Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 13:03   #61
nemam pojma kako preživljavam (na oskudnim sendvičima )i tak....
nosim ju već 5-i dan neprestano , i otpada mi kičma ,kuhala nisam isto toliko , i otprilike ne mogu više , jučer smo zaspale plačući i ona i ja
zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:35   #62
Samo da izvjestim da se stvarno radilo o skoku..evo vec peti dan je normalan ali bas je bilo gadno i prepadne mamu..uh..
i stvarno se divim mamama sa "problematicnim"bebama..
velika za vas
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 02:29   #63
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
nažalost, noću mi se i dalje svako malo budi i traži cicu (kod mene to nije bio skok, iako sam i ja prvih tjedan dana to mislila. ako ti mali samo minut-dvije povuče cicu i spava dalje, tada očito ne navlači mlijeko, ovdje sam se ja zeznula i traje već 2 mjeseca)
nama su na tečaju rekli da treba klinca svaka dva sata stavit na cicu, s tim što nije svako stavljanje nutritivno, nego klinac mora osjetiti bliskost.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 07:25   #64
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
nama su na tečaju rekli da treba klinca svaka dva sata stavit na cicu, s tim što nije svako stavljanje nutritivno, nego klinac mora osjetiti bliskost.
a jesu rekli do kada tako?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:51   #65
Nisu Veli mi frendica da je ona svoju klinku strpala u sling i da je mala cijelo vrijeme bila po njoj kao mali klokančić, te da je mala sad (ima dvije godine) psihički puno stabilnija od starijeg klinca kojeg nije stalno tako nosala.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 09:58   #66
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
Nisu Veli mi frendica da je ona svoju klinku strpala u sling i da je mala cijelo vrijeme bila po njoj kao mali klokančić, te da je mala sad (ima dvije godine) psihički puno stabilnija od starijeg klinca kojeg nije stalno tako nosala.
jel ga tako nosila po danu ili po noći?


ok za novorođenče da mu stalno daješ cicu, ili ga nosiš cijeli dan. moj je prvih 6 tjedana živio na cici od jutra do 11 navečer.
ali sad ima 5+ mjeseci, a budio se zadnja 2 mjeseca svako sat (pa i pol sata) kad sam mu stalno davala cicu. e sad ne znam kakav će biti kad odraste jer smo to ukinuli, al znam da sam ja bila psihički nestabilna dok me budio cijele noći, tako da ni to nije dobro
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:57   #67
Vidim da je davno otvorena ta tema, ali eto, meni je baš danas trebalo da sve to pročitam i utješim se da moja beba nije jedina takva, da njih je bilo, da njim ima i vjerojatno će njih biti. Sada nam je curka stara 3 i pol mjeseca i sve gore navedeno nam je jakoooo poznato. :-)
ezelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:56   #68
Kod nas tak od prvog dana, navikla sam se, ali sam danas tak raspoložena da me ubija u pojam
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:39   #69
Nezadovoljna beba

beba od 6 tj je tjednima nezadovoljna, cica po cijele dane, ali ju u nekim trenucima uhvati nervoza - ubrzano dise, udara nozicama i rucicama, stuca kad joj ne dam iste sekunde cicu, grebe se po licu, kad je na cici zna plakati, gurati se od cice, ... ocajna sam

smiri se kad se odemo prosetat ako ju uspijem odvojiti od cice (ako procjenim da nije puno gladna), pa je mirna dok ju ne uhvati glad ili ne dodjemo doma

vidim da je umorna, a nece zaspat nikako osim na meni

u cemu je problem? da li joj je vruce, da li je gladna jel bolesna?? nekad stsnem bradavicu, mlijeko curi, a ona i dalje nezadovoljna

radi se o curici rodjenoj 5 tj ranije (ako je bitno) koja je dojena + 30ml nadohrane u 7 navecer

neutjesne smo i ona i ja
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:49   #70
Bas sam se pitala sta ima kod vas.
Jucer je kod mene bila frendica u posjetu s bebom od mjesec dana i to je izgledalo isto ovak kak opisujes.
Prvo, bebacica ti je premala da bi se smisleno grebala po licu, odgurivala od cice itd. To su nekakve kretnje koje jos nisu namjerne, iako mogu oznacavat opcenitu nervozu.
Vi sad vec dosta cicate, i sumnjam da je tu stvar u cici. Moze biti svasta. Umorna a ne zna zaspati, muci ju jer ne podrigne, pa place, pa ju ti naravno stavis na cicu, pa bljucne itd. Polako vec jede vece kolicine nego prije mjesec dana i trebas ju podrigivati ako ide. Takodjer za spavanje, mismo htjeli napraviti sve da spava pa smo ju pustali i da spava na nama samO da se odmori. Mnogi su prptiv toga...
Evo ovo ti je bilo kod nas - pospanost tj umor, i nepodrigivanje bljucanje.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 16:53   #71
ili je gladna ili je muče grčevi
Ja bi joj poslije cice dala još malo nadohrane
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:02   #72
sad cu joj dati nadohrane (naravno, sve radim s njom na rukama)
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:09   #73
moj bebač je u toj dobi prošao mjesec i pol dana identične faze..ma baš sve isto kao što ti pišeš. dobila sam milijun savjeta svakakvih,al ustvari ništa nije pomagalo,on je samo plakao,po sav dan sisao,pa plakao,spavao na meni,plakao bi i u šetnji..nakon mjesec i pol dana jednostavno je sve prestalo..sam je sebe doveo u red i sa spavanjem i sisanjem,počeo je uživati u kolicima.
tako da ja mislim da je to faza,grčevi, pospanost...to s uvođenjem dohrane probaj ako si na rubu snaga,al mislim da ona nije gladna ako imaš mlijeka..ja sam isto jednom dala bočicu misleći da je glad u pitanju,al kako je plakao i nakon što je posisao čitavu dozu mlijeka,skužila sam da nije to,pa sam nastavila s dojenjem.
i tako,stisnula zube i čekala. i prošlo je samo od sebe čim je malo ojačao.
ps.rođen je 2 tjedna ranije,pedica je rekla da je to zbog nezrele probave i naglog dobivanja na težini, dok se organizam navikne na sve te promjene,i da je nervoza normalna i da će proći.i bila je u pravu
bambi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:12   #74
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
sad cu joj dati nadohrane (naravno, sve radim s njom na rukama)
ma nemoj joj davat nadohrane. jel dobiva uredno na težini?
ako da, ne treba joj nikakvo adaptirano mlijeko, nemoj slušat baš svaki savjet.
rekla bih da ti je beba nenaspavana pa zbog toga nervozna. pusti discipliniranje i napravi sve samo da spava. vjerojatno ju muči probava pa zato hoće spavat samo na tebi.

edit: ako ne znaš jel dobiva na težini, jel imaš nekog da ti dođe pogledat jel dobro hvata cicu. pitaj patronažnu ako nikog drugog.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:56   #75
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
ili je gladna ili je muče grčevi
Ja bi joj poslije cice dala još malo nadohrane
Joj figica.
Dugo smo savjetivali lioness na dojenju, i konacno su skoro potpuno prestali s nadohranom, i sad ti.

Vidis da veli da ima mlijeka, nemoj tako brzo zakljucivati da je beba gladna.

Ja sam ja svojom curom ponekad dosla u zacarani krug. Pun joj zelucic pa place jer ju to smeta, ne moze podrignut, place, ja na cicu, i ajmo ispocetka.

Nadohrana je po mom misljenju zadnje sto joj treba. Beba cica, mlijeka ima.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 18:11   #76
Ja bih se više bazirala na to kako joj olakšati i umiriti je. Moj prvi je isto bio nervozna i plačljiva beba. Treba se što više prilagoditi njoj, svaki put je uspavljuj na sebi ako joj tako odgovara (s vremenom će proći ta faza), probaj je dojiti na pilates lopti ako je imaš, ili nositi u marami.

Ne vjerujem da joj treba nadohrana, i dalje je doji koliko god hoće.

Mom je pasalo uspavljivanje na meni tapšanjem po peleni i onda bi tako odspavao na meni trbuh na trbuh po dva sata, ako bih ga nakon što zaspe premjestila odmah se budio.

Sretno s bebicom.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 00:33   #77
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
beba od 6 tj je tjednima nezadovoljna, cica po cijele dane, ali ju u nekim trenucima uhvati nervoza - ubrzano dise, udara nozicama i rucicama, stuca kad joj ne dam iste sekunde cicu, grebe se po licu, kad je na cici zna plakati, gurati se od cice, ... ocajna sam

smiri se kad se odemo prosetat ako ju uspijem odvojiti od cice (ako procjenim da nije puno gladna), pa je mirna dok ju ne uhvati glad ili ne dodjemo doma

vidim da je umorna, a nece zaspat nikako osim na meni

u cemu je problem? da li joj je vruce, da li je gladna jel bolesna?? nekad stsnem bradavicu, mlijeko curi, a ona i dalje nezadovoljna

radi se o curici rodjenoj 5 tj ranije (ako je bitno) koja je dojena + 30ml nadohrane u 7 navecer

neutjesne smo i ona i ja
Ne očajavaj, sve je to normalno. Moj je mali s mjesec dana spavao 1x dnevno ( + par dremkanja kratkih na sisi, to nisam ni brojala pod spavanje jer bi zaspao na siki, a probudio se čim bi ga spustila), nisam mogla vjerovat da tako mala beba može toliko dugo bit budna preko dana...

A ovo što pišeš da, kad je na siki, zna plakati i gurati siku - možda tada treba podrignuti ili ju u nekom trenu počne mučiti prejaki let-down. Digni ju da podrigne pa vrati na istu ili na drugu siku, ako ti se čini da je prvu ispraznila.

Ako ti se čini umorna od sisanja, nosaj ju malko, zabavi da odmri, pa joj ponudi da siki dalje.

Ako je prejaki let-down u pitanju, mislim da sam ti već pisala kako da promjeniš položaj (dok dojiš sjedečki, zavali se prema nazad da joj se ne slijeva ravno niz grlo).

A u biti, možda ni nema nekog konkretnog rješenja jer se ni ne čini da ima nekog pravog problema, osim kaj je mala i traži tvoju blizinu i miris i sad kad bolje vidi oko sebe, normalno je da se i više plaši kad te nema. Mnoge se bebe probude čim im uzmeš siku / spustiš ih dolje, to je tako, trebat će i njoj neko vrijeme da nauči zaspati drugačije.

A imaj na umu i da vam sad slijedi ili ste upravo ušli u 6-tjedni skok u razvoju, pa se pripremi na nacicavanje i nervozu 2-3 dana! Jedi, pij, odaraj s bebom kolko možeš, izležavajte se zajedno... (tako ti možda uspije koji put trik da se izvučeš, a da se beba ne probudi, jer već leži, ne spuštaš ju dolje).

Uglavnom, drž se, proći će to brzo
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 01:49   #78
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Ja bih se više bazirala na to kako joj olakšati i umiriti je. Moj prvi je isto bio nervozna i plačljiva beba. Treba se što više prilagoditi njoj, svaki put je uspavljuj na sebi ako joj tako odgovara (s vremenom će proći ta faza), probaj je dojiti na pilates lopti ako je imaš, ili nositi u marami.

Ne vjerujem da joj treba nadohrana, i dalje je doji koliko god hoće.

Mom je pasalo uspavljivanje na meni tapšanjem po peleni i onda bi tako odspavao na meni trbuh na trbuh po dva sata, ako bih ga nakon što zaspe premjestila odmah se budio.

Sretno s bebicom.
kako se doji na pilates lopti?
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 08:30   #79
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
kako se doji na pilates lopti?
Isto kao i u bilokojem sjedećem položaju. Dijete u naručju prištekano na sisu, majka sjedi na pilates lopti i lagano bounca.
Inače, to nije nužno vezano za dojenje. Bočica isto funkcionira, iz nekog razloga za grčeve čuda radi, a ja sam (kad je mala bila nervozna i nije htjela spavati) i uredno uspavljivao dijete na tome...
Pilates lopta rules
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 08:42   #80
Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Isto kao i u bilokojem sjedećem položaju. Dijete u naručju prištekano na sisu, majka sjedi na pilates lopti i lagano bounca.
Inače, to nije nužno vezano za dojenje. Bočica isto funkcionira, iz nekog razloga za grčeve čuda radi, a ja sam (kad je mala bila nervozna i nije htjela spavati) i uredno uspavljivao dijete na tome...
Pilates lopta rules
ja nisam imala pilates loptu al to hopsanje stvarno pomaže,kad bi moj maleni plakao na ciki ja bi počela hopsati doduše dok bi sjedila na kauču a ne na lopti i onda bi se umirio i cicao bez plakanja...
a i dobro je za učvrščivanje bedrenih mišića
bambi123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.