Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 11:52   #21
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam psihički bila koma, i sve postupke i u trudnoći. Puno sam suza isplakala.

Carmela, vi ste odlučiti da ste gotovi s mpo ili?
Da. Gotovo je sa svime, s postupcima, s travarima, s čarobnim izvorima, s posebnim metodama i najnovijim lijekovima. Malo karikiram ali stvarno smo probali svašta. Jedino još svekrva svaki dan moli.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:00   #22
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post

Ovo za kreditnu je fakat činjenica. Nismo uspjeli niti u jednoj državnoj klinici na postupak, završili bi na listi čekanja za lijekove (Sv Duh) ili nam je bila predložena suluda ideja liječenja, tipa inseminacija, što sa malom količinom ( hipospermija) i lošim spermtogramom nije bila opcija nego gubitak vremena. U Kbc Ri smo prošli još gore, u 9/2013 su nam rekli da se opustimo pa ćemo nešto probati u 9/2014. Zapravo, zavidimo onima koji su uspjeli ostvariti svoja prava kao pacijenti.
I zašto šutjeti o tome da Mpo košta masne pare? Ne treba šutjeti
Ako ne ideš preko Hzzo gdje te opet košta hrpu živaca i vremena (ako ga imaš), ideš privatno gdje te košta hrpu para

Kad sam sve zbrojila, 4 postupka, vođenje trudnoće i porod kod Podobnika, potrošili smo na klinca oko 100.000 kn

Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Znas kako? Preko veze!
Iznenadila bi se kak mozes doci na red i liste čekanja nisu problem kad ideš kod doktora "i privatno".

Mene samo zanima kak se ide kod doktora "i privatno" jer ono.... ima neki cjenik i jel jeftinije od privatnika ili su cijene tu negdje. Jel mu ja to direktno kazem - čujte doktore jel se možemo dogovorit za malo ubrzani postupak uz određenu naknadu. Ili to ide samo kad smo si frendići i rodbinski povezani pa nam nije bed o tome pricati.
Ne znam ja ta pravila igre.
Ni ja to ne znam pa sam onda raije išla privatniku gdje bar znaš što ću za svoje pare dobiti
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:41   #23
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Jedino još svekrva svaki dan moli.
Samo da nije pred Vinogradskom


Šalu na stranu...Koliko ono vele da je neki prosjek za uspješnost: 3 ili 6x?
Zakaj mi to negdje zvoni?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:56   #24
Nije, nije, na svom balkonu koji je iznad mog. Na sav glas.

Skupa sa mnom u mojoj bližoj familiji su 4 para koja se bore s neplodnošću. Sve su mi prve rodice, dijagnoze različite ali nas 4 smo skupile 30 pokušaja MPO. Svi neuspješni. Vrlo porazna statistika. Poznanica i mužev kolega, oboje dobili trojke iz prvog pokušaja. Smatram da je to sve stvar puke sreće.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:13   #25
Snow slazem se u potpunosti s tobom sta se tice isplakanih suza i boli na nasim dusama. Mislim da ta bol nikad nece nestati. A sto smo duze u tome to je teze. Ja nemam nikakvih posljedica poslije postupaka al na dusi imam. I nasa prica se polako blizi kraju. Cak stovise pomogao mi je ovaj put da saznam koliko snage i volje imamo u zivotu da se za nesto borimo i radi toga smo ZENE MAJKE KRALJICE. A to moze malo ko.
antony34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:37   #26
Ay naravno, u svemu treba imati i malo sreće ... Ponekad samo ona nedostaje
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:56   #27
Ne smatram se posebno hrabrom ni snažnom zbog svoja 4 pokušaja. Ljudi se bore protiv puno većih sranja. Kao da imaš izbora. A bol u duši će uvijek biti prisutna, međutim treba se naučiti i živjeti s njom. Moj život je vrijedan življenja, neću ga provesti cmoljeći o svom neostvarenom majčinstvu. Ima to i svojih prednosti.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:57   #28
Recimo nakon 3. neuspjeha sam ja odplakala i imala plan za dalje što prije. Mužu je teško padalo mene gledati takvu tužnu, i isto što je tako neuspješno, i on je htio čekati i raditi pauze.
Dosta puta smo se znali opako zakačiti oko toga. Na kraju sam se i ja smirila, on se napokon meni otvorio i mogli smo lakše dalje

Mislim da u neuspješnim mpo dosta mogu stradati i bračni odnosi, ako se na vrijeme to ne uhvati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:39   #29
Nisam prošla puno možda u odnosi na neke druge, no nismo tu da se natječemo.
Iza mene su više od 2 godine pokušavanja u tome 3 stimulirana ciklusa na klomićima s ciljanim odnosima i 2 inseminacije, u tijeku pripreme za 3. AIH.

Fizički sam se zapustila jer me psiha na to dovela. Strah od vježbanja, šta ako puknu folikuli bla bla gluposti. Uglavnom, fizički nemam trenutno nikakvih posljedica još, ali psihički podosta. Jer sa svakim neuspjehom psihički si sve više u tami i mraku. Nije lako, ali još ne odustajemo ...
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:42   #30
Slazem se sa LL u potpunosti kad kaze da se promjene dese i bez mpo, samo ovako ostaje pitanje jel mpo "krivac".
Godinama se desavaju itekakve promjene. Nakon 30-te samo primjecujem promjene, a tim vise jer sam kroz mpo jako dobro upoznala svoj organizam i reakcije.
Mislim ono, mpo mi nije rasirio bokove

Naravno da se ciklusi mijenjaju kako starimo.

A ovo za menopauzu i aspiraciju js i to ginekologinja kaze ....

Posljedice su ostale, ali ostale su zbog konkretnih razloga a ne hormona i sl.

O novcanom dijelu necu, iza mene je cca 15 postupaka privatno i kojekakvi dodatni zahvati jos... pa racunajte
A s najvecim gustom cu dignut kredu za Podobnika i rodiliste, samo da dođem do te faze.

A psiha ... sto reci, ima boljih i losijih dana al zivi se, punim plucima, zivi se ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:51   #31
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post

A psiha ... sto reci, ima boljih i losijih dana al zivi se, punim plucima, zivi se ...
Slažem se sa svime zapravo.
Iako ja sam rekla sada AIH, u 12. mjesecu sam zapisana za IVF ako se ništa ne desi s ovim AIHom i onda ako ne uspije ćemo si uzeti pauzu ... malo da se odmorimo od svega
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 16:01   #32
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
A s najvecim gustom cu dignut kredu za Podobnika i rodiliste, samo da dođem do te faze...
Isss, Sly ovo potpisujem gdje god treba
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 19:34   #33
Sly, želim ti taj kredit od srca. Moj je 900 kn mj kroz 5 godina, samo Podobnik. L je dio plaćen, dio na kreditnoj.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:08   #34
LL, vjerujem da su ti to najbolje utroseni novci ikad

Mene zalosti sfera koja to nije u mogucnosti ...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 17:49   #35
Ja sam prošla 5 postupaka - 2 x AIH, 2 x slabo stimulirani ICS i 1 x puna stimulacija ICSI.
U zadnjem sam postupku ostala trudna, bejbi ima 8 mjeseci.
O posljedicama ne razmišljam, svjesno sam se u sve to upustila, nitko me nije tjerao ili prisiljavao, ostvarila sam veliku želju i, iskreno, sve bih ispočetka da moram.
Hoće li to sve pokazati neke posljedice kasnije u životu, možda, ali vrijedilo je.
Tako ću razmišljati. I da mi se ne znam što dijagnosticira kao posljedica stimulacija, vrijedilo je.

Menge su neredovite i dalje, ali imam PCOS pa je to okej. Prištava sam, ali to je disbalans hormona jer još uvijek dojim i sve se poremetilo.


Nemojte se uvrijediti, ali jasno mi je da cure koje nisu uspjele putem MPO ostvariti trudnoću gledaju samo negativne posljedice. I to je u redu, i ja sam takva bila.
Ali moj je put završio sretno i jedina posljedica koju imam, a volim ju najviše na svijetu, je moje dijete.
I svima vam takvu posljedicu od srca želim.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 23:33   #36
Ja sam imala ni sama ne znam koliko postupaka. 10 godina smo pokušavali, prestala sam brojati. Svjesna sam da su te stimulacije prilično agresivne. Za sada nemam posljedica, ali dugoročno... vidjet ćemo. Znam da se IVF povezivao s većim rizikom raka jajnika.

Ali stres, stres je strašan. Operacije, hormoni, punkcije.... nije ugodno, ali se odradi: imaš svrhu, plan, akciju. Iščekivanje nakon transfera je ono pravo, najgore mučenje. Imam PTSP od testa za trudnoću. O spontanima da ne pričam. Ta tuga koja te zgromi svaki put takvom silinom, na koju se nikad ne možeš pripremiti, ma koliko god puta je proživiš.

Bila sam jednom nogom van i odlučila se za još jedan posljednji pokušaj, jer smo imali još jednog smrzlića i taj je napokon bio uspješan. Ali i da nije, mislim da bih bila OK. Jer sam prvi puta nakon mnogo godina stvarno prihvatila svoj život i prestala sam se definirati kroz ono što nemam.
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 10:00   #37
Motive ovaj tvoj post kao da sam ja pisala. I tocno u toj fazi, jednom nogom vani.

Ja nikad nisam dramila oko stimulacije a uvijek me pokosio hiper, al sad zadnji puta sam jednostavno rekla sama sebi ne mogu vise.
Odradim smrzlice i nadam se a ako ne, ova noga na izlasku ce dobiti drustvo druge noge.

I nije mi zao nicega, ni 8 godina u mpou, ni svih postupaka, ni svih problema koji su se desili. Sve je imalo velik utjecaj na moj zivot i kako god izađemo iz ovoga, znam da cu biti ok.

Cure budite hrabre i uzivajte u zivotu, zavrsila mpo prica sretno ili ne, nema reprize.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 09:09   #38
sly47

ti si najhrabrija žena koju ja osobno znam

nemaš si šta predbacivati ikad, napravila si sve što je u tvojoj moći
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:51   #39
Da, jasno mi je da gledam samo negativne posljedice. Pozitivnih, naime, nema.

Shvaćam da je to potpuno druga priča kad sve završi trudnoćom. Vjerojatno i fizički. Ponekad osjećam grižnju savjesti jer sam tako lako odustala, ali stvarno se grozim novog pokušaja. Jedna moja rodica se ne štedi uopće, ode na postupak, pa dva puta kod privatnika dok čeka red u bolnici, priča samo o idućem pokušaju. Meni su trebale 2 godine pauze između 2. i 3.

Bila sam hodajući (više ležeći) primjer nuspojava, od umora, povraćanja, strašnih glavobolja, debljanja, komatozne probave, nervoze, navala vrućine... i svi mi govore da je to normalno i očekivano. Upravo me šokira sad kad saznajem da nije.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:23   #40
Ja te zbilja razumijem.

Ali mislim da i negativne stvari mogu biti poticaj da si zivot okrenemo u pozitivnom smjeru. Iz mog primjera, bilo je ili biti frustrirana i opsjednuta svim tim i posljedicno dramiti i od sebe napraviti zrtvu patnicu. Ili jednostavno sebi reci zelim dijete, prihvacam rizik, guram sve to i u međuvremenu zivim - bavim se interesima, edukacijom, poslom, odnosima oko sebe, putovanjima, zivotom ukratko. I naravno, nije mi to uvijek lako, ima losih dana i faza, ali ne dam se slomit.

Fizicke posljedice kod mene su prisutne ali ja sam prihvatila zivjeti s njima (Jedan jajnik - ciste i koje kakve gluposti koje taj radisni organ trpi). To je tako kako je, tako je ispalo i amen.
Ne zalim.

Ovo gore sto govoris kao nuspojave, takav mi je svaki ciklus maltene, i to otkad znam za sebe. I cudom se cudim kak mojim frendicama nije tak a one se cude meni kad padam u nesvijest od bolova
U stimulaciji se zmrdam skroz tocno kako si rekla uz sve ostale blagodati hiperstimulacije.
Ali kroz vjezbanje, prehranu koja mi odgovara, dovoljno odmora, a bome treba mi puno vise nego pred koju god., nekako stvari su pod kontrolom a i zivceki dobiju svoju terapiju usputno

Fran
Bas si me raznjezila ful
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.