Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 10:40   #1681
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ili bar ne znam niti jedan recentan podatak koji bi pokazivao drugačije. Osim nagađanja, legendi i tračeva.
Osim afera po medijima i prilično zabavnih i uzaludnih "opsežnih akcija" USKOK-a.

Inače, ako tebi 10% (ili čak 5%) kupljenih diploma nije puno, onda probaj izračunati koliko je to na godišnji broj diplomaca. Sorry, ali meni je to užasno puno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:02   #1682
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post

E violeta, u vezi ovog bih bio jako oprezan i ne bih baš bio toliko siguran u to što si rekla, potpuno nevezano za tebe, bar ne osobno.
I bio bi u pravu.

Grad u kojem trenutačno živim je puno manji. I klinci nisu blesavi, savršeno dobro znaju da prosvjetara ima dobrih, loših, sposobnih, nesposobnih, pravednih, kretena... Samo što znaju i da prosvjetari imaju moć i često su osvetoljubivi, pa se radije prave fini.

Inače, moja svekrva je učiteljica, i ona je puna svoje veličine i često spominje svoju prosvjetarsku kastu iznad priprostog puka, tako da znam te sheme iz prve ruke.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:25   #1683
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Osim afera po medijima i prilično zabavnih i uzaludnih "opsežnih akcija" USKOK-a.

Inače, ako tebi 10% (ili čak 5%) kupljenih diploma nije puno, onda probaj izračunati koliko je to na godišnji broj diplomaca. Sorry, ali meni je to užasno puno.
Te bi brojke bile, kad bi i ako bi bile istinite, katastrofa!

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I bio bi u pravu.

Grad u kojem trenutačno živim je puno manji. I klinci nisu blesavi, savršeno dobro znaju da prosvjetara ima dobrih, loših, sposobnih, nesposobnih, pravednih, kretena... Samo što znaju i da prosvjetari imaju moć i često su osvetoljubivi, pa se radije prave fini.

Inače, moja svekrva je učiteljica, i ona je puna svoje veličine i često spominje svoju prosvjetarsku kastu iznad priprostog puka, tako da znam te sheme iz prve ruke.
Znam da sam u pravu, zato i spomenuh violeti da se uopće ne slažem s njom. Današnja dječurlija ne poštuje ni one koje bi trebalo poštivati, a kamoli one druge. Isto tako stoji i tvoja primjedba da neke osobe u prosvjeti uopće ni ne vide takve stvari, naivno misleći da su "važne". Padaju mi na pamet nekakva slikovitija objašnjenja, ali bojim se da nisu primjerena pa ćemo taj dio preskočiti.
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:43   #1684
Ja se stvarno nadam da violeta kao što netko reče trola iz dosade. Jer u suprotnom imamo osobu koja je završila prilično nezahtjevan fakultet, kojoj je to izgleda najveće postignuće jer time sama sebe uvelike definira i uz to misli da je zbog titule superiorna nekim drugim ljudima, a sve to da bi dobila bolji komad mesa u svojoj selendri – i sve je to u redu, svatko ima pravo na svoje veselje. Ali kad ta osoba poučava o nečemu nečiju djecu


Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
kada sam studirao prvi put, davno nekada, zaljubio sam se u jednu antoniju. sjećam se palainovke, večeri bez mjesečine, klupe, i nje. mojih profesora i kolegija, uopće se ne sjećam. jedva se sjećam i zgrade. ali, bilo je super studirati. potom sam odlučio biti šljaker.
Palainovka
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 20:03   #1685
Inače, jedan od najvećih bisera moje sveki je: joj, tako divni, obrazovani, fini ljudi, jadni oni kakvo im je dijete... Ne želim joj reći kako klinci postanu onakvi kakvi jesu, nek žena ima svoje veselje. 😀
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:03   #1686
Quote:
onix kaže: Pogledaj post



Palainovka
Tako sam se formalno obrazovao. Visio sam ispred kaveza i zvečke. Fino socijalističko obrazovanje.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:04   #1687
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
Tako sam se formalno obrazovao. Visio sam ispred kaveza i zvečke. Fino socijalističko obrazovanje.
Istina, tamo je bilo najbolje
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 08:58   #1688
ja sam bas nedavno popio odjeb od jedne doktorice
sve je pasalo osim toga sto prodajem karte za javni prijevoz i uzgajam maline
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:39   #1689
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
ja sam bas nedavno popio odjeb od jedne doktorice
sve je pasalo osim toga sto prodajem karte za javni prijevoz i uzgajam maline
Možda eto da si uzgajao kruške ili ribizle... nikada ne znaš. Baš šteta kaj te ispalila. Dobro je imati doktora pri hiži.

Meni je nedavno bilo tako tužno, u jednoj situaciji, vidjeti 70 godišnju ženu, moju familiju... kako se ponizno, skoro puzajući i više nego pokornički ponaša prema jednoj jako mladoj i bahatoj liječnici. Osobi niskih ljudskih kvaliteta a visokih škola.
Mladoj i bahatoj koja upravo toj gospođi duguje što je zaposlena pa ne bi trebala držati nos visoko.
To me sve začudilo jer su skoro svi liječnici koje poznajem pristojni, jednostavni i normalni ljudi.

Dakle naljutila se starija gospođa i bila gruba prema meni jer se i ja tak' ponizno i ljubim ruke gospica sluga sam pokorni klanjam se haha hihi ne ponašam. Zar ne znam da je ova doktorica ?!
Ona uvijek od kada je znam cijeni ljudska bića samo po kategoriji "imal- nema diplomu i titule" pa joj nisam zamjerila.
Bila sam pristojna, nasmijana ali nisam imala namjeru kisasingovati nekoga takvog, što je očito bilo pogrešno. :zubo :
Nejde mi ovo :


Nisam znala što joj odgovoriti.. jer ako se netko cijeli život divi osobama samo zbog titula, procjenjuje ljude prema statusu i materijanoj koristi, teško je to promijeniti.

A o osobama koje misle kako su vrijednija kao ljudska bića, kako su na nekoj višoj ljestvici pameti i kvalitete, forsanje intelektualnog snobizma " mi diplomirani pričamo samo o nuklearnoj fizici, De Vinciju i renesansnoj umjetnosti dok sjedimo u zbornici a ti samo o gablecu" tj. isključivo zato jer imaju ispred imena dipldrmoec... to više spada u kategoriju budalasanje sobom iskompleksiranih budaletina .

Zadnje uređivanje pozitivax : 27.04.2017. at 10:48.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 20:09   #1690
Da si diplomirala, znala bi da je da Vinci.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.