Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 15:53   #1081
ma da, bolje biti oprezan, a i sama ces skuziti ako nesto bas ne valja....
a kako to da ti je odmah dao duphaston? moj dr ni rijeci o tome.....
meni termin 3.5, ali cini mi se da ce i ranije
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:52   #1082
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
ma da, bolje biti oprezan, a i sama ces skuziti ako nesto bas ne valja....
a kako to da ti je odmah dao duphaston? moj dr ni rijeci o tome.....
meni termin 3.5, ali cini mi se da ce i ranije
bili mi jedan dan bas jaki tj česti,i noc,i drugi dan malo bolje ali bas sam se bojala. onda sam ga zvala iduci dan(radio popodne), pa je rekao da dodem, radio mi uzv,i ctg cak i valjda vise radi opreza, nez tocno. magnezij ugl mi nije smanjio bh. i sad svakih par dana budu česte bh, onda pustim sve i taj dan samo odmaram. eventualno rucak neki jednostavniji. jeste curka vesela i skace i ima prek 1,5kg al nek jos ostane unutra bar mjesec i pol
mada i ja imam neki predosjecaj da ce prija,ako nemam razloga za to, mozda vise strah i nestrpljenje da je vidim i zagrlim
što ti nosiš,jel znaš?
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 07:32   #1083
meni nit uzv nit ctg, nis
cudan mi je dr, al ok, idem vec u petrovu n kontrole pa ono....ali lik je ovaj moj je onako, ma sve ce biti ok
ja nosim curku ovaj put, no kako sam ja ostala trudna 3,5mj nakon prvog poroda i imala samo jedan menzis , svi ti izracuni njihovi mi padaju u vodu hehehe-bas ce kompjuter izracunati kad su mi bili plodni dani, mos mislit
Tako da su mi i zadnji put vec rekli da budem spremna tjedan dana ranije, od 27.4......
a ja evo zadnjih par tjedana podnosljivo podnosim BH, ono kad se sjetim u pocetku kad je krenulo, joj strasno...nisam s prvim imala takvo jako bolno iskustvo....
a odmor za mene ne postoji-klinac, dva psa, decko radi preko dana...a bit ce valjda nekako.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 15:29   #1084
u svakom slucaju sretno, pa se tipkamo još kako napredujemo
moj je ocito panicar, mada ovako uopce ne djeluje ali mislim da to sve skoditi ne moze. barem sam sad na ctg cula srceko moje curice, na uzv mi nikad nije pustio :/ mada sam pitala.
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 14:00   #1085
Možda nekome pomogne moje iskustvo.

Spodnji dio trbuha me poceo boljeti kada sam bila par dana trudna. Otisla sam lijecniku, on meni kaze da mozda imam gliste Kazem mu da nemam jer uvijek provjeravam stolicu. Daje mi uputnicu za UZ trbuha i kaze nek odem jos ginicu. Nakon par dana odem ginicu i velim za bolove, nije nasla nista nego cistu, navodno me to boli. Rekla je da nek dodem poslije menstre jer se tada zna cista povuci. Mene je u to vrijeme skroz bolilo, pa pomislih da mi sad pms traje od ovulacije nadalje. Menstra kasi 1 dan, napravila test, plus. Tek tada me pocelo bolit ko ludo. Odem isti dan dezurnome zbog straha (1 izvanmat. T i SS) napravili pretrage, nista. Bol je pocela gubit na jacini i neko vrijeme bilo sve ok. Nakon tjedan dana se ujutro probudim sa uzasnim grcevima u maternici, skoro sam se onesvijestila od bolova. Grcenje je trajalo 1h i pol. Sva u panici odem s MM direkt na ginekoloski odjel prijateljicinoj mami. Obavili pretrage, nisu nasli nista osim tekucine u trbusnoj supljini. Isti dan odem na kirurgiju na pregled za slijepo crijevo, opet nista. Odlazim natrag na odjel, volumen tekucine se povecao. Zadrzali su me tu noc u bolnici na promatranju. Samo da napomenem, bolio me spodnji dio trbuha i desna strana, tocno odredjena tocka. Ako su je pipnuli, zaboljelo je ko vrag.

Drugi dan me poslali kuci uz magnezij tablete. Sad sve te grceve i bolove ne smatram prestrasnim jer vjerujem da to tako mora biti. A zna cesto zabolit.

Sad sam 15+1
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 14:28   #1086
Mene stalno nešto boli. Kao menstrualni još uvijek. Baš sam kilava. Malo pomogne magnezij

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 09:08   #1087
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Mene stalno nešto boli. Kao menstrualni još uvijek. Baš sam kilava. Malo pomogne magnezij

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Kao da sam ja ovo napisala laksa mi je bila prva trudnoca al dobro bila sam i 10g mladja ostra bol s jedne i druge strane kao da me nozem neko propara, desna ruka trne konstantno prste na ruci vec nekih 10tak dana ne osjecam, malo lakse bude preko dana, nema noci kad se ne probudim. Gin kaze magnezij i odmaranje, ne vidim da ide ista bolje
PiruetaCipelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:05   #1088
Ja sam jučer imala čudne bolove koji su trajali dosta dugo... oko 8 sati.. al skroz blagi.. ko neki štreckanje u vagini il tu negdje... promjene položaja i mirovanje nisu radili razliku nikakvu.. ni ustajanje ni hodanje ni sjedenje ništa.. bili su ponavljajući.. tipa.. štrecne par puta.. pa 10 sek ništa.. pa opet par puta pa pola minute ništa pa opet i tak.. malo me brinulo al nikakve druge simptome nisam imala pa reko neću paničariti osim ak neće stat..

Ima li ko ideju šta bi moglo biti?

Obično kad bi imala te neke lightning crotch bolove (ne znam kak se to zove na hr) bili bi malo jači i trajali 10ak min... ovo je bilo više prema naprijed, blaže i trajalo dosta dugo..
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:42   #1089
Ne znam što je to al sutra dam već 13tt i dalje me sarafi svaki dan. Tako da sam zaključila da je normalno

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 16:36   #1090
Tesko je opisati bilo kakve bolove. Jednu boli, drugu pika, trecu pece... a mislim, da su to sve zapravo isti bolovi samo sto ih zene na drugaciji nacin osjete i interpretiraju.
Meni je moj mm reko da vise ne zna kaj mi je... sad me netko reze s nozem, sad me bocka. Nek se vec jednom odlucim 😂😂

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:43   #1091
Unazad par dana kada pritisnem donji desni dio trbuha osjetim bol. Nije bol neka oštra, jaka ni probadajuca ali osjetim kao da je taj dio trbuha tvrdji.

S lijeve strane mogu normalno pritiskati trbuh i ne osjetim nista.
Inace sam MPO trudnica, 14i tjedan i na tom desnom jajniku imam ciste od stimulacije pa me zanima da li bi to bio razlog.
Na pregled idem za 10 dana.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:47   #1092
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Unazad par dana kada pritisnem donji desni dio trbuha osjetim bol. Nije bol neka oštra, jaka ni probadajuca ali osjetim kao da je taj dio trbuha tvrdji.

S lijeve strane mogu normalno pritiskati trbuh i ne osjetim nista.
Inace sam MPO trudnica, 14i tjedan i na tom desnom jajniku imam ciste od stimulacije pa me zanima da li bi to bio razlog.
Na pregled idem za 10 dana.
I ja sam MPO i ja sam pocela osjecati donji dio trbuha oko 14t, taman kad su mucnine pocele jenjavat, jace na desnoj strani, manje na lijevoj. Sad sam 16tt i imam takvu neugodnu bol u donjem dijelu trbuha koja je popracena sa grcevima (kao menga grcevi, neugodni, bolni). Pocelo je jucer ujutro (subota) i jos uvijek traje. Bila sam na hitnoj, pregledali me, bebica je ok, krv i urin ok. Predlozili da ostanem tamo, na vl. odgovornost otisla kuci jer mi bolnica nije tako jako daleko u slucaju da se pogorsa a doma mi je puno ugodnije nego tamo (moj krevet, moj madrac, wc papir).
Prije dva dana kod gin sam pitala za te 'bolove' i rekao je da je to normalno. Jucer prvi put pocele cjelodnevne akcije bolova. Cijeli dan bolucka i grci, popijem eferalgan, bolovi i dalje tu.
Idem citati unazad postove na ovom threadu, mozda se smirim malo...
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:46   #1093
Quote:
2tomato kaže: Pogledaj post
I ja sam MPO i ja sam pocela osjecati donji dio trbuha oko 14t, taman kad su mucnine pocele jenjavat, jace na desnoj strani, manje na lijevoj. Sad sam 16tt i imam takvu neugodnu bol u donjem dijelu trbuha koja je popracena sa grcevima (kao menga grcevi, neugodni, bolni). Pocelo je jucer ujutro (subota) i jos uvijek traje. Bila sam na hitnoj, pregledali me, bebica je ok, krv i urin ok. Predlozili da ostanem tamo, na vl. odgovornost otisla kuci jer mi bolnica nije tako jako daleko u slucaju da se pogorsa a doma mi je puno ugodnije nego tamo (moj krevet, moj madrac, wc papir).
Prije dva dana kod gin sam pitala za te 'bolove' i rekao je da je to normalno. Jucer prvi put pocele cjelodnevne akcije bolova. Cijeli dan bolucka i grci, popijem eferalgan, bolovi i dalje tu.
Idem citati unazad postove na ovom threadu, mozda se smirim malo...
Evo, da apdejtam. Moji bolovi su tu zbog mioma. Naime, u petak sam stavila zadnja sva utrogestana vag. (reko gin da ih potrosim koliko ih jos imamm ali obzirom da sam vec u 15tt, vjerojatno ih vise necu trebati koristiti), u subotu ujutro je to pocelo jako boliti. Gin kaze da ce miom rasti do otprilike 20tt, nakon cega bi trebala samo maternica i bebac, pa bi i bol trebala stati. Sad sam na utrogestanima 2 vag. navecer i puuuuno je bolje!
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 11:33   #1094
Cure drage već iskusne, imam pitanje..
Test mi je prošli tjedan pokazao plusić i naručena sam doktorici za dva tjedna.. No uz pritisak i lagane bolove, muči me to što me samo probada u desnom jajniku.. lijevi jajnik ni ne osjetim, a u desnom svako malo osjetim kratku oštriju bol.. nije to prestrašna bol, ali me svejedno brine..

Ako mi tko može reći brinem li se bespotrebno, je li to normalno i kada se trebam zabrinuti?


Hvala vam svima unaprijed <3
imampitanjadva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 13:19   #1095
Quote:
imampitanjadva kaže: Pogledaj post

Ako mi tko može reći brinem li se bespotrebno, je li to normalno i kada se trebam zabrinuti?
Tesko ce ti netko reci jel to za brigu ili ne bez uzv pregleda. No mogu ti reci da je meni bilo cista po jajnicima, a puknuca iste nisu bili podnosljivi bolovi, vec kao da me netko nozem rezao. Na kraju, nista to nije bilo opasno, ali sam isto isla na pregled da bi mi ginekolog rekao sto se dogadja.

Sto se trudnoce tice, na pocetku (a i kasnije) uvijek je bilo nekih situacija, no hvala bogu, sve je to bilo normalno, nista zabrinjavajuce.

Krvarenje je u trudnici jedan od sigurnih znakova da pregled ne treba odgadjati, vec se cim prije zaputiti do bolnice.
Tilld is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 15:37   #1096
Bolovi na pocetku trudnoce, kao menstrualni i grcevi neki, vecinom su sastavni dio trudnoce, ja sam ih inala oba puta skoro cijelo prvo tromjesecje. Ako nisu jako bolni i nema krvarenja, ne moras prije dogovorenog pregleda ici ginu, al na pregledu to napomeni da se dogada. To su samo jedni od prvih bolova koji se javljaju kroz trudnocu, a bezopasni su vecinom, kasnije isto boli od rasta maternice, opustanja ligamenta, prevelikog napora itd itd... Zelim ti skolsku i zdravu trudnocu!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 19:36   #1097
Mene je sa 5 tjedana i par dana isto bolio jedan jajnik. Bio je to onaj na kojem je bila i ovulacija, raslo je žuto tijelo trudnoće. Ako bolovi budu jači ili se pojavi krvarenje, onda odmah ginekologu.
Bistrooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 11:49   #1098
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
Bolovi na pocetku trudnoce, kao menstrualni i grcevi neki, vecinom su sastavni dio trudnoce, ja sam ih inala oba puta skoro cijelo prvo tromjesecje. Ako nisu jako bolni i nema krvarenja, ne moras prije dogovorenog pregleda ici ginu, al na pregledu to napomeni da se dogada. To su samo jedni od prvih bolova koji se javljaju kroz trudnocu, a bezopasni su vecinom, kasnije isto boli od rasta maternice, opustanja ligamenta, prevelikog napora itd itd... Zelim ti skolsku i zdravu trudnocu!
Pa hvala ti!
Svakim danom otkrivam nešto novo. Valjda od tolikog čekanja i želje, veći je strah od samog uzbuđenja, nažalost.
imampitanjadva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 10:59   #1099
pozdrav cure! 6+4 sam i sve je bilo ok dok me usred noći nisu probudili grozni bolovi i dolje i u trbuhu i oko pupka, onako oštri kao munje. Trebam li brinuti? Dakle ne grčevi nego baš oštra probadanja.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 11:28   #1100
Prajapati, ja bih se na tvom mjestu javila u bolnicu, pa neka oni kazu "nije nista".
Ako samo malo bacis pogled na prethodne upise forumasica, uociti ces da je vecina bolova dosta uobicajena, no nitko ovdje nije u mogucnosti tebi reci da bas takva bol koju osjecas nije nista.

Zelim da ti sve bude u redu
Tilld is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.