Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2014., 22:24   #61
Quote:
Slavonac987 kaže: Pogledaj post
Ma crna trica garant e90 ka, subotom se furaju po gradu 100%, znaju nekad i u tvrdji biti kad se balavurdija zajebava kod bastiona i skripe gumama naplate kaznu za remecenje javnog reda i mira ladno, gledam to sve i smijem se jer 2 metra dalje lupa disko koji je glasniji od skripanja guma
mislim da je 330i sad ne znam jel chipiran ili ne. znam da znaju biti i na slavoniki ali rijetko, vidio ih kod lukola cesto.

kad se ide od petrijevaca prema donjem miholjcu, pretekao ih. ladno.
Ma šta će bit čipovan kad mrcina i serijski ide k'o mahnita...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 22:35   #62
@Lesli Eldridž

ne od naplatne kucice, nego recimo vozis autocestom i proces primjerice 76 kilometar autoceste Zg-Sp, tada pogledas na boardu koliko km imas, i onda na 176 kilometru autoceste (imas sa strane zelene snakice sa brojem kilometra) i onda pogledas board i ako je brojka razlicita od 100 tada board laze, a uvijek ce biti manje, dakle recimo 97 km ili 95 km ...

nisam jos gledao za svoj Audi, to pricam za Golfa 6 sluzbenog, ima normalne gume, pa to je sluzbeni auto
Slavonac987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 22:49   #63
Quote:
Slavonac987 kaže: Pogledaj post
@Lesli Eldridž

ne od naplatne kucice, nego recimo vozis autocestom i proces primjerice 76 kilometar autoceste Zg-Sp, tada pogledas na boardu koliko km imas, i onda na 176 kilometru autoceste (imas sa strane zelene snakice sa brojem kilometra) i onda pogledas board i ako je brojka razlicita od 100 tada board laze, a uvijek ce biti manje, dakle recimo 97 km ili 95 km ...

nisam jos gledao za svoj Audi, to pricam za Golfa 6 sluzbenog, ima normalne gume, pa to je sluzbeni auto
Ponavljam ti opet (iako nema veze sa temom)-NEMA nikakvih odstupanja kod mene... Šta ima veze odakle dokle mjeriš...? Možda neki i lažu, ali nisam primijetio da laže kod mene...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:38   #64
Quote:
Slavonac987 kaže: Pogledaj post
@Lesli Eldridž

ne od naplatne kucice, nego recimo vozis autocestom i proces primjerice 76 kilometar autoceste Zg-Sp, tada pogledas na boardu koliko km imas, i onda na 176 kilometru autoceste (imas sa strane zelene snakice sa brojem kilometra) i onda pogledas board i ako je brojka razlicita od 100 tada board laze, a uvijek ce biti manje, dakle recimo 97 km ili 95 km ...

nisam jos gledao za svoj Audi, to pricam za Golfa 6 sluzbenog, ima normalne gume, pa to je sluzbeni auto
Koje su gume gore? Ako su 205/55 16, onda je to odstupanje upravo zbog toga.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 00:44   #65
Quote:
Slavonac987 kaže: Pogledaj post
Znaci to je sračka od strane proizvodjaca, jer ispada da predjes vise km i prema tome i potrosis manje goriva.
Nije vrag da se uz danasnju tehnologiju ne moze napraviti da 100 kmh bude 100 +-1 u stvarnosti, nego odstupa i to uvijek u stvarnosti bude manje, mos mislit slucajnosti.
što se tiče preciznosti brzinomjera nije stvar sraćke proizvođača nego iz sigurnosnih razloga jer psihološki na vozača drukčije djeluje "gle vozim se 100 na sat (ili 150, ili 200) idem malo usporiti, možda sam prebrz" nego kad je to pri brzini 96, 144 ili 192 km/h... dakle govorimo o autima "ispod čekića" sa serijskim ovjesom, gumama bla bla.

ista stvar kao što prodavači stavljaju cijene zaokružene na manju brojku i 99 lipa, znači 43.99 kn umjesto 44 kn..

inače ovo gore je stara fora koju ja znam od osnovne škole
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 16:20   #66
Koliko trosi Passat al s motorom 1.6 tdi 105 ks unutra? Jel to ide sto? meni se cini to slab motor za tolki auto.
ri78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 17:26   #67
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Koje su gume gore? Ako su 205/55 16, onda je to odstupanje upravo zbog toga.
215/65 R16, nisam siguran da su takve dimenzije bile i tvornicki, ali vjerujem da jesu.


@lujozg glede tog psiholoskog efekta to stoji, mozda cak nekome i spasi zivot i to je ok, ali opet malo je bezveze, barem meni
Slavonac987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 20:30   #68
Quote:
ri78 kaže: Pogledaj post
Koliko trosi Passat al s motorom 1.6 tdi 105 ks unutra? Jel to ide sto? meni se cini to slab motor za tolki auto.
Promašio si temu. Tema je o Passatu B4, 1.6TDI se ugrađuje u B7.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 20:51   #69
Taj 1,9 tdi 130 sam imao u a4 i znao sam zdrobit tank za 700 km, ali i preći 1200 km. Tako da je sve moguće.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:03   #70
vozilm famozni passat karavan i potrošnja je od 6.5 - 9 l /100
ovisno o vozaču iako svakodnevna vožnja meni iznosi 7.5l i to je sasvim normalna potrošnja za moje pojmove.. pa neću vozit na 1600-2000 okretaja?!
mkultra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 12:30   #71
previše je 8l kombinirane. imam 2001. 130ks već 11 godina, 290kkm+ ima. 5.5 do 6.5l jer su mi 80% iste relacije. gume su 205/55-16. čistu gradsku vožnju nije nikad vidil tako da ne znam koliko bi npr. trošio samo u zagrebu. al kombinirana, 40% otvorene, 20% autocesta i 40% grad (zg) je uvijek oko 6l.
__________________
no turbo no fun!
pikes peak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 03:15   #72
VW Passat Variant 1.9 tdi 2003 automatik!

Pozdrav svima na Forumu... Imam jednu zamolbu, ako mi netko može pomoći informacijom...

Prije 10 dana sam kupio "VW Passat Variant", 1.9 tdi, 96Kw (130KS), 2003. godište, s automatskim mjenjačem (tiptronic?).
Auto je uredno servisiran i održavan, ima blizu 250.000 prijeđenih km..."pažen i mažen" od bivšeg vlasnika, napravljen servis i na automatskom mjenjaču.
U glavnom sam zadovoljan s autom, ali me lagano brine potrošnja goriva...
Od kuće do posla imam (skoro pa u metar točno), 10km, s time da na tom putu imam cca 2km gadnog uspona (prema poslu) i cca 3km uspona u povratku s posla.
Još nisam imao prilike napuniti do čepa spremnik goriva, pa vidjeti potrošnju, ali prilikom odlaska na posao, putno računalo mi izračunava nekih 10L potrošnje, dok mi na povratku s posla izračunava nekih 9, nešto litara potrošnje na 100km.
Da li je to realna potrošnja za taj auto (pošto se radi o automatskom mjenjaču?!)...nekako mi se to čini previše. Auto koristim 99% u gradskoj vožnji (na posao - s posla, isl.), mjesečno tako prelazim od cca 1100km, do 1300km. Ako netko ima kakvih iskustva s takvim autom (potrošnja idr.), bio bih zahvalan za kakvu info! Hvala...
Swat971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 10:30   #73
Izračunaj potrošnju, može biti da BC laže. Ovisi kako voziš i kakav je put, moguće da blizu toga troši.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 11:11   #74
Moj variant s istim motorom, samo manualac 6 brzina, Čakovec i okolica normalne vožnje prosjek 7.5 l do 8l/100km. Sad po zimi nema šanse ispod toga. Tak da mislim da je ova potrošnja kod tebe normalna.
Twincharged is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 13:16   #75
Već je bila priča o tom modelu i automatiku ovdje. Samo što je tom čovjeku oko 11 trošio po gradu. Taj automatik dodaje 1.5 litru do 2 u odnosu na ručni 6 brzina. A niti je taj motor štedljivac u gradskoj vožnji, još na to nadodat ovu hladnoću vani i teren kojim voziš sa usponima. Jedva i zagriješ auto do posla.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 13:57   #76
Meni je taj motor (doduse onaj sa 85kw i rucnim mjenjacem) u A6ici trosio 8-8.5L gradske voznje. Tako da tvojih 10 je cisto ok

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:13   #77
Molim vas da mi netko obajsni. Kupio je dosta velik i težak Passat, 1.9TDI sa 130KS da bi se vozio svaki dan na posao, kratke relacije 10km. I šta sada očekuje da mu troši 6l/100km?
Za par mjeseci će biti pitanje zašto auto ne vuče, da se turbina čuje, da se motor guši...
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 16:15   #78
Oke ti je potrosnja po hladnoci. Jos ako imas grijanje siceva ukljuceno, pa grijanje itd. Nakupi se. Bude ti se spustila potrosnja po ljeti.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 11:37   #79
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi netko obajsni. Kupio je dosta velik i težak Passat, 1.9TDI sa 130KS da bi se vozio svaki dan na posao, kratke relacije 10km. I šta sada očekuje da mu troši 6l/100km?
Za par mjeseci će biti pitanje zašto auto ne vuče, da se turbina čuje, da se motor guši...
Evo objasnit ću ti... Znači imao sam auto kojemu je turbina bila na kraju (kupljen u takvome stanju) i koji je doslovno gutao 1,5L ulja na nekih 1200km. Prilika za Passata mi se ukazala jer dobro znam čovjeka koji ga je prodavao i koji mi ga je ponudio za povoljnu cijenu... Znači imao sam tri izbora: ili nastaviti s ovim i čekat kad će turbina "vrisnut" i uredno svaki mjesec potrošit po 120kn na mot.ulje, kupit "mačka u vreći" na Njuškalu, ili prihvatit ponudu čovjeka koji je u familiji, i koji mi ga je ponudio za izuzetno povoljnu cijenu, a znam da je auto doslovno bio "pažen i mažen"! Čovjek ga je vozio u dužim relacijama i relativno po ravnome terenu, potrošnja mu je bila od 7-8L. U svemu tome, niti mi je čovjek rekao, niti sam čuo od prije da je taj auto namijenjen isključivo za vožnju u dužim relacijama, jer se u protivnome motor (turbina) uništava?!! Pošto mi je vremenski rok za odluku o kupnji bio relativno kratak, nisam čitao po forumima i internetu o potrošnji takvih auta...jedino što sam imao informaciju da je potrošnja u gradskoj vožnji od 8-9...a ispada da je meni zbog konfiguracije terena i mjenjača i od 10 - 11! Zato sam s dobrom namjerom postavio pitanje ovdje i zatražio pomoć u informaciji da li je to normalna potrošnja... Evo, vjerujem da sam ti uspio objasniti... Ako i malo možeš razumijeti, (pa sagledaš stvari i iz mog kuta), onda shvaćaš pod kojim uvjetima je auto kupljen...

Zadnje uređivanje Swat971 : 09.02.2015. at 12:39.
Swat971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 11:39   #80
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Oke ti je potrosnja po hladnoci. Jos ako imas grijanje siceva ukljuceno, pa grijanje itd. Nakupi se. Bude ti se spustila potrosnja po ljeti.
Ok, hvala za info... :-)
Swat971 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.