivanje zeljeznih vrata na kljuc i nisu neka fora... na ista bi trebalo staviti zvona da se i ona iz stana otvaraju, a ne da za svakog gosta koji ti dodje sa te strane moras izlaziti van...

garaza - pa kaj su oni normalni??? 10 somica... ne pada mi na pamet... jos da zidove ima ok, al samo parkirno mjesto ... nisam luda...

susjedi, nadam se da cemo se upoznati, vise druziti i biti slozniji... jer bolje imat dobrog susjeda neg dobrog brata

Ovo je prvi glas da se čuju susjedi i da je loša zvučna izolacija. A reklamiraju se da im je zvučna "extra"
Dobro ja govorim 1400€ je plafon za ovo!
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 15:50   #66
ne cujemo muziku, pustanje vode u wc i tak to... al brate mili hodanje i zvukove iz stubista ohohoho

mada za hodanje postoji rijesenje - kroksice ili bilo koje slape u tom kontekstu... cim se hoda u necem tankom ili bos odma se cuje nabijanje... eto cujem susjedu sa klincima (njihovo trcanje), a dva su kata iznad... i to izludjuje kad je cijeli dan... a moram biti doma zbog cuvanja trudnoce... katastrofa...

i sad kak ljudima zabranit da hodaju?
a sa druge strane zakaj ja to moram trpt???
crochet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:09   #67
vidim da se ponovo moram uključiti...a vidim i da me neki i dalje smatraju investitorom...no dobro, ne postoji način da nekog uvjeriš u suprotno ako on ne želi slušati ni čitati...
dakle, kupac2011 se referirao na moj post u kojem navodim "...da je zvučna i toplinska izolacija fantastična....", mislim da je evidentno da sam opisao vanjsku izolaciju koja apsolutno onemogućava bilo kakve zvukove sa ceste, City Centra, itd...potpuni je mir....
Što se tiče navoda cijenjene susjede Crochet, oko interne buke, to ne mogu ni potvrditi ni osporiti jer, nažalost (ili na sreću), nemam ni iznad sebe ni oko sebe još nikakvih susjeda pa nemam ni prilike to provjeriti.
Naveo sam samo ono što je provjereno. Ukratko, uživam u tišini doma svoga......:-)
O toplinskoj izloaciji najbolje govori mjesečna rata plina koju sam također objavio, i to ove zime koja je bila prilično hladna. U ovom slučaju izostanak susjeda je otegotna okolnost jer mi nitko ne grije susjedne stanove....
tzvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:13   #68
Slazem se sa susjedom Tzvd oko toplinske izolacije proslo ljeto nismo palili klimu uopce, a zimu smo provelu u ugodnom toplom stanu sa normalnom ratom plina

zvucna izvana je takodjer odlicna... ja sam cujem male romice kad pocnu vristat iz svog glasa... no oni su na koji metar pa valjda zato... ostalo se ne cuje...

Susjed, dodji k nama na kavu pa bus cul

moli Boga da sto duze ostanes solo, jel seksualni zivot ostalih stanara je stvarno nekaj bez cega mozes lol
crochet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:58   #69
@crochet

OOOOOO neeee ovo zadnje sto si navela je upravo ono od čega bježim s Vrbana, okruženi smo "aktivnim" susjedima, nek se ljudi vole samo molim ne prije pola 8 ujutro

I zato kad me ekipa pita joooooj zakaj zadnji kat, E BAŠ ZATO DA MI SE NE HODA PO GLAVI
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 18:21   #70
hahahahaha

nek se oni vole... al je problem sto ih i u stubistu cujes jer su ulazna vrata od stanova katastrofa

a o krevetu koji lupa da ne pricam
crochet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:42   #71
Eto samo da malo posjetim ovaj forum, danas predani papiri za kredit......sad ćemo gristi nokte dok nam ne jave presudu iz APN-a, da li će nam dat subvenciju ili ne

Bitno da smo si sinoć kupili beštek, a nemamo ni kuhinju, a možda ju nećemo ni imat kamo staviti

Ma hoćemo, sigurna sam da hoćemo
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:25   #72
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Eto samo da malo posjetim ovaj forum, danas predani papiri za kredit......sad ćemo gristi nokte dok nam ne jave presudu iz APN-a, da li će nam dat subvenciju ili ne

Bitno da smo si sinoć kupili beštek, a nemamo ni kuhinju, a možda ju nećemo ni imat kamo staviti

Ma hoćemo, sigurna sam da hoćemo
Bit će
http://limun.hr/main.aspx?id=704326
eclipse_hm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 18:43   #73
Ma bit će, ima za sve

Kad prišarafimo kuhinju složim ručak složnoj družbi iz cijele priče, beštek je uglancan, ali možda nećemo imat tanjura a ni stola, ni stolica

hmmmm i razvije se briljantna ideja za poboljšanje života u maloj tvrđavi, a da iza izgradimo peku ????????? Jel smijemo to ? Onaj ko prvi kaže smijemo njega biramo za predstavnika stanara
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 16:42   #74
Imam pitanje za stanare koji već žive u zgradi: da li se i vama parket savinuo/rascvjetao?
gledajući stanove uočila sam da se u gotovo svim stanovima koje sam vidjela parket rascvjetao, pa se pitam da li to ulazi u garanciju odnosno da li će u tom slučaju gđa. M. riješiti navedeni problem?
što se uopće u tom slučaju radi? ponovno brusi i lakira?
snjezav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 08:11   #75
Quote:
snjezav kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za stanare koji već žive u zgradi: da li se i vama parket savinuo/rascvjetao?
gledajući stanove uočila sam da se u gotovo svim stanovima koje sam vidjela parket rascvjetao, pa se pitam da li to ulazi u garanciju odnosno da li će u tom slučaju gđa. M. riješiti navedeni problem?
što se uopće u tom slučaju radi? ponovno brusi i lakira?
To sam i ja primjetio u dva od tri stana u kojima sam bio. Katastrofa! Mislim da je garancija dvije godine! E sad nisam siguran kad su točno ti stanovi izgrađeni. Podaci variraju po oglasima od 2007-2009!
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 15:18   #76
Quote:
snjezav kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za stanare koji već žive u zgradi: da li se i vama parket savinuo/rascvjetao?
gledajući stanove uočila sam da se u gotovo svim stanovima koje sam vidjela parket rascvjetao, pa se pitam da li to ulazi u garanciju odnosno da li će u tom slučaju gđa. M. riješiti navedeni problem?
što se uopće u tom slučaju radi? ponovno brusi i lakira?

Evo kratkog odgovora:
- nemam problema sa parketima, odlično se drže (nisam gledao druge stanove ali imam originalni parket, kao i svi, koji nisam mijenjao niti sam postavljao posebne zahtjeve pred investiora)
- zgrada je dobila uporabnu dozvolu u Lipnju 2009 (podatak o završetku građenja)
- garancija, za građevinske radove,je za ove zgrade 5 godina (objavio investitor 2009g.), a da li se odnosi na parkete, vjerovatno da, ali treba provjeriti

Međutim, zašto nagađati nazovete gđu. M, sve lijepo pitate i riješite svoj problem....
tzvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:13   #77
U "našem" stanu je parket ok, jedina razlika koju sam ja primjetila kod parketa je sjaj, u nekim stanovima je parket bio ful sjajan, a u nekim manje, ali nije bio naboran ili nešto slično, mislim da to dosta ovisi o parketarima, kolko su bili pažljivi i tako to, a ako je pod garancijom teba odmah apelirat da se popravi, ako imamo pravo na to onda treba i iskoristiti dok se može.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:06   #78
Zašto se više nitko ne dopisuje na ovom forumu ?

Zanima me ako netko ima iskustvo sa najmom garaže ? Ajde da čujem, brže

Hvala
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 22:42   #79
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Zašto se više nitko ne dopisuje na ovom forumu ?

Zanima me ako netko ima iskustvo sa najmom garaže ? Ajde da čujem, brže

Hvala
jer su im cijene previsoke
kupac2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 10:15   #80
Quote:
snjezav kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za stanare koji već žive u zgradi: da li se i vama parket savinuo/rascvjetao?
gledajući stanove uočila sam da se u gotovo svim stanovima koje sam vidjela parket rascvjetao, pa se pitam da li to ulazi u garanciju odnosno da li će u tom slučaju gđa. M. riješiti navedeni problem?
što se uopće u tom slučaju radi? ponovno brusi i lakira?
mi kupili stan sa rascvjetanim parketom... obećano nam sređivanje parketa... parketar ga upravo sređuje... javim uspješnost sređivanja
pero55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.