Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u život nakon smrti?
Da 56 59.57%
Ne 25 26.60%
Ne znam jer je i jedno i drugo nedokazivo 13 13.83%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2006., 16:50   #61
Vjerujete li u život nakon smrti?

Ne pričam o bogu i nikakvim paklima i rajevima nego o jednostavnom životu nakon smrti. vjerujete li da nakon smrti postoji neki drugi oblik života?

Ili mislite da je nakon smrti jednostavno



Ja nisam ni siguran da bih htio život nakon smrti.
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 16:54   #62
Nije game over, više redial.
Samo se nadam da će moj zadnji poziv biti upućen nekom na višem nivou.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 17:16   #63
Vjerujem da cu nastaviti zivjeti - u svakom novom zivotu na sve visem stupnju svijesti i kvalitete. Zajedno s osobama iz ovog zivota. Tako sam si i objasnila i olaksala tezinu koju sam osjecala nakon sto sam izgubila meni jako drage osobe. Game over mi je nepoznanica.
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 18:04   #64
I posle 'game over' postoji-'new game'.

Prema tome, da, ja verujem da cu zauvek ziveti. Ne postoji bas neki 'zivot nakon zivota', nego postoji samo 'jedan' zivot, koji ima dve faze, to je bar moje misljenje...
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 20:14   #65
Quote:
arna kaže:
Nije game over, više redial.
Reboot.


Quote:
No Nick kaže:

Prema tome, da, ja verujem da cu zauvek ziveti. Ne postoji bas neki 'zivot nakon zivota', nego postoji samo 'jedan' zivot, koji ima dve faze, to je bar moje misljenje...
Zauvijek, da, ali ne ja.
Život poslije života, život poslije smrti, itd. - i meni su to malo čudni izrazi postali. Ne radi se o tome. Sve je to Život, s koje god strane gledaš.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 20:29   #66
Mislim da nema ničega nakon smrti. Čak i da ima, bilo bi najbolje ponašati se kao da nema.
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 22:05   #67
Smatram da ne postoji dusa kao nesto odvojeno od tijela i da covjek nije nista vise od biokemije i elektricnih impulsa mozga. Samim time, vjerujem da smrt tijela znaci konacni i nepovratni gubitak svjesnosti i osobnosti. Smrt tijela je smrt duha i nakon smrti nema nicega.

Ali shvacam potrebu ljudi da sebi olaksaju pogled na svoju konacnost njenim negiranjem i kao samo covjek myself, bilo bi mi lakse kad bih vjerovao da nesto ipak postoji. Nista u mom dosadasnjem zivotu mi medutim nije dalo nikakvog povoda da posumnjam u svoja uvjerenja.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 10:52   #68
Istine o mrtvima

U bibliji je zapisano na više mjesta da mrtvi više ne znaju ništa i da nisu živi u onom smislu za kojeg mi znamo.
Pročitajte slobodno sljedeće stihove po tom pitanju.
1. Kr 2:10,11:43,14:20,31,15:8, 2. Ljet 2:11, Psalam 13:3, Matej 9:24, Ivan 11:11-14, Prop 9:5,10, Psalam 146:4

Čovjek je stvoren od praha i u prah se vraća - nema svjesnog oblika i života nakon toga. Čeka se Kristov dolazak i uskrsnuće.

Sve ostalo je velika varka našeg neprijatelja!
1. Samuelova 28

p.s. koga zanima mogu poslati istinitu priču o tome kako je jedan svećenik prevaren vjerovanjem da su njegova djeca ostala živjeti nakon smrti i kako je završio!
Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 10:59   #69
Vjerujem u smrt nakon života.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 11:56   #70
Quote:
Etienne kaže:
Mislim da nema ničega nakon smrti. Čak i da ima, bilo bi najbolje ponašati se kao da nema.
Zašto?

Jer što ako pogriješiš? Ako živiš kao da nakon smrti postoji sud i onda pakao/čistilište/raj - umreš i uđeš u vječnu tamu i nikom ništa. Ali ako je obrnuto, ako živiš kao da nakon smrti ničega nema, a onda umreš i shvatiš kako nisi bio u pravu - e onda si u dubokom... kanjonu.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 12:11   #71
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Zašto?
Jer što ako pogriješiš? Ako živiš kao da nakon smrti postoji sud i onda pakao/čistilište/raj - umreš i uđeš u vječnu tamu i nikom ništa. Ali ako je obrnuto, ako živiš kao da nakon smrti ničega nema, a onda umreš i shvatiš kako nisi bio u pravu - e onda si u dubokom... kanjonu.
Ček, ako ti vjeruješ zbog načela korisnosti onda je tu riječ o trgovini, a ne o vjeri...
Svi bi se nešto htjeli provuč kroz ovaj život i nekak se dočepat vječnog
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 12:13   #72
Quote:
Darko kaže:
U bibliji je zapisano na više mjesta da mrtvi više ne znaju ništa i .................................................. .....................
Čovjek je stvoren od praha i u prah se vraća - nema svjesnog oblika i života nakon toga. Čeka se Kristov dolazak i uskrsnuće.
Jesil ti ba jehovin svjedok ????
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 12:15   #73
mislim da je glupo razmisljati o tome. ljudi se previse zamaraju pitanjima na koja nitko ne zna odgovoriti 100% tocno. vjerujem da je lakse misliti kako smrt nije kraj.
2hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 13:30   #74
lakše ili možda ipak jednostavnije rečeno - kukavički?
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 14:14   #75
Ja kao vjernik mislim da nakon smrti ne prestaje život. Malo neshavtljivo rečeno, ali mislim da nakon umremo da ima još nešto i da ćemo biti sa Bogom, ali ipak se bojim da kada umreš da je to The End i mislim da se najveći vjernik toga boji.
PARAĐOKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 14:30   #76
Ja mislim da biste se svi vi trebali prebaciti na Filozofiju
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 16:29   #77
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Zašto?

Jer što ako pogriješiš? Ako živiš kao da nakon smrti postoji sud i onda pakao/čistilište/raj - umreš i uđeš u vječnu tamu i nikom ništa. Ali ako je obrnuto, ako živiš kao da nakon smrti ničega nema, a onda umreš i shvatiš kako nisi bio u pravu - e onda si u dubokom... kanjonu.
Upravo zbog toga "što ako" je bolje ponašati se kao da nema ničega.

Ako misliš da je živjeti cijeli život u strahu od suda, odricati se, trošiti vrijeme na molitve, a onda ući u vječnu tamu - "nikome ništa" - onda doista ne cijeniš svoj život i ovo malo vremena kojeg imaš na Zemlji.

S druge strane, pokušati proživjeti što kvalitetniji i ispunjeniji život - svaki dan - uopće ne znači da ćeš se naći u dubokom kanjonu (lol) ako ima nečega nakon smrti.
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 17:57   #78
saznat ćemo kad bacimo dlaku!
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 19:05   #79
Quote:
Etienne kaže:
Upravo zbog toga "što ako" je bolje ponašati se kao da nema ničega..
I što ako se zezneš???? Što onda? Kako bi vječna patnja moglo biti nešto dobro?!

Quote:
Etienne kaže:
Ako misliš da je živjeti cijeli život u strahu od suda, odricati se, trošiti vrijeme na molitve, a onda ući u vječnu tamu - "nikome ništa" - onda doista ne cijeniš svoj život i ovo malo vremena kojeg imaš na Zemlji. .
Ne treba živjeti u strahu od suda, samo treba biti svjestan da on postoji. Ako će išta ljude učiniti boljima, to je ta činjenica. A moliva nie gubitak vremena.

Quote:
S druge strane, pokušati proživjeti što kvalitetniji i ispunjeniji život - svaki dan - uopće ne znači da ćeš se naći u dubokom kanjonu (lol) ako ima nečega nakon smrti.
S problemom što ljudima život ispunjuje. Meni je današnji dan ispunila misa i pričest. I iznenđenje koje smo složili mami za rođendan. Tebi?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 19:27   #80
Postoji li uopće život prije smrti
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.