Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 23:52   #941
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ma sve 5.
NE pricamo istim jezikom..
Kako za 5 može biti nepričanje istim jezikom?
Svijet danas je stvarno čudan, kad sam ja išla u školu takvo nešto bi bilo prozvano čistom jedinicom, zbog tih stvari se padala godina.
Ali,
ajmo reći da je naraštaj danas raznažen i mora mu biti što si je zamislio, nit je ista škola, nit su isti profesori, a još manje je isto gradivo.

No, zanemarimo to pa navedimo Kološanima 4:3 "Budite ustrajni u molitvi, ostajući budni u njoj sa zahvaljivanjem."
(rekli su oni koji su prije tog zahvaljivali na Božjim zapovijedima)
I,
što bi sad ljudi trebali zaključiti na konto uslišanja molitvi?
Doista,
onaj koji je pokrenuo forum-temu ovdje ni sam ustvari nije znao očem priča,
a kad bi ga se priupitalo što je pod tim mislio/htio reći.... tada bi valjda kao i uvijek nastala tišina.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 02:03   #942
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Da...iz vana.
Hvala na linku, posjetit cu.
Hvala tebi
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 14:17   #943
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
U konceptima di se spominje reinkarnacija, sve se želje ispunjavaju, kad-tad. E sad, molitva je na neki način alat koji pročišćava svijest, odnosno otvara kumunikaciju nas sa samim sobom. Isto tako tako kažu da su molitve jače za vrijeme sutona ili zore (kas se spajaju dan i noć), kao i kad nam je srce otovreno, odnosno srčana čakra ( za one koji vjeruju u čakre).

Svije je u biti drvo želja, to je mitološko stablo ispod kojeg se ispunjavaju želje i ovo što nam se događa danas je posljedica nekih ispunjenih želja nekad, pa i u prijašnjem životu.

Prijetio sam da se jedino ne ispunjavaju one želje u periodu dok nam ta želja raste, tu treba stvar otpustiti i ispunjenje bude trčalo za nama.

Kad shvtaimo da se želje ispunjavaju, tada budemo i kritičniji prema željama, jer nam one produžuju broj života na zemlji (ako su ovozemaljske želje).
Tipa, ako želiš put oko svijeta, a ne uspiješ ga ostvariti u ovom životu, onda te to "drži" tj. vuče da se ponovno reinkarniraš i pokušaš to ostvariti u sljedećem?

Ono što sam primijetila, vezano je za talente/afinitete.
Nije li čudno da recimo dijete od 5, 6 godina već pokazuje afinitete prema nečemu, i kasnije to i ostvari? Da dijete već ima pokretačku snagu želja, da zna što hoće? Meni je i to pomalo fascinantno. Dojma sam kao da se afiniteti prenose iz prošlih života. Ta neka "velika stvar" što te određuje. Fascinantno mi je da djeca pokazuju karakterne crte u tako ranoj dobi, koje im ostaju i kasnije. To ne može biti slučajno.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 14:28   #944
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post

Ono što sam primijetila, vezano je za talente/afinitete.
Nije li čudno da recimo dijete od 5, 6 godina već pokazuje afinitete prema nečemu, i kasnije to i ostvari? Da dijete već ima pokretačku snagu želja, da zna što hoće? Meni je i to pomalo fascinantno. Dojma sam kao da se afiniteti prenose iz prošlih života. Ta neka "velika stvar" što te određuje. Fascinantno mi je da djeca pokazuju karakterne crte u tako ranoj dobi, koje im ostaju i kasnije. To ne može biti slučajno.
Djeca su replike roditeljskih kapaciteta koji su neki ostvareni a neki nisu,jako je teško ustvrditi čije kapacitete nosi djete,može nositi pradjedovske recimo da se ispolje u djetetovom životu kao neki interes koje nisu izašli na vidjelo kod roditelja djetata i čak roditelj se može čuditi djetetu kako je tobože drugačije od njega samoga a ustvari manifestira nešto što je genetikom od prije čega nisu svjesni.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 16:01   #945
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Tipa, ako želiš put oko svijeta, a ne uspiješ ga ostvariti u ovom životu, onda te to "drži" tj. vuče da se ponovno reinkarniraš i pokušaš to ostvariti u sljedećem?

Ono što sam primijetila, vezano je za talente/afinitete.
Nije li čudno da recimo dijete od 5, 6 godina već pokazuje afinitete prema nečemu, i kasnije to i ostvari? Da dijete već ima pokretačku snagu želja, da zna što hoće? Meni je i to pomalo fascinantno. Dojma sam kao da se afiniteti prenose iz prošlih života. Ta neka "velika stvar" što te određuje. Fascinantno mi je da djeca pokazuju karakterne crte u tako ranoj dobi, koje im ostaju i kasnije. To ne može biti slučajno.
Upravo to sam htio reći, zato imamo na raspolaganju sljedeće i sljedeće živote i praktički ovaj svijet i ima smisla jedino kao poligon ispunjavanja želja i prolaženja kroz ono što smo pritom stvarali.

U protivnom, svijet bi bio jedno nepravedno mjesto, a Bog pristran (nepravedan).

Zato se u konceptu reinkarnacije traži da svoje želje reduciramo, pogotovo one za koje treba ponovno se roditi na zemlji.

Nama je u srcu pravda jako svojstvena i svi više manje reagiramo na nepravdu, zato se pitam, da li vjernici koji ne vjeruju u reinkarnaciju, zbilja vjeruju u božju pravednost ili su vođeni strahom da nebi još više patili...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 19:41   #946
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali ono što ne mogu sebi objasniti je, to vrijeme, koliko je nekom dozvoljeno raditi tako lošu karmu, zamisli da se usljed dobre karme rodiš kao nasljednik tvornice koja jako dobro zarađuje, trujući sirotinju negdje u Africi ili Indiji?
Ti u africi i indiji koji su otrovani, to je njihova karma

Međutim, mi nemamo pravo govoriti što je čija karma i biti pasivni, nego moramo djelovati i činiti sve u našoj moći da se borimo protiv zla
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 23:40   #947
Jednog starca upitaše: ,,Šta ste dobili kada ste se stalno Bogu molili?"

Starac je odgovorio: ,,Ništa... ali da vam kažem šta sam izgubio - gnjev, egoizam, pohlepu, depresiju, nesigurnost i strah od smrti."
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 00:14   #948
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Jednog starca upitaše: ,,Šta ste dobili kada ste se stalno Bogu molili?"

Starac je odgovorio: ,,Ništa... ali da vam kažem šta sam izgubio - gnjev, egoizam, pohlepu, depresiju, nesigurnost i strah od smrti."
Ovo je altroke uslišana molitva
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 11:29   #949
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Jednog starca upitaše: ,,Šta ste dobili kada ste se stalno Bogu molili?"

Starac je odgovorio: ,,Ništa... ali da vam kažem šta sam izgubio - gnjev, egoizam, pohlepu, depresiju, nesigurnost i strah od smrti."
Ovo su vjerske pričice za prvopričesnike.

Niti molitva razbija gnjev niti strah od smrti; ona je monodrama u ponavljanju želja. "Meditacija je kad Bog razgovara sa tobom a molitva je kad ti razgovaraš sa šutećim Bogom..."

No, starac je djelomično u pravu; izgubio je samo puno vremena umjesto da je radio na sebi da vlastiti gnjev utiša, egoizam otupi, makne pohlepu, depresiju izbaci iz sebe, nesigurnost privede u sigurnu luku a strah od smrti prevede kao one-way kartu za povratak kući.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 14:40   #950
Pozdrav, dolazim u miru Imam jedno pitanje, ako nije za ovu temu, premjestite ga gdje god hoćete..To me muči već par dana i pisala sam i na "Životnim misterijama", jer me zanimaju različita mišljenja, pa želim čuti i vaša.
Znači nedavno sam pročitala članak o nekoj "Zazidanoj djevici" iz 16. stoljeća, koja je dobrovoljno 50 god. bila u nekoj zazidanoj prostorijici okrenutoj nekom samostanu i molila, nakon što je saznala za Isusove muke..

Da odmah napomenem da ja jesam vjernica, ali ovo ne razumijem. Kakve veze Isus ima s tim?? Kakvo dobro je ona učinila za svog života zazidana, moleći se?? Od čega je živila, ko je plaćao tu hranu (donirana)? Ne bi li joj bilo pametnije da je radila nešto u životu i uz to činila dobra djela
To me odmah podsjetilo na priču naše ex glumice karmelićanke u Espani, i moram pitati: kako ona čini dobro tako što već deset godina šuti i moli?

Kako rekoh, virujen u Boga, ali "moj" Bog veze s tim nema. Jer, ako želiš činit dobra djela, onda izađeš među ljude ka Majka Tereza i pomažeš. Molitva "neće" nikom konkretno pomoći. Možeš ti i jedno i drugo, molit, šutit i hranit gladne, njegovat gubave i šta sve ne, ali zatvorit se i glumit samarićanku, sorry ne, ne poštujem to

Da sam ja ta potrebita, njena molitva mi ništa ne bi značila, više bi mi značilo da mi da komad kruha Gledam po sebi, ja i volontiram i doprinosim zajednici i molim se navečer i odem tu i tamo na misu, sudjelujem u raznim humanitarnim akcijama, također pomažem i konkretno "svojim rukama".
Možda sam ja obični čovjek, a taj lik i djelo šutljive pobožne karmelićanke je vanserijski, pa ga ja ovako obična ne mogu shvatiti, ali eto, zanima me kako vi na to gledate? Pojasnite mi kako točno pomaže jedino i isključivo molitva?

Zahvaljujem
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 16:25   #951
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dolazim u miru Imam jedno pitanje, ako nije za ovu temu, premjestite ga gdje god hoćete..To me muči već par dana i pisala sam i na "Životnim misterijama", jer me zanimaju različita mišljenja, pa želim čuti i vaša. Znači nedavno sam pročitala članak o nekoj "Zazidanoj djevici" iz 16. stoljeća, koja je dobrovoljno 50 god. bila u nekoj zazidanoj prostorijici okrenutoj nekom samostanu i molila, nakon što je saznala za Isusove muke..
Pitanje je na mjestu, možda ne za ovu temu, al ajd da probam svojim riječima odgovorit. Isus je rekao: „pustite mrtve da (fig.) pokopavaju mrtve“, u jednoj zgodi – objašnjavajući znatiželjnom upitaniku (valjda ga je zanimalo što Isus radi i čini). Ovo se može dvojako formulirati; prvo – čovjek bi trebao da radi na uzdizanju svijesti svoga bića, svog duhovnog rasta, dakle posvetiti sebi dovoljno vremena da se na takav način pokuša približiti Gospodu. Druga stvar, u suprotnosti s ovim što sam naveo kao prvu misao, čemu čovjek da samoga sebe izolira, kako ne bi imao kontakt sa okolinom, pomagao drugima koji su slabi u vjeri, itd?!. Ako se bolje razmotri svrha egzistiranja čovjeka na Zemlji, uočljivo je da je ovaj humanoid-stvor kreiran da bude u kolektivu, da stvara, da doprinosi rastu svih u svojoj blizini. Zatvarajući se u svoju ćeliju, možda čovjek radi na sebi (u jednom mahu) a u drugome se otuđuje od ostatka okoline, ne sudjeluje (materijalno/duhovno) na podizanju (pomoći) drugima.

To bi dakle bilo nešto kao fokus na osobni izbor, razdvajanje svega što te okružuje – da bi isključivo samom sebi postigao željeni efekat. Ok, ako to neko voli, njegova je onda odluka. No, ne treba osuditi dotičnu personu jer je ona napravila svoj izbor. Tebe vjerovatno zanima to, da li i ti na približno ili istovjetan način u očima Božjim činiš dobro djelo?! Svakako. Nemaju svi istu misiju, iako je krajnja točka prije prijelaza (nebesa) identičan akt, no sa drugačijim iskustvom i konkretnim djelima. Po mom skromnom mišljenju, ako bi dotična starica (zatočenica svoje ćelije) sa svojim činom (i po promisli Gospodnjoj) činila da drugima (izvan zatvora) bude usaglašena spuštena milost Božja, to je onda treći fokus, koji oči ljudske ne vide, tj logički ne propuštaju u svoju percepciju. Stvar je izbora, odluke, no samo Gospod pozna djela ljudskih srca, pa On jedini može na to valjano odgovoriti.

Ima takvih primjera i u drugim vjerskim sustavima. Na čovjeku je da izabere što je njemu najpogodnije, način – kako oko sebe stvarati da ukupnom čovječanstvu bude bolje, jednako je elementaran, i koristan. Zašto netko pravi svoj osobni izbor, samo on to pozna. Mi možemo nagađati, no što god da rečemo, nemamo što ni zamjeriti, kao što ni tebi nitko neće zamjeriti tvoj izbor, način, ulogu – kako da budeš i Bogu ugodna (zarad svojih djela) i braći ljudima da pomažeš. U suštini, treba se moliti za takva pitanja samome Gospodu, jer ON znade zašto netko čini svoja djela na takav način a zašto drugačiji idu nekom svojstvenom stazom života, prikupljanja iskustva. Eto, ako sam ti pomogao.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 20:06   #952
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Tebe vjerovatno zanima to, da li i ti na približno ili istovjetan način u očima Božjim činiš dobro djelo?!
Hvala ti na odgovoru..

Nije me to zanimalo, zato što sve dobro što činim, činim da bih pomogla nekome i samim tim se i ja bolje osjećam, a to nema veze s mojom vjerom. Ne radim to da bi u Božjim očima bila dobra..Jer i da sam ateistkinja imala bih potrebu nekad nekome pomoći ili na bilo koji drugi način učinit dobro djelo drugom živom biću.

Zanimalo me zašto se one smatraju sveticama/pobožnicama, zašto one same vjerovatno smatraju da rade nešto dobro, nešto u ime Isusa, a konkretne koristi od njihove izolacije i molitve obični smrtnici ili bilo koji potrebiti ljudi na zemlji nemaju Ili se mole za one u zagrobnom životu

Ne kažem da rade nešto loše, ali po meni osobno ne rade ni išta dobro..usudila bi se reći da su posve beskorisne ljudima na zemlji kojima bi bilo kakva pomoć dobro došla. I mislim da bi Onaj gore to više cijenio od molitve da se približe njemu..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 01:55   #953
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Pitanje je na mjestu, možda ne za ovu temu, al ajd da probam svojim riječima odgovorit. Isus je rekao: „pustite mrtve da (fig.) pokopavaju mrtve“, u jednoj zgodi – objašnjavajući znatiželjnom upitaniku (valjda ga je zanimalo što Isus radi i čini). Ovo se može dvojako formulirati; prvo – čovjek bi trebao da radi na uzdizanju svijesti svoga bića, svog duhovnog rasta, dakle posvetiti sebi dovoljno vremena da se na takav način pokuša približiti Gospodu. Druga stvar, u suprotnosti s ovim što sam naveo kao prvu misao, čemu čovjek da samoga sebe izolira, kako ne bi imao kontakt sa okolinom, pomagao drugima koji su slabi u vjeri, itd?!. Ako se bolje razmotri svrha egzistiranja čovjeka na Zemlji, uočljivo je da je ovaj humanoid-stvor kreiran da bude u kolektivu, da stvara, da doprinosi rastu svih u svojoj blizini. Zatvarajući se u svoju ćeliju, možda čovjek radi na sebi (u jednom mahu) a u drugome se otuđuje od ostatka okoline, ne sudjeluje (materijalno/duhovno) na podizanju (pomoći) drugima.

To bi dakle bilo nešto kao fokus na osobni izbor, razdvajanje svega što te okružuje – da bi isključivo samom sebi postigao željeni efekat. Ok, ako to neko voli, njegova je onda odluka. No, ne treba osuditi dotičnu personu jer je ona napravila svoj izbor. Tebe vjerovatno zanima to, da li i ti na približno ili istovjetan način u očima Božjim činiš dobro djelo?! Svakako. Nemaju svi istu misiju, iako je krajnja točka prije prijelaza (nebesa) identičan akt, no sa drugačijim iskustvom i konkretnim djelima. Po mom skromnom mišljenju, ako bi dotična starica (zatočenica svoje ćelije) sa svojim činom (i po promisli Gospodnjoj) činila da drugima (izvan zatvora) bude usaglašena spuštena milost Božja, to je onda treći fokus, koji oči ljudske ne vide, tj logički ne propuštaju u svoju percepciju. Stvar je izbora, odluke, no samo Gospod pozna djela ljudskih srca, pa On jedini može na to valjano odgovoriti.

Ima takvih primjera i u drugim vjerskim sustavima. Na čovjeku je da izabere što je njemu najpogodnije, način – kako oko sebe stvarati da ukupnom čovječanstvu bude bolje, jednako je elementaran, i koristan. Zašto netko pravi svoj osobni izbor, samo on to pozna. Mi možemo nagađati, no što god da rečemo, nemamo što ni zamjeriti, kao što ni tebi nitko neće zamjeriti tvoj izbor, način, ulogu – kako da budeš i Bogu ugodna (zarad svojih djela) i braći ljudima da pomažeš. U suštini, treba se moliti za takva pitanja samome Gospodu, jer ON znade zašto netko čini svoja djela na takav način a zašto drugačiji idu nekom svojstvenom stazom života, prikupljanja iskustva. Eto, ako sam ti pomogao.

LP
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru..

Nije me to zanimalo, zato što sve dobro što činim, činim da bih pomogla nekome i samim tim se i ja bolje osjećam, a to nema veze s mojom vjerom. Ne radim to da bi u Božjim očima bila dobra..Jer i da sam ateistkinja imala bih potrebu nekad nekome pomoći ili na bilo koji drugi način učinit dobro djelo drugom živom biću.

Zanimalo me zašto se one smatraju sveticama/pobožnicama, zašto one same vjerovatno smatraju da rade nešto dobro, nešto u ime Isusa, a konkretne koristi od njihove izolacije i molitve obični smrtnici ili bilo koji potrebiti ljudi na zemlji nemaju Ili se mole za one u zagrobnom životu

Ne kažem da rade nešto loše, ali po meni osobno ne rade ni išta dobro..usudila bi se reći da su posve beskorisne ljudima na zemlji kojima bi bilo kakva pomoć dobro došla. I mislim da bi Onaj gore to više cijenio od molitve da se približe njemu..
Čovjek ti sve fino,na tenane objasnio,a ti ne zanima me.Pokušaj razumjeti,biće ti lagodnije!
Inače,dobri/pravilni su ti stavovi!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 12:41   #954
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Čovjek ti sve fino,na tenane objasnio,a ti ne zanima me.Pokušaj razumjeti,biće ti lagodnije!
Inače,dobri/pravilni su ti stavovi!
Ajme Nisam rekla da me ne zanima to što mi je pojasnio, nego ovo što sam ostavila kad sam quote-ala:

Tebe vjerovatno zanima to, da li i ti na približno ili istovjetan način u očima Božjim činiš dobro djelo?!

Pa sam lipo pojasnila da me to ne zanima i da mi nevjerica oko zazidane i šutljive nije nastala zato što želim znati ko u Božjim očima čini "bolje" djelo, nego zašto one to rade u "Ime Isusa" i zašto ne pomažu drugima konkretno..Je li razumiješ sad na što sam rekla da me ne zanima?

I da, ja i pokušavam razumjeti, zato što sam došla po različita mišljenja da bih mogla bar malo shvatiti taj njihov moždani sklop.

Hvala
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 13:30   #955
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Znači nedavno sam pročitala članak o nekoj "Zazidanoj djevici" iz 16. stoljeća, koja je dobrovoljno 50 god. bila u nekoj zazidanoj prostorijici okrenutoj nekom samostanu i molila, nakon što je saznala za Isusove muke..

Da odmah napomenem da ja jesam vjernica, ali ovo ne razumijem. Kakve veze Isus ima s tim??
Ti sigurno nisi vjernica, jer za taj "status" treba ipak puno više od samodeklariranja. Ako i jesi, možda si u nekoj drugoj vjeri, jer RKT vjera ne poznaje status "sam sebi dovoljan". Crkva (i u smislu organizacije i u smislu nauka) je utemeljena po Isusu kao ZAJEDNICA, a oni koji tumače kojekakve vlastite forme tipa "vjerujem u ovo, ali u ono ne", koji selektivno biraju u što će vjerovati (od Isusova nauka i kasnijih posvećenja i žrtvi ljudi koji su istinski proživljavali bol i patnju, te dubinu vjere), to nisu vjernici, jer ne razumiju osnove religijskog poslanja.

Naravno, za biti vjernik treba imati znanja, vjere, razumijevanja i shvaćanja određenih istina, koje se dobivaju pohađanjem vjeronauka i razumijevanjem tumačenja koja se tamo nude. Nisu bitni doslovni izrazi, bitna je filozofija života koja stoji iza toga. Mnogi, na žalost, nikada to ne shvate, iako se budaju kako su oni nekakvi vjernici. BTW, i onaj koji vjeruje u sebe je vjernik, ili?

Imaš preuzak način razmišljanja o korisnosti bilo čega, a molitva je možda i najkorisniji način pomaganja drugima. No to je filozofija malo preteška za tebe. Iako, da poznaješ Isusov nauk, i da ga razumiješ, to ne bi bio problem.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 21:16   #956
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Ti sigurno nisi vjernica..jer za taj "status" treba ipak puno više od samodeklariranja.
Dalje više nisam čitala..Da mi je znati tko je tebe deklarira Mislim da ću ipak prepustit onome gore da se bavi time jesam li i kakva vjernica. To mi je nekako relevantnije Doviđenja
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 22:05   #957
Molim naravno.
Beskrajno se tome veselim pa ponekad sat/dva molim... kroz riječi, kroz pjesmu, kroz zahvalnost.
Koja je to radost u duši... to se riječima ne može opisati. Taj intezitet čiste ljubavi.
Molim za žive i mrtve. Jako puno molim za duše u Čistilištu, za oprost grijeha grešnicima, za obraćenje grešnika i njihovo odbacivanje grijeha od sebe.
Za ljude sa duhovnim pozivom.
Zahvaljujem na svemu što imam, na svemu što jesam a najviše na ljubavi koju mi Bog pruža, na radosti, za životne stvari... što je On u mom životu.
Molim pjesmom, molim psalmima, molim čak i djelima...
Da dobijem što je dobro za mene a ne uvijek ono što želim.
Plemenita djela također su oblik molitve zahvalnosti Gospodinu.
Molim za zdravlje (fizičko i duhovno) bližnjih (poznatih i nepoznatih ), svih ljudi.
Molim blagoslov Boga nad nekom situacijom koja nas okružuje, molim za pomoć i duhovno vodstvo osobi za koju mislim da joj je pomoć i snaga Boga potrebna.
Ne molim ništa specifično rješenje i kako ja mislim da bi nešto trebalo biti, jer kaj ja znam što je dobro za tu osobu, već samo molim Božji blagoslov nad njom :" Neka bude volja tvoja "
Uslišanje ?
Vjerujem u molitvu Gospodinu, snagu molitve, ljubav Božju... a to je zapravo sve što je potrebno za uslišanje.
Tada ništa nije nemoguće jer je duša čista. Čista duša koja ljubi Boga iskreno, ionako ne može moliti krivo, za lošu stvar.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 22:43   #958
Najvažnija stvar u molitvi je da se molimo da uvijek
budemo s Bogom odnosno da ne skrećemo s njegova
puta.Isus je rekao - molite se za kraljevstvo nebesko a
ostalo ce vam se nadodati.
Mi se netrebamo moliti za materijalne stvari jer Bog
vrlo dobro zna da nam je sve to potrebno.
Prvenstveno se moramo moliti da nikada ni u jednom
trenutku ne ostavimo Boga.
Molimo se Bogu da nas promjeni i da budemo onakvi
kakvi trebamo biti kao Bozji "sluge".
Stavimo Boga u prvi plan u svom životu i sve ostalo ce nam
se nadodati.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 23:28   #959
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post

Pa sam lipo pojasnila da me to ne zanima i da mi nevjerica oko zazidane i šutljive nije nastala zato što želim znati ko u Božjim očima čini "bolje" djelo, nego zašto one to rade u "Ime Isusa" i zašto ne pomažu drugima konkretno..Je li razumiješ sad na što sam rekla da me ne zanima?
TA, ovako, probaj to shvatiti (ako imaš želje), nečija odluka da učini nekakav (sebi zadan) cilj, nemora u drugih ljudi imati pozitivnog odjeka. Jednako, kao što se možda nekome ne bi dopao tvoj style kako ti gledaš tvoj odnos čovjek/Bog etc. To ne znači da ta zatočenica, ili ti sa tvojim stavom, bivate razgraničene u suštini prema viđenju kako bi (?) Bog mogao gledati na dva različita djela, ako me razumiješ. Individua pojedinac-ljudsko biće, kada zacrta svoj smjer, čak i da to mnogima izgleda otpadno, on će to izvršiti – jer u tome vidi odgovarajuću satisfakciju/otrežnjenje/punjenje svoje duše – da bi s time učinio nekakav concect sa Gospodom. Nemoj ti suditi tu staricu, to je njena želja, a tvoja je tvoja. Treba li neko ovde da kaže: TA, u pravu si, slažemo se s tobom? Ti čini zbog sebe same najbolje što umiješ, a za ostalo nisi u stanju da verificiraš, ak me razmeš.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 11:56   #960
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Dalje više nisam čitala..Da mi je znati tko je tebe deklarira Mislim da ću ipak prepustit onome gore da se bavi time jesam li i kakva vjernica. To mi je nekako relevantnije Doviđenja
Naravno da nisi - istina boli. A najčešće je najteže sam sebi nešto priznati.

Ti previše selektivno nešto definiraš, uzimaš što ti paše i negiraš ono što ti ne paše - a da bi se mogla zvati vjernicom.

sa druge strane, poprilično drsko "prihvaćaš" komentare, jer da bi imala cijelu sliku, trebaš sve i prihvatiti (jer je jedno vezano uz drugo, jedno je uvjet za razumijevanje drugog), a ne u startu govoriti "mene to ne zanima".

Biti dobra osoba nije kategorija rezervirana samo za vjernike. Zato ti i dalje budi dobra osoba i pomaži potrebite, samo ne znam čemu se onda baviti na silu sa htijenjem da sama sebe uvjeriš da si i vjernica, jer to - nisi.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.