Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 16:37   #1
kupovina ili ne?

Pozdrav... imam malih dilema u vezi jednoga slučaja...
imam dobru ponudu da kupim vozilo, koje je iz druge županije, ali caka je u tome da je auto jos 4 godine na otplati (koju bi prodavatelj preuzeo), a samim time ne mogu registrirati auto na sebe jer je knjižica vozila u banci...
dali ima kakav mehanizam da se vozilo kupi i dobije knjižica vozila, a da prodavatelj nastavi otzplaćivati kredit? jer ako ne onda mi nitko nemoze garantirati da ce kada se vozilo proda on jednostavno prestati otplaćivati rate, a samim time banka sjeda na vozilo... novac od prodaje auta je namjenjen zatvaranju jednog drugog kredita...
cupofjoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:42   #2
Opcija (jedina) je da prodavatelj isplati kredit u cijelosti, napravi se vinkulacija knjižice vozila i možeš kupit auto bez straha... sve ostalo je banana.
azrielzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:46   #3
Quote:
cupofjoe kaže: Pogledaj post
Pozdrav... imam malih dilema u vezi jednoga slučaja...
imam dobru ponudu da kupim vozilo, koje je iz druge županije, ali caka je u tome da je auto jos 4 godine na otplati (koju bi prodavatelj preuzeo), a samim time ne mogu registrirati auto na sebe jer je knjižica vozila u banci...
dali ima kakav mehanizam da se vozilo kupi i dobije knjižica vozila, a da prodavatelj nastavi otzplaćivati kredit? jer ako ne onda mi nitko nemoze garantirati da ce kada se vozilo proda on jednostavno prestati otplaćivati rate, a samim time banka sjeda na vozilo... novac od prodaje auta je namjenjen zatvaranju jednog drugog kredita...
Bjež od tih kombinacija
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:50   #4
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Bjež od tih kombinacija
Potpis.

Šta kad se geniju sprdne odustat od daljnjeg plaćanja? Onda ćeš ti sjest pa plakat.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:35   #5
Mislim da nemaš straha nikakvog jer ako ti preuzimaš kredit u toj banci rade se novi ugovori u banci i kredit i vlasništvo auta se prenosi na tebe.

A u slučaju da imaš ti gotovinu odete na banku riješite kredit i sa tim ugovorima kod bilježnika i stvar je riješena.

Ovo o čem kolege pričaju bi bilo u slučaju da ti uzmeš auto od lika i ti vračaš njegov kredit a auto glasi na njega, onda bi mogo imati problema, ali tako nešto bi samo lud čovjek napravio.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:00   #6
to josip4

šta ti nije jasno u rečenici "dali ima kakav mehanizam da se vozilo kupi i dobije knjižica vozila, a da prodavatelj nastavi otzplaćivati kredit?".
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:27   #7
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
to josip4

šta ti nije jasno u rečenici "dali ima kakav mehanizam da se vozilo kupi i dobije knjižica vozila, a da prodavatelj nastavi otzplaćivati kredit?".
Sorry preletimično sam pročito.

Autoru topića odmah da velim nepostoji takav mehanizam.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.