Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 11:15   #61
stavljanje drugih, znači neripadajućih reg. ploćica na auto je kazneno djelo krivotvorenja isprave...puno njih se zeznulo s tim
BDSSLWYR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 08:56   #62
Jednako kao i izmjena podataka u potvrdi o studiranju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 14:51   #63
Ja mislim da to uopce ni priblizno nije djelo iste tezine, ni iz aviona.Al ima valjda koji bas pravnik da zna rec..

a i ovaj kaj je stavio krive tablice, opet nisam pravnik al prilicno sam siguran da nebi dobio ni dana zatvora (samo uvjetnu) da mu je to prvi takav prekrsaj, ima taj putra na glavi..npr. krivotvorenje broja sasije tj prekucavanje + ovo , za to bi ga bome i ja u prdekanu na 9 mjeseci.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:10   #64
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Al ima valjda koji bas pravnik da zna rec..
Ima zakon koji je vrlo jasan po tom pitanju.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 00:53   #65
Question "Falsificiranje" slike osobne

Članak 311.

(1) Tko izradi lažnu ispravu ili preinači pravu s ciljem da se takva isprava uporabi kao prava, ili tko lažnu ili preinačenu ispravu uporabi kao pravu ili je nabavi radi uporabe,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.
(2) Tko kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini glede javne isprave, domovnice, oporuke, mjenice, čeka, platne kartice ili druge isprave kojom se obavlja bezgotovinsko plaćanje javne ili službene knjige koja se mora voditi na temelju zakona,
kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(3) Za pokušaj kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka počinitelj će se kazniti.

e sad..o cemu je rijec..neki tip u srbiji..prodaje parove za kladjenje..nista posebno miljuni ljudi to radi..

daje mi pare da mu promjenim osobnu..znaci samo sliku osobne..nebi izradjiva osobnu iskaznicu..nego od slike osobne (foticem sta je slika) da promjenim serijski broj..i tu sliku on bi pokaziva ljudima kao spika da je ozbiljan covjek bla bla....sad mene zanima..jeli to isto..kao npr ovo povise..jer kazem nebi falsova osobnu kao osobnu niti bi je on koristio u legalnim institucijama..vec ljudima samo pokazivao..

e sad pare mi dobro dodju..ali ako je ozbiljno kao da izradim flasam doslovno osobnu sto normalno nebi..nema tih para da se zajebajem s tim..a stvar sta razmisljam uopce o tome tj sta me moral jebe..sta imam sranja sa zdravljen moram platiti neke preglede pa bi mi dobro dosle te pare za to...

Eto,ako zna ko sta,zahvalan sam na pomoci
Bazzingaone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:08   #66
Po svoj logici, isto ti je to sve ispravit i da on to prikazuje, i stavit sliku Obame i da je onda on pokazuje.

Ti si uredio sliku, ne osobnu...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:17   #67
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Ti si uredio sliku, ne osobnu...
Ne, on je "uredio" osobnu bez obzira koji podatak je mjenjao uključujući i sliku.Osobna se gleda u cjelini .

U čl.311 krivo su stručno opisana 2 kaznena djela i podvedena pod jedno.Jedno je krivotvorenje (izrada sasvim novog dokumneta nalik na original) a drugo je falsificiranje (izmjena originalnog dokumenta).

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ja mislim da to uopce ni priblizno nije djelo iste tezine, ni iz aviona.Al ima valjda koji bas pravnik da zna rec..

a i ovaj kaj je stavio krive tablice, opet nisam pravnik al prilicno sam siguran da nebi dobio ni dana zatvora (samo uvjetnu) da mu je to prvi takav prekrsaj, ima taj putra na glavi..npr. krivotvorenje broja sasije tj prekucavanje + ovo , za to bi ga bome i ja u prdekanu na 9 mjeseci.
Nije bitno kolika je težina djela bitno je da je isto kazneno djelo.Kazne će biti ovisne o okolnostima djela i šteti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 16.12.2011. at 08:26.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 20:25   #68
Ukratko..za tu sliku sta bi promjenio samo broj..jer ime prezime i slika je pravo..gledalo bi se isto..kao po članku 311 tj teretilo me ?
Bazzingaone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 11:37   #69
Nema nikakovih diranja original dokumenata niti izrade bilo kakvih drugih na osnovu originala.Oba ste krivi, jedan za izradu drugi za korištenje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 11:45   #70
zanima me dali uvjetna presuda od prije 11 god ima utjecaj na drugi proces u kojem je počinjeno isto djelo krivotvorenje službene isprave i kakva je sudska praksa po tome pitanju. riječ je o krivim tablicama na autu
ZMAJ620 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:49   #71
Nastupila je rehabilitacija što znači da si čist ako nisi radio druge stvari osim tog zadnjeg.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 14:42   #72
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nastupila je rehabilitacija što znači da si čist ako nisi radio druge stvari osim tog zadnjeg.
to je dva puta u neznam točno 10 ili više god.
ZMAJ620 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 11:21   #73
Prekucan broj šasije - uvjet, novčana ili zatvor?

Ovak.. dečko je kupio auto sa stranim papirima.. stariji ali u savršenom stanju, pa ga, jasna stvar, tu nije mogao registrirat.. zato je kupio isti model ali druge boje kod nas, i NETKO TREĆI (znači ne on direktno! ) je prevario broj šasije sa auta kupljenog u RH na auto iz Švice.. regan je normalno, i vozio se cijelih 2 mjeseca, dok mu nije došla murja i uručila poziv za provjeru.. prvo nije htio dat auto pa ga je nadobudno sakrio kod frenda u garažu (?!), i ujutro umjesto na provjeru , otišao prijavit krađu.. onda se ipak predomislio i rekao di je auto, ovi su ga zaplijenili i sad mu je stigao poziv na sud..
znam i on i ja da je glupo to kaj je napravio, tak da "dobronamjerne" komentare koji idu u tom smjeru slobodno zaobiđite..

inače, nije kažnjavan, nemaju ga u evidenciji, pa me zanima jel se to kažnjava uvjetnom i novčanom ili bi mogao dobiti koji mjesec zatvora?
__________________
...neke dane si golub, a druge si kip...
-tweety- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:07   #74
Za kazneno djelo najvjerojatnije uvjetna kazna zatvora, ali ako psotoji i carinski prekršaj, tu će biti znatna novčana kazna.


P.S.: A bez brige, "dobronamjerni" komentari se brišu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 21:04   #75
Quote:
-tweety- kaže: Pogledaj post
...dečko ...
...i NETKO TREĆI (znači ne on direktno! ) je prevario broj šasije...
...regan je normalno, i vozio se....
... prvo nije htio dat auto pa ga je nadobudno sakrio kod frenda u garažu (?!), i ujutro umjesto na provjeru , otišao prijavit krađu...

....inače, nije kažnjavan,....
da se mene pita, a srecom ne pita tu bi bilo vise kaznenih djela i vise prijavljenih osoba..
1. decko, za krivotvorenje isprave - cl. 311 st. 2. kz, onda za cl. 315. kz - ovjerovljavanje neistinitog sadrzaja (reganje takvog auta - dovodjenje u zabludu nadleznog tijela) i onda jos za lazno prijavljivanje kaznenog djela - cl. 302. kz
2. ovaj netko treci - za krivotvorenje, cl. 311. st. 2. kz

pa kad se sve to zbroji, i ako nije do sada kaznjavan, slijedi jedna dobra kazna..ipak su tri kaznena djela u pitanju, pa bi tu bio (vrlo moguce) uvjet s duzim rokom kusnje, a ako nabasa na kakvog strozeg suca moguca je i kakva kraca bezuvjetna kazna..
i naravno, ostaje bez auta..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 23:06   #76
Quote:
-tweety- kaže: Pogledaj post
.. i NETKO TREĆI (znači ne on direktno! ) je prevario broj šasije sa auta kupljenog u RH na auto iz Švice..

inače, nije kažnjavan, nemaju ga u evidenciji, pa me zanima jel se to kažnjava uvjetnom i novčanom ili bi mogao dobiti koji mjesec zatvora?
Taj treći se sjetio ili ga je dečko nagovorio na izvršenje kaznenog djela?Kazna će zavist od toga što će mu policija i odvjetništvo sve napisat 1,2.3 kaznena djela.
E sad će ga imat u evidencijima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 15:48   #77
Exclamation Krivotvoreni pokaz

Molim nekoga da mi pokuša dati detaljniji uvid u moju situaciju.
Naime uhvaćen sam sa krivotvorenim pokazom. Nikad prije nisam niti kažnjavan niti prijavljivan iz ovog ili onog razloga. Krivotvorenu markicu pokaza sam platio 50kn, osobi koju zapravo niti ne poznajem,
Slučajno sam naletio na njega preko lažnog facebook profila i poznajem ga samo pod nadimkom (taj profil više i ne postoji). Završavam studij za mjesec i pol dana, izuzetno me strah da ne izgubim prava studiranja
Zbog vrijeđanja časti fakulteta. Financijska situacija u obitelji je jednostavno kritična i nikako (iako primam državnu stipendiju u iznosu od 500kn (početkom 4mj ove godine)) si nisam mogao priuštiti pokaz.
Dosad sam imao prosjek na fakultetu 4,5 i ponavljam ne želim 3 godine studiranja baciti u vodu.

Konkretno moje pitanje se odnosni koliko dugo počevši od danas će biti potrebno da mi stigne kaznena prijava (jel ukoliko završim fax u roku mjesec i pol nemogu izgubiti pravo na diplomu?).
Gledajući kazneni zakon radi se o „Članak 311“ te to navodim kako bih po mogućnosti ubrzao bilo koju dobru dušu da me savjetuje.
bjelov7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 15:59   #78
Nemaš brige što se tiče školovanja, jer će kaznena prijava doći za više mjeseci (policija ju u roku od mjesec dana podnosi državnom odvjetništvu, ovima treba još nekoliko tjedana da ju pošalju na sud, sudu još nekoliko tjedana da ju zaduži sucu, a sucu možda čak i više mjeseci da mu dođe na red), a tvoj faks ionako neće biti obaviješten o tome.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:02   #79
Quote:
bjelov7 kaže: Pogledaj post
Molim nekoga da mi pokuša dati detaljniji uvid u moju situaciju.
Naime uhvaćen sam sa krivotvorenim pokazom. Nikad prije nisam niti kažnjavan niti prijavljivan iz ovog ili onog razloga. Krivotvorenu markicu pokaza sam platio 50kn, osobi koju zapravo niti ne poznajem,
Slučajno sam naletio na njega preko lažnog facebook profila i poznajem ga samo pod nadimkom (taj profil više i ne postoji). Završavam studij za mjesec i pol dana, izuzetno me strah da ne izgubim prava studiranja
Zbog vrijeđanja časti fakulteta. Financijska situacija u obitelji je jednostavno kritična i nikako (iako primam državnu stipendiju u iznosu od 500kn (početkom 4mj ove godine)) si nisam mogao priuštiti pokaz.
Dosad sam imao prosjek na fakultetu 4,5 i ponavljam ne želim 3 godine studiranja baciti u vodu.

Konkretno moje pitanje se odnosni koliko dugo počevši od danas će biti potrebno da mi stigne kaznena prijava (jel ukoliko završim fax u roku mjesec i pol nemogu izgubiti pravo na diplomu?).
Gledajući kazneni zakon radi se o „Članak 311“ te to navodim kako bih po mogućnosti ubrzao bilo koju dobru dušu da me savjetuje.
Na koji foru bi fakultet trebao saznati za to? Nece faksu ici kopija prijave... A nekako i ne mislim da bi to nekoga na faksu previse zanimalo...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:15   #80
Ma sve stoji ali sam sam kriv i moram biti spreman na sve ishode, koje su šanse da državno odvjetništvo u mome slučaju odbije kaznenu prijavu?
bjelov7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.