Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 18:55   #61
Quote:
istrabike kaže: Pogledaj post
Imam 22 godine, 63 kg, visoka 169. U zadnje vrijeme kad se naglo podignem zavrti(zacrni) mi se u glavi i to traje nekoliko sekundi i onda mi se opet razbistri i sve je opet ok, ali to mi se događa često. Odlučila sam posjetit doktoricu koja mi je izmjerila tlak 85/60, koji je izuzetno nizak, dala mi je supradyn šumeće tablete da pijem 10 dana i opet da dođem na pregled. Inače sam dosta aktivna, vozim biciklu, plivam i trčim. Hranim se dosta raznolikom hranom. Neznam šta da radim da mi se stanje popravi, jer mislim da sam ipak još mlada za imat takve probleme sa tlakom, jer stvarno nastojim živit "zdravim" životom. Ako netko ima neki savjet bilo bi mi drago da ga i napiše. Zahvaljujem unaprijed.
sumece tablete??? dobro da ti nije rekla da samo pijes puno kave i cole ...trazi joj da ti napravi krvnu sliku. ja sam se isto tako osjecala i to tjednima; vrtoglavica, mucnina.... ispalo je da imam manjak zeljeza a jedan od glavnih simptoma je upravo vrtoglavica kao i popratni niski tlak... e i da! meni moj doktor cak i nije htio radit krvnu sliku; kao nije mi nista, to je od malo stresa! pa cak i ja znam da niski tlak treba shvatiti ozbiljno kao i onaj visoki jer moze bit znak teskih bolesti... i tako ja promjenila doktora i sam mi je super
__________________
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Hell'n is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:30   #62
ohoho....da nismo lagano trudnjikavi možda.....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:32   #63
koja od nas tri?

ja nisam, a tlak preko 110 nisam imala vec jendo 5-6 godina
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:42   #64
Više soli....stvarno....
Više tjelesne aktivnosti....
Nitko ne umire od niskog krvnog tlaka....on je put u duguvječnost...a na simptome se navikneš...
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 19:57   #65
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
koja od nas tri?

ja nisam, a tlak preko 110 nisam imala vec jendo 5-6 godina
ne znam ja djeco draga.... ....svašta se u svijetu danas događa....( )
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:37   #66
hehe
i know the feeling.... samo meni je doktorica rekla da je to normalno kod mladih djevojaka
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:04   #67
Quote:
Hell'n kaže: Pogledaj post
sumece tablete??? dobro da ti nije rekla da samo pijes puno kave i cole
meni je to jedna doktorica rekla dodushe coca colu nije spominjala, vec samo kavu.
Ja sam joj rekla da me boli zeludac od kave,a ona je rekla "pa ti dospi mlijeka"

kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 19:36   #68
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Više soli....stvarno....
Više tjelesne aktivnosti....
Nitko ne umire od niskog krvnog tlaka....on je put u duguvječnost...a na simptome se navikneš...
istina, nizi tlak je svakako bolji od visokog...daleko bolji... No ipak bi trebala pretragama iskljuciti neke bolesti. Sol svakako
__________________
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Hell'n is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 19:40   #69
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
meni je to jedna doktorica rekla dodushe coca colu nije spominjala, vec samo kavu.
Ja sam joj rekla da me boli zeludac od kave,a ona je rekla "pa ti dospi mlijeka"

meni je rekla slanu juhu
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 19:59   #70
Unhappy Vrtoglavica, nizak tlak, energija...

eo ovak, "ukratko". od prije nekih mjesec i pol dana imala sam strašne vrtoglavice ali budući da nije dovoljno samo reći "vrti mi se" te vrtoglavice su bile više kao gubitak ravnoteže, lelujanje i može se opisati kao osjećaj pijanstva. jedan dan sam završila na hitnoj i imala sam jako nizak tlak (80/60). Međutim, svi ostali nalazi su mi u granicama normale: nalaz krvi, eeg glave, prootok krvi u mozak, vratna kralježnica, nalazi štitnjače i još mi preostaje otići kod otorinolaringologa jer te vrtoglavice mogu biti povezane sa srednjim uhom ali ne vjerujem da je to uzrok jer simptomi su puno više od vrtoglavice. Bila sam i kod neurologa i on mi je prepisao normabel (tablete za smirenje) jer smatra da je to sve uzrok stresa. Sada mi je bolje ali imam stalni osjećaj slabosti, spavam po 11 sati dnevno bez prestanka, osjećam se stalno umornom, jedva se prošećem po kvartu. Šećem nekih pola sata i jedva dođem do doma, užasna slabost i malaksalost. Prestala sam pušiti a imam i fobiju odlaska u birceve ili bilogdje jer imam osjećaj da će mi se opet vrtiti i da će mi biti slabo. Imam veliku fobiju od toga jer mi smetaju zagušljivi prostori a i nisam skroz ozdravila pa to izbjegavam. Sad mene zanima (kad već ne znaju šta mi je) kako da vratim tu energiju. Pijem neke vitamine, polako se krećem iako nemam snage za ikakav sport, odmaram se ali zanima me konkretno otkud crpiti energiju. Kako da se opet osjećam poletno i punom energije? Otkud vi dobivate energiju? Neki savjet plizzzz, bilošto....
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:54   #71
I ja povremeno imam slične simptome pa znam kako se osjećaš. A kako se boriti protiv toga - nemam pravi savjet, i meni je doktorica dala tablete za smirenje ali ne normabel jer on navodno dosta uspava - možda i zato spavaš po 11 sati. Ja pijem Xanax ali samo kad se stvarno loše osjećam - od njega mi se ne spava a smiri me.
štrumfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 23:14   #72
Mozda imas nisko zeljezo u krvi...
Isto sam imao simptome kao ti samo bez fobije odlazka u birceve i prepisali su mi tablete sa zeljezom i stanje se popravilo, vise se nisam rusio u nesvijest...
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 05:31   #73
Svakako obaviti pregled kod otorincaAko je po apaurinu bolje očito je problem psihoorganske prirode no da bi se to točno moglo reći svakako je potrebno još obaviti i pregled na ORL-u .Apaurin uz nizak tlak može te dosta uspavljivati no nisi napisala koju dozu uzimaš?
Inače ako češ stalno osječati strah da će ti se to "opet vratiti" očito je da nekej psihički ne štima pa bi dobro došao i razgovor s psihijatrom.
Za nekej pametnije napisati potrbni su još neki podaci(godine, posao koji radiš, način prehrane etc). Ova rečenica je vrlo znakovita
Imam veliku fobiju od toga jer mi smetaju zagušljivi prostori a i nisam skroz ozdravila pa to izbjegavam.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 11:08   #74
Quote:
El Rodeo kaže: Pogledaj post
Mozda imas nisko zeljezo u krvi...
Isto sam imao simptome kao ti samo bez fobije odlazka u birceve i prepisali su mi tablete sa zeljezom i stanje se popravilo, vise se nisam rusio u nesvijest...
bila sam anemična u osnovnjaku i morala sam piti željezo i mislila sam da opet imam taj problem ali željezo mi je skroz ok i to nije razlog
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 11:23   #75
za sarkoma
neurolog mi je prepisao te tablete (5 mg) jer smatra da je uzrok stres, bla-bla. nisam nikad do tih vrtoglavica imala fobiju od zagušljivih prostora, pa do prije 2 mjeseca radila sam u jednom klubu vikendom i nije mi smetao dim niti hrpetina ljudi ali kad su mi počele te vrtoglavice i lelujanje naravno da se bojim jer mislim da će mi pozlit i da ću se srušit. da nemam takve simptome ne bih se bojala. kad popijem tabletu popusti me taj strah ali to nije lijek protiv lelujanja i vrtoglavica, tablete mi pomažu samo da se smirim ali vrtoglavice ne nestaju i energije nemam, osjećaj slabosti je još uvijek prisutan tako da osobno mislim da nije na nervnoj bazi.
inače sam uvijek bila ta koja je padala u nesvjest ali to je bilo povezano sa željezom što sad nije uzrok. mogu ja popit taj normabel i smirit će me ali slabost i nedostatak energije i snage mi neće vratit ta tableta. inače, imam 21 god.
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 11:45   #76
takve simptome imam i ja svi nalazi ok isla i na centar za ravnotezu, sada mi je malo bolje ali primjetila sam ako pocnem gubiti kilograme da mi se to pojaca najbolje se osjecam s 65 kg, kada padem na 62 kg padne i tlak i onda kao da sam u zacaranom krugu
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 12:38   #77
ja se slažem s Dianom11, bitna je kilaža,puno voća i bezobzira na prestanak pušenja popij kavu,ja sam prestala pušiti i bilo mi je isto tako,čak mi se na Sljemenu zamantalo od svježeg zraka,inace svi u familiji imamo nizak tlak,ja sam pocela vjezbati,jesti,imam super kilazu sad vise nisam slaba i puno se zdravije hranim, ali kavu i dalje pijem, jednu jutarnju koja me razbudi!
lana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:12   #78
Pozdrav.Aila mislim da tvom mozgu nedostaje kisika i to je najveći uzrok tvojim nevoljama.Kao što sama kažeš boravila si u zagušljivim prostorima i nisi svjesna iako si prestala s pušenjem koliko to šteti zdravljuIzbjegavaj te prostore-Vi mladi mjenjajte svoje loše navike dok vam ne bude kasno kao meni.Primite moj savjet prijateljski.I da neurologu je najlakše napisati normabel.Želim ti još reći da za dizanje energije u ljekarni postoje male ,ali" đeđerne " tabletis .Zovu se ENADA i košta cca 370knBok..
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 20:16   #79
da li ko ima dobrih iskustva s tim Enada tabletama das li zanosenja vrrtnje neprodu od togas ja to u glavi imam takoder vec jako dugo i uzasno je
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:49   #80
Aila je pitala ima li nešto što bi pomoglo kod gubitka energije.Za druge probleme (ravnoteža ,vrtoglavica ne znam),ali Enada je meni pomogla kod osjećaja malaksalosti,bezvoljnosti,osjećaja NE imanja snage,nemoći itd ,ukratko kod gubitka energije.Bok.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.