Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2022., 19:28   #1
Zviždaći - cinkaroši ili borci za bolje sutra!

Iako smo visoko koruptivno društvo kod nas su "zviždači" prijavitelji nepravilnosti rijetkost.I ti rijetki koji se usude prijaviti nepravilnosti u velikoj većini loše prođu.Normalno mi je da ih napadaju oni koje su prijavili, ali ne vidim da to cijene institucije pravne države, niti obični građani.

Neznam koji je razlog tome, jer "zviždači" bez obzira što mogu ili jesu motivirani nekim svojim interesim, prijavljujući nepravilnosti rade za opće dobro.

Jasno mi je zašto institucije pravne države nisu previše zainteresirane - te institucije su odraz stanja u samom vođenju Države.

Nije mi posve jasni zašto obični građani ne podržavaju "zviždače"?Da li je u pitanju da:

- većina građana se privikla da živimo u visoko koruptivnom društvu i tome su se prilagodili i prema tome ne vide korupciju kao problem nego kao stanje stvari:realnost ili,

- većina je građana poptpuno oguglala na sve, jer se na nizu (moguće i vlastitim iskustvom) primjera uvjerila da i kada se prijavi, institucije pravne države mlako ili nikako reagiraju na prijavu pa su posve izgubili nadu da na tom polju može doći do bilo kakvih promjenana na bolje.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2022., 18:51   #2
Quote:
Spanskojug kaže: Pogledaj post

Jasno mi je zašto institucije pravne države nisu previše zainteresirane - te institucije su odraz stanja u samom vođenju Države.
Već je bilo sumnjivo da je bivši ministar gospodarstva Tomislav Čorić samo tako naglo, naprasno i bez objašnjena otišao (a s druge strane je uhljebljen u Hrvatskoj narodnoj banci).

Očekivao sam da će nešto izaći na vidjelo, ali ovako nešto nikako:bez obzira koliko čovjek bio maštovit ne može zamisliti što su te osbe bez ikakvih ljudskih vrijednosti sve u stanju učiniti.

Isto tako nevjerojatno je da je za ovo teško kazneno djelo osumnjičen i Josip Šurjak predsjednik Hrvatske odvjetničke komore (osoba koja očito uživa veliki ugled među odvjetnicima u Hrvatskoj kada je birana već drugi mandat da vodi tu strukovnu organizaciju).

Znači, radi se o prvoj osobi odvjetništva u Hrvatskoj koja je kao službena osoba dala prisegu da će poštivati i provoditi zakone i propise - dio pravosuđa radi protiv pravne države nepoštujući zakone RH.Nevjerojatno!

Način kako je počinjena pljačka (beskrupuloznost s jedne strane, a razina razmišljanja i djelovanja malog djeteta s druge) govori dvije stvari:

- da su dotični od nekoga dobili signal da su nedodirljivi i
- s obzirom da je u pljački sudjelovao segment samog pravosuđa(prvi čovjek odvjetničke struke u Hrvatskoj) koliko to samo pravosuđe drži do zakona i propisa u Hrvatskoj.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 00:00   #3
Zato sto Hrvatska, ali i sve ostale drzave bivse SFRJ temelje na praktikularizmu.

Kada jedno drustvo uzgaja kulturu privilegija a to znaci nejednako postupanje kao prihvacenom normom u drustvu, gdje npr. se brojni bore da pripadaju privilegiranoj skupini umjesto da mijenjaju pravila igre. Utjecaj, a ne gotovina, glavna je valuta. Usluge se dijele ili uskracuju kao dio uobicajene prakse kroz siroki spektrum vlastitih pravila. Podmicivanje se cesto pojavljuje kao sredstvo zaobilazenja nejednakosti, a za mnoge ljude s malo ili bez statusa moci, podmicivanje javnog sluzbenika jedini je precac do jednakog tretmana.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 20:17   #4
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Zato sto Hrvatska, ali i sve ostale drzave bivse SFRJ temelje na praktikularizmu.
Partikularizam ili praktikularizam?Nisam mogao pronaći pojam praktikularizam!
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 09:23   #5
Quote:
Spanskojug kaže: Pogledaj post
Partikularizam ili praktikularizam?Nisam mogao pronaći pojam praktikularizam!

Partikularizam. Greska u pisanju s moje strane.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2022., 18:30   #6
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Podmicivanje se cesto pojavljuje kao sredstvo zaobilazenja nejednakosti, a za mnoge ljude s malo ili bez statusa moci, podmicivanje javnog sluzbenika jedini je precac do jednakog tretmana.
Uvijek sam mislio da je svrha podmićivanja da se dobije nešto što po Zakonu ne pripada a ne kao sredstvo za postizanje jednakog tretmana pred Zakonom.

Sada sam nešto naučio, a evo i ilustracije toga.Sjedio sam u kafiću pored dva penzionera.Onaj vitalniji je objašnjavao kako je potrebno imati vezu da HZMO izračuna mirovinu po Zakonu.Kada sam to čuo, zamijetio sam, ali u prvi mah nisam razumio.Mislio sam, bio sam uvjeren da se sve mirovine izračunavaju prema Zakonu, a izgleda da nije posve tako:

- da za one koji nemaju vezu se izračunava kako se želi (znači ošteti ih se ),
- za one s vezom da se izračunva onako kako je korektno, po Zakonu, i
- za one s debelom vezom da se još nešto doda povrh Zakona.

Ne mogu vjerovati da se tako postupa, ali ima logike i slaže se s ovim Vašim da neki podmićuju da bi imali jednaki tretman.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2022., 18:44   #7
Pa logicno je da ako nekome das vise mirovine da automatski nekoga drugoga moras ostetiti, odnosno dati mu manje jer je proracun ogranicen. U svakom slucaju, strasno.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2022., 22:43   #8
Quote:
T-3000 kaže: Pogledaj post
Pa logicno je da ako nekome das vise mirovine da automatski nekoga drugoga moras ostetiti, odnosno dati mu manje jer je proracun ogranicen. U svakom slucaju, strasno.
Što se tiče mirovina nije tako. Jer se mirovine ionako dobrim dijelom davaju iz proračuna ( te iz prikupljenog novca u mirovinskom fondu) .
Dakle, ako je neki penzioner dobio veću mirovinu, neki će profesor dobiti manju povišicu !

p.s.

Ovo je tema za Politika a ne Pravo !

Quote:
Spanskojug kaže: Pogledaj post

Nije mi posve jasni zašto obični građani ne podržavaju "zviždače"?Da li je u pitanju da:

.

Podržavaju samo na riječima. Malo će se građana skupiti na prosvjedu da dadu podršku nekom zviždaču koji je pao u nemilost države.

Evo, ovdje se skupilo skoro 20-tak građana:
https://zadarski.slobodnadalmacija.h...licajci-634637
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 21:46   #9
Quote:
Spanskojug kaže: Pogledaj post
Uvijek sam mislio da je svrha podmićivanja da se dobije nešto što po Zakonu ne pripada a ne kao sredstvo za postizanje jednakog tretmana pred Zakonom..
Prvo me jako iznenadilo, zateklo da se podmićuje da se dobije i ono što po Zakonu pripada, ali sada kada sam malo bolje razmislio vidim da je to jako rasprostranjeno u svim segmentima društva.

Sjećam se onoga slučaja kada je tadašnji predsjednik "Hajduka" platio kontroloru sudaca za "pošteno" suđenje.

Isto tako mi je sada jasno zašto "zviždači" nemaju široku podršku među građanima.Pa normalno je da nemaju, jer idu uz struju uobičajnoj praksi;nepravilnost se ne rješava prijavljivanjem nego podmićivanjem.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2022., 21:59   #10
Masa je općenito na strani onog koga percipiraju kao jačeg, nema to veze sa sumnjom u pravnu državu ni sa navikama. Ljudi o pravdi vole diskutirati, ali je ne vole baš primjenjivati ni u svojoj mikrookolini
Ganna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2022., 21:08   #11
Quote:
Ganna kaže: Pogledaj post
Ljudi o pravdi vole diskutirati, ali je ne vole baš primjenjivati ni u svojoj mikrookolini

Je, istina!
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 15:43   #12
Quote:
Ganna kaže: Pogledaj post
Masa je općenito na strani onog koga percipiraju kao jačeg, nema to veze sa sumnjom u pravnu državu ni sa navikama.
Opet sam ostao i dilemi, jer ja znam da sam nekako uvijek bio za slabijeg.Dilema se stvorila zbog toga što nisam gledao iz perspektive mase nego iz vlastite perspektive.

Gledajući iz perspektive mase vidim da je ova gore tvrdnja u redu.Nekoliko jačih pojedinaca "posvoji" i upravlja masaom, čak i u trenutku kada netko napada nekog od tih pojedinaca s razlogom, masa ga brani ne vodeći računa o iracionalnosti toga što čini, jer braneći tu osobu osjeća da brani sebe s obzirom da u tim pojedincima koji vode masu vide vlastitu sigurnost.

Evo našao sam nešto u vezi toga u knjizi "Lijek za strah" Lissa Rankin:

"Budući da smo društvena stvorenja koja se osjećaju sigurno u plemenu, učinit ćemo sve samo da se uklopimo u klan.No teško je istodobno na umu imati mišljenja i ukuse pet-šest pojedinaca pa umjesto da odlučuje sam za sebe, onaj praktični dio uma koji čezne za odobravanjem plemena stvara neku vrstu stenografije.Odabire stavove i mišljenja nekolicine ključnih pojedinaca, koje psiholozi nazivaju "generaliziranim drugim", utiskuje te prosudbe u vlastiti mozak i to maleno mišljenje "sviju" proširuje do razmjera stava cijelog planeta ljudskih bića koja sigurno sjede i čekaju kako bi vam ukazali na pogrešku."
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 07:34   #13
Znade se što je glavni problem:
Potpuno korumpirano sudstvo, pogotovo na najnižoj, općinskoj razini.

Pojedinim sucima toliko se nevjerojatno tolerira kršenje elementarnih pravila sudskog postupka, u presudama ima toliko nevjerojatno mnogo primjera materijalne povrede prava.

Sucima treba jako suziti njihov imunitet , nema tolerancije za razvlačenje postupka i materijalnu povredu prava, a tzv. 'slobodno sudačko uvjerenje' mora biti uvjerljivo obrazloženo.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2022., 18:17   #14
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Znade se što je glavni problem:
Potpuno korumpirano sudstvo, pogotovo na najnižoj, općinskoj razini.

Pojedinim sucima toliko se nevjerojatno tolerira kršenje elementarnih pravila sudskog postupka, u presudama ima toliko nevjerojatno mnogo primjera materijalne povrede prava.

Sucima treba jako suziti njihov imunitet , nema tolerancije za razvlačenje postupka i materijalnu povredu prava, a tzv. 'slobodno sudačko uvjerenje' mora biti uvjerljivo obrazloženo.

Slažem se.Razmišljao sam o tome.Pravo nije jednako pravdi, ali je intencija bila da se pravo približava pravdi (čim je bliže tim je bolji pravni sustav).Kod nas pravo i njegova primjena divergira od pravde što daje jasnu sliku o stanju sudstva kod nas.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 22:12   #15
Quote:
Spanskojug kaže: Pogledaj post
Iako smo visoko koruptivno društvo kod nas su "zviždači" prijavitelji nepravilnosti rijetkost.I ti rijetki koji se usude prijaviti nepravilnosti u velikoj većini loše prođu.Normalno mi je da ih napadaju oni koje su prijavili, ali ne vidim da to cijene institucije pravne države, niti obični građani.

Gospođa Đerek je dobila nepravomoćnu odluku suda da ju se vrati na njezino radno mjesto i to je korak prema boljem funkcioniranju sudstva i općenito provedbe prava u našem društvu.

Međutim, ako odluka postane pravomoćna onda se konstantno javljaju dva problema koja dovode u pitanje funkcionalnost našeg pravnog sustava:

- provedba pravomoćne odluke suda (odugovlači se, a sud na takvo ponašanje ne reagira ili reagira izuzetno blago) i

- osoba koja je donijela odluku koju je sud poništio, znači osoba koja je napravila štetu trebala bi materijalno i pravno odgovarati, a to se ne događa nego štetu snose porezni obveznici.

Znači, jednom kada je donesena pravomoćna odluka čini mi se da je provedba te odluke previše spora i da se opstrukcije provedbe odluke ne kažnjavaju uopće ili previše blago.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2022., 16:13   #16
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
... zviždaču koji je pao u nemilost države.

Kako može biti da zviždač koji ukazuje na nepravilnosti da padne u nemilost Države?Nije li i Državi isto u interesu da se sankcioniraju nepravilnosti i da građani imaju povjerenja u institucije Države?Navest ću primjer pa neka svako sam za sebe odlući.

Dobar primjer je ova krađa u IINA-i.INA je i u prošlom kao i sadašnjem sustavu bila prikladno mjesto za "bogaćenje" krađu njenih izvršnih kadrova.Državne institucije su rijetko kada reagirale, a i onda veoma blago.Što tp znači?Da su se krađe izvršnih kadrova INA.e odvijale u sporazumu s političkom vlasti.

Isto je i s ovom nedavnom pljačkom.To nije iznenađenje.Iznenađenje je da je osoba četvrtog ešalona (Damir Škugor) ukrala na stotine milijuna kuna.Koliko onda krade prvi ešalon, a da ne govorim o političkoj vlasti koja sve to pokriva!
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2022., 22:36   #17
Quote:
Spanskojug kaže: Pogledaj post

Dobar primjer je ova krađa u IINA-i.INA je i u prošlom kao i sadašnjem sustavu bila prikladno mjesto za "bogaćenje" krađu njenih izvršnih kadrova.Državne institucije su rijetko kada reagirale, a i onda veoma blago.Što tp znači?Da su se krađe izvršnih kadrova INA.e odvijale u sporazumu s političkom vlasti.

Isto je i s ovom nedavnom pljačkom.To nije iznenađenje.Iznenađenje je da je osoba četvrtog ešalona (Damir Škugor) ukrala na stotine milijuna kuna.Koliko onda krade prvi ešalon, a da ne govorim o političkoj vlasti koja sve to pokriva!
Evo i peti ešalon je aktivan u pljački INA-e.Stjepan Leko zamjenik direktora Damira Škugora i Vlado Mandić vlasnik poduzeća preko kojeh se kralo.Oboje su uhićeni.

Međutim, čini mi se da su institucije kaznenog progona nešto pobrkale.Ponašaju se kao da se radi o stvarnoj životinjskoj hobotnici, a ne koruptivnoj ljudskoj "honotnici" pa "režu" krakove.Da je u pitanju životinjska hobotnica takva taktika bi bila u redu s obzirom da je kod takve hobotnice svaki krak nezavisan, ali s obzirom da je riječ o ljudskoj "hobotnici" takva taktika je promašena.Ljudskoj koruptivnoj "hobotnici" treba "odrezati" glavu i onda su svi krakovi i cijela "hobotnica" uništena.Znači "glava " je ta koja je svu tu pljačku planirala i koja štiti taj kriminal, "Krakovi" su samo poslušnici koji uz finacijsku nagradu izvršavaju ono što je "glava" isplanirala.

Stoga, bi uputio institucije kaznenog progona da umjesto prema dolje krenu prema gore ako stvarno imaju namjeru zaustaviti tu (te pljačke) pljačku u INA-i.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2022., 21:21   #18
Quote:
Spanskojug kaže: Pogledaj post
Jasno mi je zašto institucije pravne države nisu previše zainteresirane - te institucije su odraz stanja u samom vođenju Države.

Velika koprupcijska afera u vrhu EU!

Mislio sam da ulaskom u EU, da će nam EU pomoći u borbi protiv korupcije koja je metaforički rak društva s obzirom da naše institucije kaznenog progona i sudovi nisu za to sposobni.Meutim , ta pomoć je izustala, a sada na vidjelo dolazi i zašto;i oni sami sa sobom imaju pune ruke posla.

Mene zanima, sada kada je ta korupcija u vrhu EU otkrivena kako će reagirati institucije pravne države?Hoće li se ponašati kao naše institucije koje u takvim slučajevima se vode načelom partikularizna odnosno odnose se prema osumnjičenicima za teška kaznena djela kao uglednim građanima ili će postupiti profesionalno odnosno bez obzira što se radi o ljudima iz vrha EU tretirati ih kako je zakonom predviđeno?
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2023., 22:52   #19
Quote:
Spanskojug kaže: Pogledaj post
- s obzirom da je u pljački sudjelovao segment samog pravosuđa(prvi čovjek odvjetničke struke u Hrvatskoj) koliko to samo pravosuđe drži do zakona i propisa u Hrvatskoj.

Nismo imali poštenog i kvalitetnog političara na/u vlasti u ovih 30 godina - radi se o osobama izrazito niskog moralnog suda koji funkcioniraju na primitivnoj interesnoj razini:"Ja tebi , ti meni odnosno usluga za uslugu."

Slika toga je stanje u društvu i Državi.

Zašto je tome tako?

Političari žele plasirati tezu da je narod za to kriv:kakav narod takvi političari.Radi se o mitu koji se nastoji plasirati od istih tih pokvarenih političara i njihove propgandne mašineriji (masovnih medija).Ali radi se samo o mitu.Činjenica je da imamo samo nepoštene i kriminalne političare na vlasti u Hrvatskoj, ali tome nije narod kriv iz dva razloga:

- svatko je odgovoran za vlastito ponašanje i djelovanje;svatko je svoje lice i naličje - nitko se ne mpže vaditi za vlastito djelovanje i ponašanje na nekog izvan sebe kao u ovom slučaju političari na narod i

- kod nas u politiku skoro isključivo ulaze osobe niske razine moralnog suda (velika većina poltičara u Hrvatskoj ne bi bila u stanju ništa drugo ni raditi) tako da narod i da nije ideološki opredjeljen ne bi imao za koga glasati.

Međutim, te i takve ništavne osobe se uz sve to usude pljačkati hrvatski narod svih ovoh 30 godina.Kako to?

Problem je i to je ujedno razlog stanja društva i Države da kod nas ne finkcioniraju institucije kaznenog progona (policija, odvjetništvo), sigurnosne službe i sudstvo.Nažalost od samog početka stvaranja hrvatske države te institucije su bile pod utjecajem politike i prema tome su selektivno djelovale.Znači institucije pravne države koje bi trebale poštivati Ustav i provoditi i kontrolirati provođenje zakona ne ponašaju se profesionalno nego su privjesak politike.

Prema tome sasvim je jasno tko je uništio ovo društvo i Državu!Institucije pravne države, isti oni koji su trebali štititi Ustav i provoditi i kontrolirati provođenje zakona.Oni su to čiinili selektivno i takvim svojim neprofesionalnim djelovanjem su političare na vlasti stavili iznad zakona i na taj način im postali štit da rade ono što jedino i znaju:lažu, manipuliraju i kradu.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 18:55   #20
Quote:
Problem je i to je ujedno razlog stanja društva i Države da kod nas ne finkcioniraju institucije kaznenog progona (policija, odvjetništvo), sigurnosne službe i sudstvo.Nažalost od samog početka stvaranja hrvatske države te institucije su bile pod utjecajem politike i prema tome su selektivno djelovale.Znači institucije pravne države koje bi trebale poštivati Ustav i provoditi i kontrolirati provođenje zakona ne ponašaju se profesionalno nego su privjesak politike.

Prema tome sasvim je jasno tko je uništio ovo društvo i Državu!Institucije pravne države, isti oni koji su trebali štititi Ustav i provoditi i kontrolirati provođenje zakona.Oni su to čiinili selektivno i takvim svojim neprofesionalnim djelovanjem su političare na vlasti stavili iznad zakona i na taj način im postali štit da rade ono što jedino i znaju:lažu, manipuliraju i kradu.
Premijer Andrej Plenković i dalje dobro radi rukama, ali otkriva ga lice:napeto je i nezdrave boje.Svjestan je da je sve više ljudi svjesno da je inteligentna osob koja upotrebljava svoju inteligenciju na negativan način (hoštaplerstvo/šarlatanstvo, pretakanje praznog u šuplje i obratno ) umjesto na korist građana i Države.

To se najbolje vidi sada na primjeru uvođenja eura.Znači u doba visoke inflacije u eurozoni (kovanice od 1, 2 pa i 10 centi nemju nikakvu vrijednost) i još veće inflacije u Hrvatskoj Plenković se odlučio na uvođenje eura. (u svakoj zemlji koja je uvela euro došlo je do određenih poskupljenja kao posljedice zaokruživanje cijena), a kod nas je došlo do drastičnog poskupljenja.

Koji su razlozi:znači uvođenjem eura se postojeća inflacija iz eurozone prenijela u Hrvatsku + značajna inflacija u Hrvatskoj + zaokruživanje cijena na više + neopravdano povećanje cijena gospodarstvenih subjekata.

Gospodarstveni subjekti su neopravdano (bez razloga) digli cijene.Zašto?Pružila im se prilika i zašto ne.Kod nas gospodarstveni subjekti imitiraju političare na vlasti i sustav pravne države.Ako ovi lažu, muljaju i varaju, a oni su kralježnica Države onda je to dopušten način ponašanja u Hrvatskoj, pa zašto se gospodarstveni subjekti ne bi ponašali u skladu s tim (političari na vlasti i sustav pravne države daju okvir pravne sigurnosti i dozvoljenog ponašanja građana, gospodarstvenih subjekata):

Da li se moglo što učiniti?Trebalo je predvidjeti što će se dogoditi, i to se znalo, ali s obzirom da političku vlast ne zanima stanje građana i Države to ih nije zanimalo.

Pa zašto onda sada žele prikazati da žele nešto poduzeti u vezi neopravdanog povećanja cijena?To je opet hoštaplerstvo (laž, manipulacija, prevara) da iskoriste zlo koje su izazvali u svoju korist.To je jedino šro političari na vlasti i znaju;preljevanje šupljeg u prazno i obratno (uz svesrdnu pomoć korumpiranih masovnih medija).

Kao prvo Hrvatska je barem na papiru kapitalistićka zemlja i prema tome ima tržišnu ekonomiju što kaže da gospodarstveni subjekti su slobodni da formiraju cijene (druga stvar je što ti gospodarstveni subjekti djeluju u prevaranskom okruženju i kao takvi se ponašaju prevarantski).

Kod nas političari na vlasti nemaju osjećaj i poštovanje za svoje građane, a isto tako ni gospodarstveni subjekti za te iste građane koji su njihovi kupci.

Sve je kod nas izvrnuto!

Sada da situacija bude gora tržišna inspekcija ( glavni tržišni inspektor Andrija Mikulić zbog svoje "burne" prošlosti nije ni smio biti postavljen na tu dužnost) kažnjava neke gospodarstvene subjekte što realno ne može, ali u ovako pravno nejasnom društvu očito može (kažnjava male, a velike ne dira).Opet manipulacija;želi se prikazati da tržišna inspekcija radi dok stvarno ne radi (sada je izronio podatak da za vladavine Ivice Todorića ta ista inspekcija nije posjetila niti jednu "konzumovu" prodavaonicu 10 godina).

Da se vratim na početak.Plenković radi dobro rukama, ali lice mu je napeto i nezdrave boje.To se može samo tumačiti da je svjestan da mu se bliži kraj sličan Ivi Sanaderu.
Sve je to povezano - da kod nas funkcioniraju institucije pravne države (da su svi jednaki pred zakonom, a ne da vlada načelo partikularizma) to bi stvorilo okvire funkcioniranja društva (donošenje i primjena zakona i propisa bi bilo na dobrobit Države i građana ), a onda bi se tog okvira pridržavali i političari (pa bi barem silom držali nešto do birača), a isto tako i gospodarstveni subjekti do svojih kupaca.Ovako je ovo šro imamo:institucije pravne države djeluju selektivno (znači negdje uopće ne djeluju, a negdje vježbaju strogoću), a političari i gospodarstveni subjekti tretiraju građane kao ovce za šišanje.
Spanskojug is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.