Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2011., 20:20   #41
koliko ja znam zadnji prekršajni zakon daje mogućnost samo jedne žalbe, možda griješim
user-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 20:27   #42
Quote:
user-st kaže: Pogledaj post
koliko ja znam zadnji prekršajni zakon daje mogućnost samo jedne žalbe, možda griješim
pa jedna žalba da i onda ustavni sud, jer ako je prekšajni sud donesao rješenje onda ide visoki prekšajni sud, ako je obvenzni prekšajni nalog onda je samo prekšajni sud, misim da poslje samo tužba.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:39   #43
Evo obećao sam da ću javit kako je prošlo povodom moga prigovora vezano za temu, ukratko pojavio sam se na sudu, prvo me iznenadilo što sam odma i upitao sudkinju zašto policajac ne dolazi odma na ročište ako sam ja pozvan da donesem sve dokaze u samom pozivu na ročište, navodno to je skraćeni postupak pa se prvo okrivljenik očituje a onda tek ako inzistira na nevinosti se saziva još jedno ročište. S obzirom na "težinu" prekršaja mogao sam odabrati ili opomenu uz priznanje krivnje ili dalje u sučeljavanje. Budući da mi je bio cilj ne platit kaznu svrhu sam i postigao pa sam priznao. Pravda je zadovoljena .
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:56   #44
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Meni policajac nikada nije došao na ročište. Nikada.
Nije ni meni.

A to "neposredno opažanje" je teža glupost. Ja sam, kao, bio kriv za prolazak kroz crveno, a murjak me "opazio" s mjesta s kojega se semafor ne vidi. Čudo kako nije primjetio motor od 400KS pod haubom i prometnu na kojoj je upisano 50KS. Dajte mi nemojte vrijeme trošit na gluposti.
reggie31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:30   #45
Traži suočenje pa će doći.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 16:37   #46
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Traži suočenje pa će doći.
tako je upravo sam to i objasnio u svojem postu, i ja sam mislio da on odma dolazi medjutim sve ima svoje postupanje....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 09:48   #47
Pa prava pitanja bi bila koja mogu dovest u pitanje vjerodostojnost neposrednog opažanja, vremenski uvjeti, udaljenost policajca pa na kraju pitanje jel sam bio vezan dok me policajac zaustavio? Jesam jel? Ne al ja sam te vidio da si se vezao ahhahah Shvačaš poantu.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:15   #48
Vrlo teško je dovesti u pitanje vjerodostojnost neposrednog zapažanja. Već smo mnogo puta pisali o tome, provozaj se 20minuta i pogledaj vozila odnosno vozače oko sebe i u tih 20 minuta ćeš vidjeti najmanje petoricu koji nisu vezani. Vjerojatno i mnogo više. Pa policajac baš i nema razlog hvatati onog koji je vezan iz vlastite objesti. S druge strane vozač koji nije bio vezan ili se naknadno vezao ima 700 razloga. Sudac ili sutkinja nisu sisali veslo.

Isto vrijedi i za prolazak kroz crveno i još mnogo prekršaja kao i mnogo težih kaznenih djela. Dapače, najveći broj silovanja, ubojstava i sl. nemaju svjedoka koji je neposredno zapazio čin te po tome bi vrlo teško mogao nekog osuditi.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:47   #49
Nekažem ni ja da on nešto ima protiv mene, al eto učinilo mu se, jer ja se uvijek vežem, a bio sam i vezan dok me zaustavio, a i sumrak je i kiša bila pa nije mogao sa npr. 20 metara NEDVOJBENO utvrdit počinjenje prekršaja s obzirom na navedene okolnosti. Jel shvaćaš poantu.

Može se puno toga samo treba znati... Nije 100% prolaz al da se smuljat. Nekažem da neposredno opažanje je glupost kao dokazno sredstvo al se da dobrano pobijat budući da ne postoji nikakav drugi fizički dokaz.

ps. Nije mi namjera samo tu po forumu muljat i pravit se pametan, al nije 100% točno ni što drot piše. Uvijek ima prostora za muljanje
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 16:55   #50
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Pa prava pitanja...
A možda i policajci imaju puno više iskustva od (barem prosječnog) prekršitelja, pa će dati "prave" odgovore?


Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
... Uvijek ima prostora za muljanje
Ako policajac ispred tebe zna što radi (a najčešće ipak zna), nema prostora.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:23   #51
ma nema da
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:44   #52
Evo mog slučaja: dobila sam kaznu jer ( prema rješenju ) nisam prijavila uobičajeno boravišete u stanu koji je u mom vlasništvu što je policajac utvrdio neposrednim opažanjem određenog dana u toliko i toliko sati, a tu "živim unazad godinu dana".
Ne samo što to nije točno ( stanom se koristim povremeno 2-3 dana tjedno najviše) nego se postavlja logično pitanje - kako on u točno određenom trenutku može znatida ja unazad godinu dana boravim u stanu?!
Vjerujem da bi prigovor na sudu bio uvažen, ali gadi mi se muvati po sudu , sretati takve likove ( koji već pogledom na čovjeka sve o njemu zna), a i plaćanje odvjetnika da mi sastavi prigovor bi koštao više nego sama kazna.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 21:48   #53
Tvoja izjava ili izjava susjeda?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 07:29   #54
Niti jedno niti drugo.
Ja sam rekla da je stan u mom vlasništvu više godina.
Susjedi bi , eventualno, rekli da ovdje živim godinama, ali da me rijetko viđaju ( jer se su mi se već žalili kako me nikad ne mogu naći ). Susjedi ne znaju da mi ova adresa nije i prebivalište, a i ne želim razglasiti da je stan često prazan. Ponekad kad znam da neću niti navratiti više od mjesec dana sam znala susjedu dati ključ i zamoliti ga da pripazi.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 09:33   #55
Ne treba ti odvjetnik da napišeš žalbu.Uobičajeno boravište je mjesto u kojem građanin trajnije boravi i dužan ga je prijavit.Postoji i privremeno boravište u kojem se građanin zadržava do 30 dana a nema zakonsku dužnost da ga prijavi što bi moglo proći u tvome slučaju.Napiši da boraviš u tom stanu par dana mjesečno i to ne svaki mjesec čisto radi čuvanja stanai gotovo.A momak koji ti je napisao prijavu neka dokaže da boraviš duže (ako može).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.