Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 23:37   #61
Mi bi trebali dobit aventov sterilizator i namjeravam ga koristit prvih mjeseci, jer iskuhavanje na našem štednjaku bi trajalo dugo...treba cijela vječnost dok voda provrije. Samo se nadam da dobivamo električni a ne sterilizator za mikrovalnu, jer mikrovalnu nemamo
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 00:00   #62
ja sam kupila tekućinu za hladnu sterilizaciju chicco na preporuku nekoliko prijateljica koje su sa tom litrom mirne mjesecima i više od toga im nije ni trebalo
nadam se da će tako bit i meni
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:24   #63
Ja nisam dobila odgovor na kraju..
Dakle kako sterilizirati dude i bočice ako nemam sterilizator?
Prokuham samo ili? Jel treba prije toga oprati s onim za suđe prat pa onda još i prokuhat ili kako? I koliko dugo to treba bit u kipućoj vodi? Mene strah da se ona duda od silikona ne uništi ako preduugo bude u kipućoj vodi...
Ne znam.. Pliz help
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:28   #64
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Ja nisam dobila odgovor na kraju..
Dakle kako sterilizirati dude i bočice ako nemam sterilizator?
Prokuham samo ili? Jel treba prije toga oprati s onim za suđe prat pa onda još i prokuhat ili kako? I koliko dugo to treba bit u kipućoj vodi? Mene strah da se ona duda od silikona ne uništi ako preduugo bude u kipućoj vodi...
Ne znam.. Pliz help
Kupi tu tekućinu od chicca,košta 40 kn 1 l
prokuhavanjem se uništavaju sisači i varalice
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:33   #65
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Kupi tu tekućinu od chicca,košta 40 kn 1 l
prokuhavanjem se uništavaju sisači i varalice
A gdje to ima za kupiti? Iskreno nikad prije nisam čula da tako nešto postoji
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:38   #66
ja sam kupila u slo u baby centeru ali sam vidjela u chicco dućanima a mislim da to ima većina dućana s baby opremom
a izgleda ovako
http://www.chicco.hr/ProductDetails/...izaciju.wshtml
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:40   #67
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
A gdje to ima za kupiti? Iskreno nikad prije nisam čula da tako nešto postoji
Ljekarne,spec.trgovine medicinskom opremom,chicco dućani,čak i Dm drži chhiccove stvari
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:07   #68
Sad sam malo čitala o tim sredstvima za sterilizaciju...pa sam na nekim mjestima naletila na negativne komentare...tipa da sve osim vode su kemikalije i da ako se to dobro ne ispere može naškoditi bebici
Kaj sad? Kakva su vaša iskustva? Mišljenja?
Meni sad onda najbolje zvuči onak zdravo seljački iskuhat u vodi i bok
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 20:45   #69
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Ja nisam dobila odgovor na kraju..
Dakle kako sterilizirati dude i bočice ako nemam sterilizator?
Prokuham samo ili? Jel treba prije toga oprati s onim za suđe prat pa onda još i prokuhat ili kako? I koliko dugo to treba bit u kipućoj vodi? Mene strah da se ona duda od silikona ne uništi ako preduugo bude u kipućoj vodi...
Ne znam.. Pliz help

Ja sam boce i dude sterilizirala iskuhavanjem. Samo staviš u vodu prokuhaš
Ja sam stavljala dude i bočice u hladnu vodu i kad bi voda provrila kuhala bih još 5-10 min.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 20:50   #70
hm..ma da, najbolje seljačka metoda..ja čak ne bi ni prokuhavala, pa nije tjestenina da se treba skuhati.. svoju kutijcu za leće (prije 10-15 godina se nisu dijelile u svakom pakiranju sa otopinom za leće) sam sterilizirala tako što sam ih samo uronila na kratko u kipuću vodu - tako mi je doktor objasnio

a davati po 700 i više kn za nešto što se koristi par mjeseci je čisto bacanje novaca, po meni
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 02:45   #71
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Sad sam malo čitala o tim sredstvima za sterilizaciju...pa sam na nekim mjestima naletila na negativne komentare...tipa da sve osim vode su kemikalije i da ako se to dobro ne ispere može naškoditi bebici
Kaj sad? Kakva su vaša iskustva? Mišljenja?
Meni sad onda najbolje zvuči onak zdravo seljački iskuhat u vodi i bok
ja se slažem s tobom...još sam primjetila da su djeca čije mame paze da sve bude sterilno češće bolesna a moja kuma mislim da nikad nije sterilizirala bočice i dude jer vidim da mali ima dudu još od rođenja jednu jedinu bijelu od kamenca i nije mu ništ a mali od druge kolegice malo malo po privatnim doktorima a kuća cijela sterilna.

ja ću isto prokuhavati bočice...
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 02:49   #72
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
hm..ma da, najbolje seljačka metoda..ja čak ne bi ni prokuhavala, pa nije tjestenina da se treba skuhati.. svoju kutijcu za leće (prije 10-15 godina se nisu dijelile u svakom pakiranju sa otopinom za leće) sam sterilizirala tako što sam ih samo uronila na kratko u kipuću vodu - tako mi je doktor objasnio

a davati po 700 i više kn za nešto što se koristi par mjeseci je čisto bacanje novaca, po meni

i po meni...ne budem ja davala 700 kn za nešto bez čega definitivno mogu preživjeti...a danas će svašta izmisliti samo da bi se prodavalo, sve se vrti oko novca. još mi nisu jasni oni koji moraju imati sve što se pojavi na tržištu...tipa moja susjeda - ona kupuje koje kakve gluposti a pelene posuđuje...
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 07:14   #73
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
ja ću isto prokuhavati bočice...
tako sam bila nadobudna i ja...
i nakon 5 dana dan mi se je sveo da je na šporetu bila rajngletina kao za vojnički grah... čekaj da prokuha, pa onda stavi da se suši, pa onda sve hrapavo od kamenca..uglavnom ako imaš malu kuhinju (kao što ja imam.. mani se ćorava posla )

poludila, kupila sterilizator za mikrovalnu.. svaki drugi dan oprala ih u vodi i stavila na sterilizaciju i čuvala u sterilizatoru i vadila po potrebi..
kada su bile pune kamenca, zalila octom, isprala i stavila na sterilizaciju...

sterilizator je fin, elegantan i čist (za tebe i kuhinju) način kako sterilizirati opremu

Pokušala sam sa kuhanjem ponavljam.... od rajngle, čiste krpe na kojoj se sve to sušilo... pola kuhinje bilo zauzeto.. a di je ostalo suđe i sve što po plohama stoji
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:11   #74
Ma naravno da se može bez sterilizatora, samo ima više posla. Ma zapravo nije ni neki posao, 10 min. Istina je ovo šta lara kaže da je pola kuhnje zauzeto (i nama je bilo ), ali meni to nije smetalo, valjda sam otupila na takve stvari. Meni to nije bio razlog za bacanje para na sterilizator.

Nama mali sad ima skoro 11 mj. i redovito smo mu iskuhavali bočice i dude do nekih 7,5-8 mj. tj. dok nije počeo puzati i sve trpati u usta. Od tada samo operem u deterdžentu i vrućoj vodi i dobro isperem.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:58   #75
Tnx cure, ja se isto slažem...Iskreno nemam novaca za kupovanje sterilizatora i inih novotarija koje nas napadaju jer je sve kaj novo izmisle najbolje... Mislim, ne kažem da nije praktično ali ja ću zdravo seljački u kipuću vodicu i amen. Kuhinja ima dosta veliku radnu plohu he he i ja ću se raširit s rajnglama i krpama i baš me briga.
Nego, kad prokuhate bočice, ostavite ih da se same posuše ili ih i obrišete s nečim?
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 20:33   #76
Kad sam ja kupovala sterilizator za mikrovalnu, Aventov, onda je u tom pakiranju bilo i nekoliko bočica i četkica za boce i dvije dude... tako da je zapravo sama posuda za steriliziranje koja ide u mikrovalnu bila besplatna. Mislim da toga ima još. Inače, to je zaista praktično, uliješ vode i zavrtiš, sve stoji u tome, kasnije samo vadiš kad ti treba, ako nešto ne koristiš do iduće steriliziranja samo ostaviš i vrtiš ponovo. E, tu je važno jedno: NE ZABORAVITI ULITI VODU!! Kako beba raste a pogotovo kad počne puzati i sve loviti rukicama steriliziranje se prorijedi i ukine.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 22:21   #77
Quote:
Capella kaže: Pogledaj post
Tnx cure, ja se isto slažem...Iskreno nemam novaca za kupovanje sterilizatora i inih novotarija koje nas napadaju jer je sve kaj novo izmisle najbolje... Mislim, ne kažem da nije praktično ali ja ću zdravo seljački u kipuću vodicu i amen. Kuhinja ima dosta veliku radnu plohu he he i ja ću se raširit s rajnglama i krpama i baš me briga.
Nego, kad prokuhate bočice, ostavite ih da se same posuše ili ih i obrišete s nečim?
Ja sam ostavljala da se samo osuši...
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 23:11   #78
Quote:
osvojena kaže: Pogledaj post
ja sam dobila onaj aventov što ide u struju za 6 bočica,e sad nemam uputa kako se to koristi,gdje se stavi ta voda,tražila sam upute i na netu,al nisam našla,zna li netko?
pa samo staviš vodu do oznake max, ne smije prelazit preko. složiš po slojevima i uštekaš. jednom mjesečno bi trebalo čistit od kamenca limunskom kiselinom ili octom. ako hoćeš, mogu ti napisati točno kako se to radi?
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 06:33   #79
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Kad sam ja kupovala sterilizator za mikrovalnu, Aventov, onda je u tom pakiranju bilo i nekoliko bočica i četkica za boce i dvije dude... tako da je zapravo sama posuda za steriliziranje koja ide u mikrovalnu bila besplatna. Mislim da toga ima još. Inače, to je zaista praktično, uliješ vode i zavrtiš, sve stoji u tome, kasnije samo vadiš kad ti treba, ako nešto ne koristiš do iduće steriliziranja samo ostaviš i vrtiš ponovo. E, tu je važno jedno: NE ZABORAVITI ULITI VODU!! Kako beba raste a pogotovo kad počne puzati i sve loviti rukicama steriliziranje se prorijedi i ukine.
i dan danas je tako... ja sam kupila od Tomie Tippie..
sterilizator i dvije bočice dobiješ uz njega... i još nešto
mislim da košta oko 350 kuna.
Kada sam kupovala izdajelicu opet sam uz nju dobila bočicu...

tako da ja posebno bočice nisam ni kupovala..

naravno da se može bez sterilizatora ali da je jednsotavnije, praktičnije i lakše sa nijim - jeste
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 11:55   #80
Kupila u ljekarni na sniženju za 230 kn, Aventov sterilizator na paru i s njim dobila jednu veliku, jednu malu bočicu i dudicu....po meni to i nije preskupo...jednostavno se unutra stavi 200 ml vode i u mikrovalnoj se prokuha...puuuno jednostavnije nego prokuhavanje u loncu...barem meni
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.