Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 02:21   #241
Odgovor na Xavi-8 Post: #239

Qoute post #5 od Firat Gulgen, Calinos Holding:
Oko godinu i pol dana smo radili s našim scenaristima i savjetnicima (profesorima) na serijalu "Fatih Sultan Mehmet Han". ....Ne radimo nešto znanstveno, međutim ne govorimo ni o haremskoj priči. ....Ideja da ćemo ovo moći prodati na međunarodnoj razini me zabrinjava. Trenutno radimo i na tome.

Koliko vidim oni bi ovaj serijal rado plasirali i van tradicionalnih tržišta (Turska, arapski svijet Bliskog Istoka i sjevera Afrike), a najbolji način po meni je da se usredotoče na dijelove povijesti koji spajaju svjetove, a ne na one koji ih razdvajaju. Ahdanama je jako lijepa stvar, ali postoje i oni manje svijetli dijelovi u povijesti. Turski osvajači u ovim krajevima i nisu bili baš omiljeni. Sjetimo se danka u krvi tj. janjičara ili pljačkaško-paleških pohoda u Bosankom i Hrvatskom Kraljevstvu. Nisam mrzilac svega turskog. Naprotiv. Ali povijesne činjenice postoje i one mogu utjecati na prijem serije u balkanskoj regiji. Film (Fetih 1453) ću pogledati kao što su ga gledali i Grci (i negodovali), jer to je prvenstveno stvar informiranosti, ali serija je nešto čemu se vraćaš uvijek iznova. Dakle mora postojati dugotrajniji faktor privlačenja. Dobra produkcija, dobra gluma, poznati glumci, sve su to faktori koji grade visoku gledanost. Ali ako je u radnji nešto odbojno, mogu se svi skupa postaviti na trepavice - no pasaran. E sad, da se nitko ne naljuti, ima nešto što bi i u tom slučaju barem kod ženske publike izvuklo stvar - gospodin Alakurt je ipak jedan i jedini. Govorimo o fenomenu koji se obrušio svom silinom na nejaka ženska pleća :-).I to ne govorim s omalovažavanjem njega kao glumca, već to spominjem kao dodanu vrijednost u njegovom slučaju. O MY neću trošiti riječi- dvije već izrečene su dovoljne "haremska sapunica". Na forumu čitam da je bio prošle godine (?) još jedan povijesni serijal Osmanska vremena (?). Dakle turska kinematografija je u zadnje vrijeme krenula ekranizirati velike povijesne ličnosti i razdoblja na ozbiljan način. To je za svaku pohvalu jer imaju što za pokazati. I da me se ne bi krivo shvatilo volim turske sapunice. Gledala sam i BG i Ezela, Fatmagul, SO, a sad i Silu. MY eto ne gledam.
ivana-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 11:20   #242
Pa, ko je rekao da ga nece plasirati
Nigdje to nisam napisala.

A ja cu bas da povjerujem Grcima i njihovim historicarima.
Zabole mene sta su oni rekli za film.
Meni se film svidio.

Isto tako, ako pričas, o historiji, trebala bi znati da historiju pisu pobjednici, a oni koji gube, uvijek izmisle svoju.
Od pamtivijeka bilo i bit ce.
Danak u krvi ti je najbolji primjer za to.U FBIH se uci da to uopste nije strasna stvar, da pitas bilo kojeg Turčina dobila bi isti odgovor.

Ne očekujes valjda da ce Turci kratiti svoju historiju i prilagođavati je Balkanu i "našoj" historiji?

Gledanost, kao faktor, je prvenstveno bitna u Turskoj.
Bitni su sponzori, prinosi od istih.
Serije se izvoze i izvozit ce se, neovisno o tematici.
A to sto Grci protestuju, iskreno me ni najmanje ne dira.Mislim da oni imaju previse svojih problema, da bi se bavili turskom kinematografijom.
A o njihovom predstavljanju Sultana Fatiha kao pedofila i homosexualc, te krvoloka ne bih ni pricala.
Imati predrasude je nesto najgore, a ti ih vidim i te kako imas i to bez da si bilo sta saznala o filmu, a i o seriji.
Ali, nejse, ti vec znas kako ces odgledati film, onako kako su ga Grci gledali, jer ipak Grci znaju najbolje.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 11:38   #243
Quote:
ivana-x kaže: Pogledaj post
Odgovor na Xavi-8 Post: #239

Qoute post #5 od Firat Gulgen, Calinos Holding:
Oko godinu i pol dana smo radili s našim scenaristima i savjetnicima (profesorima) na serijalu "Fatih Sultan Mehmet Han". ....Ne radimo nešto znanstveno, međutim ne govorimo ni o haremskoj priči. ....Ideja da ćemo ovo moći prodati na međunarodnoj razini me zabrinjava. Trenutno radimo i na tome.

Koliko vidim oni bi ovaj serijal rado plasirali i van tradicionalnih tržišta (Turska, arapski svijet Bliskog Istoka i sjevera Afrike), a najbolji način po meni je da se usredotoče na dijelove povijesti koji spajaju svjetove, a ne na one koji ih razdvajaju. Ahdanama je jako lijepa stvar, ali postoje i oni manje svijetli dijelovi u povijesti. Turski osvajači u ovim krajevima i nisu bili baš omiljeni. Sjetimo se danka u krvi tj. janjičara ili pljačkaško-paleških pohoda u Bosankom i Hrvatskom Kraljevstvu. Nisam mrzilac svega turskog. Naprotiv. Ali povijesne činjenice postoje i one mogu utjecati na prijem serije u balkanskoj regiji. Film (Fetih 1453) ću pogledati kao što su ga gledali i Grci (i negodovali), jer to je prvenstveno stvar informiranosti, ali serija je nešto čemu se vraćaš uvijek iznova. Dakle mora postojati dugotrajniji faktor privlačenja. Dobra produkcija, dobra gluma, poznati glumci, sve su to faktori koji grade visoku gledanost. Ali ako je u radnji nešto odbojno, mogu se svi skupa postaviti na trepavice - no pasaran. E sad, da se nitko ne naljuti, ima nešto što bi i u tom slučaju barem kod ženske publike izvuklo stvar - gospodin Alakurt je ipak jedan i jedini. Govorimo o fenomenu koji se obrušio svom silinom na nejaka ženska pleća :-).I to ne govorim s omalovažavanjem njega kao glumca, već to spominjem kao dodanu vrijednost u njegovom slučaju. O MY neću trošiti riječi- dvije već izrečene su dovoljne "haremska sapunica". Na forumu čitam da je bio prošle godine (?) još jedan povijesni serijal Osmanska vremena (?). Dakle turska kinematografija je u zadnje vrijeme krenula ekranizirati velike povijesne ličnosti i razdoblja na ozbiljan način. To je za svaku pohvalu jer imaju što za pokazati. I da me se ne bi krivo shvatilo volim turske sapunice. Gledala sam i BG i Ezela, Fatmagul, SO, a sad i Silu. MY eto ne gledam.


Zbog njega jedva čekam snimanje serije! Ne vjerujem da će biti trećerazredno smeće, tako da imam namjeru zbog Akifa barem škicati povremeno, pa makar i na turskom jeziku, ako s ne otkupi kod nas.
Lu Salome is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 01:56   #244
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
HABERKULESI piše o tome kako su TR serije popularne kod nas (ezel, sila, ask-i memnu itd.), dnevno na tisuće ljudi prati te teme, nabraja gdje se mogu naći linkovi prema poznatim TR glumcima/glumicama, pa navode naš forum.hr kako glavni izvor informacija! u samom članku stavlja link na teme sa forum.hr: Beren Saat / Bergüzar Korel / Nurgül Yeşilçay / Tuba Büyüküstün / Cansu Dere / Mehmet Akif Alakurt / Kıvanç Tatlıtuğ
ovo me tako razveselilo znači, znaju koliko smo ludi za njihovim serijama i glumcima

Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Meni roditelji obožavaju MY (Sulejmana) i mislim da ga ne treba ukinuti ili da ga rade samo za inozemstvo tj. da se ne prikazuje u turskoj. Ako se ne varam Gumuš je imao katastrofalne rezultate u Turskoj, a u drugim zemljama obarao rekorde gledanosti.Ja sam počeo gledati Ask i memnu i ne čudi me po kvalilteti serije da je finale bilo toliko gledano
Ask-i memnu je fenomen, meni najbolja serija ikad

Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
SON jako dobro prolazi u Švedskoj, ima super gledanost.

http://www.ayakligazete.com.tr/haber...i_kiriyor_.htm
drago mi je da turske serije idu dalje treba im javiti za Ask

Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
mislim da bi se mi svi sa ex-YU prostora trebali zamisliti nad fenomenom TR serija. možemo li napraviti nešto slično, možda i u koprodukciji? hit serija koja bi osvojila regiju i šire? zbog koje će turisti pohoditi naše države?
----------------------------------------------------------------------

naši malo dalji susjedi u makedoniji planiraju ukidanje i/ili značajno smanjenje TR serija na malim ekranima.
ma bezveze, hvalabogu da su naše TV kuće okrenute zaradi i ne misle odustati od prikazivanja turskih serija kad su tako gledane

dok se nisu pojavile turske serija ja naše kanale uopće nisam gledala jer su mi naše serije bezvezne, amer.filmovi još gori tako da sam na TV-u gledala samo muzičke programe, sport i dokumentarce
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 17:18   #245
Još jedna serija koja završava tj. još jedna žrtva Kanala D Kayıp Şehir

Quote:
Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj ve İlker Kaleli'nin başrollerinde oynadığı “Kayıp Şehir” 26. bölümü ile ekranlara veda ed ecek. Cuma günleri yayınlanmaya başlayan dizi, önce perşembeye daha sonra da pazartesi gününe alınmış ve her geçen hafta reytinglerde düşüş yaşamıştı.

Kanal yönetimini, reytinglerde düşüş nedeniyle 26 bölüm olarak yapılan anlaşmanın uzatılmaması kararı aldığı belirtiliyor.

Kayıp Şehir, 18 Mart pazartesi final bölümü ile ekranlarda veda edecek.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 12:09   #246
eh djevojke dok čekamo MAA u novoj seriji (nadam se da se internet neće srušiti kada sve krenemo online pratiti ), stiže članak iz geccea koji je napisao onur aktas.

o čemu se radi? ukratko bih rekla - o pomoru serija unazad godinu-dvije. evo mog IFT&GT (intuitivno forumaški turski & gugl translejt) prijevoda:

ove godine je TV industrija u totalnoj konfuziji. sa novim sistemom mjerenja gledanosti je došlo i do ukidanja mnogobrojnih ambicioznih serija. tako su male ekrane između ostalih napustile serije "Son Yaz Balkanlar" Hazal Kaye, "Sultan" Nurgül Yeşilçay, "Veda" Fahriye Evcen i Mehmeta Aslantuğa, "Ustura Kemal" Oktaya Kaynarca, "Emir'in Yolu" Çağataya Ulusoya, "Kayıp Şehir" Gökçe Bahadır. ove sezone je maltene svakog tjedna ukinuta neka serija, a svakog tjedna je sa emitiranjem počinjala druga. gledatelji su naravno uznemireni takvim dešavanjima. ljuti fanovi putem socijalnih platformi izražavaju negodovanje, pišu producentima, čak organiziraju i peticije. razgovarao sam sa osobama iz sektora o toj problematici:

ŞÜKRÜ AVŞAR - producentica (LALE DEVRİ, YER GÖK AŞK): to je posve normlano, serije odlaze i dolaze, samo što je to ove godine bilo malo učestalije. ne vidim da je sektor u krizi.

HİLAL SARAL - redateljica (AŞK-I MEMNU, FATMAGÜL'ÜN SUÇU NE, KUZEY GÜNEY): mislim da previše sličnih priča koje jedna drugu opstruiraju. mislim da je došlo vrijeme za neke nove stvari, nije se snimalo dovoljno različitih priča, a tu bi se trebalo pitati i producente, redatelje i ostale.

FAHRİYE EVCEN - glumica (YAPRAK DÖKÜMÜ, YALANCI BAHAR, VEDA): tv industrija se mijenja svakih par godina. treba pronaći srž, trenutno nas koči novi sistem mjerenja gledanosti koji unosi nesigurnost. poduzeća rade za profit, ali još nisu shvatili novi sistem, treba razumjeti publiku i ponuditi joj ono što traži. ja sam isto tužna zbog ukidanja, ali radimo u industriji zabave i moramo se povinovati željama tržišta. samo ne razumijem da se neke serije ukidaju, dok druge sličnog rejtinga nastavljaju sa emitiranjem.

ECE YÖRENÇ - scenaristica (KUZEY GÜNEY): seriji "Kayip Sehir" je porasla gledanost nakon objave da će ju ukinuti, a scenarista se oglasio na twitteru povodom toga. šteta što je serija ukinuta, svi su ljuti zbog toga. barem da se vrati stari način mjerenja gledanosti. dok se način ocjenjivanja mijenjao, neki su u tom procesu iskrvarili.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:14   #247
Lako je pametovati, hajde drage Ece,Hilal i ostali onda izmislite nešto novo a ne raditi rimejkove američkih serija. Evo upravo teta Ece od septembra sprema rimejk američke teen serije The O.C. s Cagatayem Ulusoyem i Serenay Serekayom u glavnim ulogama. Znači, nema više ideja pa hajmo raditi rimejkove, ono ništa protiv , i bolje ako već ne mogu smislit nešto kvalitetno i drukčije od onoga što su nam do sad servirali.

Evo ja im onda predlažem njihovu verziju "Nikite" s Cansu i Kivom u gl. ulogama

Nijednu od ovih koje su se ukinule ili su pred gašenjem nisam gledao tako da ne mogu ni suditi ali da su se Turci zasitili jesu, zatrpavaju ih svakodnevno novim serijama, jedan tv kanal ih ima recimo minimalno 3 i očekuje da svaka bude gledana, o yeah right moš' mislit.

Turska nema HIT seriju od 2010- 2011 godine ako ćemo realno ne ubrajajući one koje idu već 2,4, pa i 10 godina.

Smanjite proizvodnju k'o na pokretnoj traci pa neće biti ukidanja, premještanja iz termina u termin, s jednog programa na drugi itd..


Jahja, Ezel nije sapunica, ni čista ni nečista
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 23.02.2013. at 14:24.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:19   #248
ezel mi je osobno najjača serija, sa obzirom da nije čista sapunica, nekakva kriminalistička drama prije.. stari Ramiz mi je najjači lik..
glazba mi je bil najbolja u kad lišće pada jer sam tu i tamo znao pogledati
a muhtesem yuzyil gledam nekada čisto zbog povijesnih činjenica!!
__________________
“Ako čuješ nekog čovjeka kako ti pripisuje dobro koje nisi učinio, onda nemoj biti siguran da ti neće pripisat i zlo koje nisi učinio.”
Jahja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:22   #249
Zna li neko koje se sve sada serije snimaju,turske naravno..? i hoce li BiH i Hrvatska prenositi te serije?
__________________
Fast & Furious 4ever ... ♥ Filmofil & Serijofil ♥
Ms. Ranny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:24   #250
inače vidio sam na rtl-u reklamu da b trebala početi neka nova serija... ne mogu se sjetiti imena
__________________
“Ako čuješ nekog čovjeka kako ti pripisuje dobro koje nisi učinio, onda nemoj biti siguran da ti neće pripisat i zlo koje nisi učinio.”
Jahja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:31   #251
Quote:
Jahja kaže: Pogledaj post
inače vidio sam na rtl-u reklamu da b trebala početi neka nova serija... ne mogu se sjetiti imena
Nebo i Zemlja (Kuzey/Guney)

"Pravda ili osveta?"




Osveta Meni je Ezel br.1 i ni jedna je neće baciti s trona, barem do sad nije, ko zna šta će biti u budućnosti.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:41   #252
Thumbs up

slažem se, svaki lik je odlično dao svoj doprinos seriji i radnji. odlični su mi bili i tewfiq i ali. mogao si i plakat i nasmijat se i bit jako napet uz tu odličnu seriju...
__________________
“Ako čuješ nekog čovjeka kako ti pripisuje dobro koje nisi učinio, onda nemoj biti siguran da ti neće pripisat i zlo koje nisi učinio.”
Jahja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 15:00   #253
TV1 iz BiH će prenosit Kuzey/Guney ali ne znam kad počinje.
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 15:25   #254
Quote:
inarak84 kaže: Pogledaj post
TV1 iz BiH će prenosit Kuzey/Guney ali ne znam kad počinje.

tnx na informaciji...Moram gledat tu seriju,glumi i Kivanc,aa
__________________
Fast & Furious 4ever ... ♥ Filmofil & Serijofil ♥
Ms. Ranny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:34   #255
Glumica Nil Erkoçlar promijenila spol. Sad je Ruzgar .

http://haber.stargazete.com/medya/ni...u/haber-730205



__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:02   #256
Quote:
Ranny1 kaže: Pogledaj post
tnx na informaciji...Moram gledat tu seriju,glumi i Kivanc,aa
Uskoro kreće i na RTL-u Bar najavljuju
luisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:15   #257
10 najgledanijih serija u prošloj sedmici

TOTAL
1. Muhteşem Yüzyıl 10.31/23.4
2. Karadayı 9.7/22.0
3. İntikam 8.98/20.47
4. Arka Sokaklar 8.7/20.0
5. Öyle Bir Geçer Zaman ki 8.56/19.39
6. Benim İçin Üzülme 8.55/19.57
7. Dila Hanım 8.4/19.5
8. Huzur Sokağı 7.6/17.3
9. Merhamet 7.32/16.56
10. Şefkat Tepe 6.4/16.2

AB
1. Muhteşem Yüzyıl 11.79/27.31
2. İntikam 11.33/26.81
3. Karadayı 9.8/22.3
4. Merhamet 8.46/19.57
5. Öyle Bir Geçer Zaman ki 8.07/19.64
6. Seksenler 7.95/19.38
7. Huzur Sokağı 7.5/19.8
8. Dila Hanım 7.3/18.2
9. Kuzey Güney 6.92/18.15
10. Zengin Kız Fakir Oğlan 6.39/15.09

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=215917

Turci se pitaju hoće li nova serija "Merhamet" baciti MY s trona

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=215917

I hope so
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:11   #258
Turski medijumi kazu da je serija Sulejan Velicanstveni (VS) jako popularana u Srbiji, izjavio to neki fudbaler iz Srbije koji igra za Fenerbahce, a da je osobno popularan Bali beg (Burak O.) od 10 minute

http://www.startv.com.tr/program/sup...fe-250-bolum/2
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:16   #259
Quote:
denibas77 kaže: Pogledaj post
Turski medijumi kazu da je serija Sulejan Velicanstveni (VS) jako popularana u Srbiji, izjavio to neki fudbaler iz Srbije koji igra za Fenerbahce, a da je osobno popularan Bali beg (Burak O.) od 10 minute

http://www.startv.com.tr/program/sup...fe-250-bolum/2
Ako tako Krasić kaže

Gledan je da
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:24   #260
Cisto sumnjam da i jedna serija moze da bude bolja od sulejmana po gledanosti , jedino kad bi glumili zajedno Beren i Kivanc ta serija bi sigurno bila najgledanija
Miss Angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.