Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2008., 20:44   #1
Prostitucija

Ozenjeni muskarac ima ljubavnicu, od nje trazi sex a za uzvrat daje novac.
To je jedna veza koja pociva na uspomeni mrtvog prijatelja.
Zena je u poziciji da ne moze van iz toga jer je tip na polozaju i ovisi o njemu a on to iskoristava i kad god mu dodje do sexa, zove ju ona sve ostavlja i lezi kao krpa bez emocija kojih uopce nema prema njemu.
htjela bi van ali...sto ucinit?
Kako se to zakonski gleda?
Ona je tu ztrva...
Kako joj pomoci ako ona to ne zeli?
Vecina zena se ne usudi trazit pomoc jer misle da su same krive za to a idrustvo nam je takvo.
marcosk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 20:47   #2
Quote:
marcosk kaže: Pogledaj post
Ozenjeni muskarac ima ljubavnicu, od nje trazi sex a za uzvrat daje novac.
To je jedna veza koja pociva na uspomeni mrtvog prijatelja.
Zena je u poziciji da ne moze van iz toga jer je tip na polozaju i ovisi o njemu a on to iskoristava i kad god mu dodje do sexa, zove ju ona sve ostavlja i lezi kao krpa bez emocija kojih uopce nema prema njemu.
htjela bi van ali...sto ucinit?
Kako se to zakonski gleda?
Ona je tu ztrva...
U kom smislu ovisi o njemu ? Dal je on npr šef firme u kojoj ona radi?
I dal ona uzima taj novac? Dal traži od njega novac?
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 20:53   #3
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
U kom smislu ovisi o njemu ? Dal je on npr šef firme u kojoj ona radi?
I dali ona uzima taj novac? Dali traži od njega novac?
Ne radi u firmi kod njega, to je uvijet da dobije novac, ovisi o njemu.
Kad bi prekinula, propala bi....tip iskoristava uspomenu na mrtvog prijatelja i to iskoristava.
marcosk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:00   #4
Quote:
marcosk kaže: Pogledaj post
Ne radi u firmi kod njega, to je uvijet da dobije novac, ovisi o njemu.
Kad bi prekinula, propala bi....tip iskoristava uspomenu na mrtvog prijatelja i to iskoristava.
hm,ovdje nema nikakve prisile (fizicke,zloupotrebe položaja,itd) ....
Znaci nitko nju ne prisiljava da spava sa njim. Ona isto tako ne traži taj novac od njega,niti imaju ugovorenu "tarifu"(barem tako proizlazi iz ovoga sto je receno),nego ga on sam ostavlja,znaci nema govora ni o prostituciji...
Sa pravne strane koliko mogu vidjeti sve je čisto
Ljduska i moralna je druga priča
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:04   #5
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
hm,ovdje nema nikakve prisile (fizicke,zloupotrebe položaja,itd) ....
Znaci nitko nju ne prisiljava da spava sa njim. Ona isto tako ne traži taj novac od njega,niti imaju ugovorenu "tarifu"(barem tako proizlazi iz ovoga sto je receno),nego ga on sam ostavlja,znaci nema govora ni o prostituciji...
Sa pravne strane koliko mogu vidjeti sve je čisto
Ljduska i moralna je druga priča
ona to ne zeli vise i on to zna. Novac joj treba i to je prisilni sex.
marcosk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:09   #6
Quote:
marcosk kaže: Pogledaj post
ona to ne zeli vise i on to zna. Novac joj treba i to je prisilni sex.
Ok,ja to sve shvaćam,ali sa pravne strane nema govora o prisili.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:10   #7
nije prisilni, ali iskoristava njenu situaciju. a i ona pristaje na to...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:23   #8
Quote:
marcosk kaže: Pogledaj post
ona to ne zeli vise i on to zna. Novac joj treba i to je prisilni sex.
To nije prisilini sex sve dok ona to radi dobrovoljno. Dakle, nema uporabe sile i protupravnosti kao osnovnih elemenata kaznenog djela silovanja. A ako joj novac treba - neka se zaposli.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:35   #9
Quote:
marcosk kaže: Pogledaj post
ona to ne zeli vise i on to zna. Novac joj treba i to je prisilni sex.
Nadam se da nisi pravnik jer ako zakljucujes ovako.....
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 22:39   #10
novac nam svima treba , pa se ne dajemo okolo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 05:54   #11
Thumbs up eh, gledajmo to iz drugogo kuta.

pretpostavljam da si emocionalno vezana ili barem suosjećaš uz tu ženu. ali izokrenimo stvari naglavačke. što kad bi se takav slučaj tretirao kao protuzakonski i kad bi protiv prekršitelja zakona, u ovom slučaju njega, mogao pokrenuti postupak...
zar ne bi to dovelo do potpunog kaosa. naime... koliko bi oženjenih koji eto e drže do institucije braka i vjernosti bilo optuženo za ... ovo što nazivaš prisilnom prostitucijom?

evo, imam prijateljicu, studenticu. se ona je neko kratko vrijeme sastajala s jednim muškarcem, uz naknadu. eto... to je bilo prisilno od života, ali ne od njega. ona je trebala novac, i u tom trenutku se to našlo kao jedino rješenje. kasnije je uvidjela da joj je to... hm. . a ne znam zapravo, možda ju je grizla savjest, možda strah, ne znam... i prestala je s tim i našla drugo rješenje. eto... ide na faks i ima posao, zapravo dva, muči se, ne izlazi, sreću traži u malim stvarima i, kako ona to kaže, cijena koju plaća za ovaj mir nije ništa naprema onog što je izgubila davši se onom muškarcu.
nego, nijedan joj trenutak nije palo na pamet da bi se to moglo tretirat kao prisilna prostitucija. dapače, mislim da ju je bilo strah da bi se postupak mogao voditi protiv nje. ali... ona zna što jooj je u glavi, ako zna.

nego.... savjet za tebe i spomenutu ženu... njoj očito nije tako teško, ako ne prihvaća pomoć. jer... oni kojima je stvarno teško će se slomit i prihvatiti je. na kraju krajeva,svi se seksaju, ako ona na to gleda na način - he, seksam se i još dobivam novac za to, možda je samo razlika pogleda na čitavu stvar, odnosno - vjerojatno ti dramiš oko nečeg što ona doživljava kao prihvaćajuće.

a ako si ti ta frendica pa je doista da se osjećaš iskorišteno, eh stara, život je okrutan, i isto kaošto zakon mora štititi tvoja prava, tako mora i onog drugoga. a... potraži drugi izlaz. postoji. eto.. moja frendica je mislila da ga nema, pa ga je našla.
mexican's princess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 07:41   #12
Quote:
marcosk kaže: Pogledaj post
Ozenjeni muskarac ima ljubavnicu, od nje trazi sex a za uzvrat daje novac.
To je jedna veza koja pociva na uspomeni mrtvog prijatelja.
Zena je u poziciji da ne moze van iz toga jer je tip na polozaju i ovisi o njemu a on to iskoristava i kad god mu dodje do sexa, zove ju ona sve ostavlja i lezi kao krpa bez emocija kojih uopce nema prema njemu.
htjela bi van ali...sto ucinit?
Kako se to zakonski gleda?
Ona je tu ztrva...
Kako joj pomoci ako ona to ne zeli?
Vecina zena se ne usudi trazit pomoc jer misle da su same krive za to a idrustvo nam je takvo.
to uopće nije prostitucija. Žena ima izbor.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 13:05   #13
To se zove iskorištavanje,taj čovjek radi za taj novac,a ona je očigledno lijena pronaći pošten posao jer joj je lakše ležati na leđima i zarađivati.Obadvoje su jadni.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 13:11   #14
pa i ja mislim tako nekako.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 14:23   #15
Quote:
marcosk kaže: Pogledaj post
ona to ne zeli vise i on to zna. Novac joj treba i to je prisilni sex.
ako sam dobro shvatio ona se može prestati sexati kad god želi ali neće jer joj treba novac...na nemoj...vidi vraga... mozda bi bilo najbolje da joj taj tip daje lovu svaki mjesec, onako bezveze...
kakve veze ima što njoj treba novac sa prisilnim sexom???



Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
hm,ovdje nema nikakve prisile (fizicke,zloupotrebe položaja,itd) ....
Znaci nitko nju ne prisiljava da spava sa njim. Ona isto tako ne traži taj novac od njega,niti imaju ugovorenu "tarifu"(barem tako proizlazi iz ovoga sto je receno),nego ga on sam ostavlja,znaci nema govora ni o prostituciji...
Sa pravne strane koliko mogu vidjeti sve je čisto
Ljduska i moralna je druga priča
zippo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:22   #16
Zašto je prostitucija zabranjena?

Priznajem, istu ovu temu sam otvorio na DZ-u ali tamo nije zaživjela pa da probam ovdje

Nebih želio da se ovo pretvori u pro i contra legalizacije prostitucije nego me zanima što je uopće dovelo do zabrane iste.
Religija? Vjerovatno.
Običaji (ali što je dovelo do tih i takvih običaja), "moral".
Niti znam kako se na prostituciju gleda ili se gledalo u drugim religijama, dugim kulturama i sl. no da ogolimo stvari do krajnjih granica.

Prostitucija je svojevrsno "iznajmljivanje" vlastitog tijela, u specifične svrhe slažem se, ali u čemu je bazična razlika između toga i bilo kojeg drugog fizičkog rada?
OK je "iznajmljivati" svoje tijelo za nošenje namještaja za 4 kat, legalno je "iznajmljivati" svoje tijelo u svrhu, kaj ti ga ja znam, mahanja lepezom, pjevanja, plesa... ali pak nije zakoniti iznajmljivati, prodavati u svrhu sexualnog užitka.
Ili kako kaže jedan moj frend "zakaj mi maserka smije izmasirati ramena i time mi nanjeti određenu ugodu a ne smije mi izmasirati kiflu i time također nanjeti ugodu"
Arktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:25   #17
ista stvar je sa surogat majkama.
ili doniranjem organa.
organ mozes donirati, ali ne i "na njemu zaraditi".
my point of view.
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:01   #18
Točno to, zašto je legalno prodavati Zepter posuđe po kućama, a prostitucija nije? Po meni je ovo prvo veća prostitucija od drugog. Kod Zeptera osim što podvodiš svoje tijelo, podvodiš i pamet, prema tome, ako je ilegalna prostitucija jer je kao nemoralna, po čemu je onda prodaja Zepter posuđa moralna? U oba slučaja netko jebe, netko najebe, razlika je samo u tome koja strana plati račun.

Dakle, po meni prostitucija treba biti legalna, ali svodništvo treba biti ilegalno.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 13:13   #19
Quote:
Arktik kaže: Pogledaj post
Priznajem, istu ovu temu sam otvorio na DZ-u ali tamo nije zaživjela pa da probam ovdje

Nebih želio da se ovo pretvori u pro i contra legalizacije prostitucije nego me zanima što je uopće dovelo do zabrane iste.
Religija? Vjerovatno.
Običaji (ali što je dovelo do tih i takvih običaja), "moral".
Niti znam kako se na prostituciju gleda ili se gledalo u drugim religijama, dugim kulturama i sl. no da ogolimo stvari do krajnjih granica.

Prostitucija je svojevrsno "iznajmljivanje" vlastitog tijela, u specifične svrhe slažem se, ali u čemu je bazična razlika između toga i bilo kojeg drugog fizičkog rada?
OK je "iznajmljivati" svoje tijelo za nošenje namještaja za 4 kat, legalno je "iznajmljivati" svoje tijelo u svrhu, kaj ti ga ja znam, mahanja lepezom, pjevanja, plesa... ali pak nije zakoniti iznajmljivati, prodavati u svrhu sexualnog užitka.
Ili kako kaže jedan moj frend "zakaj mi maserka smije izmasirati ramena i time mi nanjeti određenu ugodu a ne smije mi izmasirati kiflu i time također nanjeti ugodu"
Da svi bi mi masažu sa sretnim završetkom....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:33   #20
Jednostavno rješenje.Tko se želi s tim bavit prijavi se, mora izvršit redovit zdravstveni pregled, izdat račun (bez imena korisnika),naplatit i uplatit pdv,mirovinsko i zdravstveno,imat adekvatan prostor i stvar hoda.Tko voli nek izvoli.

HDZ-ovci a i SDP-ovci se ne žele zamjerit crkvi.A istoj još nije jasno da ne živimo u srednjem vijeku nego u 21 stoljeću, a prije navedni im to ne smiju objasnit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.